Apie Angliją: Auto - moto

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Vairuotojo pažymėjimas – lietuviškas ar angliškas? (atnaujinta 2015-02-11)

2011-08-17

Nuotrauka Lietuvių, kurie įsikūrę Anglijoje jau ne vienerius metus, bet vis dar naudojasi Lietuvoje išduotu vairuotojo pažymėjimu, su žiburiu ieškoti netektų. Ar tu vienas iš jų? Sužinok, kiek laiko legaliai gali juou naudotis, kaip pasikeisti tavo vairuotojo pažymėjimą į anglišką ir kokie to privalumai.

Lengviau įsidarbinti

Pasikeisti vairuotojo pažymėjimą iš lietuviško į anglišką nėra pirmoji būtinybė atvykus gyventi į Jungtinė Karalystę. Šį dokumentą užgožia kiti, svarbesni ir reikalingesni gauti darbui. Tačiau planuojant čia gyventi ilgiau, angliškas teises turėti pravartu.

Pavyzdžiui, Darius, kuris porą metų gyvendamas JK, naudojosi vairuotojo pažymėjimu, išduotu Lietuvoje, o paskata pasikeisti į anglišką vairuotojo pažymėjimą buvo žymiai pigesnis automobilio draudimas. O kita lietuvių pora, Kristina ir Robertas, nors ir Anglijoje kol kas nevairuoja, tačiau pažymėjimą pasikeitė dėl to, kad angliškas pažymėjimas – visur pripažįstamas kaip adreso patvirtinimas. Tai praverčia ir banke, ir tvarkantis bet kokius su dokumentais susijusius reikalus.

Dar vienas iš privalumų, turint JK išduotą vairuotojo pažymėjimą – daugiau galimybių įsidarbinti. Darbo skelbimuose dažniausiai nurodoma, kad reikalingas angliškas vairuotojo pažymėjimas (angl. full UK driving licence), o Europos Sąjungos pažymėjimas – netinka.

Galiojimo terminai

Tačiau ne vien privalumai skatina Europos Sąjungos piliečius, gyvenančius Anglijoje, pasikeisti savo vairuotojo pažymėjimą. JK įstatymais nustatyta tvarka nustatyta, kad nuolatiniai gyventojai (angl. residents) savo šalyje išduotu pažymėjimu gali naudotis tik tam tikrą laiką. Pasitaiko atvejų, kad ilgai šioje šalyje gyvenę lietuviai, susidūrę su kelių policija, nesupranta, kai yra apkaltinami tuo, kad vairavo be teisės vairuoti. Juk pažymėjimą tai turiu! Tačiau pareigūnai aiškina, kas pažymėjimas negaliojantis. Kodėl?

Vairuotojų ir transporto priemonių licensijavimo agentūra (angl. Drivers and Vehicles Licencing Agency arba DVLA) nurodo, kad asmuo, apsigyvenęs Jungtinėje Karalystėje, savo šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą turi pasikeisti į anglišką per trejus metus. Dažnai tai priklauso nuo pačių pareireigūnų, ar jie atkreips dėmesį į tai, kiek laiko jau gyveni šioje šalyje. Tai takoma A arba B kategorijų vairuotojo pažymėjimus turintiems asmenims.

C, D ir kitų kategorijų vairuotojo pažymėjimus, leidžiančius valdyti krovinines arba keleivines transporto priemones su daugiau kaip 8 sėdimomis vietomis, Anglijoje galima naudoti ne ilgiau kaip penkerius metus. Be to, šie vairuotojai privalo prisiregistruoti DVLA.

Pasikeisti – paprasta

Jei nenori gauti baudą ar prarasti savo transporto priemonę, pasikeisti vairuotojo pažymėjimą verta. Tie, kurie, tai padarė, tikina, kad visai nesunku ir jokių specialių žinių tam nereikia.

Ši paslauga, kainavusi 50 svarų, nuo 2014 m. spalio 31 dienos atpigo ir dabar paraišką pateikti kainuoja 43 £. Pakeitus gyvenamąją vietą, reikia keisti ir adresą, kuris išspausintas ant vairuotojo pažymėjimo – tai nemokama paslauga.

Visų pirma, norint gauti JK vairuotojo pažymėjimą, reikia užpilyti formą D1. šią formą galima gauti kiekviename pašto skyriuje arba užsisakyti iš DVLA svetainės https://www.gov.uk/dvlaforms. Tada forma tau bus atsiųsta tiesiai į namus paštu.

