Apie Angliją: Svarbiausi dokumentai, pažymėjimai

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Kaip gauti Lietuvos Respublikos pilietybę ir pasą užsienyje gimusiam vaikui?

2006-10-19

Nuotrauka Nutarėte įregistruoti savo sūnaus ar dukters gimimą, kreiptis dėl jo/jos Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės ir LR paso. Ko reikia, kad Lietuvos institucijos tai padarytų?

Kokių dokumentų reikia – priklauso nuo konkretaus atvejo
Pirmiausia dera žinoti, kad vienokių dokumentų reikia, kai vaikas užsienyje gimsta santuokoje esantiems tėvams, kitokių – jei ne santuokoje. Be to, dokumentai skiriasi, jei vienas iš sutuoktinių ar vienas iš įregistruojamo vaiko tėvų nėra Lietuvos pilietis.

Kai vaikas gimęs santuokoje ir abu vaiko tėvai yra LR piliečiai
Konsuliniam pareigūnui turės būti pateikti šie dokumentai:

· Pilnas vaiko gimimo liudijimas (kuriame nurodyti vaiko tėvai) legalizuotas pažyma „Apostille” JK Užsienio reikalų ministerijos Legalizavimo skyriuje (Foreign and Commonwealth Office, Legalisation Office, adresas: Old Admiralty Building, The Mall, London SW1A 2LG, telefonas: 020 7008 1111, internetinės svetainės adresas: http://www.fco.gov.uk/legalisation) ir išverstas į lietuvių kalbą.
· Tėvų santuokos liudijimas (jeigu santuokos liudijimas išduotas JK, jis turi būti legalizuotas pažyma „Apostille” ir išverstas į lietuvių kalbą).
· Tėvų LR piliečių pasai arba asmens tapatybės kortelės.
· Prašymas dėl vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimo įregistravimo (prašymo formą galima gauti ambasadoje).
· Tėvų prašymas spręsti vaiko LR pilietybės klausimą (prašymo pavyzdį galima gauti ambasadoje). Šį prašymą turi pasirašyti abu tėvai.
· Prašymas išduoti vaikui pasą (prašymo formą galima gauti ambasadoje).
· Tėvų paaiškinimai dėl teisinio statuso Jungtinėje Karalystėje kartu su teisinį statusą patvirtinančiais dokumentais, kurie turi būti išversti į lietuvių kalbą. Gali būti pateikiamas vienas iš tokių teisinį statusą patvirtinančių dokumentų:
- JK VRM Imigracijos ir pilietybės reikalų direktorato pažyma, kad vaiko tėvai nėra įgiję JK pilietybės (dėl šios pažymos galima kreiptis laišku į JK VRM adresu: Home Office, Nationality Enquiry Team, Imigration and Nationality Directorate, PO Box 306, Liverpool, L69 2UX, telefonas: 0845 010 5200, faksas: 0151 672 5592; pažyma išduodama nemokamai);
- Leidimas gyventi JK (Residence Permit for a National of a Member State of the EEC);
- JK VRM Darbuotojų registravimo tarnybos pažymėjimas dėl užregistravimo minėtoje tarnyboje (išduodamas atvykusiems ir pradėjusiems dirbti po Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą (Accession State Worker Registration Scheme Registration Card);
- Paskutinė JK viza;
- JK VRM (Home Office) laiškas dėl leidimo gyventi (pasilikti) Jungtinėje Karalystėje ir kt.
· Trys vienodos nuotraukos iš to paties negatyvo (nuotraukų nominalus dydis – 40x60 mm, veidas nuo smakro iki viršugalvio turi užimti 31–36 mm). Nuotraukos turi būti nesukarpytos, pageidautina, juodai baltos.
· Tėvų ir kitų nepilnamečių vaikų (gimusių Lietuvoje) gyvenamosios vietos deklaracijos, jeigu tokios deklaracijos dar nebuvo pateiktos (deklaracijų formas galima gauti ambasadoje). Kartu su deklaracijomis turi būti pateikiami nepilnamečių vaikų, gimusių Lietuvoje, LR pasai.

Kai vaikas gimęs ne santuokoje, tačiau abu vaiko tėvai yra LR piliečiai
· Tokiu atveju reikės pristatyti anksčiau išvardytus dokumentus ir papildomai pateikti notariškai patvirtintą tėvystės pripažinimą (notariškai patvirtinti tėvystės pripažinimą galima LR ambasados Londone konsuliniame skyriuje).

Kai vaikas gimė santuokoje, tačiau vienas iš sutuoktinių nėra LR pilietis
· Tokiu atveju reikės pristatyti anksčiau išvardytus dokumentus ir papildomai – pažymą (iš jūsų sutuoktinio ambasados) dėl vaiko pilietybės (ar vaikas gimimu yra ar nėra įgijęs antrojo iš tėvų pilietybės).
· Antrojo iš tėvų sutikimą, kad vaikas įgytų LR pilietybę (patvirtintą notaro arba jūsų sutuoktinio ambasados konsulinio pareigūno).
Abu šie dokumentai turi būti legalizuoti pažyma „Apostille” JK Užsienio reikalų ministerijos Legalizavimo skyriuje ir išversti į lietuvių kalbą.

Kai vaikas gimė ne santuokoje ir tik vienas iš tėvų yra LR pilietis
· Tokiu atveju reikės pristatyti anksčiau išvardytus dokumentus ir papildomai pateikti tėvystės pripažinimą. Tėvystės pripažinimas turi būti patvirtintas viešojo notaro arba advokato, legalizuotas pažyma „Apostille” JK Užsienio reikalų ministerijos Legalizavimo skyriuje ir išverstas į lietuvių kalbą.

Anglija.lt app
Kai vaikas gimimu yra įgijęs kitos valstybės pilietybę
Jei vaikas yra gimimu įgijęs kitos valstybės pilietybę (t.y. jei vaiko vienas iš tėvų yra pilietis valstybės, kurioje toks pilietybės įgijimas yra numatytas įstatymu), papildomai reikia įrodyti jūsų lietuviškas šaknis, net jei esate LR pilietis. Kitaip tariant, jums reikės pateikti papildomus dokumentus, rodančius, kad vaiko seneliai ar proseneliai buvo Lietuvos piliečiai tarp 1919 metų sausio 9 dienos ir 1940 metų birželio 15 dienos.

Kas privalo dalyvauti pateikiant dokumentus?
Pateikiant dokumentus dėl vaiko, gimusio užsienio valstybėje, LR pilietybės ir pirmojo paso išdavimo turi dalyvauti abu tėvai ir vaikas.

Kas sprendžia vaiko gimimo įregistravimo, LR pilietybės ir paso išdavimo klausimą?
Ambasada įstatymų nustatyta tvarka patvirtina tėvų pateiktus dokumentus ir persiunčia juos LR Užsienio reikalų ministerijai, kuri toliau juos perduoda civilinės metrikacijos skyriams ir Migracijos departamentui prie LR VRM. Atkreipiame dėmesį, kad ambasada neregistruoja vaikų gimimo, nesprendžia jų LR pilietybės klausimo ir neišduoda jiems pasų.

Kiek laiko gali užtrukti vaiko gimimo įregistravimas, LR pilietybės klausimo sprendimas ir pirmojo paso išdavimas?
Vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimo įregistravimas, LR pilietybės klausimo sprendimas ir pirmojo paso išdavimas gali užtrukti nuo 4 iki 6 mėnesių.

Daugiau informacijos bei ambasados kontaktinius duomenis galima rasti http://uk.mfa.lt.

LR ambasados informacija

Anglija.lt app

   

Komentarai

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Už skelbimų ir komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Jei radote įstatymams prieštaraujantį skelbimą arba komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 

Įmonės

Teisinė pagalba kiekvienam lietuviui Anglijoje ir Velse! Profesionalių advokatų tinklas vairavimo išgėrus ir kt. bylose. Nemokamos konsultacijos ir patarimai kiekvienam. Skubių...

