Mano Anglija

Emigrantų vaikai pasmerkti?

2010-08-26

Vaikai – prabanga. Su šia tiesa emigrantai tėvai susiduria vos vaikui gimus. Auklės, darželiai, laisvalaikis, papildomas lavinimas – išties brangu. Skurdi aplinka ir viskas, kas pigiausia, arba ką už dyką suteikia valstybė – tokia emigrantiškos vaikystės tiesa.

Savo tapatybės atskleisti nepanorusi lietuvė sakė, kad pažįsta bent keletą šeimų, kurių vaikų gyvenimas nepavydėtinas.
„Tame pačiame name kaip ir aš gyvena šeima su dviem vaikais. Atvažiavo maždaug prieš metus, iš pradžių buvo dviese, susirado darbus, paskui vaikus atsivežė. Berniukas trijų, mergaitė gal šešerių metų. Dirba ji vakarais, vyras rytais, bet visada maždaug porą ar tris valandas vaikai būna vieni. Kartais prašo, kai esu namuose, kad akį užmesčiau, bet dažniausiai palieka ir tiek, atsieit trumpam. Aišku, vis viena pasižiūriu, kad nesusižalotų ar dar ką, nenoriu nemalonumų. Bet ne kiekvieną vakarą ir aš namuose sėdžiu“, – pasakoja kambarius nuomojanti moteris.

Ji skundėsi nežinanti, ką daryti. Išvaryti jų negali, nes su vaikais. Išsinuomodami kambarį sakė, kad dviese gyvens. Paskui atsivežė vaikus Kalėdoms, bet šventės praėjo, o jie taip ir liko.

„Visi keturi viename kambaryje. Raginu, kad susirastų butą – tai tinkamo neranda, tai pinigų neužtenka. Pamokinau, kad kreiptųsi į savivaldybę, tai kažką tvarkėsi, bet kol kas nieko.“

Lietuvoje pradinės mokyklos mokytoja dirbusi moteris sako, kad jai baisu pagalvoti, kaip čia kai kurie lietuviukai gyvena. „Atsivežė, valgyti paduota, lova yra, žaislų numeta, o patys arba miega, arba televizorių žiūri. Mergaitei greit septyneri, bet jie iki šiol neprisiruošė jos į mokyklą nuvesti, sako, suspės.“

45 m. buvusi mokytoja teigia, kad ji nekaltina tėvų, jie nėra asocialūs žmonės, abu dirba, ir vaikams nelieka laiko. „Neseniai atvažiavę, nesusigaudo, gal vėliau viskas susitvarkys, jeigu iki tol kas nors nepaskųs jų vaikų priežiūros tarnyboms“.
Apie kokį nors lietuvišką ugdymą ar papildomas pamokas, buvusios mokytojos nuomone, nėra nė kalbos.

„Tie vaikai gaus išsilavinimo pradmenis valstybinėje mokykloje ir taps tokiais pat nekvalifikuotais darbininkais, kaip ir jų tėvai.“

Tačiau dauguma vaikus auginančių emigrantų viliasi, kad jų vaikų gyvenimas bus geresnis.

Turėti vyrą neapsimoka

Tris berniukus auginanti Inga iš Datfordo pripažįsta, kad vaikus auginančioms šeimoms tikrai nelengva.

„Vienišoms lengviau – valstybės parama daug didesnė. Turiu porą draugių, kurios yra vienišos mamos, gauna socialinį būstą, už kurį moka maždaug 200 svarų per mėnesį. Tai juokingi pinigai, nes šiuo metu net vienvietį kambarį nelabai gausi už tiek. Padirba 16 valandų per savaitę, o kitą laiką gali sėdėti su vaiku, nes gauna nepakankamų pajamų priemoką. Jeigu aš būčiau vieniša mama, visokių išmokų gaučiau maždaug 250 svarų per savaitę. Kad rastum darbą, už kurį tiek mokėtų, reiktų pasistengti. O čia iš valstybės gauni, nes vieniša mama. Bet jei turi vyrą arba pati turi darbą, tada visų pajamas susumuoja, padalina iš šeimos narių ir jeigu kiekvienam išeina pajamų minimumas, kitokios paramos, išskyrus vaiko pašalpą, negausi. Turėti vyrą Anglijoje neapsimoka“, – sako trijų vaikų mama. Nors ji su savo dvejų berniukų tėvu nėra susituokusi, visgi jie neslepia, kad gyvena kartu ir yra šeima.

„Man sako, ar tu kvaila, sakyk, kad viena gyveni, daugiau pinigų gausi, bet man nesinori taip elgtis“, – teigia Inga.

Jos vyras uždirba tiek, kad priemokos jų šeimai nepriklauso, tačiau Inga yra priversta skaičiuoti pinigus ne tik vaikų rūbeliams bei žaislams, bet ir ieškoti pigios auklės.

Mamų auklių karai

Pernai dvynukų susilaukusi Inga pati vaikus augino iki devynerių mėnesių, bet paskui vienai juos žiūrėti bei rūpintis į mokyklą jau einančiu vyresniuoju, pasidarė per sunku. Be to, ji susiruošė lankyti anglų kalbos kursus, kad vėliau galėtų gauti vertėjos darbą. Ji išplatino internete skelbimą, kad ieško auklės, kuri gyventų kartu su šeima ir padėtų prižiūrėti vaikus. „Daug mokėti neturiu galimybių, pasiūliau 80 svarų per savaitę ir atsiliepė tokia moteris iš Lietuvos, sakė pati auginusi dvynukus, puikiai žinanti, koks tai nelengvas darbas, ir žinos kaip susitvarkyti. Susirašėm, pasikalbėjom per „Skype“, jai visos sąlygos buvo priimtinos ir ji atvyko.“

Keletą mėnesių viskas buvo gerai, Inga, kaip buvo žadėjusi, dar surasdavo auklei valymo darbų, kad per savo laisvadienius ši galėtų užsidirbti papildomai. Po trijų mėnesių auklė ėmė skųstis, kad per maži pinigai. Inga pasakė, kad daugiau mokėti ji negali, tik prašė, kad auklė pabūtų su vaikais dar porą savaičių, kol ji išlaikys egzaminus. Tačiau nutiko taip, kad auklė net neįspėjusi, kad daugiau nebedirbs, susikrovė daiktus ir išvyko.

