Internetas Didžiojoje Britanijoje - Anglija.lt
 

Internetas Didžiojoje Britanijoje (2005-12-07)

Internetas namie ar internetinė svetainė?
Jei namuose nėra kompiuterio, o internetas reikalingas tik minimaliems poreikiams patenkinti, geriausia juo naudotis internetinėje svetainėje. Už 1 ar 2 svarų mokestį galėsite internetu naudotis visą valandą. Tiesa, tikriausiai neverta sakyti, kad internetinių svetainių siūlomų paslaugų kokybė yra nevienoda: vienose rasite naujus kompiuterius, kitose – senus, vienose ryšys bus spartus, kitose – lėtas. Ką pasirinksite, žinoma, priklausys tik nuo jūsų.
Tiems, kurie turi kompiuterį, vertėtų pamąstyti, ar nebūtų geriau įsivesti internetą namuose, nei gaišti brangų laiką ir ieškoti internetinės svetainės.

Kokį internetą pasirinkti?
Norint įsivesti internetą, beveik visais atvejais (išskyrus kelias išimtis) yra reikalinga telefono linija (angl. landline).

Anglijoje šiuo metu yra paplitęs vadinamasis „broadband“ internetas. Jo privalumas tas, kad galima tuo pačiu metu naudotis ir telefonu, ir internetu. Kur kas rečiau pasitaiko „deal up“ tipo internetas. Jo minusas – gana lėtas, trūkinėjantis ryšys, tačiau jei jums internetas reikalingas tik elektroniniams laiškams rašyti ir susirasti minimalią informaciją, jis gali praversti.

Kalbant apie „broadband“ internetą, verta pažymėti, kad jis būna skirtingo greičio: nuo 256 KB/s iki 8 MB/s. Nuo greičio priklauso ir interneto mėnesinė kaina - nuo kelių svarų iki kelių dešimčių. Kokio greičio internetą pasirinkti? Tai priklauso nuo jūsų asmeninių poreikių. Eiliniam interneto vartotojui visiškai užtenka 512 Kb/s arba 1 Mb/s greičio. Pasirinkus šios spartos internetą, per mėnesį reikėtų mokėti maždaug 16–20 svarų (priklausomai nuo interneto tiekėjo). Prieš įsivedant internetą, labai svarbu atkreipti dėmesį, ar nėra ribojamas duomenų parsisiuntimo kiekis. Tai ypač aktualu tiems, kurie iš interneto ketina siųstis filmus, muziką ar jame žaisti žaidimus. Tikriausiai nereikėtų pasirinkti 1–3 GB informacijos parsisiuntimo limito, nes jis išsinaudotų palyginti labai greitai.

Renkantis interneto tiekėją, pasiūla yra labai didelė: BT, „Wanadoo“, NTL, „OneTel“, AOL, „Tiscali“ ir t. t. Dažniausiai bet kuri kompanija internetą įveda nemokamai ir duoda tam reikalingą įrangą – modemą. Tačiau, kad nebūtų nepageidaujamų „siurprizų“, visuomet reikia gerai išstudijuoti siūlomos sutarties sąlygas. Beje, interneto tiekėjai dažnai skelbia įvairias akcijas, per kurias galima ne tik nebrangiai įsivesti internetą, bet ir gauti keletą priedų prie jo, pvz.: namų telefono liniją ar kabelinę televiziją. Šis paslaugų paketas kainuoja apie 30 svarų per mėnesį.

Pastaruoju metu labai populiarėja bevielis internetas. Norint jį įsivesti, nereikia telefono linijos, kabelių ir laidų. Tai labai patogu tiems, kurie turi nešiojamą kompiuterį – galima dirbti skirtinguose kambariuose ar net išeiti į lauką. Bevielis internetas dabar jau nebėra prabangos dalykas – jo kaina seniai supanašėjo su interneto, teikiamo per telefono liniją, kaina. Norint įsivesti bevielį internetą, reiktų išsiaiškinti pagrindinį dalyką – ar jūsų gyvenamoji vieta yra įtraukta į bevielio interneto veikimo zoną. Daugiau informacijos apie bevielį internetą galite rasti tinklalapyje: http://www.mynow.co.uk .

Naujesnė informacija apie internetą Anglijoje čia.