Apie Angliją: Laisvalaikis. Turizmas. Atostogos

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Camdenas - vieta, kur renkasi ne vien tik pankai

2007-09-14

Nuotrauka Camden Townas – išskirtinis Londono rajonas. Ir ne vien todėl, kad jo gatvėse galima išvysti stoviniuojančius pankus, hipius, gotus ar metalistus. Ši vieta garsi ir tuo, kad joje gimė tikrasis britiškas „popsas“. Tačiau pastaruoju metu šiam unikaliam Londono rajonui gresia išnykimas. Čia statomas didžiulis modernus prekybos centras užims senojo „Stables“ turgaus vietą.

Britiško „popso“ lopšys
Apie Camden Towną žinome ne tik mes, gyvenantys Londone. Jis garsus ir už šalies ribų – į jį mielai plūsta turistai, į jį suvažiuoja pasaulio „neformalai“ apsipirkti ir paganyti akis. Iš tiesų Camden Towne yra į ką pasižiūrėti ir kuo pasigrožėti – margaspalvės gatvės, minios praeivių, šilta atmosfera net ir pačią lietingiausią dieną.

Šią Šiaurės Londono dalį dievina daugelis garsenybių. Kadaise čia lankėsi Charlesas Dickensas ir George‘as Bernardas Shaw. Šiuo metu čia gyvena operos dirigentas seras Jonathanas Milleris, dramaturgas Alanas Bennettas, milijonierius filantropas Torquilas Normanas ir daugelis kitų garsių žmonių.

Beje, Camdeno apylinkėse esančiose „Highgate“ kapinėse (angl. Highgate Cemetery) yra palaidotas ne vienas žymus politikos ir visuomenės veikėjas. Įdomu tai, kad pastaruoju metu itin daug lankytojų sulaukia garsaus filosofo, revoliucionieriaus ir “Komunizmo manifesto” autoriaus Karlo Marxo kapas.

Šiais laikais Camden Townas vis dažniau siejamas su nestandartine mada, menu ir ypač muzika, kuri tapo neatsiejama šio rajono dalimi. Nuo seno jis buvo laikomas muzikantų priebėga. XX amžiaus pradžioje į Camden Towną pradėjo plūsti emigrantai iš Airijos. Jų muzika skambėdavo visur – gatvėse, kavinėse ir baruose.

Ilgą laiką Camden Townas buvo rokenrolo centras. Pirmasis roko koncertas šiame rajone įvyko 1966 metų spalį. Tuomet čia koncertavo legendinės roko muzikos grupės „Pink Floyd“ ir „Soft Machine“. Vėliau Camdene nemažai pasirodymų surengė ir Jimis Hendrixas. Ilgainiui Camden Towne ėmė rastis vis daugiau susibūrimo vietų, kuriose grodavo gyva muzika.

Beje, anot anglų, Camdene gimė tikrasis britiškas „popsas“. Čia susikūrė ar grojo tokios grupės kaip „Blur“, „Pulp“, „Oasis“, „The Stone Roses“, „Suede“ ir „Elastica“.

Camden Townas – ypatingas Londono rajonas
Tikriausiai nėra nė vieno Londone gyvenančio lietuvio, kuris nė karto nebuvo apsilankęs Camden Towno rajone. Dažnas tautietis šią vietą vadina pankų, metalistų, gotų, hipių ir kitų „neformalų“ susibūrimo vieta. Beje, čia besirenkantys „keistuoliai“ nėra pavojingi. Nepaisant jų „atgrasios“ išvaizdos, šie jaunuoliai yra nusiteikę gana taikiai. Tiesa, šiame rajone dažnai renkasi ir satanistai, tačiau apie jų susibūrimo vietas ir atliekamus ritualus nėra garsiai kalbama.

Beveik kiekvienoje Camden Towno parduotuvėje galima išgirsti grojant alternatyvią muziką, metalą arba sunkųjį roką. Ir nieko nuostabaus – juk visos šiame rajone parduodamos prekės yra skirtos „neformalams“. Čia jie gali įsigyti drabužių, avalynės ir pačių keisčiausių aksesuarų. Kartais šios parduotuvės labiau primena muziejus nei apsipirkimo vietą. Lankytojai, kuriems nepatinka fetišas, kaukolės ir skeletai, mielai užsuka apsižvalgyti į parduotuvėles, prekiaujančias „reiverių“ garderobu – ryškios spalvos, keisčiausi perukai ir platforminiai batai patraukia ne vieno smalsuolio dėmesį.

Kodėl uždaromas „Stables“ turgus?
Camden Towne yra šeši turgūs, kuriuose karaliauja mada, ekstravagancija ir naujovės. Nė vienas Londono turgus negali jiems prilygti. Kasdien Camdenas sulaukia daugybės lankytojų, apsipirkti atvykusių ne tik iš apylinkių, bet ir iš užsienio.

Vienas iš garsiausių Camden Towno turgų yra „Stables“. Kartą ten besilankant, į batų prekyvietę užsuko žmogelis – apskuręs, sušlapęs nuo lauke pliaupiančio lietaus. Tada pamanėme, kad tai eilinis gatvės pavargėlis. Didžiai visų nuostabai, šis apskurėlis nusipirko net šešias poras batų, kainavusių apie 600 svarų. Vėliau jis paaiškino, kad atvyko į Londoną iš Argentinos. Pasak jo, atskridęs į Londoną jis visuomet skuba į „Stabes“ turgų, kuriame perka batų ir rūbų ne tik sau, bet ir savo draugams. Taigi neabejotina, kad šis turgus yra žinomas ir mėgstamas ne tik vietinių, bet ir atvykėlių. Tačiau „Stables“ turgumi bus galima džiaugtis nebe ilgai. Visai netrukus rengiamasi jį uždaryti. Vietoj jo planuojamas didžiulis prekybos centras. Atrodo, kad vietos valdžia nėra itin suinteresuota Camden Towne išsaugoti tai, kas yra savita ir autentiška.

Prieš kelias savaites Camden Towne buvo surengtas koncertas, kuriame koncertavo pop muzikos dievaitė Kate Nash. Pagrindinė šio muzikinio renginio idėja – protestas dėl „Stables“ turgaus uždarymo. Vargu ar tai padės atšaukti naujojo prekybos centro statybą, tačiau masiški žmonių protestai galbūt privers valdančiuosius sluoksnius bent šiek tiek susimąstyti apie tai, ko iš tiesų neteks Anglijos sostinė, praradusi savo senąjį nepakartojamą „Stables“ turgų.


Modesta Karpaitė, savaitraštis http://www.infozona.co.uk

   

Komentarai

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Už skelbimų ir komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Jei radote įstatymams prieštaraujantį skelbimą arba komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 

Įmonės

Šeštadienį išvykstame iš Anglijos į LietuvąSiuntinių ir krovinių pervežimas Londonas–Lietuva–Londonas, perkraustymai bei...

 


Apklausa

Ar jau esi suplanavęs(-usi) šios vasaros atostogas?

Taip

Planų turiu, bet dar nieko konkretaus

Ne

Šią vasarą neatostogausiu

Man nuolat atostogos:)

Skelbimai

 
 
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Valiutų kursai

EUR - GBP = 0.76
 
GBP - EUR = 1.32
 
EUR - USD = 1.12
 
USD - EUR = 0.90

Naujausi forumo pranešimai

Universitetai ir koledžai
IgnasGal: Prašau patarimo dėl stojimo!

Transportas
al123: Re: Pigesnis draudimas

Transportas
Teranova: Re: Pigesnis draudimas

Būstas
daiva.sv1993: Re: Virtuves baldai

Transportas
al123: Pigesnis draudimas

Plepalai
visciukastabaka: Tiesioginis vaizdas iš kosmoso – kiekvienam

Kelionės, poilsis
Audrius333: 8m vaikas keliauja iš UK į LT su lydinčiu asmeniu

Darbas
Tomas1452: Darbas sveikatos įstaigose/ligoninėse

Apsipirkimas, paslaugos
Teranova: Re: pinigu siuntimas i Lietuva

Sveikata, medicina
RugileRar: Re: Plaukų slinkimas

Barking garage
Palmers green klinika