Neleiskime vystytis celiulitui - Anglija.lt
 

Neleiskime vystytis celiulitui (2008-05-16)

Celiulitas – aktuali problema, kamuojanti daugiau nei 80 proc. visų moterų, vyresnių nei dvidešimties metų, nepriklausomai nuo jų kūno sudėjimo. Net ir sveika mityba bei fizinis aktyvumas neapsaugo nuo jo atsiradimo. Šiandien yra žinoma daugybė įvairiausių priemonių kovai su celiulitu: kremai, maisto papildai, masažai, įvyniojimai ir t.t. Tad kokių priemonių reikia imtis, kad sustabdytum celiulitą ir neleistum jam vystytis?

Kartais dar jaunos ir patrauklios moters oda pasidaro nelygi ir gūbriuota tarsi apelsino žievelė. Taip atsitinka ne dėl apkūnumo ar nutukimo, o dėl poodžio ląstelienos masės padidėjimo, kurį dažniausiai lemia stresai ir hormonų disbalansas, o paskatina piktnaudžiavimas alkoholiu ir kava.

Pasirūpinkite medžiagų apykaita
Medžiagų apykaitą stimuliuoja tokie vaistingųjų augalų mišiniai:
- Sumaišoma po tris dalis pankolio sėklų ir ramunėlių bei liepų žiedų ir po keturias dalis juodojo šeivamedžio žiedų bei pipirmėtės lapų (neturint vieno ar kito komponento, galima apsieiti ir be jų).
- Sumaišoma po vieną dalį kiaulpienių šaknų, petražolės bei pankolio sėklų, pipirmėtės lapų ir po tris dalis šaltekšnio žievės.
Tradiciniu būdu pagaminti antpilai vartojami po dvi stiklines rytais, nevalgius, 8–10 savaičių.

Sumažinkite apetitą
Jums gali padėti kukurūzų purkų ekstraktas, vartojamas po 30–40 lašų 2–3 kartus per dieną prieš valgį.
Galite gerti ir kukurūzų purkų arba dirvinio asiūklio antpilą, pagamintą tradiciniu būdu, 2 savaites, po 1 valgomąjį šaukštą 4–5 kartus per dieną.

Atsipalaiduokite
Su celiulitu sunkiau kovoti, kai raumenys yra įtempti. Todėl pasistenkite atsipalaiduoti. Pavyzdžiui, pagulėkite vonioje, įpylę į ją vaistingųjų augalų antpilų, pagamintų iš lygių dalių mišinių:
- pipirmėtės bei šalavijo žolės ir eukalipto lapų;
- jonažolės, pipirmėtės bei šalavijo žolės.
Kad oda pasidarytų stangresnė, į vonią įpilkite ir kardažolės antpilo. Gaminant antpilą, 300 g mišinio užpilama šaltu vandeniu, ant silpnos ugnies pakaitinama iki užvirimo, atvėsinama, perkošiama, žaliava nuspaudžiama ir gautas antpilas supilamas į vonią. Maudantis tokioje vonioje, kūno geriau nemuilinti.

Padėkite savo odai
Ne rečiau kaip kartą per savaitę darykite pilingą, ypač aktyviai patrinkite šlaunis, sėdmenis ir pilvą.

Namuose galite pagaminti ir naudoti tokį šveitiklį: sumaišykite po lygiai smulkiai sutarkuotų morkų ir manų kruopų, gautu mišiniu įtrinkite visą kūną, 10–15 minučių palaukite ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Valgykite daugiau šviežių daržovių ir žalumynų
Į kovą su celiulitu galima pasitelkti šviežias daržoves, ypač pomidorus, špinatus, raudonuosius pipirus.
Daržovės padeda atsinaujinti celiulito pažeistiems audiniams.
Valgykite šparagus, pupeles ir jų ankštis, brokolius, Briuselio, baltagūžius bei žiedinius kopūstus, morkas, salierus, cikorijas, aguročius, pankolius, artišokus, svogūnus, žirnius, pipirus, moliūgus ir t.t.
Žinokite, kad artišokai padeda pasišalinti kepenyse susikaupusius toksinus ir riebalinėse ląstelėse esančius riebalus.
Jūros dumbliuose yra jodo, kuris palankiai veikia skydliaukę, kontroliuoja medžiagų apykaitą ir kartu padeda sudegti kalorijoms. Dilgėlių antpilai stimuliuoja inkstų veiklą ir padeda iš organizmo pasišalinti nereikalingiems skysčiams.
Česnakai mažina cholesterolio kiekį, saugo kraujagysles ir pagerina kraujotaką visuose organizmo audiniuose, tarp jų ir riebaliniuose.
Krapai padeda pasišalinti apykaitos produktams, o jų ekstraktas skatina šlapimo išsiskyrimą ir normalizuoja endokrininių liaukų veiklą. Žalioji arbata padeda suirti poodyje susikaupusiems riebalų gumulėliams.

Laikykitės mitybos režimo
- Valgykite kasdien tuo pačiu metu, 4–5 kartus per dieną nedideles maisto porcijas.
Nesilaikant mitybos režimo, organizmas stengiasi sukaupti atsargų “juodai dienai”, todėl tam tikrose kūno vietose susikaupia riebalai.
- Po 17 valandos greičiau skaidosi riebalai, todėl nuo to paros meto nebevalgykite cukraus ir kitų produktų, kuriuose yra angliavandenių.
Atminkite, kad džiovintuose vaisiuose yra daugiau koncentruoto cukraus, todėl geriau valgyti šviežius vaisius ir uogas.
Ypač naudingi obuoliai, abrikosai, mėlynės, gervuogės, juodieji serbentai, agrastai, greipfrutai, persikai, kriaušės, papajos vaisiai, slyvos, avietės, braškės, mandarinai.
- Nepiktnaudžiaukite druska, kuri padeda organizme kauptis skysčiams ir kartu skatina celiulito vystymąsi.
- Kasdien išgerkite po 2–3 litrus vandens (geriausia negazuoto mineralinio).

Tik saikingai!
- Mažos alkoholio dozės padeda kovoti su celiulitu.
Alkoholis išplečia kraujagysles, pagerina kraujotaką, o raudonajame vyne esantys taninai saugo mažąjį kraujo apytakos ratą nuo laisvųjų radikalų poveikio.
Didelės alkoholio dozės – tai kalorijų perteklius, organizme virstantis nereikalingais riebalais.
- Kofeino poveikis taip pat nevienodas. Nedidelės jo dozės padeda greičiau sudeginti kalorijas, o didelės susiaurina smulkiąsias kraujagysles ir stimuliuoja celiulito formavimąsi. Jeigu nenorite, kad taip atsitiktų, ribokite kavos kiekį.
- Arbatoje esantys taninai palankiai veikia organizmą. Jos nebūtina riboti, jeigu viduriai nelinkę užkietėti: arbata kietina vidurius, o vidurių užkietėjimas skatina celiulito vystymąsi.

"Infozona"