Masažas ir manualinė terapija - Anglija.lt
 

Masažas ir manualinė terapija (2010-08-16)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Masažas (pr. „massage“, graik. „massein“ – maigyti, trinti, arab. „mass“ – liesti, švelniai braukyti, hebr. „mases“ – liesti, čiupinėti) – seniausia gydymo priemonė be vaistų. Masažas – tai speciali, moksliškai pagrįsta, dozuota, mechaninio ir refleksinio poveikio žmogaus organizmui priemonių visuma. Jis atliekamas fizinio kontakto būdu rankomis, specialiais įrankiais arba aparatais, siekiant grąžinti sveikatą, ją palaikyti ir stiprinti organizmą. Masažuotojo rankomis atliekami judesiai vadinami masažo veiksmais. Maždaug prieš 2400 metų Senovės Graikijoje gydytojas Hipokratas kaip sveikatos šaltinį rekomenduodavo kasdien po kvapnią vonią ir masažą su aliejumi. Tai puiki ne tik profilaktinė, bet ir gydomoji priemonė įvairių susirgimų atveju.

Pagal apimtį masažas yra skirstomas į bendrąjį ir dalinį.
Bendrasis masažas – tai toks masažas, kai tam tikra tvarka ir laikantis tam tikro eiliškumo yra masažuojamas visas kūnas.
Dalinis masažas yra skirtas atskiroms kūno dalims, pavyzdžiui, nugarai, rankoms, kojoms ir kitoms kūno dalims masažuoti.
Pagal tikslą masažą galima skirstyti į gydomąjį, sportinį, higieninį, kosmetinį. Kiekviena šių masažo rūšių turi savo ypatumų. Masažo metu naudojamos specialios metodikos, kurios taikomos įvairiems susirgimams gydyti.
Šiandien mūsų gyvenime masažas tampa vis populiaresnis (higieninis, kosmetinis, sportinis ir t. t.), nors visų svarbiausiu pripažįstamas gydomasis masažas, kuris gana dažnai įvairių susirgimų gydyme esti bene vienintelė priemonė. Masažas yra vienas iš patikimų būdų per trumpą laiką atsikratyti savo rūpesčių. Reguliarus masažas sumažina nervingumą, nuovargį, atpalaiduoja įsitempusius raumenis, nepaslankius sąnarius, suteikia žvalumo, pakelia nuotaiką ir pagerina savijautą.

BALTIC MEDICAL CENTRE LTD
dirbantis patyręs kvalifikuotas fizinės terapijos specialistas Algimantas Gabnys
, turintis aukštąjį sporto medicinos išsilavinimą ir 25 metų praktinio darbo patirtį, supažindina ir siūlo išbandyti įvairias masažo technikas. Pasak fizinės terapijos specialisto Algimanto Gabnio, masažas – tai veiksminga priemonė bei viena saugiausių procedūrų įvairių ligų profilaktikai ir gydymui, bendros savijautos pagerinimui.


