Forumas

Kaip atsidūrei Anglijoje?

Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Plepalai
Rodyti ankstesnę temą :: Rodyti kitą temą  
Autorius Pranešimas
Saulius

Prisijungė: 2006 11 19

PranešimasAntr. 2011-11-15 13:53:07 Atsakyti su citata
international rašo:

Palaikau visus apsisprendusius kurti savo gyvenimus cia, UK..kaip ir tuos visus apsisprendusius gryzti...

as ir palaikau visus tai ka jie daro sau, bet tavo pasisakymas buvo pradzioje kaip negerai cia ir sunku, o isbuvai tik keleta menesiu ar metu, o jei dirbi vienoje firmoje ir neprogresuoji, tai jau blogai, zinoma galima vazineti is vienos vietos i kita, cia juk kiekvienam skirtingai skirta ir kiekvienam skirtingai malonu :)taip kad pabuvus ar pagyvenus trumpa laika negalima sakyti kad blogai,

Prisijungė: 2010 07 17

PranešimasAntr. 2011-11-15 18:58:04 Atsakyti su citata
Man tai gerai cia.. Priimtinesnis mentalitetas zmoniu ir poziuris i viska.. Smile Ypac darbe Smile
Peržiūrėti vartotojo aprašymą Siųsti asmeninį pranešimą
international

Prisijungė: 2007 10 03

PranešimasTr. 2011-11-16 13:17:03 Atsakyti su citata
Saulius rašo:

as ir palaikau visus tai ka jie daro sau, bet tavo pasisakymas buvo pradzioje kaip negerai cia ir sunku, o isbuvai tik keleta menesiu ar metu, o jei dirbi vienoje firmoje ir neprogresuoji, tai jau blogai, zinoma galima vazineti is vienos vietos i kita, cia juk kiekvienam skirtingai skirta ir kiekvienam skirtingai malonu :)taip kad pabuvus ar pagyvenus trumpa laika negalima sakyti kad blogai,

Nesakiau kad jau cia taip blogai kad gyventi neimanoma! Imanoma gali buti visur- bet jei tau apskritai aplinka nepatinka tai del ko kankintis. Vieniems cia patinka- kitiems ne. Velgi kiekvieno situacioja yra kitokia ir kaip pastebejai kiekvienam malonus skirtingi dalykai Wink
Insomnia

Prisijungė: 2009 12 07

PranešimasŠt. 2012-04-14 14:55:04 Atsakyti su citata
Sveiki, retokai čia užsuku Embarassed Bet norėčiau pasidalinti savo istorija.

Prieš keturis/penkis metus baigiau aš mokyklą ir tik išėjau per paradines duris su diplomu rankoj, kaip krizė smogė į veidą. Bandžiau ieškotis darbo, bet bergždžiai - niekas nenorėjo imti jauniklės be darbo patirties, o ir pačių darbų pasirinkimo ne tiek jau daug buvo. Biržoj nieko gero, eilės tris kartus apsivyniojusios aplink pastatą stovėjo jau nuo penkių ryto. Pasiuntė į kažkokias tai paskaitas jaunimui, bet nieko gero ten nepasakė/neparodė/neišmokė, tik pilstė iš tuščio į kiaurą.

Apie stojimus jau nebesvajojau, nes į nemokamą galėjau stoti tik ten, kur nenorėjau, o kur norėjau - buvo finansiškai neįkandama. Gal jei nebūčiau tokia ''laisva siela'', būčiau stojus nemokamai į nenorimą dalyką ir jau dabar turėčiau nemėgiamą profesiją, bet bent jau aukštąjį turėčiau. Nors neįsivaizduoju, kaip tuos studijų metus išgyvenčiau, nes tėvai patys vos galą su galu suveda.

