Anglija.lt app

Apie Angliją: Lietuviškas maistas ir kitos prekės

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Tikra ar internetinė parduotuvė?

2006-03-09

Nuotrauka Vis daugiau lietuvių išdrįsta pirkti internetu. Nors Lietuvoje šis apsipirkimo būdas dar nėra populiarus, tačiau Didžiojoje Britanijoje jis yra dažnas. Kodėl verta pirkti internetu? Ar tiesa, kad pirkti šiuo būdu pigiau? Ar tai saugu? Į šiuos bei kitus klausimus ir pabandysime atsakyti.

Pats interneto tinklas neseniai atšventė savo 25 metų jubiliejų. Tai pati naujausia ir labiausiai besivystanti informacijos perdavimo priemonė. 1996 metais IBM tarptautiniu mastu pradėjo reklamuoti „E-Commerce” galimybes, kurios leidžia atlikti piniginius apmokėjimus internetu. Ši naujovė praplėtė įprastą pardavimų ir pirkimų supratimą, todėl buvo sutikta su dideliu entuziazmu. Pagrindinis jos privalumas yra tas, kad pirkėjas gali įsigyti prekę neišeidamas iš namų, 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. O pardavėjui nebereikia rengti naujų parduotuvių, jam užtenka turėti tiktai sandėlį. Tai, be abejonės, mažina prekės kainą. Šiuo atveju išlošia abi pusės – tiek pardavėjas, tiek pirkėjas. Pirkėjas gauna prekes už mažas kainas, o pardavėjas didina pardavimo apyvartą. Taip pat verta paminėti, kad vykstant užsakymams elektroniniu būdu, išvengiama daug nereikalingos biurokratijos. Tai irgi labai palengvina pardavėjo darbą ir sutaupo daug laiko.

Kiekvienais metais atsiskaitymas už prekes internetu tampa vis populiaresnis. Tačiau dabar internetu jau galima įsigyti ne tik prekių, bet ir nusipirkti įvairių paslaugų, bilietų į koncertus, teatrus, sumokėti už paslaugas, daryti pinigų pervedimus, pirkti automobilius ar net užsakyti puokštę gėlių asmeniui, gyvenančiam kitame pasaulio krašte. Taigi galimybės yra išties neribotos. Be abejo, perkant internetu negalima paliesti prekės. Būtent tai ir „atbaido” nemažai pirkėjų, nes daugelis jų nori pamatyti prekę „gyvai”, ją pačiupinėti, apžiūrėti iš visų pusių. Tačiau likusiems pirkėjams, ypač tiems, kurie tiksliai žino ko nori, tai nesvarbu. Jiems svarbiausia kaina.

Turgus ir aukcionas ištisą parą
Viena iš žymiausių internetinių parduotuvių – „Ebay“. Tai tarptautinio masto internetinė svetainė kur bet kas, bet ką, už bet kiek ir bet kada gali pirkti ar parduoti. Dauguma specialistų pripažįsta, kad „Ebay“ taip išaugo, jog tapo panaši į atskirą valstybę su savo tradicijomis, kultūra, politika ir mokesčių sistema. „Ebay“ panašėja į internetinį turgų ar varžytines – čia galima derėtis, o asmuo, pasiūlęs didžiausią kainą, turi teisę įsigyti norimą prekę. Be to, pirkėjas gali parašyti atsiliepimą apie pardavėją. Taip pat ir pardavėjas gali pareikšti savo nuomonę apie pirkėją, pvz., ar pastarasis greitai atsiskaitė už prekes. Čia gyvenimas verda ir dieną, ir naktį. Siūlomų prekių įvairovė neapsakoma: pradedant trisdešimties metų senumo sąvaržėle ir baigiant brangiausiais papuošalais. Jeigu norite patys viską pamatyti ir galbūt tapti vienu iš „Ebay“ dalyvių, užsukite į http://www.ebay.co.uk arba http://www.ebay.com.

