10 smulkiojo verslo žlugimo priežasčių - Anglija.lt
 

10 smulkiojo verslo žlugimo priežasčių (2005-10-26)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Maždaug pusė naujų smulkiųjų verslininkų žlunga per pirmuosius ketverius metus. Tai statistika, kuri priverčia drebėti net pačius drąsiausius. Žlugimo priežasčių yra daug ir įvairių. Jūs galite padidinti savo sėkmės galimybę, atpažindami šias priežastis.

Vilkinimas
Tapęs smulkiojo verslo savininku, pastebėsite, kad užduočių ir popierių kalnai ant jūsų darbo stalo kyla kaip ant mielių. Vis atstumdamas juos į šalį, auginate sau skolą ir, galų gale, ji gali peraugti jus pačius.

Konkurencijos ignoravimas
Pastaruoju laiku vartotojų lojalumo rodiklis yra smarkiai kritęs. Šių dienų klientas eina ten, kur jis gali gauti geresnį produktą ar paslaugą, netgi tada, jeigu dėl to reikia nutraukti ilgalaikius verslo santykius. Stebėkite savo konkurentus ir nesidrovėkite kopijuoti jų geriausių idėjų (žinoma, neperžengdami patentinės – autorinės nuosavybės įstatymo ribų). Kiekvieną savaitę ar mėnesį skirkite šiek tiek laiko įdiegti naujiems metodams, produktams ar paslaugoms jūsų firmoje.

Neatlikta ar prastai atlikta rinkotyra
Negalima sutikti su populiaria kliše, kad produktai ar paslaugos “patys save parduoda”. Jeigu neturite laiko arba galimybių ištirti rinkos savo produkcijai, pasamdykite patyrusį asmenį, kuris tai padarys už jus. Rinkotyra palaikys jūsų produkcijos pardavimo ir piniginių įplaukų į jūsų verslą lygį. Taigi labai svarbu, kad ji būtų atlikta gerai.

Klientų poreikių ignoravimas
Jeigu „prisiviliojote“ naują klientą, turite labai stengtis, kad jį išlaikytumėte. Klientų aptarnavimas turi būti pagrindinė jūsų verslo ašis. Jeigu nesistengsite įtikti savo klientui, jis susiras kitą, kuris tai padarys.

Nekompetentingi darbuotojai
Samdykite tik tuos darbuotojus, kurie yra tikrai būtini jūsų verslo operacijoms atlikti. Priimkite į darbą tik gerus, sugebančius spręsti jiems iškeltus uždavinius specialistus. Ir prisiminkite, kad patenkinti darbuotojai yra geri darbuotojai. Todėl darbe sukurkite tokią aplinką, kuri skatintų ir išlaikytų jūsų darbuotojus patenkintus.

Universalumo trūkumas
Net jeigu esate gabus gamintojas, namų dažytojas ar kompiuterių meistras, to nepakanka, kad jūsų dirbtuvių, namų dažymo ar kompiuterių verslas būtų sėkmingas. Sėkmingo verslo savininkai išmano daug sričių – nuo buhalterijos, rinkotyros iki personalo samdymo ir priežiūros.

Netinkama lokacija
Net pats geriausias restoranas ar mažmenos parduotuvė pasmerkti žlugti, jei jie yra netinkamoje vietoje. Ieškodami vietos savo firmai, atkreipkite dėmesį į kelis faktorius:
- Judėjimo intensyvumą – kiek ir kada (ryte, per pietus, vakare) potencialių klientų praeina jūsų firmą;
- Geografinę padėtį – rajono pasirinkimą turėtų lemti jūsų teikiamų paslaugų ar produktų specifika;
- Demografinę padėtį – kai kurios paslaugos ar prekės turi paklausą tik tam tikrose rasinėse ar tautinėse gyventojų grupėse;
- Amžiaus grupes – kai kurioms verslo rūšims gali būti aktualus amžiaus vidurkis atitinkamame rajone;
- Socialinę potencialių klientų padėtį ir jų finansinį pajėgumą – galbūt jūsų verslas orientuotas į, pvz., darbininkus, tarnautojus, turistus ar pan.

Pinigų judėjimo problemos
Turite žinoti, kaip sekti pinigų srautų judėjimą – verslo įplaukas ir išlaidas. Netgi pati pelningiausia įmonė žlugs, jeigu pritrūks pinigų. Todėl turite išmokti prognozuoti savo verslo lėšų judėjimą. Tai padės nuspręsti, kiek galite išleisti pinigų, ir perspės apie artėjančią problemą.

Siauras mąstymas
Daugelis imasi verslo jau turėdami išankstinius stereotipus. Nenustebkite, kai dauguma jūsų įsitikinimų pasirodys klaidingi. Susiraskite patyrusį specialistą, kuris galėtų patarti, jums įgyvendinant savo verslo idėjas arba priimant svarbius finansinius sprendimus. Skaitykite knygas ir žurnalus apie smulkųjį verslą, lankykitės interneto tinklalapiuose, susijusiuose su verslu, bendraukite ir bendradarbiaukite su verslo bendruomenės nariais.

Blogas planavimas
Pradėkite verslą iškeldami kad ir nedidelius, bet realius tikslus, turėdami galvoje ir jų įgyvendinimo terminus. Pavyzdžiui, nesakykite, kad norite padidinti pardavimų apimtį. Geriau nuspręskite, kad norite, jog pardavimų apimtys pasiektų 100 000 svarų iki kito sezono pabaigos. Vėliau suplanuokite žingsnius, kurie padės pasiekti šį tikslą laiku ir pasižymėkite galutinį jo įgyvendinimo terminą. “Tikrinkite” savo užduočių planavimo knygą kiekvieną dieną ir stebėkite, ar darote viską, kad tos užduotys būtų įvykdytos laiku ir pakankamai gerai.

Galima nurodyti ir daugiau žlugimo priežasčių, į kurias smulkusis verslininkas turėtų atkreipti dėmesį. Tačiau tai būtų jau išvardytų priežasčių detalizavimas ar kitokia interpretacija. Tiesa, kaip dar vieną žlugimo priežastį galima pridurti netinkamą reklamą ar iš viso jos nebuvimą. Jeigu esate naujas “reiškinys” verslo padangėje, privalote duoti apie save žinoti potencialiems klientams. Tai galima padaryti nuolat skiriant lėšų ir laiko reklamai. Jeigu nežinote, kaip reklamuotis, atkreipkite dėmesį, kaip tai daro jūsų konkurentai arba pasamdykite žmogų, kuris padės jums parengti reprezentacinę medžiagą ir užsiims reklamine kampanija.
Ir pabaigoje dar vienas patarimas – pamėkite savo verslą, o ne dirbkite per prievartą. Turite iš tikrųjų domėtis savo veikla, galvoti apie ją, gyventi ja, nes tai, ko gero, yra svarbiausias sėkmės laidas.

Aleksas Dubinskas
"Aldus Ltd."

   

Susijusios įmonės

Reklama Anglija.lt portale efektyviausia, nes tai populiariausias JK lietuviškas portalas! Visais reklamos klausimai rašyk į sales@anglija.lt

...