Anyway, mano tuometinė geriausia draugė jau gyveno JK ir mes kelis kartus į savaitę plepėdavom skype arba telefonu. Ir ji mane pradėjo įkalbinėt, kad ir aš atvažiuočiau, kaip būtų smagu/faina ir pan. T.y. apie blogąją imigravimo pusę ji nieko nepasakė, tik liaupsino čionykštes vietoves, žemas kainas parduotuvėse ir gerą nerūpestingą gyvenimą. O aš, nors nesu naivi ar kvaila, ėmiau ir patikėjau. Po kelių savaičių jau turėjau bilietą į vieną pusę ''Vilnius-Stansted''. Tuometinis vaikinas įsiprašė važiuoti kartu, taigi ėmėme ruoštis. Jo draugai jau gyveno Londone ir turėjo neblogus darbus. Jie pažadėjo mums padėti ieškotis darbo ir apgyvendinti mus pas juos pirmam laikui (iki kol gausim algas). Bet vieną dieną prieš skrydį paskambino ir pasakė, kad planai žlunga ir kad jie nežino, ką daryt. O mes jau ant lagaminų galima sakyti sedėjom, jau bilietai nupirkti ir litai į svarus pakeisti, vaikinas jau išėjęs iš savo darbo.

Turėjom dviese kartu sudėjus tik £600, taip ir išskridom į nežinią. Vaikino draugas pasitiko mus oro uoste, nuvežė mus į Stratfordą ir jau tenai pradėjom skambinėti pagal Loot skelbimus, ieškotis kambario.

Londone jau buvo aštuonios vakaro. Galų gale pavyko susitarti dėl kambario su kažkokia kieniete. Ji iškart paėmė £300 deposito ir mes likom be pusės pinigų. Vaikino draugas išvažiavo ir mes likom dviese, apskurusio namo dar labiau apskurusiam kambary, be anglų kalbos, be CV, be jokių žinių apie dokumentų tvarkymą.
Aš pirmą savaitę žliumbiau naktimis pagalvėn ir gailėjausi, kad išvis čia atskridau. Nei kompo, nei interneto neturėjom, taigi ieškojomės darbo per agentūras. Tik po pusantro mėnesio pavyko įsidarbinti, bet jau buvom įlindę į skolas už kambario nuomą ir skolinomės pinigų travelcardams. Aš praradau darbą po dviejų savaičių, nes fiziškai nesugebėjau laiku atlikti visko, kas buvo liepta atlikti, o juodė supervaizerė manęs nekentė ir visą laiką rėkė kaip išprotėjus.

Valgėm tesco value batoną su tesco value džemu, vaikino atlyginimas visas išeidavo skoloms padengti. Skolos tik augo. Aš iš visų jėgų ieškojaus darbo, bet neradau. Galų gale turėjom £800 įsiskolinimą už būstą, todėl labai negražiai pasipūstėm padus. Abu išvažiavom iš Londono, tik pasukom skirtingais keliais. Dabar džiaugiuos, kad neatidavėm tų pinigų už nuomą, nes išaiškėjo, kad ana kinietė nuomavo žmonėms skvotą ir neturėjo teisės to daryti, nes namas ne jos - tiesiog rado tuščią namą, pakeitė spynas, apsitvarkė kažkiek ir susirado nuomininkų. Ją deportavo, nes ji daug metų šitaip sukčiavo.
Toliau - gražiau. Nuvažiavau aš pas aukščiau minėtą draugę, kuri pažadėjo man darbo vietą savo viešbuty. Kai atvažiavau, sužinojau, kad darbo negausiu. O po savaitės gyvenimo jos name, landlordas sužinojo apie mane ir išspyrė į gatvę. Gyvenau dar savaitę pas pažįstamų pažįstamus dar kitam miestely. Miegojau ant grindų ir badavau, ieškojaus darbo. Pagaliau radau darbą viešbuty, bet jau kitam miestely. Pasiskolinau dar kelis šimtus svarų ir išsinuomavau mažiuką kambariuką. Uždirbau vos kelis šimtus į mėnesį, užteko tik padengti nuomą ir travelcardą, maistui ir skolų atidavimui pinigų ir vėl nebuvo. Gyvenau viena svetimam miestely, tarp anglų, neturėjau nei televizoriaus, nei interneto, visom dienom po darbo gulėjau lovoj ir depresavau. O toliau buvo sėkmingas sutapimas: užėjau į vieną parduotuvę (stūmiau laiką), ir ten man pasiūlė dirbti pas juos. Valandų buvo daug, bet ir pinigai buvo labai geri. Tada jau ir draugų susiradau, ir naują vaikiną, ir skolas išdalinau, ir anglų kalbą įvaldžiau per tris mėnesius. Cool