Gydomasis masažas

Gydomasis masažas taikomas gydant pacientus, sergančius širdies-kraujagyslių, nervų sistemos ligomis, esant kvėpavimo organų, atramos-judėjimo, virškinimo ar lytinės sistemos funkcijų sutrikimams, o taip pat – medžiagų apykaitos sutrikimų atvejais.
Gydomasis masažas
atnaujina sutrikusios vietos funkcionavimą, t. y. pašalina skausmą ir raumenų nuovargį, įtampą, pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, naikina spazmus, sugrąžina sąnarių judrumą. Net trumpalaikis masažas atstato organizmą, pašalina pieno rūgštį iš raumenų, kelia tonusą, audinių elastingumą. Gydomieji masažai rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, profilaktiškai, esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, sergant stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, virškinimo organų, centrinės ir periferinės nervų sistemos, urologinėmis, ginekologinėmis ligomis, po operacijų, traumų, sporto medicinoje ir kt.
Atliekant masažą taikomi pagrindiniai masažo būdai: glostymas, trynimas, maigymas, vibracija arba stuksenimas. Kvapnus aliejus, rankų prisilietimas, glostymo technika bei tam tikrų taškų paspaudimai stebuklingai veikia organizmą, pašalina įtampą ir stresą. Po masažo seanso atslūgsta nugaros, galvos skausmai, vidaus organų veikla, gyvybinės organizmo funkcijos.
Galvos masažas padeda atsipalaiduoti, ramina esant stresui, įtampai, nuovargiui, šalina spazminius skausmus, gerina kraujotaką, sustiprina gydymo efektą kenčiantiems nuo migrenos, kraujagyslių susiaurėjimo kakle, limfos stazės, neaiškios kilmės galvos skausmų.
Pečių juostos masažas gerina kraujotaką, atpalaiduoja raumenis, ramina nervinę sistemą, šalina nuovargį, padidėjusį jautrumą, stresą, nemigą, mažina skausmus pečių-kaklo srityje.
Nugaros masažas atpalaiduoja įsitempusius raumenis, gerina kraujo apytaką, audinių mitybą, aktyvina vegetatyvinę nervų sistemą ir tokiu būdu daro teigiamą poveikį įvairiems organizmo organams, gerina bendrą organizmo būklę. Masažas palengvina būseną po nervų šaknelių uždegimo, stuburo operacijų, traumų.
Bendras krūtinės ląstos masažas atpalaiduoja, palengvina būklę sergant kvėpavimo takų ligomis (plaučių uždegimu, bronchitu, gripu, bronchine astma ir kt.). Masažas nerekomenduojamas esant ūmiam kvėpavimo takų uždegimui, atvirai tuberkuliozei, augliui, ūmiam miokardo infarktui, atviroms žaizdoms krūtinės ląstos srityje, pūlingiems odos ar infekciniams susirgimams.
Pilvo masažas skatina virškinimą, teigiamai veikia pilvo ertmės organus, pagyvina lygiųjų raumenų darbą, gerina skrandžio, žarnyno veiklą, tulžies išsiskyrimą, padeda užkietėjus viduriams ar esant dujų kaupimuisi žarnyne.
Juosmens masažas sumažina skausmą po operacijų, pagerina kraujotaką, atpalaiduoja, palengvina būseną po nervų šaknelių uždegimo.
Kojų masažas atpalaiduoja įtemptus audinius, skatina kraujo apykaitą, mažina sąnarių, raumenų, pėdos skausmus. Masažas rekomenduojamas po patirtų traumų, operacijų, esant kojų nuovargiui.
Rankų masažas atpalaiduoja įtemptus audinius, skatina kraujo apykaitą, mažina sąnarių, raumenų, plaštakos skausmus. Masažas rekomenduojamas po patirtų traumų, operacijų, esant rankų nuovargiui.
Limfodrenažinis (kojų, rankų) masažas yra vienintelis būdas, suaktyvinantis limfos tekėjimą, skatinantis skysčių, toksinų ir riebalų sankaupų pasišalinimą iš organizmo. Taip pagerėja audinių aprūpinimas deguonimi, galūnių kraujotaka, medžiagų apykaita. Limfodrenažinis masažas rekomenduojamas mažinant kūno svorį, esant kojų patinimams, išsiplėtusių kojų venų profilaktikai, esant odos suglebimui, nėščioms moterims, siekiant sumažinti galūnių tinimus.
Bendras kūno masažas stiprina sveikatą, atjaunina organizmą, nuima stresą ir nervinę įtampą, atpalaiduoja, stiprina imunitetą, padeda atsigauti po sunkaus darbo, sumažina raumenų spazmus ir įtampą, sumažina skausmą, pagerina limfos tekėjimą ir bendrą organizmo būklę. Bendras kūno masažas taip pat teigiamai veikia odą (pagerėja prakaito, riebalinių liaukų veikla, odos kvėpavimas), pagerina viso organizmo kraujotaką, pagreitina medžiagų apykaitą, padidina raumenų darbingumą.