Inga už kelių dienų turėjo laikyti egzaminus, tie kursai jai nemažai kainavo, tad ji norėjo pasimokyti, kad gautų gerus pažymius. Auklei išėjus, ji tuoj įdėjo į internetą skelbimą, kad skubiai reikia auklės. „Kitą dieną pažiūriu, internete krūvos komentarų, tiesiog baisių, tos auklės prirašytų. Kad aš ir mano vaikai isterikai, kad mano su vyru santykiai blogi, kad aš vaikais nesirūpinu… Ji su mumis gyveno ir mes kažkaip nieko neslėpėm, o šeimoj visko nutinka, ir nė nepagalvojau, kad taip viskas gali būti internete išpliekta“, – pasakoja Inga.
Aukle dirbusi moteris interneto komentaruose teigia, jog ji buvo išnaudojama, gyveno kaip vergė, neturėjo atskiro kambario, vaikus turėjo žiūrėti ne vien dieną, bet ir naktį, jei jie pabusdavo.

Inga pripažįsta, kad kvalifikuotos, sertifikatą turinčios auklės paslaugos kainuoja daug brangiau ir jai tokia auklė neįkandama.

Tokia situacija būdinga daugeliui lietuvių šeimų – kvalifikuotos auklės per brangios, leisti vaiką į vaikų darželį irgi brangu, tad vienintelė išeitis – samdyti lietuvę moterį, kad pabūtų su vaiku, kol tėvai darbe, nekeliant jai didesnių reikalavimų. Tiesa, pastaruoju metu įsisteigė keli lietuviški vaikų darželiai, kur vaikais rūpinasi registruotos vaikų priežiūros specialistės, tačiau kainos čia gerokai didesnės nei nekvalifikuotų auklių.

Kiek kainuoja vaikas

Šiemet Šeimos ir tėvų instituto atliktas tyrimas atskleidė, kad Britanijoje vaiko auginimas kainuoja maždaug 800 £ per mėnesį. Šiame tyrime teigiama, kad Anglija yra viena iš labiausiai nedraugiškų šeimai šalių. Paskaičiuota, kad kiekviena šeima tam, kad išaugintų vaiką nuo gimimo iki jam sukaks 21 m., iš viso išleidžia maždaug 200 tūkst. svarų. Minėtame tyrime teigiama, kad vaikų priežiūros išlaidos auga labai greitai ir stumia šeimas į skurdą.

Ypač kritikuojamos itin didelės vaikų darželių-lopšelių kainos, kurios pagal gyvenamąją vietą gali svyruoti nuo 30 iki 80 svarų per dieną. Vien pernai metais vaikų darželių paslaugų kainos pakilo 5,1 proc. Ataskaitoje teigiama, kad neretai tėvai, neišgalėdami susimokėti už vaiko priežiūrą, priversti prašyti močiučių ar senelių pagalbos.

D. Cameronas, Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas pažadėjo, kad jo vadovaujamos vyriausybės politika bus draugiškesnė šeimai.

Zita Čepaitė   

Susiję raktiniai žodžiai: Emigrantų vaikai, Mamos užsienyje, Vaikas emigracijoje, Vaikas užsienyje

 

Komentarai

To nikita rašė
2012-01-21 12:57
labai idomu, kokia baleto studija lankote. Cia valstybine? Kaina labai zema. Mes tik planuojam isvykti i UK, bet norim pasirinkti miesta, kuriame ne tik darbo butu, bet ir mums reikalingu bureliu. Mano dukra (7m) LT lanko 3m baleta, sokis tai jos stichija, todel nesinori emigruoti ten, kur nera salygu vaikui tobuleti, kai matom jos talenta. Gal turetumet patarimu?
AIsku Nikitos postai jau seni, gal neatsilieps, bet jei kas turit patarimu, labai laukciau. Rasykit po straipsniu arba man tiesiai. Aciu :) Mano pastas skroblai@gmail.com

:) rašė
2011-07-22 16:29
Nesuprantu jei cia taip blogai tai Lietuva laukia jusu su 90 litu per menesi,tada jau tikrai vaika isaugint bus lengviau:)

jolka rašė
2011-03-15 14:51
. labadiena gyvenu su vyru turiu 2vaikus mergaitei 9met.berniukui 10men.mes su juo tik nesusituoke jis geria 4dienas dirba 4dienas po darbo paskutine diena geria.reikia issiskirty bet nedrystu nes nezinau kaip reiktu isgyvent gaunu per savaite 100svaru uz abu vaikus 2kamb butas kainuoja per men 500svaru dirbt negaliu eit nera kam kudykio palikt nu va ir esu pasimetus gal kas ka patartu.

to tevams -lietuviams rašė
2011-02-23 16:28
atsibuskit tevai lietuviai,,.. charakteris formuojasi vaikysteje,,. visi pergyvenimai ir atradimai-praradimai formuoja vaiko elgsena ateityje,,. negi tas svaras svarbesnis nei jusu nuosavas vaikas,,,. kai taip palikinejate vienus, ar neuzsiimate su jais nes per iseigines ,,issiketoje dribsote ant lovu,,,. tokie bus ir jusu vaikai,,,. ir niekas nepasikeis burtu lazdele pamojus,,,. tevai, ju elgesys formuoja vaika kaip asmenybe,,,. ar norite kad ir jis butu toks juodadarbis, pavarges ir nuobodyla - kaip ior jus patys..,???

