Notting Hillas – iš laiko perspektyvos - Anglija.lt
 

Notting Hillas – iš laiko perspektyvos (2006-02-15)

Sunku patikėti, kad Notting Hillas, vienas iš brangiausių ir madingiausių Londono rajonų, maždaug prieš 40 metų greičiau buvo lindynių kvartalas, į kurį retai užklysdavo koks nors žmogus. Priklausęs Kensingtono ir Chelsea sričiai, Notting Hillas buvo laikomas jos prasčiausiu rajonu. Tačiau per pastaruosius 30 metų Notting Hillas labai pasikeitė ir įgavo visiškai kitokį statusą. Kiekvienas, išvydęs W11 pašto indeksą, dabar žino, kad tai vienas iš prabangiausių Londono rajonų. Tiesa, W10 ir W2 taip pat žymi Notting Hillą.

Prieš du šimtmečius atrodžiusi kaip dykynė, ši vieta po truputėlį buvo apgyvendinta. Iš pradžių ją vadino „Potteries“ (nes netoliese buvo puodžių dirbtuvės) arba „Piggeries“ (nes čia laikomų kiaulių skaičius du kartus pranoko vietinių gyventojų skaičių).

Prasidėjus afro-karibiečių migracijai į Angliją, Notting Hillas tapo šių imigrantų prieglobsčiu. 1959 metais, kaip atsaką į rasistinius išpuolius, afro-karibiečiai surengė pirmąjį Notting Hillo karnavalą. Laikui bėgant, šis renginys taip išpopuliarėjo, kad kasmet į jį suvažiuoja apie vieną milijoną žmonių. Daugelis tvirtina, kad tai pats didžiausias gatvės karnavalas po Rio de Žaneiro karnavalo.

Akivaizdu, kad pastaruoju metu Notting Hillas yra žinomas ne tik dėl tuo pačiu pavadinimu sukurto filmo, kuriame vaidina perspektyvus anglų aktorius H. Grantas su garsiąja Holivudo žvaigžde J. Roberts, bet ir todėl, kad ši vieta jau seniai tapo turistų ir bohemos mėgėjų ar šiaip smalsuolių traukos centru. Verta pažymėti, kad tai nėra ypač judrus rajonas – praūžus Notting Hillo karnavalui, nurimus „Porto Bello“ turgaus šurmuliui, ši vieta vėl tampa rami ir solidi.

Pramogos
Notting Hille gausu įvairiausių vietų, kur diena prabėga nepastebimai greitai, o vakaras tikrai neprailgsta. Kiekvienas pramogauja pagal savo galimybes, nuotaiką ir norą, o planuojantis išvyką į šį elitinį rajoną tikrai turės ką pasirinkti: pašokti klube, aplankyti naują restoraną ar barą, nueiti į kino teatrą ar parodą.

Daugeliui Notting Hillo pavadinimas asocijuojasi su šioje vietoje gyvenančiomis įžymybėmis. Be to, dažnas klaidžiotojas po šį rajoną, prisiminęs „Notting Hillą“ arba „Bridžitos Džouns dienoraštį“, gerokai nustebs aptikęs vietas, matytas šiuose filmuose.

Mėlynos durys – tiek kartų rodytos „Notting Hille“ – iš tiesų egzistuoja. „Westbourne Park Road“ gatvėje yra namas, priklausantis šio filmo režisieriui ir prodiuseriui Richardui Curtisui. Tiesa, dėl didelio smalsuolių antplūdžio savininkas buvo priverstas pakeisti durų spalvą – dabar jos perdažytos juodai, kad niekuo neišsiskirtų iš kitų, greta esančių durų.

Ar pamenate, kai filme „Notting Hillas“ pagrindiniai herojai ėjo į kiną? Tuomet personažas, kurį vaidino H. Grantas, žiūrėjo filmą su keistais, juokingais akiniais. Vieta, kurioje buvo nufilmuota ši scena, yra „Coronet“ kino teatras, esantis „Notting Hill Gatese“.

Mačiusieji „Bridžitos Džouns dienoraštį“ tikriausiai prisimena 192 barą – restoraną, kuriame Bridžita susitinka su savo draugais. Jį taip pat galite rasti Notting Hille.

Tęsiant įžymybių, besilankančių ar gyvenančių Notting Hille, temą, verta pažymėti, kad čia galima išvysti dainininkę Bjork, garsųjį Robbie Williamsą, dizaineres Stellą Mc Cartney, Bellą Freud ir kitas pasaulio garsenybes.

Modesta Karpaitė