Vaikinas tas pasirodė tikras šunsnukis, gyveno iš mano pinigų, kasdien įžeidinėjimai, keiksmai mano pusėn, neleido man bendrauti su draugais, tikrino mano paštą, pavydėjo tuščioj vietoj, tad su juo išsiskyriau ir išvažiavau atgal į Londoną. Kur susiradau tikrą meilę (pagaliau), taip pat iš Vilniaus Laughing Mes buvom draugais apie dešimt metų, o dabar va jau metai, kaip kartu gyvenam.
Darbą susiradau iškart menedžerio asistentės, ir jei ne gyvenimas su uošviais ir važinėjimas į darbą po pusantros valandos į vieną pusę, mano gyvenimas man būtų tobulas. Dabar taupomės pinigus, norim išsinuomot butą, persikraustyt arčiau darbo, negaliu sulaukti Smile

Sakyčiau, mano istorija turi laimingą pabaigą, iki jos juk tiek nedaug liko Smile
Smurfas

Prisijungė: 2010 10 18

PranešimasŠt. 2012-04-14 16:39:37 Atsakyti su citata
Mano visos kraustynes (ir i UK, ir po pacia UK) visada budavo "i niekur" Very
Happy Vis kokia laiminga zvaigzde pasviesdavo. I UK atvykau per agentura (keista, bet neapgavo), gyvenau darbdavio duotam kambary, paskui issikrausciau i gretima nama, kur uz kambari mokejau 2/3 algos, tada atvare mano draugas, kuris pareiske "as prof. apdailininkas ir kitokio darbo nedirbsiu" ir sedejo man ant sprando ir mokino mane gyvent Very
Happy dar darbdavys su savo pribumbasais ... Finale susikrovem daiktus ir patyliukais issinesdinom uz 500 km, i Liverpuli. Cia vel zvaigzde - kambari susiradom internetu, pas albana, kuris realiai mums galejo tiesiog duru neatidaryt ir butume like gatvej. Bet atidare, menesi pas ji pagyvenom, nuoma vel kosmine, po menesio issikraustem kitur. Ai dar atvaziuojant i Liveri tik todel neuzsiroviau ant apgaviku (istorija "pervesk man pinigus uz kambari per Western Union"), kad tuo metu neturejau reikalaujamos sumos, cia dar viena zvaigzde pasviete.
Livery gyvenant pas albana darbo rast nesiseke, pinigai i pabaiga ... tada albanui kazkas susviete ir jis mane nusitempe i tokia viena nelegalia albanu knaipe - losimo namus. Ten padirbau irgi nelegaliai menesi mazdaug, bet nesiskundziu, pinigus mokejo tvarkingai, jokiu priekabiavimu. Po sito darbo prasidejo darbai per agenturas, chip shops, viesbucius etc. Pinigai juokingi, darbo yra-nera, draugas toliau svaigsta apie tai, kaip jis dirbs tik prof. apdailininku, tada pradeda dirbt pas lietuvi tuo apdalininku, tas aisku apgaudineja etc, tada maniskis gyvenimo paivairinimui susiranda "drauge" ir as patyliukais (kad ranku pries mane nesugalvotu pakilnot, kaip jau buvo) isvaziuoju i niekur, vel uz 500 km.
Cia vel eilini syki pasviecia zvaigzde, viena forumiete paskolina pinigu, kita priima pas save, nors vienos iki siol akyse nesu macius, kitos nemaciau iki pat atvykimo pas ja Smile Tai vat ir sedziu dabartiniam kaime jau pusantru metu, turiu darba, pinigu pakanka ir kartais lieka, prasigyvenau, akyse prasviesejo Smile