SHADOW rašė
2010-11-14 12:58
SEDZIU DARBE, NER KA VEIKTI ,- TAI JUSU KOMENTARAI PADEDA UZMUSTI LAIKA.
JAU BUVAU PAMIRSUS KAIP LIETUVIUKAI PROFESIONALIAI MOKA GERKLES KASTI VIENES KITAM. JOKIU PASIKEITIMU PER 12 METU NEGALIU MATYTI

rašė
2010-10-12 20:48
toks klausimukas kilo: ar visi vaikų darželiai mokami? ar tik privatūs?

to to,..to rašė
2010-09-08 07:19
Kodel as arklys?.Ar tavo mastymu visi arkliai kurie turi smegenu?Turiu ir as konsuliny nama ir mano zmona konsuliny nama,mano sunus po konsuliny buta .Turiu ir ne konsuliniu namu(moku morgages).Visi pastatai yra apgyvendinti tautieciais,kurie moka gerus pinigus.Anksciau reikejo galvot galva,o ne subine,tai ir tu butum normaliai gyvenes,ir pinigu turetum ir nereik cia sudo malt.

to to ..to rašė
2010-09-05 21:31
matyt ant benefitu arkly sedi,kad tik tiek temoki su bilais,o vat mes tai dirbamir be jokiu benefitu,jei jau tamstos vaikai atskirus gyvenimus gyvenat tai matyt valstybes remiamas esat,sekmes jums,olabiau mums jauniemssekmes linkekit,mums daug reikia deja dirbt

nikita motinai su dviem vaikais rašė
2010-09-03 11:52
na as tikrai nevakar atvaziavau, o jau beveik 5 metai. taigi ir grustis 2 kambariu butelyje keturiese teko ir nuomavausi 3 kambariu nama privaciai uz 450£ per men. as negyvenu londone, taigi visai kitokios kainos cia. teko visko patirti kaip pvz. nescia atleido is darbo, tai as juos i teisma padaviau ir laimejau. gime vaikas neisdirbus buvau 12 men. taigi jokiu pasalpu negaudavau.ir i gatve buvo ismete su 2 vaikais,nes savininkas morgago nesumokejo. bet po truputi ant koju atsistojom. o soc. bustas turi gera privaluma, kad ji gali nusipirkti pigiai po 5 metu, ka mes ir planuojam padaryti. o gavau soc.busta labai paprastai paprasiau kad buves lanlordas parasytu kad nori grizti atgal gyvent i savo busta, nes sukure savo seima. taigi jis man parase notice as nuejau i council ir pasakiau kad turim issikraustyti, bet neturime jokio busto kur prisiglaust, taigi ir dave. o as kad ir rytoj galeciau eit prasyt morgage nusipirkti nama, nes turiu pinigu depozitui sumoket, bet kam pirkt nama uz 100.000 kai as galiu soc. nusipirkt uz 75.000 ar dar pigiau. taigi kiekvienas is musu nepraleistu progos pasinaudoti galimybe nusipirkt pigiau ar ne taip.

to to.... rašė
2010-09-03 05:38
y roju pateksi,kai numirsi,o cia reikalingi pinigai.Ir as moku uz 3 miegamu nama-£500+bilai=max£700.Gyvenam dviese su zmona(vaikai gyvena savus gyvenimus).ROJUS,ar ne?.Daugiau dirbkit,maziau reiks verkt.sekmes

to ... rašė
2010-09-02 21:08
ir as prisidedu,gal ir man ta pati pasufleruos,4 asmenu seimai,bet mes tai dabar vien 800 nuoma temokam,be mokesciu,ogi ir man butu rojus tokia suma mazesne moket

AS rašė
2010-09-02 16:44
Laba mieli tautiecia,
labai norisis prikisti prie nuomoniu ior man ovo dvyleky,kodel taip rao ,kad musu vaikai pasmerkti skurde gyventi,na nenuisnekam gerai ,ar cia britus norit apjuodyt ar mus tautiecius kurie per degtine nemato baltos dienos o vaikai tikrai pamergti skurdui ,bet jai jyo kas yskustui tokius tevu ikarto vaikai but atimti,As manau normaliose seimose vaikai ir y mokyklla eina ir dazelius lanko,as pati auginu viena 3 vaikus ir tikrai eskurstu,vaikai mokykloe as darbe o vakare visi kartu namie jaukiame ddeliame name kur valtybe dave ,o ka duoda LT ,nieko net pasalpa atima i tevu nesmerkit anglijos ,o kam nepatinka lai varo namo y tevyne.

ex emigrante rašė
2010-09-02 11:31
mieli lietuviai is uk,stop verkti,jei jums ten taip negerai,vaziuokit namo,cia geriau nei kitur

Ar tikrai rašė
2010-09-02 10:00
pasmerkti? Erdvus namas lyginant su LT butu/ musu turetu/.Ivairus maistas, geri ir grazus rubai, ivairus ir brangus zaislai. Mama visa diena su vaikais/ dirba tik vakare. Aukle vakare 4 val. su jais. Ka cia sapaliojat apie pasmerkima, atsigrezkit i LT kaima- va ten tai bedos ir problemos.

... rašė
2010-09-01 21:53
gal galit pasufleruot ka tokio galima issinuomot 4asmenu seimai uz 600 svaru ir kur ? Kazkuri cia gyresi.O tada man butu rojus jei nuoma but TIK 600 svaru !!!

toxxx rašė
2010-09-01 13:59
o pats gerausiais patarimas del anglu kalbos butu toks-anglulaidos ,filmai,DVD filmai-visus ziurekit su titrais(tai netgi pataria patys anglai-tu ir girdi angliskai ir perskaitai ,kad butu aiskiau)

nikitai rašė
2010-09-01 13:48
sakyk turi ne du vaikus,o tris-vienas ant sofos sedi ir telika aliu pagurksnodamas ziuri,dar turbut subine jam nuvalai,uzmigdai kaip maza vaika-tokie vyrai mazgotes tai jau slykstu

to xxx rašė
2010-09-01 10:29
Is tikruju kalba ismokt laaaabai sunku, kai esi vyresnio amziaus, bet su didelem pastangom galima, As atvaziavau budama cia 38 metu, mokejau pasakyt tik hello ir thank you. Dabar kalbu laisvai, skaitau, rasau ir darba radau office. Taciau tam reikia labai daug laiko, valios, uzsispyrimo. Kaip as pradejau mokytis anglu kalba? Pradejau skaityt laikrasti The Sun, todel kad tai bulvarinis laikrastis, todel lengviausia suprast ju kalba, veliau pradejau skaityt Metro,skaiciau kiekviena diena, ir dabar kiekviena skaitau angliska spauda tik truputi kitokia, nesiojaus anglu-lietuviu pasikalbejimu knygele, tiesiog mokiausi atmintinai frazes, nes vis gi daugybe reikalu reikejo tvarkyt-registruotis pas GP, banko reikalai, vaiku susirinkimai mokykloje. Rasiausi nezinomus zodzius, su kuriais susidurdavau viesumoje, tarkim koks skelbimas supermarkete, veliau issiversdavau namie. Stengiausi vis kalbet, nes juk dirbau su ivairiausiais zmonemis, su jais kalbetis teko angliskai. Galiausiai nuejau mokytis i koledza, ten prasimokiau dvejus metus. Iki siol tobulinu kalba, nes tam ribu nera. Is tikruju labai sunku, bet imanoma. Be abejo reikia turet motyvacija, kodel to nori. As labai norejau surast geresni darba ir man trukde tik kalbos nemokejimas, o mano issilavinimas Lietuvoje buvo pritaikomas cia, Anglijoj. As labai troskau pakeist darba. Is kur suradau tiek laiko mokytis? Tiesiog isnaudojau kiekviena minute, tarkim laukdama autobuso ar vaziuodama i darba, vis skaiciau ir tebeskaitau angliskai. Sekmes visiems besimokant.

