Apie Angliją: Pašalpos. Pensijos

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Valstybės pagalba šeimoms su vaikais (I) (atnaujinta 2015-05-11)

2008-03-03

Nuotrauka Kokios pagalbos iš valstybės galima tikėtis, jei auginate vaikus JK, pataria Anglija.lt.

Pašalpos tėvui

Jeigu esate dirbantis tėvas arba besilaukiančios mamos partneris (įskaitant tos pačios lyties santykius), galite gauti įstatymų nustatytą tėvystės pašalpą. Ši mokama dvi savaites tėvystės atostogų metu. Išmokų suma yra 139.58 svaro per savaitę arba 90 proc. vidutinio savaitinio atlyginimo (jei mažesnis už tą sumą). Tokią pat pašalpą ir atostogas gali gauti ir vaiką įsivaikinęs tėvas. Tėvystės pašalpos prašymo tvarka yra tokia pati kaip motinystės pašalpos atveju (žr. I dalį).
Naujausią informaciją galima rasti čia: https://www.gov.uk/paternity-pay-leave/pay.

Pajamų parama („income support“) tėvystės atostogų metu
Jeigu Jums nepriklauso tėvystės pašalpa (galbūt dėl to, kad nepakankamai ilgai dirbote), tikriausiai negausite ir jokių apmokamų tėvystės atostogų. Tikslaus atsakymo reikėtų ieškoti savo įdarbinimo kontrakte. Jeigu jis bus teigiamas, tuomet net jei ir negausite tėvystės pašalpos ar kitokių išmokų iš darbdavio už tą laikotarpį (arba gaunate apgyvendinimo, savivaldybės mokesčio pašalpą ar dirbančiųjų mokesčių kreditus), galite prašyti pajamų paramos išmokų. Šios išmokos galima tikėtis ir tuomet, jei gaunate labai žemą tėvystės pašalpą.

Tėvystė ir bedarbio pašalpa
Jei esate poroje ir abu gavote bedarbių pašalpas, Jūsų parnerės nėštumas gali reikšti, kad dabar tik tėvas turės būti prisiregistravęs kaip bedarbis. Nes partnerė tikriausiai galės gauti pajamų paramą iki kelių savaičių po vaiko gimimo. Kai vaikas gims ar jį įvaikinsite, irgi tiktai vienam iš Jūsų teks atitikti bedarbio pašalpos gavimo sąlygas.

Neapmokamos tėvo ir motinos atostogos
Visi vyrai ir moterys, turintys vaikų ir išdirbę pas tą patį darbdavį daugiau nei metus, turi teisę išeiti neapmokamų tėvystės/motinystės atostogų („parental leave“), kad galėtų pasirūpinti savo vaiku. Jei paprastai gaunate apgyvendinimo, konsulinio mokesčio ir dirbančiųjų mokesčių kredito pašalpas, šių atostogų metu dar galite prašyti ir pajamų paramos.

Pašalpos įsivaikinant vaiką
Jeigu dirbate ir įsivaikinate vaiką, jums priklauso panašios pašalpos kaip ir vaikui gimus. Pagrindinė pašalpa vadinama įsivaikinimo pašalpa („adoption pay“). Motina gaus motinystės pašalpos ekvivalentą, o tėtis – tėvystės.

Pagalba gimus kūdikiui

Vienkartinė pašalpa - „Maternity Grant“
Jei gaunate pašalpas ar mokesčių kreditus dėl to, kad mažai uždirbate, jums gali priklausyti vienkartinė motinystės pašalpa, vadinama „Maternity Grant“ arba „Sure Start Maternity Grant“. Ji skirta padėti įsigyti daiktelius kūdikiui, tačiau paaiškinimų, kur būtent išleidžiami pinigai, nereikalaujama. Suma yra fiksuota – 500 svarų.

Prašyti šios pašalpos galima nuo 29-os nėštumo savaitės ir ne vėliau, kai kūdikiui sukanka 3 mėnesiai. Šią pašalpą gali gauti ir ne vyresnį nei metukų vaiką įsivaikinę tėvai arba kūdikį jums pagimdė surogatinė motina. Jei nėščia ar per paskutinius 3 mėnesius vaiką pagimdė Jūsų nepilnametė duktė, šios pašalpos už ją turėtumėte prašyti Jūs.

