Apie Angliją: Darbas Anglijoje

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Keletas taisyklių, kaip apskųsti darbdavį

2007-09-05

Nuotrauka Gal jūs niekada nesergate, nevėluojate, niekada neturite asmeninių problemų, kurios darytų įtaką jūsų darbui, niekada nebuvote atleistas, jūsų darbdavys tiesiog nuostabus, jus myli, gerbia ir rūpinasi kaip savo šeima? Jeigu atsakėte į visus klausimus „taip“, galite drąsiai nestoti į profesinę sąjungą, nes panašu, kad gyvenate tobulame pasaulyje, kur ir darbdavys, ir darbuotojas surado aukso vidurį, yra vienas kitu patenkinti ir neturi jokių nusiskundimų.

Realiame gyvenime tobuli darbdaviai ir tobuli darbo santykiai neegzistuoja, todėl dar kartą norėčiau atkreipti dėmesį, kaip svarbu jūsų pačių labui priklausyti profesinei sąjungai. Nereikia laukti, kol kas nors atsitiks ir tada pulti ieškoti, kas kur kada ir kaip galėtų padėti, nes dažniausiai bus jau per vėlu – tokiu atveju profesinės sąjungos atstovai negalės jums atstovauti, nes tai įvyko prieš jums įstojant į profesinę sąjungą. Jūs esate apsaugotas nuo tos dienos, kai įstojate, tačiau ši „apsauga“ nesprendžia jūsų praeities problemų. Taigi nedelskite, stokite šiandien, kad įvykus nelaimei turėtumėte kur kreiptis pagalbos.
Kaip jau minėjau ankstesniame straipsnyje („Infozona“ Nr. 27, liepos 6 d.), ne tik darbdavys gali jus drausminti, bet ir jūs galite „drausminti darbdavį“, t.y. skųstis, jei turite kokių nors problemų, susijusių su jūsų darbu, aplinka, kolegomis ar viršininkais, jei jums nepatinka tai, kaip su jumis elgiasi ar jaučiate, kad su jumis elgiamasi neteisingai.

Darbo skundai
Skundą galite pateikti net ir drausminių priemonių taikymo metu. Paprastai drausminimo proceso metu jokių skundų pateikti netenka, bet jei jaučiate, kad drausminės priemonės buvo taikomos dėl kitų priežasčių arba jos buvo diskriminacinio pobūdžio, turėtumėte rašyti skundą savo darbdaviui. Jeigu pateiksite skundą prieš apeliacinio skundo posėdį, jis galės būti išspręstas disciplinariniame posėdyje. Jeigu paduosite skundą po apeliacijos, reikės laikytis visos skundo pateikimo tvarkos.
Galite pateikti skundą dėl jums taikomų drausminių priemonių arba atleidimo iš darbo, jeigu:
- skundžiatės dėl diskriminacijos,
- drausminimo ar atleidimo iš darbo priežastis yra visiškai nesusijusi su jūsų darbdavio nurodyta priežastimi,
- skundžiatės dėl netiesioginio atleidimo iš darbo, t.y. kai jūs išeinate iš darbo, nes jūsų darbdavys rimtai pažeidžia jūsų darbo sutartį.
Vėlgi, pačiam būtų labai sunku sekti visas procedūras ir vienam dalyvauti posėdžiuose. Jeigu priklausote profsąjungai, jums padės, patars ir su jumis posėdžiuose dalyvaus profesinės sąjungos atstovas, kurio didelę darbo laiko dalį sudaro atstovavimas GMB nariams ginčuose su darbdaviu.
Tuo atveju, jeigu jūsų skundas yra nesusijęs su drausminimu, jį pateikti turėtumėte įprasta tvarka.

Įprasta skundo pateikimo tvarka
Pagal įstatymą darbdavys privalo nustatyti skundų pateikimo tvarką ir jus apie ją informuoti. Per du mėnesius nuo darbo pradžios darbdavys turi raštu pateikti jūsų darbo aprašymą, apmokėjimo būdą ir jūsų darbo valandas. Šiame pareiškime privalo būti paminėta darbdavio drausminimo ir skundų pateikimo tvarka. Jame taip pat turi būti nurodyta, į ką reikia kreiptis, jeigu turite nusiskundimų.
Paprastai jeigu turite kokių nors nusiskundimų savo darbdaviu, galima pabandyti šį reikalą sutvarkyti neoficialiai. Praneškite apie problemą skundo procedūrose nurodytam asmeniui, dažniausiai tai būna jūsų vadovas. Jeigu to padaryti neįmanoma arba jeigu jūsų problema susijusi būtent su tuo žmogumi, turėtumėte kreiptis į viršesnį vadovą.
Svarbu – visada pasižymėkite visus pokalbius, kuriuos turėjote su vadovybe dėl darbo problemos. Išsaugokite visus laiškus ir užsirašykite apie bet kokius susitikimus, įskaitant datą, dalyvavusius asmenis ir aptartus klausimus. Vėliau tai gali praversti.

