Apie Angliją: Finansai. Paskolos

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Apie banko sąskaitą Didžiojoje Britanijoje

2006-01-12

Nuotrauka Jei atvykstate į Didžiąją Britaniją (DB) ilgesniam laikui, pvz., dirbti ar studijuoti, jums tikrai prireiks banko sąskaitos. Taigi trumpai apie ją.

Atvykus į DB
Šioje šalyje veikia daugybė bankų, teikiančių įvairių lygių paslaugas. Galima praleisti nemažai laiko ieškant tinkamiausio, todėl kartais verta paklausyti rekomendacijų šiuo klausimu. Renkantis banką, reikėtų atkreipti dėmesį į tokius aspektus:
- kokias paslaugas bankas teikia ir kiek jos kainuoja;
- ar įmanomos pinigų perlaidos iš Lietuvos ir į ją, kiek tai kainuoja;
- kokie dokumentai reikalingi, norint atidaryti banko sąskaitą. Dauguma DB bankų paprašys paso, gyvenamąją vietą patvirtinančio dokumento (pvz., tai gali būti buto nuomos sutartis), jei esate studentas/-ė, reikės pristatyti tai patvirtinantį laišką iš mokymo įstaigos. Bankas taip pat gali reikalauti duomenų apie jūsų banko sąskaitas ir gyvenamąją vietą Lietuvoje;
- kaip lengvai jūs galite susisiekti su pasirinktu banku (t. y. ar galite užeiti, ar yra telefoninė, internetinė bankininkystė);
- ar bankas neapmokestins, jei išleisite daugiau pinigų nei yra sąskaitoje (angl. overdraft).

Bankų paslaugos ir sąskaitų tipai
DB bankai teikia daugybę įvairių paslaugų. Jūs turėtumėte nuspręsti, kurios reikalingos, ir teirautis bankų, ar jie teikia būtent tokias paslaugas.

Paslaugos
- Čekių knygelė (angl. Cheque Book)
Šios knygelės išduodamos su visų tipų sąskaitomis. Čekiais galima atsiskaityti už prekes ir paslaugas, nenaudojant grynųjų pinigų. Taip pat pasinaudojus čekiu, galima išsiimti iš sąskaitos pinigų. DB bankai paprastai išduoda vieną čekių knygelę, kai atidaroma sąskaita. Kai išnaudosite ją, bankas automatiškai atsiųs naują. Patartina šią knygelę laikyti saugioje vietoje. Ją pametę ar norėdami anuliuoti išrašytą čekį, nedelsdami praneškite apie tai bankui.

- Čekių garantijos kortelė (angl. Cheque Guarantee Card)
Kai mokate čekiu, kartais reikia parodyti specialią čekių garantijos kortelę. Tai plastikinė kortelė, kuri garantuoja, kad jūsų bankas išmokės čekyje nurodytą sumą. Kortelė paprastai garantuoja iki maksimalios, ant jos nurodytos pinigų sumos.
Patartina neišrašyti čekių didesnei pinigų sumai, nei turite sąskaitoje, jeigu neturite kredito (angl. credit, overdraft) susitarimo su banku. Jei čekis dėl pinigų sąskaitoje stygiaus bus atmestas, bankas neišmokės pinigų ir dažnai už tai apmokestins (maždaug apie 20–30 svarų už vieną banko grąžintą čekį).

- Debitinė kortelė (angl. Debit Card)
Tai plastikinė kortelė (pvz., „Maestro“, „Switch“, „Solo“, „Visa Electron“), kuria galite atsiskaityti pinigais iš savo sąskaitos, nenaudodami grynųjų pinigų ir neišrašydami čekių. Mokant debitine kortele parduotuvėje, galima paprašyti ir išsiimti papildomą pinigų sumą grynaisiais (angl. cashback). Grynųjų pinigų galima išsiimti ir iš bankomato.

- Grynųjų pinigų kortelė (angl. Cash Card)
Tai plastikinė atsiskaitymo kortelė, kuria galima išsiimti pinigų iš banko sąskaitos, tačiau tik iš bankomato. Tam bus išduodamas specialus 4 skaitmenų PIN kodas, kurį, saugumo sumetimais, reikėtų įsiminti ir nelaikyti kur nors užrašyto. Šis kodas išduodamas su visomis atsiskaitymo kortelėmis ir dažnai naudojamas vietoj parašo.

