Noriu šokti salsą - Anglija.lt
 

Noriu šokti salsą (2006-04-12)

Po įtemptos darbo dienos, kai norisi visiškai atsipalaiduoti, kyla mintis išbandyti kažką naujo, kas atgaivintų ir suteiktų jėgų rytojaus darbui. Londone gausu barų ir klubų, siūlančių įvairias pramogas, todėl pasirinkimas yra išties didelis. Tačiau pastaruoju metu vis daugiau jaunų žmonių renkasi tas pasilinksminimo vietas, kuriose skamba lotynų šalių ritmai, o temperamentingas salsos šokis užkeri kiekvieną čia atėjusį.

Salsos klube
Londone, kaip ir visoje Anglijoje, gausu salsos klubų. Apsilankius viename iš jų, įsikūrusiame Kensingtono rajone, dėmesį patraukia lankytojų įvairovė – tarp daugumos, kurią sudarė jaunimas, buvo galima sutikti ir pusamžių klubo svečių. Tautybių įvairovė išties stulbinanti – greta linksminosi anglai, airiai, jamaikiečiai, kinai, japonai, lietuviai, olandai ir t. t. Visus šiuos žmones – skirtingo amžiaus ir tautybių – vienijo salsos garsai ir ritmas.

Dauguma lankytojų rinkosi apie 20 valandą. Dalis jų šnekučiavosi viršutiniame bare, o kiti, nuėję į apačią, kur yra pats klubas, pasiliko pasimokyti šokti salsą. Deividas, 30 metų jamaikiečių kilmės anglas, prasitarė, kad šiame klube lankosi gana dažnai. Anot jo, salsa jam taip patikusi, kad jis net pradėjęs lankyti jos pamokas. Panašiai kalbėjo ir Tomas, 29 metų airis. Abu šie vaikinai tikrai nėra salsos profesionalai ir apskritai beveik visi, susirinkę į šį klubą, buvo tik mėgėjai, atėję pašėlti – kas su draugais, kas poromis, kas su kolegomis, o kas šiaip atklydę vienišiai, vedami smalsumo, o galbūt ir noro išbandyti kažką naujo.

Pasibaigus salsos pamokai, kuri truko apie valandą, toje pačioje klubo salėje prasidėjo vakaras. Didžėjui leidžiant įvairią lotynų šalių muziką – Kubos, Puerto Riko, Argentinos, Venesuelos, Karibų salų ar net „GipsyKings“ melodijas, klubo lankytojai išsyk pasinėrė į salsos šokio stichiją.

Šiek tiek salsos istorijos
Salsa yra kilusi iš Kubos. Pats šokis ir jo muzika žinoma jau nuo senų laikų, bet oficialiai salsa pripažinta tik 1940 metais.

Žodis „salsa“, išvertus iš ispanų kalbos, reiškia „padažas“. Geras padažas pagardina bet kokį patiekalą, o salsa ir yra tas ypatingas mišinys, kuriame susijungia kubietiškas temperamentas, ispaniškas karštis ir afrikietiškas laisvės pojūtis, užliejantis sava magija kiekvieną, išdrįsusį išeiti į šokių aikštelę.

Akivaizdu, kad salsa yra perėmusi kai kurias rumba, mambo bei čiačia šokių savybes. Nors salsos muzika gali labai varijuoti, tačiau šio šokio pagrindinis akcentas visuomet bus greitas ir smarkus judesys. Be to, šokant salsą, treniruojami beveik visi kūno raumenys.

Paprastai šis šokis šokamas poromis. Sakoma, kad salsą įmanoma šokti tik tuomet, kai yra visapusiškas pasitikėjimas tarp partnerių – moteris tuomet tampa ypač plastiška, o vyras atskleidžia tikruosius savo sugebėjimus, kuriuos atspindi atliekami akrobatiniai šokio elementai.

Salsa turi keletą stilių: kubietišką, Puerto Riko, kolumbietišką, Niujorko, Los Andželo, ir neapsiriboja vien tik keliais standartiniais šokio žingsneliais.

Dažnai sakoma, kad salsa simbolizuoja Lotynų Amerikos vienybę. Tai aistringas šokis, kupinas gerų emocijų ir entuziazmo, teikiantis dvasiai ir kūnui stiprybės, atpalaiduojantis ir stimuliuojantis kiekvieną, besimėgaujantį juo ir muzikos harmonija.


Modesta Karpaitė