Apie Angliją: Pašalpos. Pensijos

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Būsto nuomos pašalpa – išeitis mažai uždirbantiems?

2006-03-09

Nuotrauka Dėl vienų ar kitų priežasčių dalis lietuvių Didžiojoje Britanijoje gauna nedidelį atlyginimą. Sumokėjus būsto nuomą, jau ir taip maža alga apskritai ištirpsta. Ar įmanoma sumažinti savo išlaidas už būsto nuomą, jei finansinė padėtis nėra ypač gera? Šiame straipsnyje aptarsime Jungtinėje Karalystėje suteikiamos būsto nuomos pašalpos (Housing Benefit) gavimo sąlygas.

Kas gali gauti būsto nuomos pašalpą?
Jungtinės Karalystės Darbo ir pensijų departamento teigimu, pašalpą būstui gali gauti visi mažai uždirbantys ir mokantys būsto nuomą asmenys. Pašalpą išmoka rajonų savivaldybės (angl. Council). Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo labai paprasta – reikia ateiti į savo savivaldybės socialinės rūpybos skyrių (angl. Social Security Office) ir pranešti apie savo pajamas ir gyvenamąją vietą. Tačiau, norint gauti būsto nuomos pašalpą, iš tikrųjų reikia pristatyti daug dokumentų, kurie parodys asmens statusą Jungtinėje Karalystėje, jo materialinę padėtį ir pan.

Viena iš pagrindinių sąlygų aptariamai pašalpai gauti – asmuo turi turėti teisę gyventi Didžiojoje Britanijoje (angl. Right to reside) ir nuolatos joje gyventi (angl. Habitual residence). Socialinio skyriaus darbuotojas, į kurį žmogus kreipiasi dėl būsto nuomos pašalpos, turi nustatyti, ar prašančiojo statusas atitinka keliamus reikalavimus. Lietuvos piliečiams dėl to problemų neturėtų kilti – Europos Sąjungos narių piliečiai turi teisę gyventi Didžiojoje Britanijoje. Nuolatinį gyvenimą šioje šalyje patvirtins įrodymas, kad asmuo yra neseniai įsidarbinęs (angl. employed) arba pradėjęs savo individualią veiklą (angl. self-employed). Socialinio skyriaus darbuotojas, kuriam reikia įrodyti, kad pastoviai gyvenate Didžiojoje Britanijoje (DB), gali klausinėti apie:
- jūsų darbą DB;
- kiek laiko jūs pragyvenote DB;
- kodėl atvykote į DB;
- kaip žadate save išlaikyti DB ateityje;
- kiek ilgai planuojate pasilikti DB.

Socialinio skyriaus darbuotojo sprendimui dėl būsto nuomos pašalpos suteikimo gali daryti įtakos didesnės nei 3000 svarų santaupos prašančiojo sąskaitoje, prašančiojo amžius (tiksliau, jei jam yra mažiau nei 25 metai). Pašalpos negali gauti dieninio skyriaus studentai (išskyrus neįgalius ir turinčius vaikų) bei asmenys, gyvenantys pas artimus giminaičius. Būsto nuomos pašalpą gali gauti tik vienas iš sutuoktinių arba partnerių (nesusituokusių, bet gyvenančių kaip sutuoktiniai).

Kaip prašyti pašalpos?
Dėl būsto nuomos pašalpos į socialinės rūpybos skyrių galima kreiptis dar prieš įsikraustant į naują būstą (prašymai priimami net prieš 13 savaičių iki pašalpos mokėjimo pradžios). Tačiau pašalpa nebus mokama, kol asmuo nepradės gyventi būste, už kurio nuomą gaus kompensaciją.
Jei jūs negaunate kitokių pašalpų, artimiausiame socialinės rūpybos skyriuje arba pačioje savivaldybėje paprašykite specialių prašymo formų. Prašant pašalpos, reikės įrodyti savo tapatybę.