- Kreditinė kortelė (angl. Credit Card)
Tai plastikinė atsiskaitymo kortelė (pvz., „Visa“, „Mastercard“, „American Express“, „Delta“), kuria naudojate banko pinigus, tarsi paimtus į skolą. Nustatytą sutartyje dieną gausite sąskaitą už visas mėnesio išlaidas ir komisinius bankui už suteiktą kredito paslaugą. Laiku neapmokėjus sąskaitos, gali pakilti komisinių dydis. Reikėtų būti apdairiems, nes komisinių (angl. APR) dydis gali skirtis nuo maždaug 10 iki 30 (labai daug) proc. per metus. Gauti kreditinę kortelę paprastai yra sunkiau, nes reikia turėti atitinkamą kredito istoriją.

Dauguma bankų išduoda vieną kortelę, kuri yra debitinės, čekio garantinės ir grynųjų pinigų kortelių kombinacija, t. y. visos tos funkcijos yra vienoje kortelėje.

Bankomatai angliškai gali būti vadinami „cash machine“, „cashpoint“, „autobank“ ar ATM. Juose, suprantama, galima išsiimti pinigų, patikrinti sąskaitos likutį (angl. balance), o kai kuriuose – ir gauti išklotinę (angl. statement). Dauguma bankomatų, priklausančių DB bankams šių paslaugų neapmokestina, tačiau kai kurie, ypač esantys mažose parduotuvėse, už transakciją nuima apie 1,5–1,75 svaro. Daugumą DB gautų atsiskaitymo kortelių galima naudoti ir Lietuvoje.

- Banko sąskaitos išklotinė (angl. Bank Statement)
Tai jūsų sąskaitos įplaukų / išlaidų per tam tikrą laikotarpį sąrašas. Galite susitarti su banku, kaip dažnai jį jums siųs ir už kokį laikotarpį. Jūsų bankas (vienas iš skyrių to banko, kuriame turite sąskaitą) taip pat gali išklotinę už pageidaujamą laikotarpį atspausdinti, jums užėjus į skyrių. Banko išklotines reikėtų laikyti saugioje vietoje, nes tai svarbūs dokumentai, kurie gali būti reikalingi, norint gauti banko paskolas, įvairius kreditus, vizas ir kt. (pvz., kaip adreso patvirtinimas)

- Perviršis (angl. Overdraft)
Tai vienas pinigų iš banko skolinimosi būdų. Už tam tikrą mokestį jūs galite išleisti daugiau pinigų, nei turite sąskaitoje (reikia tiksliai sutarti su banku sumą). Paprastai šis būdas yra pigesnis už kreditinę kortelę ar banko paskolą (angl. Bank Loan).

- Debetas (angl. Direct Debit) ir užsakymas (angl. Standing Order)
Debetas gali būti susitarta mokėjimo forma už paslaugas, pvz., komunalines, kai tiekėjui leidžiama nuskaičiuoti atitinkamą pinigų sumą iš jūsų sąskaitos kas tam tikrą laiko tarpą. Užsakymo atveju ta pati pinigų suma bus įmokama jūsų nurodytu adresu (pvz., į jūsų taupomąją sąskaitą) kas nustatytą laikotarpį.

Bankų sąskaitų tipai
- Taupomoji ar paprastoji banko sąskaita (angl. Deposit Account or Basic Bank Account)
Kartais užsienio piliečiams, studentams ar nedideles pajamas gaunantiems žmonėms bankas pasiūlo atidaryti tik šio tipo sąskaitą. Su ja kartu išduodama tik grynųjų pinigų kortelė, tačiau mokami procentai klientui, priklausomai nuo pinigų sąskaitoje kiekio. Su šia banko sąskaita perviršio ar kitos paslaugos paprastai neteikiamos. Kadangi neišduodama debitinė ar kreditinė kortelė, gali būti sunkumų atsiskaitant. Jei esate studentas/-ė, galite išvengti mokesčių už „augančius“ procentus. Paprašykite banko R105 formos, kurią turite užpildyti atidarydami sąskaitą.

- Einamoji sąskaita (angl. Current Account)
Šio tipo sąskaita jums paprastai pasiūlys čekių knygelę, čekių garantinę kortelę, grynųjų kortelę, debitinę kortelę, perviršio, debeto, užsakymo paslaugas. Kai kuriose einamosiose sąskaitose mokami komisiniai klientui, tačiau jie labai maži palyginti su taupomąja sąskaita. Turėtumėte pasiteirauti banke apie konkrečias jo teikiamas paslaugas. Kartais bankas „bandomajam laikotarpiui“ leidžia atidaryti tik paprastąją sąskaitą, o po kurio laiko – ir einamąją.