Segmentinis masažas
Segmentinis masažas – tai masažo rūšis, kuri remiasi segmentine kūno sandaros teorija ir naudoja klasikinio masažo būdus, o taip pat specialius segmentinius būdus. Masažas pagrįstas tuo, kad žmogaus organai ir funkcinės sistemos glaudžiai tarpusavyje susiję. Dar 1889 m. buvo įrodyta, kad žmogui susirgus vidaus organų ligomis, atsiranda tam tikrų odos pakitimų, padedančių nustatyti diagnozę. Neretai tam tikroje odos srityje jaučiamas jautrumas šilumai, šalčiui, stipresniam prisilietimui. Taip yra dėl to, kad egzistuoja refleksiniai ryšiai tarp vidaus organų ir odos, vidaus organų ir raumenų sistemos. Žinant, kokius organus dirgina tam tikras nugaros smegenų segmentas ir kokiomis ligomis sergant būna skausmingos kai kurios kūno paviršiaus vietos, masažuojant galima refleksiškai veikti vidaus organus. Ši masažo rūšis rekomenduojama sergant stuburo, vidaus organu, kojų ir rankų kraujagyslių ligomis.
Sportinis masažas
Sportinis masažas naudingas kiekvienam sportuojančiam ir mėgstančiam aktyvų gyvenimo būdą. Tai masažas, kurio metu naudojama tam tikra atlikimo metodika, kurioje yra griežti reikalavimai masažo krypčiai, rankos padėčiai, masažo būdų sekai, stiprumui ir kt. Šis masažas atliekamas naudojant spaudimo judesius. Ši masažo rūšis tinka kultivuojant įvairias sporto šakas (tenisas, plaukimas, bėgimas, dviračių sportas ir t. t.), skirtas siekiant prisitaikyti prie fizinio krūvio, gerinant, stiprinant ir siekiant išlaikyti sportinį rezultatą, taip pat siekiant išvengti traumų. Šis masažas daromas norint pagerinti sportininko fizinę būklę, padidinti darbingumą, padėti greičiau pasiekti, stiprinti ir išlaikyti aukštą sportinę formą, efektyviai pasirengti varžyboms ir dideliems fiziniams krūviams ir atsistatyti po jų.
Sportinis masažas stiprina raumenis, palengvina jų skausmus, pagreitina traumų gijimo procesus, panaikina nuovargį. Dėl šio masažo raumenys darosi elastingesni, pagerėja kraujo ir limfos cirkuliacija ir gerokai padidėja judėjimo laisvė.
Skulptūrinis masažas
Skulptūrinis masažas – tai kūno modeliavimas be dietų. Šis masažas efektyviai mažina riebalų sankaupas nepageidaujamose kūno srityse. Skulptūrinis masažas atliekamas trynimo, gnaibymo ir maigymo judesiais. Šio masažo metu aktyviai veikiamas poodinis riebalinis audinys. Tai vienas efektyviausių būdų turėti tobulas kūno formas ir būti sveikam bei žvaliam. Toks masažas buvo atliekamas jau prieš tūkstančius metų, ir jo poveikis nepamirštas ligi šiol.
Kūno gražinimo sistema pagrįsta natūraliais organizme vykstančiais procesais. Masažuojant kūną šiuo būdu aktyviai veikiamas poodinis audinys, todėl galima koreguoti tam tikrų kūno dalių apimtis. Teigiamą efektą daugelis pamato jau po kelių procedūrų. Kiek jų prireikia, priklauso nuo kiekvieno žmogaus svorio, kūno sudėjimo. Po masažo mažėja pilvo, šlaunų, sėdmenų riebalinis sluoksnis, lygėja oda, o tai labai svarbu celiulito norinčioms atsikratyti moterims. Ypač veiksmingas su sulčių dieta derinamo masažo poveikis. Net apkūniems žmonėms per palyginti trumpą laiką pavyksta numesti nuo kelių iki keliolikos kilogramų.
Šis masažas ne vien tobulina kūno linijas. Jis atlieka daugybę kitų funkcijų – stiprina organizmą, šalina sveikatos problemas, padeda išvengti ankstyvos senatvės. Taip masažuojamas žmogus greičiau atsigauna po patirto streso, išsivaduoja nuo depresijos ir nemigos.
Skulptūrinis masažas rekomenduojamas atlikti tam tikrais periodais, moterims tai susiejama su ciklo periodais. Ypač jis efektyvus keičiantis metų laikams. Tada organizmas reikalauja ypatingo dėmesio, todėl būtina sustiprinti imuninę sistemą, atgaivinti odą, pagražinti kūno linijas. Skulptūrinis masažas atliekamas ne trumpiau kaip 0,5–1,5 valandos, atsižvelgiant į masažuojamas kūno sritis. Jis taikomas įvairaus amžiaus žmonėms.
Relaksacinis masažas
Relaksacinis viso kūno masažas teigiamai veikia centrinę ir periferinę nervų sistemą, širdies-kraujagyslių sistemos veiklą, padidina atsparumą stresui, aktyvina imuninę sistemą. Šio masažo metu naudojama speciali judesių technika ir pratimai, kurie parenkami siekiant atpalaiduoti pavargusį kūną, grąžinti jam energetinį balansą ir panaikinti stresą bei įtampą. Naudojami įvairių kvapų aliejai, jauki aplinka bei raminanti muzika, papildomai suteikianti ramumo pojūtį.
Relaksacinis masažas skirtas giliam atsipalaidavimui, įtampos ir streso panaikinimui. Universali jo energija padeda sustiprėti, atgauti vidinę pusiausvyrą. Pagrindinis masažo veiksnys – relaksacija ir atsipalaidavimas. Dėl šio masažo pasiekiame būseną, artimą sveikam miegui arba meditacijai. Tokiais momentais vyksta sveikimas ir jaunėjimas audinių, organų ir organizmo. Relaksacijos metu nurimstama, atsistato kūno energetinis balansas.
Dažniausiai šis masažas skirtas žmonėms, nuolat patiriantiems stresą ar fizinį nuovargį darbe ir norintiems visapusiškai gerai jaustis ir atsipalaiduoti. Šis masažas rekomenduojamas, jei nuolat patiriamas stresas, dirbant įtemptą darbą.

