Mano Anglija

Ką tokio turi Anglija, ko neturi Lietuva?

2012-05-16

Visai neseniai gavau žinią su prierašu “ribotam naudojimui” ir kadangi nesu pasirašiusi įsipareigojimo neviešinti vadinamųjų valstybės paslapčių, tai gautą žinią pranešu visiems - joje teigiama, kad Lietuvoje jau net nebe trys, o du milijonai gyventojų. Tiesa tai ar ne, spėliokit patys. Man įdomiau tai, kad populiariausia emigracijos kryptis išlieka JK. Tad ką tokio turi Anglija, ko neturi Lietuva?

Turbūt daugelis kaip pagrindinę Anglijos patrauklumo priežastį įvardintų tai, kad anglai neturi Kubiliaus. Mano galva, manyti, kad visų bėdų šaltinis yra Kubilius, labai ribotas požiūris. Anglai savo ministro pirmininko, irgi konservatoriaus, nemėgsta ne ką mažiau. Tačiau visų šunų ant jo nekaria.

Iš dalies galima sutikti, kad ko neturi Lietuva, bet turi Anglija – tai sugebėjimas visų problemų nesuvesti į vieną asmenį. Anglai nors ir kritikuoja Camerono politiką, teigia, kad jis atitrūkęs nuo liaudies, bet nedaro iš jo atpirkimo ožio.

Lietuvoje atpirkimo ožys būtinas. Kaipgi be jo? Jis bus atrastas, įvardintas visos valstybės pūliniu, bus atakuojamas spaudoje. Toji sovietmečiu išpuoselėta psichologinio ir moralinio palaužimo taktika Lietuvoje naudojama masiškai. Kitaip nei galios struktūrų viršūnėlėse sėdintys mąstantis ir savo nuomonę viešai reiškiantis žmogus bus linksniuojamas ir vainojamas, kol galiausiai nutildomas.

Anglijoje nuomonė gerbiama ir net jei su ta nuomone nesutinkama, iš nuomonę reiškiančio asmens nesityčiojama. Be to, žmonės čia labiau gerbia save, ir todėl labiau gerbia ir kitą. Mat pagarba sau ir pagarba kitam yra susisiekiantys indai ir senkant vandeniui viename, jis senka ir kitame.

Lietuvoj abipusės pagarbos santykį, be kurio sveika visuomenė neįmanoma, pakeitė pataikavimas aukščiau stovintiems ir panieka žemiau esantiems. Štai kodėl turtus susikrovę ar įtakingas pozicijas užėmę asmenys tiesiog dreba, kad gali tai prarasti – jie žino, kad iš karto atsidurs pragare, kurį patys sukūrė - paniekos bei saviniekos zonoje. Jiems neįmanoma suprasti, kaip galima dirbti valytoja ir gerbti save, ir gerbti save labiau, negu prieš viršininką drebantis ir pataikūniškai iš kiekvieno kvailo, bet iš aukščiau drėbto juokelio kikenantis klerkas.

Dar vienas lietuviškas pomėgis – murdytis skandaluose vienu skandalu bandant uždengti kitą. To siekiant galimos visos priemonės – melas, išsigalvojimas, informacijos iškraipymas. Kodėl ne, jei baudžiamoji atsakomybė už trukdymą teismui atskleisti tiesą nenumatyta.

Viskas susiję. Taip, kaip žmogaus savigarba yra susijusi su pagarba kitam, taip ir politikų, valdininkų ar teisingumą vykdančių struktūrų požiūris į visuomenę yra tiesiogiai susijęs su visuomenės požiūriu į juos. Visuomenės niekintojams visuomenė spjauna į veidą, ir susikalbėjimo tokia situacija nežada.

Negaliu sakyti, kad skandalų ir apsispjaudymų nėra Anglijos viešajame gyvenime. Yra, bet skirtumas tas, kad skandaluose čia nesimurdoma, juos siekiama išsiaiškinti, o kartais pratrūkusius apsispjaudymus tuoj pat keičia dialogo ieškojimo taktika.

O labiausiai Anglijoje man patinka tai, kaip teisėjai ir advokatai bylos nagrinėjimo metu traktuoja prisiekusius, kaip jie prašo, kad prisiekusieji atkreiptų dėmesį į vieną ar kitą bylos detalę, kaip ragina pagal sąžinės balsą įvertinti viską, ką girdėjo teismo salėje ir vadovaujantis teisingumo kriterijais nuspręsti - kaltas teisiamasis, ar ne.

Ir svajoju, o jeigu Lietuvos teisingumo ministras kuriame nors teismo procese Londone, na pavyzdžiui, kai už lietuvio nužudymą teisiamas kitas lietuvis, pasėdėtų, kaip visas procesas vyksta pamatytų, gal ir jam patiktų, ir gal būtent prisiekusiems atiduotų teisę nustatyti teisiamojo kaltę.

Ir regiu svajonėse, kaip Lietuvos teisėjai pasidėję į šalį savo aroganciją stengiasi suprantama kalba prisiekusiems išaiškinti, kokiu pagrindu kaltina arba gina teisiamąjį.