Tai viena seniausiai veikiančių ir didžiausią skaičių tautiečių aptarnavusių lietuviškos kilmės kompanijų, teikianti profesionalias paslaugas tiek individualiems asmenims, tiek...

Teikiame buhalterinės apskaitos paslaugas bei konsultuojame mokestiniais, teisiniais ir pašalpų klausimais. Mes įsikūrę Gravesend mieste, Kente, tačiau aptarnaujame ir Londone...

Avarija? Trauma darbe? Medikų aplaidumas? Kompensacija be jokių nuskaičiavimų!

...

Mūsų įmonė, įsikūrusi ypač patogioje vietoje Becktone, Rytų Londone, teikia profesionalias buhalterines ir verslo valdymo apskaitos paslaugas įvairaus tipo ir dydžio...

Teikiame buhalterines apskaitos paslaugas, orientuotas į smulkių bei vidutinių įmonių aptarnavimą bei darbą su individualiais asmenimis. Turime nemažą darbo...

Mūsų kompanija gina žmogaus teises ir laisves. Didelė advokatų komanda dirba jums, tiek Lietuvoje, tiek Anglijoje. Didžiuojamės ir džiaugiamės pasiekę pačių geriausių rezultatų...

Teikiame visas buhalterines paslaugas ir daug daugiau! Padedame spręsti kompanijų ir individualių asmenų buhalterinius, imigracinius bei kitus iškilusius klausimus.

...

Esame specializuota buhalterinės apskaitos įmonė, įsikūrusi Dagenham Heathway rajone, Rytų Londone. Mūsų įmonė teikia paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms, bei...

Nuo pat savo gyvavimo pradžios, LITKRAFT yra užėmusi tvirtas pozicijas ieškinių (claims) ir kompensacijų dėl traumų srityse, todėl šiandien mes didžiuojamės puikiais darbo...

„QCF Level 1 and Level 2 award in health and safety in construction environment“ ir CSCS (leidimui dirbti statybose) testai. Po kursų, kurie vyksta lietuvių ir rusų k.,...

Įkūrėte kompaniją, o galbūt jau ne vienerius metus plėtojate savą verslą JK, arba esate samdomas darbuotojas ir norite susigrąžinti mokesčius? Jei ieškote kokybiškų ir...

„Vertėjai Londone“ atlieka anglų, lietuvių, kalbomis vertimą Londone ir visoje Anglijoje. Jūsų patogumui viską galime atlikti paštu.

...

Bene labiausiai patyrusi, savo sritį išmananti profesionalų komanda, pajėgi greitai išspręsti daugelį finansinių, juridinių bei socialinių klausimų.

...

Visos vertėjų paslaugos iš / į anglų kalbą: telefonu, raštu, asmeniškai susitikus. Profesionalūs vertėjai-operatoriai, sertifikuoti / legalūs dokumentų vertimai.

...

 


Apklausa

Ar jau esi suplanavęs(-usi) šios vasaros atostogas?

Taip

Planų turiu, bet dar nieko konkretaus

Ne

Šią vasarą neatostogausiu

Man nuolat atostogos:)

Skelbimai

 
 
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Valiutų kursai

EUR - GBP = 0.76
 
GBP - EUR = 1.31
 
EUR - USD = 1.12
 
USD - EUR = 0.90

Naujausi forumo pranešimai

Pramogos
Teranova: Re: Gimtadienio šventimas

Sveikata, medicina
Teranova: Re: Raminamieji

Sveikata, medicina
Algimantas caronkus: Raminamieji

Sveikata, medicina
Algimantas caronkus: Raminamieji

Pramogos
keliautoja36: Re: Gimtadienio šventimas

Ryšiai, komunikacijos
Teranova: Re: Vykstant is UK be ID keltu/traukiniu reikalingas pasas?

Ryšiai, komunikacijos
ruslanas402: Vykstant is UK be ID keltu/traukiniu reikalingas pasas?

Plepalai
NomedaKar: Re: Kalėdinės dovanos

Universitetai ir koledžai
IgnasGal: Prašau patarimo dėl stojimo!

Transportas
al123: Re: Pigesnis draudimas

Palmers green klinika