Pateikdami skundą, turite laikytis minimalios trijų pakopų skundo pateikimo tvarkos. Darbdavys gali būti nustatęs šiek tiek kitokią procedūrą su daugiau pakopų, bet privalo laikytis tvarkos, apimančios tris minimalias žemiau išdėstytas pakopas.

1. Raštiškas pareiškimas
Turite nusiųsti savo darbdaviui raštišką pareiškimą arba laišką, kuriame būtų aiškiai išdėstyti jūsų nusiskundimai. Nepamirškite įrašyti laiško išsiuntimo datos ir būtinai pasilikite sau kopiją. Pagal taisykles jūs negalėsite pateikti skundu paremto ieškinio darbo tribunolui, jeigu raštu nebūsite pateikęs darbdaviui skundo ir davęs jam mažiausiai 28 dienas atsakyti.
Jeigu manote, kad yra galimybė problemą išspręsti kitais būdais, kurie jus tenkintų, išdėstykite juos savo skunde.

2. Posėdis
Darbdavys privalo surengti posėdį jūsų skundui aptarti. Turite teisę atvykti į posėdį su savo profsąjungos atstovu arba bendradarbiu, kuris jums atstovaus. Jūs privalote dalyvauti posėdyje, kuris turi būti surengtas jums ir jus lydinčiam atstovui tinkamu laiku. Jeigu dėl kokų nors priežasčių negalite dalyvauti posėdyje, darbdavys turi surengti kitą susitikimą. Jei ir šis posėdis bus atšauktas, procedūros bus laikomis užbaigtomis. Jeigu vėliau kreipsitės į darbo tribunolą, gali būti pripažinta, kad jūs neužbaigėte procedūrų ir už tai gali sumažinti jums kompensaciją.
Rūpestingai pasiruoškite posėdžiui ir viską aptarkite su jus lydėsiančiu asmeniu. Posėdžio metu stenkitės nenukrypti nuo savo skundo temos, viską išdėstykite ramiai ir aiškiai, paaiškinkite ko ėmėtės, siekdamas išspręsti skundą neoficialiai.
Po susitikimo darbdavys turi jums pasakyti, ką jis nusprendė. Jūs turite teisę apskųsti bet kokį sprendimą ir turite tai padaryti prieš paduodamas skundą į darbo tribunolą.

3. Apeliacinis posėdis
Turite raštu informuoti darbdavį, kad ketinate paduoti apeliacinį skundą. Būtinai išsaugokite laiško kopiją. Jūs privalote dalyvauti apeliaciniame posėdyje, nes vėliau teismas gali jus apkaltinti dėl procedūrų neužbaigimo ir sumažinti jums kompensaciją. Jeigu įmanoma, apeliacinį skundą turėtų spręsti vadovas, užimantis aukštesnes pareigas.
Po šio apeliacinio posėdžio, darbdavys privalo jums pranešti savo galutinį sprendimą. Jeigu jūs vis tiek nesate patenkintas ir manote, kad jūsų teisės buvo pažeistos, galite paduoti skundą darbo tribunolui.
Prieš paduodami skundą, būtinai pasitarkite su savo profsąjungos atstovu.

GMB profesinė sąjunga turi išvystytą tinklą darbuotojų ir specialistų, kurie atstovauja GMB nariams ir jais rūpinasi. GMB dirba kartu su teisininkų komanda „Thompsons Solicitors“, kurie atstovauja ir gina tik profsąjungų narius, kad neiškiltų interesų konfliktų.

Apie darbo tribunolą ir nemokamas teisines paslaugas profsąjungos nariams – kitame numeryje.

GMB profesinė sąjunga rūpinasi svetimšaliais, dirbančiais JK, lygiai kaip ir vietiniais darbuotojais. Galite įstoti į GMB: http://www.gmb.org.uk. Jeigu turite klausimų, rašykite el.paštu: jurgita.pranculyte@gmb.org.uk .