xxx rašė
2010-09-01 09:52
Dekoju uz atsiliepima.Del kursu as ir mastau,tik nesumastau kaip padaryt,mat dirbu 6 dienas per savaite,statyboje,ir griztu is darbo labai nevienodai,kazi ar pavyks suderint laika.Darbo vieta toli,tad tenka sugaist po 2,5 val i viena gala.Bet vis tiek aciu,nes pasiryzt bet kokiam pokyciui nera lengva,na o kai ispiria kas nors ziurek ir lengviau.)

to xxx rašė
2010-09-01 09:35
Labai teisigas jusu kometaras, o ypac pritariu kad ".Kartais pamastau,mielieji,jei mes lietuvoj butume tiek atidave jegu isgyvenimui,kazi ar daug blogiau butume begyvena" ir "nemokykim kitu taip slyksciai juos peikdami."

to xxx rašė
2010-09-01 09:24
del anglu kalbos, tai lankyk koledza. as pati pries daug metu atvaziavau mokedama prancuzu kalba. per metus koledze pramokau. aisku, sunku buvo. dirbdavau po 68 val per sav. o po darbo begte i traukini ir i koledza. gryzdavau namo apie 11. numigdavau iki 4.15 am ir vel i darba. taip ir variau kol ta pauksciu kalba, kaip tamsta vadinat praciulbau. sekmes!

xxx rašė
2010-09-01 08:52
Labas visiem.Neistveriau ir as nekomentaves.Nes labai jau saliskos komentatoriu mintys atrodo.Dosje,kad nekiltu bereikalingu emociju,atvykau cia pries pora metu del savo kvailumo,lietuvoj neblogai gyvenau ir uzdarbi normalu turejau.Norejosi arciau dukreliu but.Nesu teigiamas,bet vaikus isauginau,namus pastaciau,sodas jau ir suseno.Ka noriu pasakyt.Nezinau kas ten uz cild rase.Ne vaikas tikrai.Bet tiesos labai daug.Stebiu savo name berniuka,14 metu.Atvyko irgi pries metus.Net baisu daros,jauciasi cia kaip zveriukstis narve.Blogiausia,kad sededamas prie kompiuterio kaupia savy neapykanta viskam.Tyli,nesako niekam,na tik man kaip svetimam issilieja.Ir mama gera,ir stengias,kaip jus rasot,aprupina.Bet,kaip jis sako,anglijoj ir kalejimuos neblogai seria ir rengia.Kas del togero gyvenimo cia.Taip,kas seniai cia,isikure,kalba zino,neblogai.Gink dieve nepavydziu,jus savo vargus tikrai isvargot,tuo atzvilgiu zaviuosi jusu istverme.Ir vienisom mamom zaviuosi,nepavydekim jom,nekokie tie pasalpu pinigeliai.Vaikam vos uztenka.Pamastau,kaip jus sugebat vaikucius augint,juk cia vieno ir i gatve isleist negali,o jum juk dirbt reikia.Saunuoles.Bet nesakykit,kad cia labai lengva gyvent.Pastovi itampa kad tik neprarast darbo,nes be jo ilgai neprasilaikysi.Super brangus butas,transportas,milziniski atstumai,tiek iki darbo,tiek isvykt papoilsiaut.Kartais pamastau,mielieji,jei mes lietuvoj butume tiek atidave jegu isgyvenimui,kazi ar daug blogiau butume begyvena.Na o jei dar kalbos nezinai,kaip as,tai is vis ragai.Tiesa pasidalykit mintim,kaip jus ta paukstuku kalba ikirtot.Man niekaip, nesiseka,stengiuos,bet gal amzius savo daro,nesuprantu ka jie sako ir tiek.Visas ju sakinys vienas zodis.Is vis,na nemokykim kitu taip slyksciai juos peikdami.Tikrai dauguma pamokymu galima issifruot taip,kaip cild rase.(OI TU LOXE,KOKS TU ZIOPLYS,PAZIUREK O AS VA KOKS SAUNUOLIS,IR PAVYDEK MAN,O TU ANTRARUSI ZMOGAU,I GRABA ARBA ATGAL I LIETUVA)Na nekokia nuomone apie toki komentatoriu susidarau.Visi turim problemu,na gal tada bent cia pasidalykim mintim,is savo patirties,kaip jas issprest,bet neizeidinekim vienas kito.Gal tada nereiks to zodzio lietuvis neigiama prasme rasyt.O kas del lietuvos,noris namo,ne todel kad cia blogiau,ne,bet ten mano namai,ten mano laukai,miskeliai,galu gale teveliu kapai.Jauniem tokiom mintim gal ir ne laikas dar,bet mum,vyresniem,kokia ji bebutu,teviskes net ersketis ne taip skaudziai duria.Tikrai tikiu grizt namo,gal ir neuzilgo.Sekmes jum visiem,nebukim tokie pikti,ateikim i cia su sypsena veide o ne su pagrumojimais.