Turint šią formą tereikia užpildyti tinkamai, prisegti savo vairuotojo pažymėjimą (kuris bus grąžintas į Lietuvą) ir 43 £ mokestį. Sumokėti galima kortele arba pašto perlaida. Taip pat reikalaujama patvirtinti adresą, kuriame gyveni – tam tinka bet kokia komunalinių mokesčių sąskaita, o naujai atvykusiems užtenka pateikti duomenis žmogaus, kuris gali patvirtinti, kad tikrai gyveni kartu. Visus šiuos dokumentus reikai išsiųsti į DVLA skyrių adresu Swansea, SA99 1AD. Ir viskas – per keletą savaičių paštu bus atsiųstas naujas vairuotojo pažymėjimas.

Kitos taisyklės vairuotojams

Atvykus į Jungtinę Karalystę ir pradėjus čia vairuoti, svarbūs ir kiti reikalalvimai, kurie skiriasi nuo taisyklių Lietuvos keliuose.

Visų pirmą, kaipir visur, čia draudžiama vairuoti išgėrus. Jungtinėje Karalystėje alkoholio limitas vairuotojams yra 0,8g alkoholio per litrą kraujo, arba 0,35g iškvėpimo. Daugumoje Europos šalių limitas yra mažesnis, paprastai 0,5g, o Lietuvoje – 0,4 g.

Greičio limitai miestuose yra 30 mylių (48km) per valandą, priemiesčiuose – 40 mylių (64km) per valandą, automagistralėse – 70 mylių (112 km) per valandą.
Tačiau nepamiršk atkreipti dėmesį į greitį ribojančius ženklus. Saugos diržai privalo būti naudojami tiek sėdint automobilio priekyje, tiek gale. Taip pat vairuojant automobilį draudžiama naudotis mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos.

Automobilių su lietuviškais numeriais Britanijos keliuose matyti įprasta. Lietuviai automobilių neregistruoja JK taupumo sumetimais –nereikia čia mokėti už draudimą bei taip išvengia kitų mokesčių. Bet neveltui sakoma, kad šykštus moka dukart – jei pateksi į avariją, jokių išmokų draudimas nemokės. Su Lietuvoje registruota transporto priemone važinėti JK leidžiama tik laikinai – šešis mėnesius per metus.

Teigiama, kad vairuotojas pats turi įrodyti, kiek laiko transporto priemone važinėjo šioje šalyje, pavyzdžiui, pateikiant kelto arba Eurostar traukinio bilietus. Be to, pareigūnai gali patikrinti, kada transporto priemonė kirto sieną susisiekę su JK Pasienio agentūra. Todėl, norint išvengti nemalonumų, geriau savo automobilį priregistruoti čia.

Atmintinė vairuotojams:

• Pasikeisti lietuvišką vairuotojo pažymėjimą į anglišką per 3 metus
• Autobusų ir krovininių transporto priemonių vairuotojai lietuvišką pažymėjimą čia gali naudoti 5 metus.
• Su Lietuvoje registruotu automobiliu galima važinėti tik 6 mėnesius per metus.

Naudingi kontaktai ir nuorodos
• Driver and Vehicle Licensing Agency (D.V.L.A.) - 0870 240 0009
https://www.gov.uk/government/organisations/driver-and-vehicle-licensing-agency
• Kelių eismo taisyklės JK: https://www.gov.uk/browse/driving/highway-code


Jolanta Terminaitė

   

Susiję raktiniai žodžiai: Vairuotojo paym?jimas Anglijoje

Komentarai

sss9 rašė
2015-03-25 17:08
kas zino ar rejkia turet tajses mopedams iki 50c

Vaida rašė
2015-03-18 20:02
O ar įmanoma kaip nors pateikti prašymą UK teisėms be paso/asmens korteles siuntimo? Nes nesinorėtų ilgą laiką be asmens dokumentų būti.

vytas rašė
2014-11-26 10:36
tai ir rasai nuo kada tau isduotos teises vairuoti teisese data parasyta

Rolandas rašė
2014-11-07 15:53
Pries perkant "insuransa" praso ivesti kiek laiko turiu teises, o paskui primena kad gali pareikalauti irodymo. Man tik idomu kaip gauti i si irodyma is LT ir ar jis galioja UK? Teises issilaikiau pries 20 metu.

vytas rašė
2014-10-18 14:30
turint angliska pasa suprantama kad visus dokumentus reiktu keisti i angliskus o kuris is lietuviu ji turi

vytas rašė
2014-10-12 09:02
kol teises galioja jas nebutina keist .nebent nori dirbt vairuotoju uk.ir tegu nepaiso kad europines teises negalioja uk.kam klaidinat zmones draudimus reikia pirkt draudimu marketuose o ne bet kur kur cia juos tau siulo

Viktoras rašė
2014-09-28 10:10
Ar turint angliškas teises legalu vairuoti Lietuvoje?