Jurgita Pranculytė, GMB

   

Komentarai

Rodyti seniausius viršuje

snaige75 rašė
2015-06-29 08:07
prie manes priekabiaujama darbe shift lidere kabinasi karts nuo karto kad tik iskaudinti ji kabinejasi prie kitu irgi bet ne iki tokio lygio kaip as nes esu kitataute kreipiausi i kodineiteri aukshchiau kad stresuoju negaliu dirbti shialia jos jauchiu baime prasiau perkelti mane kitur jei imanoma toliau nuo tos asmenybes zadejo reikala ishspresti pralaukiau pusantos savaites galiausei pasake ji aukstesnes valdzios buvo ispeta ir manes niekur nekels aukstesne valdzia su manimi net nekalbejo kai paklausiau kodel su manimi niekas nekalbejo buvo atsakyta neturejo laiko poto ir aukstesne valdzia dare viska priesh mane negalejau padirbti nuo streso tinkamu tempu stabziau truputuka linija nes esu linijos operatote galop priesh mane surase raporta kad stabdau nepateisinamai linija nesvarbu kad stresuoju tai pasak ju nepateisinama jauciu spaudima ir tai kad mane stengiasi nuzeminti ir oficeliai susidoroti be to kai surase raporta kodel stabdau linija man net neleido perskaityti ka surase ir patys neperskaite liepe pasirashyti buvau ibauginta pasirashiau, stresuoju nemiegu naktimis kojos shokineja ish nervu kai bandau miegoti visas kunas stresuoja nezhinau kaip toliau elgtis kur kreiptis liudininku nera nes niekas nenori liuditi o i gmb sajunga nebuvau irnesu istojusi patarkite prashau kaip toliau elgtis kur kreiptis kad apginti savo teises ir nebuti ishmestai pagal ju intrigas sukurtu man salygu. Ish anksto esu dekinga del patarimu. mano elektroninis adresas kristi.kristie@mail.ru arba rashykite chia. Visiems labai achiu ish anksto del patarimu.

Migle rašė
2014-11-07 16:47
Sveiki, as uz kelione i darba ir atgal moku 10 sv. ar taip turetu buti? negi tai nevirsyja jokiu limitu?

Audrius rašė
2014-05-14 18:44
kreipkitės į šitą biurą,jie padeda nemokamai,paaiškina ką reikia daryti.jie yra visuose miestuose ir miesteliuose manau.http://www.citizensadvice.org.uk/

dinara rašė
2013-08-11 17:30
man reikia parasyti laiska darbdaviui(savo agenturai) kad man jie rastiskai paaiskintu uz ka as buvau atleista,ar rasant laiska galima rasyti laisvu stiliumi ar reikia rasyti pagal tam tikra forma ,aciu

petrute rašė
2013-07-19 15:46
jai agentura neismoka pinigu uz atostogas kiek priklauso ir galima issireikalauti pinigus is jos ? ar reikia kreiptis i teisma ?

knygutee rašė
2013-06-01 14:05
mane apstate darbdavys ar galima butu kaip nors sutvarkyt ta reikala
paskambinkite man 07732300024

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Už skelbimų ir komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Jei radote įstatymams prieštaraujantį skelbimą arba komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 

Įmonės

Mes siūlome profesionalias buhalterines paslaugas įmonėms, dirbantiems self-employed ir privatiems asmenims. Mūsų tikslas – suteikti kokybiškas paslaugas už prieinamą kainą.

Teikiame buhalterines apskaitos paslaugas, orientuotas į smulkių bei vidutinių įmonių aptarnavimą bei darbą su individualiais asmenimis. Turime nemažą darbo...

Teikiame visas buhalterines paslaugas ir daug daugiau! Padedame spręsti kompanijų ir individualių asmenų buhalterinius, imigracinius bei kitus iškilusius klausimus.

...

Esame specializuota buhalterinės apskaitos įmonė, įsikūrusi Dagenham Heathway rajone, Rytų Londone. Mūsų įmonė teikia paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms, bei...

 


Apklausa

Ar gyvendamas(-a) JK, šį rudenį balsuosi LR Seimo rinkimuose?

Taip

Ne

Dar neapsisprendžiau

Net nežinojau, kad rudenį vyks Seimo rinkimai

Skelbimai

 
 

Orai

Valiutų kursai

EUR - GBP = 0.86
 
GBP - EUR = 1.16
 
EUR - USD = 1.12
 
USD - EUR = 0.89

Naujausi forumo pranešimai

Sportas
ESTAM: Re: ZUMBA

Pašalpos, soc. parama
Ricardas25: Paliko drauge su 1 met dukra

Būstas
tobukas: Re: vandens boileris

Pažintys, bendravimas
The White Punk: 24 metu svieziai mokslus baiges tautietis /LEICESTER xD

Būstas
Valdasr: Gal domina investicijos į nekilnojama turtą Lietuvoje?

Dokumentai
madam: Re: Gyvenamoji vietą

Dokumentai
madam: Re: Anglisko paso gavimas

Finansai
andri111: KAIP IŠSPRESTI PROBLEMA SKOLOS AUTO ĮVYKIO

Dokumentai
andri111: Gyvenamoji vietą

Sportas
Migle72: Re: ZUMBA

Barking garage
Lituanica