Anglija.lt app

Apie Angliją: Laisvalaikis. Turizmas. Atostogos

Maldonas – uostas ant kalvos

2006-10-19

Nuotrauka „Kitoks“ Essexas
Paklauskite Vakarų Londono gyventojo apie Essexą ir jis jums pradės pasakoti apie gamyklų darbininkus, jų neišauklėtus vaikus ir nesibaigiančius Rytų Londono priemiesčius. Tačiau dalis pašnekovų pasakys, kad Essexas ne toks jau ir prastas, kaip jį linkę vaizduoti jame negyvenantys žmonės. Štai, kad ir jūros pakrantė su kurortiniais miestais ir senoviniais mažais miesteliais. Vienas iš tokių Essexo pakrantės „perliukų“ yra Maldonas – nedidelis miestelis ant Blackwatero upės žiočių.

Gera vieta ramiam poilsiui
Maldonas yra tik už kelių dešimčių kilometrų nuo Londono. Šis atstumas tikrai nėra didelis tam, kas nori ramiai praleisti išeiginę dieną ar visą savaitgalį. Kaip ir dera senam britiškam žvejų miesteliui, gyvenimo tempas Maldone daug lėtesnis nei bet kokiame didesniame mieste. Tačiau čia tikrai nėra nuobodu. Tik atvykus į Maldoną, į akis krenta tai, kad šis miestas yra ant kalvos, kuri leidžiasi upės link. Gatvė „Market Hill“, jungianti miesto centrą viršuje su Blackwatero upės krantais, yra viena iš stačiausių gatvių Anglijoje.

Nusileidus nuo kalvos senojo uosto link, keliautojus pasitinka keletas senų angliškų užeigų, kuriose po vieną kitą pintą alaus išgerti užsuka uoste stovinčių laivų ir laivelių kapitonai bei turistai. Šalia laivų prieplaukos driekiasi parkas, kuriame įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, dirbtinis vandens telkinys. O visi, norintys pamatyti, kaip kyla ir leidžiasi vanduo potvynių ir atoslūgių metu, gali nueiti į netoliese esantį iškyšulį ir palaukti, kol ant upės dugno gulintys laivai vėl atsidurs vandenyje arba atvirkščiai – atsiguls ant išdžiūvusio kranto. Per kiekvieną dieną du kartus pasikartojančius potvynius ir atoslūgius prie iškyšulio suskrenda gausybė jūros paukščių, kurie, kylant vandeniui, tikisi pagauti nespėjusius pasislėpti krabus ir moliuskus.

Tie, kas Maldone nori pajusti jūrą „iš arčiau“, gali paplaukioti upe ir netoliese prasidedančia jūra senoviškomis baržomis, kuriomis būdavo gabenamos įvairios prekės į Londoną. O norintys pasigrožėti ramiais angliškais kaimais gali pasivaikščioti ar pasivažinėti po Maldono apylinkes.

Tiesa, Maldonas garsėja ne tik ramiu uostu ir gražiu senamiesčiu. Čia gaminama visoje šalyje žinoma Maldono druska, kuri išgaunama iš druskingų nuosėdų (juk miestelis yra tik už kelių kilometrų nuo Šiaurės jūros), randamų Blackwatero upės pakrantėse.

Kaip patekti į Maldoną
Geriausias būdas pasiekti Maldoną – automobiliu. Iš Londono į jį galite nuvažiuoti A12 keliu, prie Chelmsfordo pasukę į A414 kelią. Traukiniu kelionė taip pat nesudėtinga – iš Londono „Liverpool“ stoties važiuokite iki Burnham-on-Croucho miestelio arba iki Chelmsfordo ar Withamo miestų. Iš visų šių vietovių į Maldoną kursuoja autobusai, kuriais važiuojant galima pasigrožėti tikrai puikiomis Essexo grafystės apylinkėmis. Geros rudens dienos Maldone!

„Infozona“

   

Komentarai

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Už skelbimų ir komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Jei radote įstatymams prieštaraujantį skelbimą arba komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 


Apklausa

Kaip vertini referendumo dėl UK išstojimo iš ES rezultatus?

Teigiamai

Neigiamai

Neutraliai - nemanau, kad nuo to daug kas pasikeistų

Nežinau, kaip vertinti, bet nerimauju dėl galimų padarinių

Man visiškai nerūpi, net negalvoju apie tai

Skelbimai

 
 
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Valiutų kursai

EUR - GBP = 0.81
 
GBP - EUR = 1.24
 
EUR - USD = 1.11
 
USD - EUR = 0.90

Naujausi forumo pranešimai

Dokumentai
Ginte222: Re: Dėl NIN, UTR bei CSCS dokumentų tvarkymosi

Transportas
Tustuma: REIKIA PAGALBOS DEL LAIKINO DRAUDIMO

Būstas
Clark: Trumpalaikė nuoma

Pramogos
Negyvas: Re: Pirtis su vantele

Pomėgiai
Lijuna: Re: Važinėjimas dviračiu UK

Transportas
Lijuna: Re: Ar verta turėti automobilį UK?

Transportas
vikuliukas95: Re: del teisiu ir auto

Darbas
lidivle: Re: Darbas Britanijos agentūrose: teisės ir apgavystės

Pramogos
daivada: Re: Pirtis su vantele

Dokumentai
interim: Re: Bankai

Barking garage
Palmers green klinika