Pagrindiniai DB bankai:
Barclays Bank
Clydesdale Bank
Lloyds Bank
National Westminster Bank (Natwest)
Halifax Bank of Scotland
HSBC
The Royal Bank of Scotland
TSB Bank
Bank of Scotland


   

Komentarai

Rodyti seniausius viršuje

dovile rašė
2016-04-21 16:50
Ka daryti jei negauni savo korteles pink kodu?

kestutis trakai rašė
2014-10-28 14:15
Gak kas galit atsiusti tinkama laisko bankui forma del saskaitos atidarymo trakai.sportas@gmail.com

Janina rašė
2014-06-08 07:41
kuriame bankomate anglijoje galiu nusiimti pinigu nuo lietuviskos DNB korteles?

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Už skelbimų ir komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Jei radote įstatymams prieštaraujantį skelbimą arba komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 

Įmonės

Mes siūlome profesionalias buhalterines paslaugas įmonėms, dirbantiems self-employed ir privatiems asmenims. Mūsų tikslas – suteikti kokybiškas paslaugas už prieinamą kainą.

Teikiame buhalterinės apskaitos paslaugas bei konsultuojame mokestiniais, teisiniais ir pašalpų klausimais. Mes įsikūrę Gravesend mieste, Kente, tačiau aptarnaujame ir Londone...

Tai viena seniausiai veikiančių ir didžiausią skaičių tautiečių aptarnavusių lietuviškos kilmės kompanijų, teikianti profesionalias paslaugas tiek individualiems asmenims, tiek...

Mūsų įmonė, įsikūrusi ypač patogioje vietoje Becktone, Rytų Londone, teikia profesionalias buhalterines ir verslo valdymo apskaitos paslaugas įvairaus tipo ir dydžio...

Teikiame visas buhalterines paslaugas ir daug daugiau! Padedame spręsti kompanijų ir individualių asmenų buhalterinius, imigracinius bei kitus iškilusius klausimus.

...

„Konsus LTD“ teikia platų paslaugų spektrą verslo įmonėms bei fiziniams asmenims. Sprendžiame įmonių ar individualios veiklos įregistravimo klausimus, tvarkome...

Esame specializuota buhalterinės apskaitos įmonė, įsikūrusi Dagenham Heathway rajone, Rytų Londone. Mūsų įmonė teikia paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms, bei...

Profesionaliai, patikimai ir greitai tvarkome paskolas būstui ir verslui gauti. Pasiūlysime plačiausią paskolų pasirinkimą! Taip pat palankiausiomis sąlygomis apdrausime Jūsų gyvybę,...

Bene labiausiai patyrusi, savo sritį išmananti profesionalų komanda, pajėgi greitai išspręsti daugelį finansinių, juridinių bei socialinių klausimų.

...

 


Apklausa

Ar jau esi suplanavęs(-usi) šios vasaros atostogas?

Taip

Planų turiu, bet dar nieko konkretaus

Ne

Šią vasarą neatostogausiu

Man nuolat atostogos:)

Skelbimai

 
 

Orai

Valiutų kursai

EUR - GBP = 0.76
 
GBP - EUR = 1.32
 
EUR - USD = 1.11
 
USD - EUR = 0.90

Naujausi forumo pranešimai

Universitetai ir koledžai
IgnasGal: Prašau patarimo dėl stojimo!

Transportas
al123: Re: Pigesnis draudimas

Transportas
Teranova: Re: Pigesnis draudimas

Būstas
daiva.sv1993: Re: Virtuves baldai

Transportas
al123: Pigesnis draudimas

Plepalai
visciukastabaka: Tiesioginis vaizdas iš kosmoso – kiekvienam

Kelionės, poilsis
Audrius333: 8m vaikas keliauja iš UK į LT su lydinčiu asmeniu

Darbas
Tomas1452: Darbas sveikatos įstaigose/ligoninėse

Apsipirkimas, paslaugos
Teranova: Re: pinigu siuntimas i Lietuva

Sveikata, medicina
RugileRar: Re: Plaukų slinkimas