Buvo ir juodu momentu ir ne vienas, buvo ir sviesiu, depresiju, pykciu, nesutarimu ir ko tik nori, o finale kaip gera pilnu pilvu man dabar stebetis, kaip Lietuvoj blogai zmones gyvena Very
Happy
Insomnia

Prisijungė: 2009 12 07

PranešimasSk. 2012-04-15 19:56:33 Atsakyti su citata
Smurfas, tu turbūt po laiminga žvaigžde gimei Smile
Aš irgi iš pradžių norėjau per agentūrą į JK važiuot, bet panaršius internete aptikau daug skundų, kad jie apgaudinėja žmonės. Panaršius daugiau aptikau dešimtis agentūrų-apgavikių, todėl pabijojau keliauti tokiu būdu, juk kiekvienas centas buvo labai svarbus. Aš kaip tik nelaimes traukiu, tai mane tikrai būtų apgavę Very
Happy

Na įspūdingai pakeliavai, man turbūt drąsos neužtektų važiuot visiškai vienai ''į niekur'', įveikiant didžiulius atstumus. Aš maliausi aplink Londoną, kažkaip pabijojau važiuot kur nors toliau.
Smurfas

Prisijungė: 2010 10 18

PranešimasSk. 2012-04-15 20:18:38 Atsakyti su citata
As apie ta agentura issiknisau turbut visus imanomus teigiamus/neigiamus atsiliepimus. Neigiamu radau 2 Rolling
Eyes Tai ir surizikavau, nes UK neturejau nei draugu, nei giminiu, nebuvo pas ka net 1 nakciai apsistot.

Buvo ir daugiau tu laimingu zvaigzdziu, ne viska dabar atsimenu. Tik kai pagalvoju, jeigu dabar viska reiketu is naujo pereit - nu neee ... Very
Happy Nieko nezinant, nemokant ...
A&J

Prisijungė: 2009 05 10

PranešimasPir. 2012-04-16 00:12:24 Atsakyti su citata
Panos na jusu ir istorijos.... Smurfos istorija zinojau, bet Insomnia... cia jau kaip ir apysaka visa parasyti galima butu ... Ziauru, bet tikrove isties ziauri...

O mes i LT savo laiku negryzom tik del isdidumo Very Happy o dabar jau ir dziaugiuosi kad jis buvo Very
Happy
Ziuzia

Prisijungė: 2006 09 18

PranešimasTr. 2012-04-25 11:35:27 Atsakyti su citata
A&J rašo:
O mes i LT savo laiku negryzom tik del isdidumo Very
Happy

Tavo pasakymas primine man musu draugus vienus Smile Vienzo, susipazinom Londone su lietuviu porele, labai faini zmones, bet vis nesiseke jiems su darbais. Net neaisku, kodel jiems prastai sekesi - atrodo, viska daro normaliai, angliskai be problemu susikalba, bet pastoviai kazkokius prastus darbus turedavo: valandu daug, algos mazos... keisdavo darbus - bet vel tas pats. Tai uz keliu menesiu patys aiskiai suprato, kad gyvena net blogiau, negu Lietuvoje butu pasilike. Bet sako, o kaip tu grisi uz keliu menesiu - juk Lietuvoj visi pirstais uzbadys, kad tipo luzeriai paskutiniai, net Anglijoje nesugebejo uzsikabint Smile sako, bet kokiu atveju reikes metus pratemt bele kaip, o tada jau ir grizt bus negeda Very Happy
Na, bet per tuos metus susirado jiems patinkancius darbus ir jau kelis metus UK gyvena, ir apie grizima i Lietuva svarsto nebent teoriniam lygmenyj Smile
Rodyti pranešimus nuo ankstesnio:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą    Pagrindinis puslapis -> Plepalai Visos datos yra GMT + 1 valanda
Pereiti prie Atgal  1, 2, 3, 4, 5, 6
Puslapis 66

Pereiti į:  
Jūs negalite rašyti naujų pranešimų į šį forumą
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume