Pirkti internetu – pigu ir paprasta - Anglija.lt
 

Pirkti internetu – pigu ir paprasta (2006-11-23)

Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo prekyba internetu. Daugelis žinome, kad taip įsigytas daiktas bus kur kas pigesnis nei parduotuvėje. Taigi ko reikia, kad galėtume nusipirkti norimą prekę internetu?

Internetas teikia daug galimybių – jis skirtas ne tik bendravimui, pramogoms ar darbui. Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo internetinė prekyba. Bet kuris pirkėjas, bent minimaliai mokantis naudotis kompiuteriu, gali įsigyti norimą daiktą už kur kas patrauklesnę kainą, nei parduotuvėje.

Tikriausiai daugeliui teko girdėti apie „Amazon“ (http://www.amazon.co.uk) ir „eBay“ (http://www.ebay.co.uk) svetaines, kuriose galima įsigyti įvairiausių prekių: knygų, baldų, namų apyvokos daiktų, elektrotechnikos, aparatūros ir t.t. Čia parduodami daiktai yra suskirstyti į tam tikras kategorijas, kad pirkėjui būtų lengviau surasti norimą. Iš tiesų pasirinkimas didelis yra ne tik daiktų, bet ir kainų. Be to, galima rinktis ne tik naują, bet ir padėvėtą daiktą. Prie kiekvienos prekės pateikiamas prierašas su detaliu jos apibūdinimu, kartais pridedamos ir nuotraukos.

Prekyba internetu beveik visur vyksta taip pat – iš gausybės prekių pirkėjas turi išsirinkti norimą daiktą ir už jį atsiskaityti kreditine arba debetine mokėjimo kortele.

Bene didžiausią prekių pasirinkimą siūlo „eBay“ svetainė. Be to, čia galima ne tik iškart įsigyti norimą daiktą, bet ir dalyvauti jo aukcione. Kaip tai vyksta? Prekė dažniausiai siūloma už minimalią kainą. Prie prekės yra nurodytas laikas, iki kurio galima siūlyti savo kainą. Kas pasiūlo daugiausia, tas ir įsigyja daiktą. Norint dalyvauti aukcione, tereikia paspausti parinktį „bid now“ (siūlyti kainą). O jau tuomet lieka stebėti, ar neatsiras tokių, kurie pasiūlys daugiau už jus. Dažniausiai virtuali „kova“ dėl prekės įsigijimo vyksta tik paskutinėmis pardavimo minutėmis.

Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad daikto pristatymas gali šiek tiek užtrukti. Perkant internetu, derėtų atkreipti dėmesį, kurioje šalyje yra pasirinkta prekė. Tie, kurie norėtų nusipirktą daiktą gauti per kelias dienas, turėtų rinktis kaimyninę šalį arba tą, kurioje patys gyvena. Tie, kuriems prekės pristatymo trukmė nesvarbi, gali pasirinkti bet kurią šalį – Australiją, JAV ar net Honkongą. Kaip žinia, elektrotechnika ir aparatūra visuomet pigiausia Azijoje. Tarkime, skaitmeninio fotoaparato „Sony“ 2 GB atminties kortelė parduotuvėje kainuoja apie 68 svarus, o „eBay“ svetainėje tokią pat atminties kortelę galima įsigyti maždaug už 33 svarus.

Kalbant apie pirkimą internetu, derėtų užsiminti ir apie riziką. Neabejotina, kad visur pasitaiko sukčių. Tačiau bet kurioje internetinėje pirkimo ir pardavimo svetainėje, kur atsiskaitoma per „PayPal“ sistemą, pardavėjų ir pirkėjų saugumas yra užtikrinamas. „PayPal“ suteikia galimybę sekti siuntinio statusą, todėl pardavėjas gali įrodyti, jog jis išsiuntė prekę. Jei prekė pakeliui pasimestų, elektroninės prekybos svetainės kompensuotų nuostolius.

Norint pirkti ar parduoti „eBay“ svetainėje, reikia atsidaryti „PayPal“ sąskaitą. Norint prisiregistruoti „PayPal“ (svetainės adresas: http://www.paypal.com), reikia turėti veikiantį elektroninį pašto adresą ir kreditinę arba debetinę mokėjimo kortelę. Ši registracijos procedūra yra nemokama. Tiesa, tikrinant jūsų pateiktus asmeninius duomenis ir banko kortelės galiojimą, iš jūsų sąskaitos bus nuskaičiuota 1,5 euro. Tačiau nereikėtų išsigąsti – šie pinigai jums bus grąžinti akimirksniu.


Modesta Karpaitė