tai, kuri rase motinai su dviem vaikais rašė
2010-08-31 21:32
Nesuprantu, kodel tokia pikta. Juk rasiau, kad nesuprantu, kodel kai kurios lietuviu seimos gyvena taip skurdziai, susispaude, ju vaikai sviesios dienos nemato. Ir pateikiau savo pavyzdi kaip as isgyvenu gyvendama viena su vaikais ne pertekliuj, bet ir ne skurde. Rasai, kad uz viska pati moki, bet gi todel kad gyvenate su vyru. Ir as mielai pasikeisciau vietomis, pati uz viska mokeciau, o dar geriau - tureciau pasiemus paskola is banko ir mokeciau uz savo busta, deja, likimas neleme gyventi kartu su vyru. Ir kodel jus isivaizduojat, kad, kad vienai gyventi su dviem vaikais lengva, kad rojus. Ar pagalvojat, kad absoliuciai visas problemas sprendi viena, ar vaikas susirgo, ar mokykloj problema, ar pati susirgai- viskas vienai, nera kam pasiguosti, nera kam pavaduoti. Tai jus vadinat rojum?. Beje visalaik dirbau full-time tai, kad mokejau visa suma council tax, (su 25% nuolaida, nes tik vienas suauges dirbantis, o kiti moksleiviai) ir 450 sv i men nuoma, tai jusu manymu mazai vienai dirbant. O kur dar kiti mokesciai. Kai vaikas buvo mazesnis dirbau po pietu, vadinas, grizdavau nakti, pamiegodavau 6 val max keldavausi vaikus i mokykla isvesti, po to vel i darba, vaiku nematydavau ir sirdis drebedavo, kad niekas jiems neatsitiktu, nes nebuvo su jais tevo ar kito vyresnio zmogaus, dukra vyresne priziurejo save ir savo broli. Ir tai jus vadinat rojum vienisom. Tada gal susikeiciam. Dabar be abejo lengviau, nes vaikai suaugo. Taciau nenoriu prisimint, kaip "lengva" buvo, beje, tuo metu 48-50 kg. Kartais nuo itampos neatsimindavau ar esu valgiusta diena. Galbut rojus toms, kurios turi vyra ir dar gerai uzdirbanti, taciau apsiskelbia vienisom ir gauna visas imanomas pasalpas net ir bustus uz kuriuos sumoka savivaldybe. Beje gyventi vien is pasalpu - is tikruju skurdas, nes valstybe moka tiek, kad nemirtum is bado ir turetum stoga virs galvos. Todel nemanau, kad reiketu klijuoti visoms vienisoms tas pacias etiketes

motina su 1 vienu vaiku rašė
2010-08-31 20:56
nu zinokit mes su vienu vaiku, mokam 700 morgage, antra auksta nuomojame- gaunam virs 800 per men apsimokam morgage. as dabar vaika auginu, tai mums nors irkrizes metu sumazejusios vyro algos pakanka. Beja mes abu su vyru nerukom, retai vartojam alkoholi. islaikom 2 masinas (draudimas, taxai). gyvenam nesusispaude: musu miegamasisatskiras, vaiko kambarys, bendra svetaine sujungta su virtuve. Tik pasalpu negaunam, konsulas mums nei kapeikos neduoda. Aisku jeigu reiktu nuomotis, tai sunku butu, bet kadangi pries 6 metus nusipirkom nama ir tik po to, kai isikurem pasigimdem vaika, tai dideliu nepritekliu nejauciam.

motinai su dviems vaikais rašė
2010-08-31 20:29
Na taip - aš sutinku su tavim - taip, vienišai motinai čia rojus - ir valstybė namuką nuomuoja ir t.t. O kai gyveni su vyru ir vaikais - kas tada? Kai turi atiduot vien tik už nuomą 600 svarų, o kur kitos išlaidos - kaip darželis( aišku tau jis nemokamai), drabužėliai ir daug kitų išlaidų vaikams ir šeimai - juk vaikai tai mūsų ateitis ir turi jiems suteikti pilnavertį gyvenimą. O kai abu suaugę dirba normaliai - tai ir nepriklauso šeimai pašalpos( išskyrus vaiko pašalpą - keli svariukai per savaitę) ir tada esi priverstas truputį skaičiuoti ir galbūt kažko atsisakyt.
Įdomu kaip pati išsisuktum jei reiktų mokėt pilną nuomos kainą ir visa kita?
Ir tas pats liečia nikita- įdomu kaip prsisuktum be tų benefitų ir socialinio namuko - ir nereikia sakyt jog tai ta pati nuoma - 600 svarų ir 200 svarų - jauti skirtumą? Žinoma vyrui dirbt nereikia - valstybė jam kompensuoja tą - bet dar ir skirtumas jei būtų vyras dirbęs normaliai - nebūtumėt gavę to soc.namuko. Taip žinoma visokie būreliai, kursai, už ką sumoka valstybė. Bet nėr čia kuo girtis, nes jei ne valstybė - nesugebėtum nieko padaryt ir tavo atveju nesvarbu ar minimumas ar 8 svarai per val. O aš pati moku už kursus 1000 svarų per metus,su vyru nuomuojamės,auginam mažius ir viskas be valstybės pagalbos. Ar sugebėtum?

anonimas rašė
2010-08-31 16:27
teisingai taupo ir sedi nevalge.kazin ant rukalu ar taupo.

zajabal rašė
2010-08-31 10:54
is pasalpu tik ir gyvenat vaiku prisigimdziusios .

to child rašė
2010-08-31 07:13
As manau kad raso ne vaikas,o tevas,kuris buvo pakeistas kitu,nes nusigere,nusivalkiojo.Bet seimoj liko sunus,kuris sparciai zengia (tatos )pedom ir iskalbingasis tevelis prisidengdamas vaiku,jiesko pritarimo.Patarimas-jeigu esi toks loxas-uzsirukyk zoles,susiversk stelos skarbonke ir sok po traukiniu(vistiek bebilas,maza is taves naudos),nemaisyk gyventi motinai(jei patinka vyrai).As manau,kad tai ne vaiko mastymas,o kazkokio prasigerusio,nusivalkiojusio debilo paistymai.