Internetiniai vagys ir kaip nuo jų apsisaugoti
Tačiau lazda visuomet turi du galus, o medalis – dvi puses. Visada atsiranda žmonių, kurie naujoves geidžia panaudoti blogiems tikslams. Nusikaltėliai, pamatę, kokios pinigų sumos cirkuliuoja internete, negali nustygti vietoje. Tikriausiai daugelis yra girdėjęs ar skaitęs, kad internetinių tinklų įsilaužėliai gali pavogti slaptą informaciją ar pinigus. Pavyzdžiui, asmuo, internetinėje svetainėje pirkęs knygą ir sumokėjęs už ją 15 svarų, pastebi, kad jo sąskaita liko tuščia. Ir tai tikrai nėra vienetinis atvejis, taip atsitinka kasdien. Kitas labai dažnas apgaulės būdas yra, kai asmuo tariamai iš savo banko gauna elektroninį laišką, kuriame prašoma suteikti visą asmeninę informaciją tam, kad bankas galėtų atnaujinti duomenų bazę. Neretai žmonės, nepatikrinę laiško autentiškumo, parašo visus savo slapyvardžius, gimimo datas ir t. t. Vagims tada telieka pasiimti pinigus iš jūsų sąskaitos – tai tas pats, kaip atiduoti raktus tiesiai vagiui į rankas.

Kad būtų išvengta tokių nemalonumų, patartina lankytis ir mokėti gerai žinomose svetainėse arba tokiose, kurios taiko specialiai apsaugotus apmokėjimo būdus (pvz., „PayPal“, „Internet Shopping is SAFE“, „Verified by VISA“, „MasterCard Secure Code“ ir kt). Parduotuvėse ar internete galima įsigyti ir specialių programų, kurios apsaugos jūsų asmeninę informaciją nuo kompiuterinių įsilaužėlių.

Anglija.lt app
Galima išbandyti šias programas: „Zone Alarm“, „DrWeb“, „Microsoft Antispyware“, „Outpost Firewall“. Kuo daugiau apsaugos priemonių turėsite, tuo mažiau galimybės, kad vagys padarys žalos. Turint gerą kompiuterinę apsaugą ir nelandžiojant ten, kur nereikia, beveik visada išvengiama nemalonumų. Be to, jeigu pirkote prekes ar paslaugas internetu, dauguma Didžiosios Britanijos bankų kompensuoja pavogtą sumą.


   

Komentarai

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Už skelbimų ir komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Jei radote įstatymams prieštaraujantį skelbimą arba komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 

Įmonės

Banketai, furšetai, maistas į namus, lietuviško maisto parduotuvė. Mes pasirengę papuošti jūsų stalą gardžiais patiekalais ar užkandžiais! Esame lankstūs, todėl...

Jaukioje aplinkoje rasite viską, ko reikia plaukų, veido odos, nagų bei kūno priežiūrai! Mūsų stilistai sukurs jums tinkantį kirpimo stilių ir pasirūpins plaukų...

 


Apklausa

Ar jau esi suplanavęs(-usi) šios vasaros atostogas?

Taip

Planų turiu, bet dar nieko konkretaus

Ne

Šią vasarą neatostogausiu

Man nuolat atostogos:)

Skelbimai

 
 

Orai

Valiutų kursai

EUR - GBP = 0.76
 
GBP - EUR = 1.31
 
EUR - USD = 1.12
 
USD - EUR = 0.90

Naujausi forumo pranešimai

Ryšiai, komunikacijos
Teranova: Re: Vykstant is UK be ID keltu/traukiniu reikalingas pasas?

Ryšiai, komunikacijos
ruslanas402: Vykstant is UK be ID keltu/traukiniu reikalingas pasas?

Plepalai
NomedaKar: Re: Kalėdinės dovanos

Universitetai ir koledžai
IgnasGal: Prašau patarimo dėl stojimo!

Transportas
al123: Re: Pigesnis draudimas

Transportas
Teranova: Re: Pigesnis draudimas

Būstas
daiva.sv1993: Re: Virtuves baldai

Transportas
al123: Pigesnis draudimas

Plepalai
visciukastabaka: Tiesioginis vaizdas iš kosmoso – kiekvienam

Kelionės, poilsis
Audrius333: 8m vaikas keliauja iš UK į LT su lydinčiu asmeniu

Barking garage