Kristina rašė
2014-09-20 09:27
Pasikeiciau lietuviskas teises i angliskas, ant teisiu raso, kad isduotos siais metais, kitoj pusej prie B kategorijos parasyta, kad vairuoju 2 metus. Ar man reikia uzsiklijuoti vadinamaji klevo lapa (L) ?

aaaa rašė
2014-09-16 10:43
norint LT pasikeisti teises reikia 2 kraujo tyrimu, slapimo tyrimo, psichologo ataskaitos ir dar kazko, o UK tik nusiunti teises ir gauni naujas

ramii rašė
2014-09-15 18:14
Kiek turi tureti stazo kad mokintum vairuoti?

gedd rašė
2014-08-19 13:38
Jeigu vairuojat Lietuvisku registracijos numeriu automobili, jokiu budu nesikeiskit pazymejimo.

algi rašė
2014-07-13 12:37
norint igyti uk cpc deiver qualification card ,reikia tureti angliskas vairuotoju teises po to reikia praeiti 35 val mokymo kursa ir tada dila atsiuncia sertifikata i namus 2 ar 3 savaites

algi rašė
2014-07-13 12:32
senos teises grazinamos i regitra, padeda i arhyva

Marius Bieliauskas rašė
2014-06-22 20:30
Turiu klausima, daugelis idarbinimo agenturu UK priimdami reikalauja, kad butu VALID UK DRIVING LICENSE. Taciau turim problemyte, keicia tik tokiu atveju, jei salyje gyveni daugiau kaip 185 dienas. Ar kas nors esate si momenta isprende?

AgneBar rašė
2014-06-05 13:40
Gal galite kas padėti, susidūriau su tokia problema. Keičiau lietuviškas teises į angliškas, ir pridėjau savo asmens kortele ir lietuviškas teises, šiandiena jau gavau angliškas teises, bet asmens kortelės nebuvo kartu, ką tokiu atveju daryti? ar jas atsiūs atskirai, ar reikia kreiptis į DVLA

Edvinas rašė
2014-05-02 15:29
Laba diena norejau pasidometi , i uk atvykau pries kelias dienas, tai ar man reik pragyventi uk 185d. kad galeciau keistis teisias ar ne? ar galima iskart?

irma rašė
2014-02-22 10:38
Gavau teises man jas pakeite nors teturejau du metus vairavimo stazo.vnesvarbu kad pasibaigusios buvo.

irma rašė
2014-02-15 19:05
O ar as gausiu uk teisias jei ju galiojimas pasibaige ? Ar i lt teks grist keisti

padelit rašė
2014-01-16 09:14
Pasibaigusi lietuviska imanoma pakeisti i britiska?

arta rašė
2014-01-08 17:34
patikslinu: 315 per metus :))

arta rašė
2014-01-08 17:33
kas kart keiciant gyv vieta, turi keisti ir UK teises, tai nekainuoja ir tai tik vienintele problema su uk teisem. jei lt ilgai vairavote ir neturejote ivykiu, parasykite prasyma emailu i draudimo kompanija,kad isduotu ie atsiustu pazyma anglu kalba. tada draudimas uk jum kainuos bilekiek mazai. Pvz: mano stazas lt 10 metu, su sia pazyma AVIVA draudimo kompanijoj uz savo vana moku tik 315 paundu :) Reikia ziureti, nes ne visi draudikai pripazysta pazymas is kitur. sekmes. jei norit paklaust, rasykit cia 5caratscs@gmail.com

STAS rašė
2014-01-01 19:35
NORIECIAU GAUTI SIEK TIEK INFORMATIJOS APIE KIEITIMA.LIETUVISKOS I ANGLISKOS,MAN BAIGSYS GALIOIMAS PO 6 MEN,I IEIGU AS DABAR KIEISIU I KOKI LAIKOTARPI AS GAUSIU ANGLISKOS,IR AS GAVES TEISES PRIES 13 M.TAI IR NUOTRAUKA TURI BUT PAKEISTA

Ged rašė
2013-11-17 15:40
Ar bus porblemu, jei vel noriu pasikeisti britiskas teises i lietuviskas?Gristu i lietuva..

susidomejusiam rašė
2013-10-17 12:43
nu tikrai ne tau i namus parsiuncia i regitra siuncia...

Zaneta rašė
2013-10-11 16:03
Tai bet automatiskai tampi Resident jei pragyveni salyje 5 metus. Vadinasi,siaip ar taip reikes pasikeisti lietuviskas i angliskas teises.

siaip rašė
2013-10-09 14:58
"You can drive in Great Britain on a full, valid driving licence from another EU country until you’re 70, or for 3 years after becoming resident in Great Britain, whichever is longer."