Child'ui rašė
2010-08-30 22:43
Nesuprantu, kodel taip yra, lyg ir ta pacia sali visi atvaziavom, taciau cia rasoma apie tokias salygas, tarytum butu ne UK, o kokia Uganda. As irgi atvaziavau su 2 vaikais viena. Taciau isikuriau 3 miegamuju bute, dali pinigu dengia savivaldybe, o kita puse moku pati, nes dirbu pilnu kruviu, gaunu seimos ir vaiko pasalpas, todel pertekliuj negyvenam, taciau ir neskurstam, vaikai turi kiekvienas savo kambari, todel nesuprantu, kodel kitos lietuviu seimos gyvena taip skurdziai, susipaude, o ju vaikai nieko gero nemato. O gal del to, kad tu vargsu vaiku tevai nesistengia? kad nezmoniskai taupo? O gal, kad prageria, praruko? Labiausiai tu vaiku ir gaila, kad turi netikusius tevus, nes kur jei ne UK galima prasigyventi ir sukurt vaikams geresni gyvenima ir geresne ateiti.
Uzjauciu tave, vaike, jei tavo motina vis kitus vyrus vedziojasi. Taciau nesmerk jos labai, sunkus gal jos gyvenimas

to child rašė
2010-08-30 19:05
Nezinau tu paauglys ar suauges, bet tavo mastyme yra tiesos.Ir labai gerai kad parasei, gal KAI KURIU mamyciu ir teveliu smegeneles praskaidres ir jie supras ka daro ne taip,pvz kad negalima taupyti vaiku saskaita.Sekmes tau ateity.

.......... rašė
2010-08-30 13:57
o CHILD - kazkaip labai suaugusiai cia mintis desto .Kiek tamstai metuku ? Ar cia tik taip pasivainai - yra tiesos tavo kalbelej,bet tik juodoji puse,o ka apie sviesesne puse gali pasamprotaut?Na turi but kazkas gero....

child paskutiniam komentatoriui rašė
2010-08-30 08:18
blogai kai asilas loxui patarimus duodaDDD.PAMASTYK SU GALVA O NE SU SUBINE,KAM SIULAI MAUT KAZKURIr kodel tureciau sakyt kad viskas gerai,jei taip nera.

to child rašė
2010-08-30 06:24
Man atrodo,kad tu kazka trini,paistai cia visokius niekus,kazka kaltini.O tu nepagalvojai,kad motina vyrus parveda vis naujus-nes tu jau uzknisai savo loxiskais prikaistais.Nepatinka cia-varyk y Lietuva,bet kam tu ten reikalingas,vel tas pats,..... Blogai,kai esi per protingas,o dar blogiau kai esi-ASILAS,o jei jaunas,tusciom kisenem-tai jau-ASILAS . Ir yra vargas ne su tavim,o vargas tau.SEKMES

tam child rašė
2010-08-29 16:39
o tu lietuvoj i kirtimus nuvaziuok. tai nejaugi taip gyvena visa lietuva? kam ariam? kad tokie kaip tu nedekingi vaikuciai turetu geresni gyvenima, kad galetume juos i oxford ar kembridga itaisyt. otai irgi daug kainuoja. jeigu tavo motina chakalius keicia, tai cia jos beda. mano diedas tas pats jau greit 14 metu. ir nekeiciu as jo. abu ariam. tik negeriam ir neturim laiko barbekiu. pats sunus mums barbekine uzkuria, kad gryze is darbo karsto maisto turetum. o ka vaikas veikia? ogi per atostogas tevui darbe padeda. ir nesiskundzia kad jam nuobodu. va atostogu buvom issiveze i ispanija. 2 sav papramogavo. kasi anglijoj karsciai buvo i pajuri vazinejom kiekviena savaitgali. krepsini, futbola su draugais zaidzia. dar i bokso treniruotes labai nori rudeni pradet eit. tik teveliai finansuokit, pas mano suneli veiklos yra.

child to mamy rašė
2010-08-29 13:35
Oi mamy tu mamy,nu ir kvaila esi.Ark jei tau patinka,o as cia nugara lenkt nenusiteikes.Kam,ir kitaip galima adenu susimanyt.Ir nereikia manes auklet.Pats matau kas kaip gyvena.Na ariat ir ka....Kaip ir mano gimdytoja,penkis metus atare,ka turi,bendrabucio kambareli ir pilna gardena rekianciuDDD.Va ir siandie che che,vel naujas tetusis bus.Garantuoju.Ir neaiskink man kad cia isimtys,pereik per bektona,stratforda,plaistova ,east hama,vien dumeliai ruksta,lietuviai baliavoja.O ka tu manai mum veikt...che,che?

child rašė
2010-08-29 13:14
O tu pagal save nematuok,akis prasikrapstyk,paziurek kaip dauguma lietuvaiciu gyvena.Taviskis ne beda,pripras,suo ir kariams priprantaDDD.Paziurek kaip dauguma musu gyvenam.Beveik visi po tu 2004 atvezti.Kam 1 metai buvo ir kam 15
Okad ten viskas ka turejau liko niekam nerupi.Baletukai,bureliukai,nieko,greit pas mus ateis,maze dar matyt.Pases ant adatos,ar koko uzmes,prablaives,ir kojytes geriau soks.Ka jus mum siulot cia.Normaliu mokyklu ner.Baigi ir mauk i koledza,o paskuiSANTECHNIKU AS DIRBAU UKMERGEJ DDD.O patys pasalpeles pasiimat,kiekviena savaitgali barbikju,geriat kaip arkliai,ir prigere giriates ,va paziurekit koks as saunuolis,kokie mano vaikuciai,oi oi koks as gerutis,o kiti kokie durni.Isirasykit jei negirdit ka veblenat prigere.Ir tevukus keiciat kaip kojines.Oi suneli susipazink cia Ahamas,tavo naujas tevelis.Velnias,kiek jus galit mainytis vienas kitu,greit mes nebezinosim kas kieno ir kokia mano odos spalvaDDD.Saunuoliai senukai,taip toliau...O pjausim paskui.P.s tik nemanykit kad as koks loxas,ir Lietuvoj ir cia su mokslais problemu neturejau.Tik kazi kam cia man jo reikia,ir taip pragyvensiuDDD.

mamy rašė
2010-08-29 13:13
klausyk chils, ko tu cia toks nepatenkiintas. susirask darba, issinuomok kambari ir gyvenk vienas. daug 15-17 metu studentu issilaiko patys save. suprasi tada pinigu verte, galesi laisve turet (jeigu pajegsi po naktinio darbo ir paskaitu).