BALTIC MEDICAL CENTRE LTD dirbantis fizinės terapijos specialistas Algimantas Gabnys atlieka ir manualinę terapiją. Šį gydymo metodą galima derinti kartu su įvairiomis masažo technikomis.

Manualinė terapija

Manualinė terapija
– tai gydymo metodas, kuris atkuria taisyklingą visos apimties sąnario (-ių) ar slankstelio biomechaniką (fiziologinę padėtį) su rankų pagalba ir grąžina judesių laisvumą.
Manualinė (t. y. atliekama rankomis) terapija kilusi gilioje senovėje.
Apie tai liudija įvairūs rašytiniai šaltiniai, kuriuose užfiksuoti gana originalūs šios terapijos būdai.
Manualinė terapija ne tik atstato pažeistą sąnarį (-ius), organą (-us), bet ir visą organizmą, išjudina neurorefleksinius ir neurohumoralinius mechanizmus, didina organizmo adaptacines – imunines galias, skatina regeneracinius procesus, grąžina gyvenimo kokybę.
Manualinė terapija taikoma:
– esant sąnario ir sąnarių judesio sutrikimams;
– esant atramos–judamojo aparato susirgimams: ydingai laikysenai, skoliozei, kifoskoliozei; deformuotai krūtinės ląstai; pilnapadystei, šleivapadystei; sąnarių kontraktūroms (peties, kelio, klubo, čiurnos, alkūnės, riešo); raiščių patempimams (kaklo, juosmens, čiurnos, alkūnės, peties), epikondilitams (sąnario uždegimams); raumenų tonuso asimetrijai (patempimams, sutrumpėjimams, miospazmams, fibriomialgijai (trigeriniams taškams); osteochondrozei, spondilitui, visam stuburo judrumui atgauti.
– esant neurologiniams susirgimams: radikulopatijai (kaklo, krūtinės, juosmens–kryžmens srities nervo pažeidimams); lėtiniams skausmams (kaklo, galvos, krūtinės, juosmens, sąnarių, raumenų).
– profilaktiškam sveikatinimui – palaiko natūralią fiziologinę funkciją, kuri užtikrina fizinių veiksmų visumą, laisvą judesį ir gyvenimo kokybę.
Manualinė terapija netaikoma:
- karščiuojant;
- esant infekcinėms ligoms (aktyviai tuberkuliozei, ūmiems pūlingiems susirgimams);
- esant toli pažengusiai osteoporozei (patologiniai lūžimai);
- traumų atvejais (galima tik po rentgenologinių tyrimų);
- onkologinių ligų atvejais
- psichinių ligų atvejais,
- esant giliųjų venų trombozei.

Gydo ne tik vaistai, о kartais jų visai net nereikia, tad kviečiame išbandyti veiksmingus ir saugius gydymo metodus!

Algimantas Gabnys, fizinės terapijos specialistas
BALTIC MEDICAL CENTRE LTD

   

Susijusios įmonės

Plataus spektro medicinos ir stomatologijos paslaugos. Gydytojai su ilgalaike darbo patirtimi padeda Londone ir aplink jį.

 

...

Didelis odontologijos paslaugų pasirinkimas, ilgametė patirtis, naujausios technologijos, laboratorija, protezavimas ir rentgenas - viskas po vienu stogu Rytų Londone!

...

Jaunas, profesionalus, keliomis kalbomis bendraujantis personalas, aukščiausia paslaugų kokybė, modernūs gydymo metodai Londone.

...
Klinikoje dirbanti Dr D.Pitkauskienė yra vienintelė oficialiai registruota JK gydytoja-endodontologė iš Lietuvos.
 
...