Paprastai ši pašalpa skiriama žmonės, jau gaunantiems kitas mažai uždirbančių žmonių pašalpas. Svarbu pažymėti tai, kad jei išėjote auginti vaiko iš darbo ar į motinystės atostogas – reiškia, sumažėjo pajamos. Todėl verta prašyti „Inland Revenue“, kad perskaičiuotų vaiko ir dirbančiųjų mokesčių kreditų sumą pagal esamus metus. Pasikeitus šiai situacijai gali paaiškėti, kad dabar Jums jau priklauso vienkartinė pašalpa. Tačiau veikti reikia greitai – iki vaikui sueis 3 mėnesiai.

Pateikti prašymą šiai pašalpai gauti galima užpildžius formą SF100 ir išsiuntus adresu:
Freepost Plus RSCE-EATS-AHAK
Wembley BDC
PO Box 110
London SW95 9EA.

Paraiškos formą galima gauti iš vietinio Darbo centro (angl. Job centre), nėščiųjų priimamajame, taip pat internete: https://www.gov.uk/government/publications/sure-start-maternity-grant-claim-form Tam tikrą formos dalį turės pasirašyti Jus ar vaiką (jei jau gimęs) prižiūrintis gydytojas. Jei prašymas atmestas, per mėnesį tokį sprendimą dar galima apeliuoti.

Vaiko pašalpa – „Child Benefit“
Pagrindinės dvi su vaikais susijusios pašalpos yra vaiko pašalpa („Child Benefit“) ir vaiko mokesčių kreditas („Child Tax Credit“). Devynios iš dešimties Britanijoje gyvenančių šeimų gali gauti šias pašalpas.

Vaiko pašalpos dydis nepriklauso nei nuo uždirbamų pinigų, nei nuo sumokėtų ar ne socialinių draudimo įmokų. Taigi, šią pašalpą gali gauti kiekvienas Britanijoje gyvenantis suaugęs (nebūtinai biologinis vaiko tėvas / motina), kuris augina bent vieną vaiką iki 16 metų arba jauną asmenį iki 20m., jei jis dar mokosi „A Levels“ ar tam tikruose kursuose.

Kaip prašyti vaiko pašalpos?
Reikia užpildyti „CH2“ formą, kurią galima gauti iš vaikų pašalpų ofiso arba „Jobcentre Plus“ skyriaus. Taip pat galima ją užsisakyti paskambinus į HMRC: 0845-302-1444 arba parsisiųsti iš interneto: https://www.gov.uk/government/publications/child-benefit-claim-form-ch2.

Pildant prašymą teks pateikti savo socialinio draudimo numerį („National Insurance Number“). Todėl jei tokio dar neturite, teks jį gauti prieš prašant vaiko pašalpos.

Atgaline data – tik mėnuo
Jeigu Jūsų vaikui jau suėjo keli metukai – nesvarbu, vistiek galima prašyti pašalpos atgaline data. Deja, tik mėnesį agal. Todėl labiausiai apsimoka prašyti vos vaikui gimus ir iki kol jam sueis mėnuo.

Apgaulė gali būti atskleista
„Inland Revenue“ įspėja, kad neteisingų aplinkybių nurodymas pašalpos prašyme bus traktuojamas kaip sukčiavimas, kuris yra kriminalinis nusikaltimas. Tai gali užtraukti ne tik reikalavimą sugrąžinti permokėtas pašalpas, bet ir baudą bei kriminalinį įrašą.

Pasitaikančios problemos
Jei nesate patenkinti sprendimu dėl vaiko pašalpos, galima prašyti Jūsų prašymą peržiūrėti arba apeliuoti sprendimą. Tai reikia padaryti per vieną mėnesį.
Jeigu atsakymas buvo labai uždelstas ar esate nepatenkinti suteiktu servisu, tai irgi galima apskųsti. Britų įstatymai neleidžia diskriminuoti dėl žmogaus rasės, lyties, neįgalumo, religijos ar panašiai. Jei dėl to atsirastų rimtų problemų, geriausiai kreiptis patarimo į vietinį gyventojų informacijos biurą („CAZ - Citizens Advice Bureau“). „CAZ“ gali padėti ir visais kitais su pašalpomis susijusiais klausimais.