to child rašė
2010-08-29 12:57
klausyk tu pagal savo tevus visu cia nematuok. pas mane pavuzdziui 1 vaikas. ir kai mano vaikas cia gime dar jokiu pasalpu negalejau gaut, nes gyvenau cia ant studentiskos vizos, jusu issvajota ES tik 2004 atsirado. labao noriu antro, bet morgate turim, sunus i mokykla eina, jeigu tektu namuose sedet su maziuku nukenteru pinigine. ir ne tik as noriu antro vaiko, mano sunus kiekviena karta kai pamato maza vaika sako kad ir jis noretu broliuko arba mazos sesutes. t

child rašė
2010-08-29 11:48
OI oi ,kokios geros mamytes,ir kaip gerai zino ko mum reikia.As ir nesakau kad blogai tiems kas cia gime,kur lindi ten pripranti.O del to kad nemokam patys savim rupintis,cia jus ir klystat.MokamDDD.Kitaip ko jus po teismus uz musu neprieziura tampytu,CHA,CHA.O paauglyste kaip rasot...Jo mum kam 15 ,kam 16 ar 17.Daug ka gal nezinom ar nesuprantam.Bet kodel jus visad teisus jus seniai.Ar nemanot kad jus ne tiek teisus kiek akli.Matuojat pagal savo mastysena,o kitko net zinot nenorit.Oi b...,darzeliai,lopseliai,bureliai ir visur kaip suniukai ant pavadeliu.Pas draugus neik,su tuo nedraugauk ir tt.Patys tik gyvent norit.Mes jum cia tik kad pasalpeles gaut,kad paskui pragert jas galetumet.Ar ne taip dazniausiai yra.Is babaju pavyzdi imat.Kuo daugiau mum vaiku,kad gyvent but geriai.Liuks sumastet senukaiDDD.

nikita to child rašė
2010-08-29 11:24
mano dukra netokia spoil kaip tu. jai 14 m. ir jai patinka lankyti baleto studijas, ji pati pasirinko as jos neverciau. dar rudeni pradesim lankyti zirgyna, o tai jau labai brangus malonumas, tiesiog as savo vaikams nieko negailiu-idomu, nori tai ir lankyk. antras dalykas mano atlyginimas geras 8£ uz val. man nereik ardytis uz minimuma. koledzas prastas reikalas cia kaip musu laikais profesines mokyklas, geriau baigt normalia mokykla ir stot univerke. matyt tu pats nieko nesistengi del savo ateities, o tik lauki ka tevai tau paduos. nori kazko siekt eik mokytis, susirask darba, domekis kazkuom.

nikita to v rašė
2010-08-29 11:04
soc.namukas nieko bendro neturi su pasalpom. tai toks pats nuomojamas bustas tik kad tu nuomuoji is valstybes. taigi mes mokam kieviena savaite nuoma 67£. aisku yra didelis privalumas kad isgyvenes 5 metus tu gali isigyti si namuka su 25 % nuolaida. mokslas pradinese ir vidurinese mokyklose yra visoj anglijoj nemokamas, nebent tu nori vaikus leist i privacia mokykla. nereik cia varyt, kad ant pasalpu gera sedet, as atidirbau savo iki liepos men. variau po 48 val.visas 7 dienas. o sekmadieniais po 6 val. taigi pavargau arti ir noriu daugiau laiko praleist su seima. vyras mano albanas,taigi nepaslaptis kokius darbus jie "dirba".

mmmm rašė
2010-08-29 10:15
o jeigu mano vaikas gime Londone? tai gal man jo reikejo paklaust pries gimstat?kur jau kur, bet londone tai laisves pakanka. pasiziurek kokie parkai cia. ar tokiu vaiku zaidimo aiksteliu lietuvoj turim? O ikimokyklinio amziaus vaiku nemokamas lavininimas? cia, londone galima vaika nemokamai po visokias grupeles vedzioti, nuo 3 metu kasdien po 3 val darzelyje su bendraamziais zaidzia. o lt to nera. taip kad as savo vaiko ateiti matau tik londone. aisku lietuvems mamoms reikia maziau alu gert, tada ir laiko daugiau atsiras, ir su pinigais problemu nebus. aisku, tuos vaikus kur viename kambaryje su tevais uzdaryti per dienas sedi tai tikrai reikia uzjaust. mano sunus turi atskira kambary, turim svetaine, kur daugiausia viskas jo sudeta. ir savo vaiko nuomones visada klausiu. ir namuose, ir virdama jam pietus leidziu pasirinkt, ir perkant daigtus, zaislus jam, jo nuomone viska lemia.

Child'ui rašė
2010-08-29 01:15
Man rodos, paauglystes maistas tavyje verziasi, gali buti, kad ka bedarytu tavo tevai tu siaustumeis pries juos ir jie niekada tavo akimis nebus teisus. Kai labiau suaugsi, gal pradesi kitaip vertinti savo tevus, beje, nuteisti ir pasmerkti lengviausia. O ar nepagalvojai, kad gal tevams vienintele iseitis buvo isvaziuoti is Lietuvos, kad isgyventi. O ka jiems reikejo daryti, tavo manymu, tave palikti Lietuvoj, o patiems patraukti laimes ieskoti? Aisku, as nezinau tavo situacijos, taciau nebuk kategoriskas-a. Be abejo, yra ir tokiu tevu, kurie vardan "sviesios" ateities spaudziasi nudrengtame vieninteliame kambaryje bjauriame name, bjauriame rajone. Vis tas troskimas kuo daugiau pinigu prisitaupyti ir atidet gyvenima, tarytum dabar tik repeticija, o veliau pratesime gyvenima, prisitaupe pinigu, gyvensime dar 100 metu. Deja ne visi tokie ismintingi, kad suvoktu, kad gyveni cia ir dabar

xxx rašė
2010-08-28 18:57
saunuolis child.!!!Ar musu klause norim mes i cia?Ar klausia kaip mum cia?Atveze,uzdare narve nei i kiema laisvai,nei i gamta.Kiurksok prie kompo,ir dar tevu uzgaidas vykdyk.Kad butum gerutis,kitaip jiem geda padarysi.O jie gales draugeliam pasigirt,vat kaip liux as vaikus auginu.S...AS IR TIEK.Atitempe cia,ten,lietuvoj visi draugai liko.Ocia kaip kalejime.Jo,paest liuks.Tik kazi ar man to labiausiai reikia?

child rašė
2010-08-28 18:41
O tai kodel mes sprendziam tik materialinio aprupinimo puse.Jus isiklausykit i vaiku zodzius,kaip jie jauciasi londono bendrabuciuose.Kitu vietoviu nezinau.Oi nikita,,kokia tu saunuole,baleto studijos,bureliai,ir tt dirbant 5 val per diena,ir vyras nedirba.Bobutei papasakok ,kad cia tavo realios pajamos.is ju jus dviese tik pragyventumet.Nu ir loxai,dar raso,net pikta.Ei fotografe tu,o kad tavo vaikas uzdarytas narvely,kad laisves praktiskai neturi ,uzmirsai.Paziurek atidziau koks to tavo vaikelio gyvenimas,jau kam kam o vaikam bent londone nepavydziu.A isku ne visiem,yra isimciu.Jei kam neaisku kodel taip supykino nikitos rasliava,as pats tik siemet i koledza eisiu,taigi tikrai zinau,koki roju mums tevukai dave atvezdami i anglija.Tik to jie nemato,nes visi suauge tik apie save galvoja ir pries draugus pasipuikuot nori.Oi kokie mes saunuoliai kaip graziai vaikus aprengem,ziurekit,net i baleto bureli vedam.Ne velnio jus nezinot ko mum reikia....

Aras rašė
2010-08-27 13:13
Apraso pavieniu nelaimeliu istorija ir straipsni pavadina “Emigrantų vaikai pasmerkti” Kiek seimu yra kurie puikiai gyvena, tvarkosi ir suteikia vaikams viska ko jiems reikia?

Visokiu seimu visur yra. Jeigu tokia autore aprasytu tos motions kur savo vaikus pasmauge istorija, tai be abejo pavadintu “Lietuviai zudo savo vaikus”

gjk rašė
2010-08-27 12:21
As atvaziavau su dviem vaikais ir visko uzteko jiems, nereikia pragert pinigu ir prarukyt (nes kiek man zinoma lietuviai,-es labai ruko). O uz koledza nereikia moket arba labai minimaliai, jei gauti nors kokias pasalpas. Be to, motinai sudaromos salygas mokytis, koledzas gali apmoketi profesionaliai kvalifikuotai auklei, bent jau taip mano koledze buvo, ir mano kolege butent taip ir mokesi dieniniame skyriuje. Jai vaika priziurejo aukle ir dar kita paimdavo is mokyklos.
Is tikruju, kodel lietuviska media koncentruojasi tik ant negatyviu dalyku. Juk daugybe pavyzdiu kaip puikiai zmones tvarkosi. Juk ir cia ir Lietuvoj yra tokiu, kuriems rupi tik pinigai, o ne ju vaiku ateitis, nei ju mokslas. Jie tevyste isivaizduoja tik tiek, kad vaikas butu pavalges. Taciau kam rasyt apie tokius primityvus.

a rašė
2010-08-27 06:43
Ka jus rasot? Ar jums uzteks kada nors? Gerbiami redaktoriai,rasykit apie normaliu zmoniu gyvenima,gana jau tu valkatu.Kas cia per tauta-is 10 zmoniu-9,5-valkatos.Bet visi giriasi-kokie mes protingi,ferrari,dolce garbana.Tiek yra padoriu,sukurkit nors viena straipsny jiems

razma rašė
2010-08-26 18:46
labai jau gudrus pasmerkt visi,gerai kurie gyena londone ir yra viskas lietuviska,o kas gyvena uz londono ir nera visiskai lietuvisku nieko ir nera jokiu bureliu ir uzdirba mazai,nori gyventi saziningai tai tie ir yra vargsai.nebutu lietuviai visad turi tik smerkt kitus.

v rašė
2010-08-26 16:46
To Nikita: aisku lieka pinigu kai turi soc.namuka, pasalpas, uz mokslus nereik moket ir t.t bet ir tavo vyras nelabai stenges del vaiku jai bedarbis..geriau ant pasalpu sedet nes kitaip soc.namuka prarastumet....

mama rašė
2010-08-26 16:31
tai tegul tos tipo "vargses" mamos alui ir cigaretems skirtus pinigus isleidzia savo vaikams. tada tikrai nereiks verkauti. Beja ubagai ir lietuvoj ir anglijoj yra ubagai. o kodel jie ubagai? todel kad tupi. smegeneles neveikia. O jus straipsnio autoraiai parasykit apie normalias lietuves, kurios savo NUOSAVUOSE, ne kosuliniuose, namuose gyvena ir kurios vaikus pasigimde ne del pasalpu, o is meiles. Ir kurios vezioja vaikus i ivairius burelius, leidzia i mokykla. Parasykit apie tokiu zmoniu gyvenima. Nematau apie ka cia skaityt: viena neturi pinigu, bet nori aukles-tarnaites, kiti atsiveze vaikus ir nutrenke kazkokioj landynej.

nikita rašė
2010-08-26 15:58
as dirbu 25 val. per savaite.vyras bedarbis turim 2 vaikus. gaunam child tax credit ir working tax credit per savaite 165 svarus + child benefit 134 svarai i menesi, + mano atlyginimas, kuriu pilnai uztenka lavinti vyresne dukra - lankom baleto studija uz puse metu moku 65 svarus+ plus baseinas pusei metu 39 svarai. jaunesnioji dar tik 2 metu taigi dar bureliams per maza.as visai nesamdau aukliu ir nesiruosiu jaunelis leisti i vaiku darzeli, nes dirbu tik 5 val. per diena. mums uztenka laiko ir pinigu auginti ir priziureti vaikus. aisku mums pasiseke gauti soc. 4 kambariu namu uz kuri mokam nedaug ir po 5 metu planuojam isigyti. as pati internetu baigiau 2kursus- fotografijos,webdizaino, kurie man nekainavo ne penco,nes gaunu soc.pasalpas. man persasi isvada, kad straipsnis skirtas tiems kurie nesistengia del vaiku ir kurie nesistengia mokytis anglu kalbos.

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar namuose JK turi lietuvišką televiziją?

Taip, turiu

Neturiu

Neturiu, bet kartais pažiūriu per internetą

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radio

Anglija.lt chat

Sprint Ekspress
Hair culture salon
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas   Lituanica