Lietuviškas vairuotojo pažymėjimas Didžiojoje Britanijoje - Anglija.lt
 

Lietuviškas vairuotojo pažymėjimas Didžiojoje Britanijoje (2006-07-07)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Daugeliui lietuvių Didžiojoje Britanijoje automobilis yra neatsiejama gyvenimo dalis. Vieni važinėja į priemiestyje esančią darbovietę, kiti vasaros savaitgaliais sprunka į pajūrį. O ką daryti, jei vairuotojo pažymėjimas išduotas Lietuvoje? Kiek laiko galima su juo važinėti? Ar verta jį keisti į britišką?

ES piliečiai vairuotojo pažymėjimo keisti neprivalo trejus metus
Lietuvišką vairuotojo pažymėjimą pakeisti į britišką nėra sunku. Tai lengvai galima padaryti pačiam užpildžius pašto skyriuose platinamą D1 blanką ir užmokėjus kelių dešimčių svarų mokestį arba patikėjus pažymėjimo keitimą imigracines paslaugas teikiančiai kompanijai. Klausimas – ar privaloma jį keisti? Pagal Jungtinės Karalystės įstatymus Lietuvos piliečiai su lietuvišku vairuotojo pažymėjimu Didžiojoje Britanijoje lengvaisiais automobiliais ir motociklais gali važinėti trejus metus nuo to momento, kai pastoviai pradėjo gyventi šioje šalyje (arba iki 70 metų, jei dar nepraėjęs minėtas trejų metų laikotarpis). Vilkikų, mikroautobusų ir autobusų vairuotojai su atitinkamų kategorijų lietuvišku vairuotojo pažymėjimu gali važinėti penkerius metus (arba iki 45 metų, jei dar nepraėjęs minėtas penkerių metų laikotarpis). Važinėti sunkvežimiais ir autobusais gali ir vyresni nei 45 metų asmenys. Jų, kaip ir jaunesnių kolegų, pažymėjimas galioja penkerius metus (arba iki 66 metų, jei dar nepraėjęs minėtas penkerių metų laikotarpis). Autobusų ir vilkikų vairuotojai savo lietuviškus vairuotojų pažymėjimus privalo užregistruoti vietinėje Vairuotojų ir transporto priemonių leidimų agentūroje (angl. DVLA).

Ar verta keisti vairuotojo pažymėjimą?
Nors pažymėjimą keisti pirmuosius kelis gyvenimo Didžiojoje Britanijoje metus neprivalu, britiškas vairuotojo pažymėjimas turi privalumų. Visų pirma, tai beveik visur galiojantis asmenybės ir gyvenamosios vietos patvirtinimas. Šiuo atžvilgiu Didžiosios Britanijos vairuotojo pažymėjimas prilygsta pasui. Jį pripažįsta bankuose, policijoje, kitose įstaigose. Kitas privalumas – kai kurios automobilių draudimo kompanijos taiko skirtingus tarifus automobiliams su britiškais ir užsienietiškais pažymėjimais arba apskritai nedraudžia automobilių su pastaraisiais.
Vienas teisinis niuansas taip pat turėtų paskatinti dalį lietuvių pakeisti savo pažymėjimą į britišką. Padaręs nusižengimą vairuotojas, turintis britišką pažymėjimą, yra baudžiamas baudos taškais, o asmuo su kitokiu pažymėjimu baudžiamas administraciniame teisme ir privalo sumokėti baudą.

Vairavimo egzaminai Didžiojoje Britanijoje
Laikyti vairavimo egzaminus Didžiojoje Britanijoje gali visi ES ekonominės bendrijos šalių piliečiai (Lietuva priklauso šiai bendrijai). Sąlygos paprastos – jūs turite nuolatos gyventi Didžiojoje Britanijoje arba prabūti šioje šalyje 185 dienas per pastaruosius 12 mėnesių. Visi, norintys lankyti lengvojo automobilio vairavimo pamokas ir laikyti vairavimo egzaminą, privalo išsiimti laikinąjį vairuotojo pažymėjimą. Jį galima gauti užpildžius pašte platinamą D1 blanką. Mokestis už laikinąjį pažymėjimą – 38 svarai. Norintys laikyti didesnių transporto priemonių vairavimo egzaminą privalo užpildyti D2 blanką ir sveikatos patikrinimo blanką D4. Pastarąjį turi užpildyti daktaras.

Parengta pagal "http://www.direct.gov.uk


   

Susijusios įmonės

Padangų montavimo paslaugas visų rūšių automobiliams bei sunkvežimiams, taip pat automobilių remonto paslaugos Rainhame. 

...

Visų lengvųjų automobilių ir mikroautobusų remontas Rytų Londone + recovery paslaugos.

...
Profesionalus, ilgametę patirtį turintis autoservisas Rytų Londone. Taip pat 24/7 teikiame Recovery paslaugas Londone ir už jo ribų.
Perkraustymo, siuntų bei krovinių pervežimo, pirkinių pristatymo paslaugos UK-LT-UK. Vežame ne tik iš miestų, bet ir iš mažų miestelių bei kaimelių!
...