Kokio dydžio būsto nuomos pašalpos tikėtis ir nuo ko priklauso jos dydis?
Savivaldybė nustatys būsto pašalpos dydį atsižvelgdama į
- jūsų ir jūsų partnerio pajamas, įskaitant algas, pašalpas, pensijas ir pan.,
- jūsų ir jūsų partnerio santaupas,
- jūsų amžių, šeimos dydį, šeimos narių amžių, ar kas nors iš šeimos yra neįgalus, ar kas nors, gyvenantis su jumis, gali pagelbėti, mokant už būsto nuomą.

Be abejo, savivaldybės darbuotojai bandys nustatyti, ar jūs nepermokate už būstą, t. y. ar už nuomą mokami pinigai atitinka būsto dydį ir vietovės, kurioje jis yra, kainas. Didžiausia pašalpos suma, kurios galite tikėtis, bus apskaičiuota pagal realų jūsų būsto nuomos dydį, o ne pagal tai, kiek jūs mokate už būstą. Kitaip tariant, savivaldybė nėra nusiteikusi mokėti didesnės pašalpos, jei jūs permokate už gyvenamąją vietą.

Ką daryti, jei prašymas atmetamas?
Jei savivaldybės atstovai mano, kad neturėtumėte gauti pašalpos būsto nuomai, nenuleiskite rankų. Galite paprašyti persvarstyti jūsų prašymą ir raštu paaiškinti, kodėl jis buvo atmestas. Nepalankų savivaldybės sprendimą galite apeliuoti nepriklausomam teismui, kurį administruoja Apeliacinė tarnyba (angl. Apeal Service).

Daugiau informacijos apie būsto nuomos pašalpą galite rasti internete adresu: http://www.dwp.gov.uk/advisers/claimforms/hctb1_print.pdf (peržiūrai reikalinga “Adobe Reader” programa) ir straipsnyje "SOS - trūksta pinigų nuomai".

   

Komentarai

Stiprybės Tau Inga rašė
2014-11-13 13:28
Laikykis.

inga rašė
2013-12-30 10:44
AS GYVENU VIENA SU 3 MAZAMECIAIS VAIKAIS,IR NEGAUNU HAOSE BENIFITU,,VAIKAS YRA VIENAS SU NEGALIA,PATI DIRBU,O JIE DAR SPRENDZIA KLAUSIMA DUOT AR NE DUOT UZ BUSTA,,,

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 

Įmonės

"Aldus Ltd." yra viena iš seniausiai veikiančių ir didžiausią skaičių tautiečių aptarnavusių lietuviško kapitalo kompanijų, teikiančių imigracines ir verslo paslaugas.

Garantuojame profesionalumą, konfidencialumą ir puikų aptarnavimą. Turime 12 metų patirties teikiant buhalterines paslaugas. Savo klientams visuomet randame pačius geriausius...

„Aura Accountants Ltd“ yra įsikūrusi Rytų Londone. Mes siūlome profesionalias buhalterines paslaugas įmonėms, dirbantiems self-employed ir privatiems asmenims. Mūsų tikslas...

Mūsų kompanija gina žmogaus teises ir laisves. Didelė advokatų komanda dirba jums, mieli klientai, tiek Lietuvoje, tiek Anglijoje. Todėl didžiuojamės ir džiaugiamės pasiekę pačių...

Linexa Accountancy įmonė teikia visas buhalterines paslaugas ir daug daugiau. Jūsų patogumui padedame spręsti kompanijų ir individualių asmenų buhalterinius, imigracinius bei kitus...

Fortis Finance Ltd. - specializuota buhalterinės apskaitos įmonė, įsikūrusi Dagenham Heathway rajone, Rytų Londone. Mūsų įmonė teikia paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo...

Esame partnerės su 9 metų buhalterine patirtimi. Padedame klientams įvairiose buhalterinėse srityse, ar Jūs esate „self employed“ ar turite kompaniją. Per ilgus darbo metus...

 

Apklausa

Ar gyvenant JK yra tekę kreiptis į Citizens advice bureau?

Taip, kreipiausi – padėjo

Taip, tačiau naudos negavau

Ne

Net nežinau, kas tai yra

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radijas

Anglija.lt pokalbiai

Sprint Ekspress
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas