Apie Angliją: Laisvalaikis. Turizmas. Atostogos

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Angliška aludžių kultūra

2006-06-21

Nuotrauka Kiekviena visuomenė turi kažką savito, būdingo tik jai. Štai atvykus į Angliją, išsyk kyla noras prabilti apie čia vyraujančią aludžių (angl. pubs) kultūrą. Tiesa, ar tai būtų galima pavadinti kultūra, dar neaišku, tačiau akivaizdu, kad Lietuvoje toks laisvalaikio praleidimo būdas dar nėra taip išvystytas.

Aludžių, arba užeigos namų, Anglijoje yra visur – tiek sostinėje, tiek mažame karalienės Viktorijos laikų miestelyje. Ir nieko nuostabaus, nes vietiniai gyventojai ar miesto svečiai su malonumu renkasi šį seną laisvalaikio praleidimo būdą. Vieniems tai galimybė atsikvėpti po kasdieninių darbų, kitiems – susitikti su bičiuliais, o tretiems –nieko daugiau tik įprotis.

Tikriausiai nedaugelis susimąstė, ką reiškia angliškas trumpinys „pub“. Kažkada buvęs dviejų žodžių junginys „public house“ (liet. vieši namai), ilgainiui dėl patogumo buvo sutrumpintas į vieną trumputį žodelį, kuriuo dabar ir vadinamos angliškos aludės. Pats pavadinimas byloja, kad ši sambūrių vieta skirta bet kurio socialinio sluoksnio, bet kurio išsilavinimo žmonėms. Taigi greta sėdintys kostiumuoti vyrai ir jaunuoliai, neseniai ištrūkę iš teniso treniruočių, nekelia jokios nuostabos.

Laisvalaikio praleidimas aludėse yra ryškus socialinis reiškinys – šito neįmanoma paneigti. Tai glaudžiai siejasi su noru socializuotis. Akivaizdu, kad jose renkasi tie, kurie yra ištroškę bendravimo su kitais žmonėmis. Vargu ar čia atsirastų bent vienas, kuris norėtų ramybės ar susikaupimo.

Verta paminėti, kad kiekviena aludė turi pastovų lankytojų ratą. Šie žmonės renkasi toje pačioje vietoje jau kelis metus iš eilės. Todėl nieko nuostabaus, kad beveik pusė aludėje sėdinčių lankytojų gana seniai vieni kitus pažįsta. Taigi vieta suartina net ir skirtingiausius žmones.

Kalbant apie laisvalaikio praleidimą aludėse, derėtų užsiminti apie vieną masinę anglų „psichozę“. Anglai visuomet itin mėgo futbolą. Gausybė futbolo sirgalių, šėlstančių aludėse, niekam nebekelia nuostabos. Ir nereikia pasaulio futbolo čempionato – užtenka net ir vietinės reikšmės futbolo varžybų, kad šios sporto šakos fanai masiškai užplūstų vietines aludes. Taigi aludžių verslas klesti. Beveik visų iškabos byloja, kad čia transliuojamos per „Sky Sport“ kanalus rodomos varžybos. Ir ne tik futbolo, bet ir kriketo ar net žirgų lenktynių – bet ko, kas prie didžiųjų televizijos ekranų pritraukia aistruolius.

Dieną aludės yra „okupuojamos“ tų lankytojų, kurie nori užkąsti, o atėjus vakarui, savaitgaliui ar šiaip švenčių dienoms, aludės yra perpildytos vienaip ar kitaip besilinksminančių klientų. Lankymąsi angliškose aludėse būtų galima priskirti prie aktyvaus poilsio arba pramogavimo.

Anglijoje gyvenantys lietuviai greitai pripranta prie naujo laisvalaikio praleidimo būdo. Tačiau kyla klausimas, kokių intencijų vedami lietuviai renkasi vietinėse aludėse. Kaip bebūtų apmaudu, daugeliui iš jų tai tik vieta, kurioje galima su draugais išgerti ne tik alaus, bet ir kitų, kur kas stipresnių alkoholinių gėrimų. Anglų taip pamėgta socializacija lieka antroje vietoje. Akivaizdu, kad lietuviai labiau mėgsta uždarą draugų ratą – nauji pažįstami, ypač kitataučiai, retai pageidaujami.


Modesta Karpaitė


   

Komentarai

Rodyti seniausius viršuje

Audrius rašė
2014-09-11 02:44
kokia čia kultūra,angličenai prisilesę voliojasi gatvėse apsimyžę,mergos apsivėmusios voliojas kojas praskėtusios be triusikų net.o bernai dar pašliaužiantys nuogas subines ir pimpalus visiems gatvėje rodo.sakyčiau ''kultūra'' ''aukšto'' lygio.

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Už skelbimų ir komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Jei radote įstatymams prieštaraujantį skelbimą arba komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 

Įmonės

Mes esame tarptautinių pervežimų kompanija, kuri teikia įvairiausių krovinių pervežimo paslaugas iš Lietuvos į Angliją ir iš Anglijos į Lietuvą. Mūsų tikslas suteikti...

Mūsų paslaugos: Siuntinių ir krovinių pervežimas Londonas–Lietuva–Londonas, perkraustymai bei krovinių pervežimai visoje Anglijoje. 

Maloniai laukiame Jūsų...

24/7 visi Londono oro uostai 07894635055
Vežame į visus Londono ir JK oro uostus, pasitinkame atskridusius. Visi automobiliai ne senesni nei 5 metų. Vairuotojai ir automobiliai turi visas...

 

Apklausa

Ar atostogausi šią vasarą Lietuvoje?

Atostogausiu / jau atostogavau

Į Lietuvą vyksiu(-au), bet ne atostogoms

Dar nežinau

Ne, atostogausiu(-vau) ne Lietuvoje

Atostogų šią vasarą neturėsiu

Skelbimai

 
 
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Valiutų kursai

EUR - GBP = 0.71
 
GBP - EUR = 1.41
 
EUR - USD = 1.11
 
USD - EUR = 0.90

Naujausi forumo pranešimai

Transportas
xawieras: Re: teisiu keitimas 2015

Transportas
kazkaip: Bostonas - Penzance. Kaip nuvykti?

Transportas
kozimo: uber

Darbas
smnlukas: Re: Ką žinote apie įdarbinimo agentūrą www.darbaiuzsienyje.l

Kelionės, poilsis
aistule: Re: Automobiliu nuoma Vilniuje?

Kelionės, poilsis
Baublytė: 16m noriu vykti į Anglija ir nežinau kokių dokumentu reikia

Transportas
aurelijus1983: 95 kodas tako kortele

Transportas
aurelijus1983: Re: teisiu keitimas 2015

Transportas
Justyxas: Uk auto draudimas neturint adreso uk need help.

Darbas
komanda1994: Londono kepyklą atsakykite!!!

Barking garage