Globėjo pašalpa
Ši finansinė pagalba (angl. Guardian's allowance) skiriama žmogui, prižiūrinčiam vaiką, kuris yra ne jo (biologine prasme ir neįvaikintas). Pavyzdžiui, jei tikrieji tėvai yra mirę, dingę be žinios arba kalėjime. Pašalpą gali gauti tik tas globėjas, kuriam už tą vaiką yra skirta vaiko pašalpa arba galima prašyti abiejų pašalpų kartu. Mokama suma yra 16,55 svaro per savaitę už kiekvieną vaiką. Prašyti reikia naudojant formą „BG1“, gaunamą iš aukščiau minėtų ofisų arba iš https://www.gov.uk/government/publications/guardians-allowance-claim-form-bg1.

(Apie neįgalių vaikų pašalpas, vaiko mokesčių kreditus, finansinę pagalbą vaiko priežiūrai bei valstybės įnašą į pirmąją vaiko banko sąskaitą – kitame numeryje.)

Pastaba: pašalpų sistema keičiasi kasmet, norėdami sužinoti apie naujausius pasikeitimus, sekite naujienas Anglija.lt bei apsilankykite https://www.gov.uk/browse/benefits.

Informaciją apie valstybės pagalbą vienišiems tėvams ar mamos rasite šiuose Anglija.lt straipsniuose:
- Vienišos mamos ir tėvai Anglijoje: alimentai ir pašalpos
- Vienišos mamos ir tėvai Anglijoje: darbas ir vaikų priežiūra   

Susiję raktiniai žodžiai: Pašalpos Anglijoje, Pašalpos UK

Komentarai

Rodyti seniausius viršuje

mama rašė
2014-12-17 17:27
Sveiki atvazevom pries kelias dienaspas drauge su trim vaikais be pinigu viskas buvo okei bet drauge apsigalvojo ir dabar neturim kur gyventi tik gatveje net dokumentu nesusitvarkiau draugas antra diena dirba padekite

sigita rašė
2014-03-24 13:28
laba diena, norejau pasiteirauti esu nescia antra karta , ir ar galiu gauti motinystes pasalpa jei pradirbusi esu per agentura apie pora menesiu?

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Už skelbimų ir komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Jei radote įstatymams prieštaraujantį skelbimą arba komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 

Įmonės

Tai viena seniausiai veikiančių ir didžiausią skaičių tautiečių aptarnavusių lietuviškos kilmės kompanijų, teikianti profesionalias paslaugas tiek individualiems asmenims, tiek...

Mes siūlome profesionalias buhalterines paslaugas įmonėms, dirbantiems self-employed ir privatiems asmenims. Mūsų tikslas – suteikti kokybiškas paslaugas už prieinamą kainą.

Teikiame buhalterinės apskaitos paslaugas bei konsultuojame mokestiniais, teisiniais ir pašalpų klausimais. Mes įsikūrę Gravesend mieste, Kente, tačiau aptarnaujame ir Londone...

Teikiame visas buhalterines paslaugas ir daug daugiau! Padedame spręsti kompanijų ir individualių asmenų buhalterinius, imigracinius bei kitus iškilusius klausimus.

...

Įkūrėte kompaniją, o galbūt jau ne vienerius metus plėtojate savą verslą JK, arba esate samdomas darbuotojas ir norite susigrąžinti mokesčius? Jei ieškote kokybiškų ir...

 


Apklausa

Ar gyvendamas(-a) JK, šį rudenį balsuosi LR Seimo rinkimuose?

Taip

Ne

Dar neapsisprendžiau

Net nežinojau, kad rudenį vyks Seimo rinkimai

Skelbimai

 
 
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Valiutų kursai

EUR - GBP = 0.86
 
GBP - EUR = 1.16
 
EUR - USD = 1.12
 
USD - EUR = 0.89

Naujausi forumo pranešimai

Kelionės, poilsis
mantasg: Re: KENT - ZVEJYBA - BQQ

Dokumentai
Mozarcik: Re: Teises LT > UK

Universitetai ir koledžai
writecart.lt: Re: VISKAS apie koledžus. Perskaitot prieš kurdami naują tem

Universitetai ir koledžai
writecart.lt: Re: Magistro studijos UK

Universitetai ir koledžai
writecart.lt: DIPLOMINIAI, MAGISTRINIAI, KURSINIAI, REFERATAI

Sportas
ESTAM: Re: ZUMBA

Pašalpos, soc. parama
Ricardas25: Paliko drauge su 1 met dukra

Būstas
tobukas: Re: vandens boileris

Pažintys, bendravimas
The White Punk: 24 metu svieziai mokslus baiges tautietis /LEICESTER xD

Būstas
Valdasr: Gal domina investicijos į nekilnojama turtą Lietuvoje?

Barking garage
Palmers green klinika