Apie Angliją: Laisvalaikis. Turizmas. Atostogos

Maldonas – uostas ant kalvos

2006-10-19

Nuotrauka „Kitoks“ Essexas
Paklauskite Vakarų Londono gyventojo apie Essexą ir jis jums pradės pasakoti apie gamyklų darbininkus, jų neišauklėtus vaikus ir nesibaigiančius Rytų Londono priemiesčius. Tačiau dalis pašnekovų pasakys, kad Essexas ne toks jau ir prastas, kaip jį linkę vaizduoti jame negyvenantys žmonės. Štai, kad ir jūros pakrantė su kurortiniais miestais ir senoviniais mažais miesteliais. Vienas iš tokių Essexo pakrantės „perliukų“ yra Maldonas – nedidelis miestelis ant Blackwatero upės žiočių.

Gera vieta ramiam poilsiui
Maldonas yra tik už kelių dešimčių kilometrų nuo Londono. Šis atstumas tikrai nėra didelis tam, kas nori ramiai praleisti išeiginę dieną ar visą savaitgalį. Kaip ir dera senam britiškam žvejų miesteliui, gyvenimo tempas Maldone daug lėtesnis nei bet kokiame didesniame mieste. Tačiau čia tikrai nėra nuobodu. Tik atvykus į Maldoną, į akis krenta tai, kad šis miestas yra ant kalvos, kuri leidžiasi upės link. Gatvė „Market Hill“, jungianti miesto centrą viršuje su Blackwatero upės krantais, yra viena iš stačiausių gatvių Anglijoje.

Nusileidus nuo kalvos senojo uosto link, keliautojus pasitinka keletas senų angliškų užeigų, kuriose po vieną kitą pintą alaus išgerti užsuka uoste stovinčių laivų ir laivelių kapitonai bei turistai. Šalia laivų prieplaukos driekiasi parkas, kuriame įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, dirbtinis vandens telkinys. O visi, norintys pamatyti, kaip kyla ir leidžiasi vanduo potvynių ir atoslūgių metu, gali nueiti į netoliese esantį iškyšulį ir palaukti, kol ant upės dugno gulintys laivai vėl atsidurs vandenyje arba atvirkščiai – atsiguls ant išdžiūvusio kranto. Per kiekvieną dieną du kartus pasikartojančius potvynius ir atoslūgius prie iškyšulio suskrenda gausybė jūros paukščių, kurie, kylant vandeniui, tikisi pagauti nespėjusius pasislėpti krabus ir moliuskus.

Tie, kas Maldone nori pajusti jūrą „iš arčiau“, gali paplaukioti upe ir netoliese prasidedančia jūra senoviškomis baržomis, kuriomis būdavo gabenamos įvairios prekės į Londoną. O norintys pasigrožėti ramiais angliškais kaimais gali pasivaikščioti ar pasivažinėti po Maldono apylinkes.

Tiesa, Maldonas garsėja ne tik ramiu uostu ir gražiu senamiesčiu. Čia gaminama visoje šalyje žinoma Maldono druska, kuri išgaunama iš druskingų nuosėdų (juk miestelis yra tik už kelių kilometrų nuo Šiaurės jūros), randamų Blackwatero upės pakrantėse.

Kaip patekti į Maldoną
Geriausias būdas pasiekti Maldoną – automobiliu. Iš Londono į jį galite nuvažiuoti A12 keliu, prie Chelmsfordo pasukę į A414 kelią. Traukiniu kelionė taip pat nesudėtinga – iš Londono „Liverpool“ stoties važiuokite iki Burnham-on-Croucho miestelio arba iki Chelmsfordo ar Withamo miestų. Iš visų šių vietovių į Maldoną kursuoja autobusai, kuriais važiuojant galima pasigrožėti tikrai puikiomis Essexo grafystės apylinkėmis. Geros rudens dienos Maldone!

„Infozona“

   

Komentarai

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Už skelbimų ir komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Jei radote įstatymams prieštaraujantį skelbimą arba komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 


Apklausa

Ar gyvendamas(-a) JK, šį rudenį balsuosi LR Seimo rinkimuose?

Taip

Ne

Dar neapsisprendžiau

Net nežinojau, kad rudenį vyks Seimo rinkimai

Skelbimai

 
 
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Valiutų kursai

EUR - GBP = 0.86
 
GBP - EUR = 1.16
 
EUR - USD = 1.12
 
USD - EUR = 0.90

Naujausi forumo pranešimai

Kelionės, poilsis
mantasg: Re: KENT - ZVEJYBA - BQQ

Dokumentai
Mozarcik: Re: Teises LT > UK

Sportas
ESTAM: Re: ZUMBA

Pašalpos, soc. parama
Ricardas25: Paliko drauge su 1 met dukra

Būstas
tobukas: Re: vandens boileris

Pažintys, bendravimas
The White Punk: 24 metu svieziai mokslus baiges tautietis /LEICESTER xD

Dokumentai
madam: Re: Gyvenamoji vietą

Dokumentai
madam: Re: Anglisko paso gavimas

Finansai
andri111: KAIP IŠSPRESTI PROBLEMA SKOLOS AUTO ĮVYKIO

Dokumentai
andri111: Gyvenamoji vietą

Barking garage
Lituanica