Išsiverskit tekstą normaliai beraščiai. Vairuotojo pažymėjimas galioja arba 3 metus nuo atvykimo arba kol tau sukaks 70.

as rašė
2013-09-09 10:58
O kaip yra su sveikatos patikrinimu anglijoje vairuotojams? gal kas zinote?

cees69 rašė
2013-07-20 11:38
o koks skirtumas kur jie yra parsiunciami, svarbiausia kad tu gauni naujus o Lietuva parsiunciami

susidomejas rašė
2013-05-23 19:58
apie vairoto pakeitima viska lyg ir supratau ,tik niekur nerandu informacijos ;;;i kuria vieta lietuvoje tas pazimejimas yra parsiunciamas turiu omeny tas senas lietuviskas teises;;;;;dekui uz informacija.

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 

Įmonės

Profesionalus autoservisas rytų Londone šalia A13 kelio Barkingo rajone. Mus lengva ir patogu rasti. Turime didesnę nei 10 metų patirtį automobilių remonto srityje.

...

"AMT Autos Ltd" - greitas ir patikimas autoservisas Rytų Londone! Įvykus autoavarijai padedame tarpininkauti su draudimo bendrovėmis. 24/7 Recovery pagalba kelyje, bei paimame automobilius...

„Uptown Solutions Auto“ – profesionalus automobilių ir motociklų servisas rytų Londone, Dagenhame. Siekiame darbus atlikti kokybiškai ir profesionaliai. Autoservise...

ANR Tyres Ltd jau daugiau nei dvejus metus sėkmingai teikia padangų montavimo paslaugas visų rūsių automobiliams, sunkvežimiams bei savivarčiams, atvažiuojame pagal iškvietimą ir...

Patyrę meistrai greitai, kokybiškai ir patikimai atlieka visų markių automobilių priežiūros ir remonto darbus. Trejus metus iš eilės buvome išrinkti geriausiu...

M.O.T apžiūra. Auto elektroninių sistemų diagnostika, elektrinių komponentų remontas, keitimas ir jų adaptacija.
Benzininių, dyzelinių variklių bei degalų įpurškimo...

Autoservisas įsikūręs prie A13 ir A1306 sankirtos „Purffleet Industrial Park“ teritorijoje. Geras privažiavimas, uždaras kiemas, saugi teritorija. Automobilių kėbulo...

Mūsų autoservisas įsikūręs labai patogioje vietoje netoli A12 kelio . Mus lengva ir patogu rasti. Turime 20 metų patirtį auto / moto remonto darbuose.10 + metų patirties dirbant su...

Maloniai kviečiame apsilankyti V8 MOTORS servise. Jūsų laukia malonus ir kokybiškas aptarnavimas, prieinamos kainos ir platus paslaugų pasirinkimas.

...

Mes esame tarptautinių pervežimų kompanija, kuri teikia įvairiausių krovinių pervežimo paslaugas iš Lietuvos į Angliją ir iš Anglijos į Lietuvą. Mūsų tikslas suteikti...

Nusprendėt išmokti vairuoti? O gal norite patobulinti žinias kelyje? Gal turite vairavimo pažymėjimą, bet primiršote, kaip vairuoti? Galbut reikia pagalbos pasiruošiant...

24/7 Recovery paslaugos ir automobilių pervežimas Anglijoje. Galime vežti didelius vanus, džipus, minivanus. Pagalba kelyje ir įsigyjant Road Tax. Prieinamos kainos.

...

Autoservisas „Powerful Force Ltd“, įsikūręs Rytų Londone, tarp Becktono ir Canning towno rajonų, atlieka visų lengvųjų automobilių ir mikroautobusų iki 7,5 metro ilgio...

„Etyres“ yra pirmaujanti mobili padangų keitimo ir balansavimo bendrovė, siūlanti padangų montavimo paslaugas Rytų Londone. Atvykstame jums patogiu laiku į jūsų namus ar...

Kamblys „Garage & Recovery“ (taip pat – motociklų remontas) Turime savo „Recovery“, ir su NUOLAIDA pristatytumėme jūsų automobilį ar autobusą remontui į...

 

Apklausa

Ką šiemet veiksi per Velykų ilgąjį savaitgalį?

Vyksiu į Lietuvą

Vyksiu į kelionę (bet ne į LT)

Ilsėsiuosi namuose, UK

Dirbsiu

Dar nežinau

Skelbimai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage
Palmers green klinika