Bet žinau, kad tai įmanoma tik tokioje valstybėje, kur visuomenė traktuojama ne kaip puspročių minia, o laikoma mąstančių ir atsakingų piliečių bendruomene.

Ak štai, ką tokio turi Anglija, ko neturi Lietuva! Anglijoje į žmones nežiūrima kaip į puspročius.

Zita Čepaitė   

Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Britanijos lietuviai, Cepaite, Cepaites blogas, Emigrantai, Kubilius, Lietuviai užsienyje, Prisiekusieji, Puspročiai, Visuomenė, Zita Čepaitė

 

Susiję straipsniai:

 
 

Komentarai

to 'wonderfol' rašė
2012-05-21 16:54
Tikrai kad 'glusas' ..dabar tikiu kad darbo neturi.. ..o lietuviu kalba..maziausiai jinai man cia reikalinga, nebent lasiniu i Lithuanika nusipirkti...per geras zinias turiu ,kad vien Lietuviu kalba apsiribociau. Savimi pasitikiu, esu pasaulietisku interesu ir tokie kvaili komentarai man atrodo juokingi...taigi- mano patarimas, nustokit 'klykti' kad esate Lietuviai ir geriau eikite mokytis. Pasaulis platus, begale ziniu, tik mazai kas jomis naudojasi...geriau 'pabliausim' Lietuva!, na dar pasimelsim...kiek galima melstis reikia dar ir galvoti..ir dar ismokit priimti kritika, o ne akis 'kabinti' vienas kitam, tada gal ir galesime lygintis su daugiau issivysciusiom salimis..

va ka rašė
2012-05-21 16:41
£

Zita ziuri i dangu rašė
2012-05-18 23:32
Argi noretumet,kad i jus is auksto?Grozis skonio reikalas-man tai -labai grazi...

Vyras rašė
2012-05-18 21:13
Vot sita bobike tai man patinka.Ziuri ir ziuri i mane.Noreciai kad tokia gaspadine namuose pas mane vaikstinetu.

Skaitytoja rašė
2012-05-18 16:44
Ir vel tas lietuviskas tyciojimasis is visko... Prie ko cia nuotrauka? Ar jus fotomodelio cia ieskote ar straipsni skaitote? Beje, ponia Zita puiki nuotrauka.

del fotkes rašė
2012-05-18 14:19
gal, xebryt, vaistuku pagerkit, o tai visi jau tokiu silpnu nervu..... Parkes didziausios ir del ko? del fotkes..... Juokas net ima
:)

ADMINUI, rašė
2012-05-18 12:07
90% skaitytoju negali matyti ponios Zitos tokiu rakursu. Skaitytoju vardu prasau kaip nors itakoti ponia Zita ,kad pakeistu nuotrauka. Esame 100% isitikine,kad ponia Zita turi savigarbos ir sveiko proto, nebesitycioti is skaitytoju.
su pagarba: DJ gerbiamas skaitytojas

":D
Gerai, perduosiu Z. Čepaitei skaitytojų prašymą:) Manau, bet kuriuo atveju vasaros sezonui nuotrauka bus atnaujinta.
Gero savaitgalio!:)"
Admin

White rašė
2012-05-18 08:00
Lietuvos problema tame, jog lietuviai turi nepilnavertiskumo sindroma. Tai budinga mazoms besivystancioms valstybelems,turincioms komunistini palikima.Tolerancijos nebuvimas sukelia kaimisko turgaus lygio balagana. Tai matyti net sio straipsnio komentaruose.O rasinio autore visiskai teisi.

to buves emigrantas rašė
2012-05-18 00:36
kazin ar reikia pries kazka del kazko teisintis,tu cia gyveni,galima ir lietuvoje gyventi,bet cia geriau...

to joo rašė
2012-05-17 20:53
Is tamstos rasybos matosi,kad nelabai ir lietuviu kalba buvai ivaldzius,jau nekalbant apie ta angliska zodi "wonderfol",kuris reiskia,kad anglu jau valdai be priekaistu :D

buves emigrantas rašė
2012-05-17 19:39
Paziurekim is kitos puses - ko nera UK,kas yra LT. Cia daugelis esanciu komentatoriu,kurie neatrade gyvenimo Lietuvoj isvaziavo jieskot laimes svetur,mano manymu tik nori pateisint savo egzistencija emigracijoj ir piktai replikuoja Tevynes pusen.Taciau,kiek esu pastebejes,tai pagrindinis kontingentas dirbanciu juoda darba uz minim atlyginima,tai 20-28 metu jaunuoliai,kurie daugiausia kile is rajonu,kur tikrai nera pasirinkimo.Tik arba emigruot,arba gert ir degraduot su visu Lietuvos kaimu.
Priezastis aiski ir sie jaunuoliai turi ginti savo emigranto pozicijas,nes nekiekvienas dar realiai ir nesuvokia kodel cia atsidure,nes ar tai draugai pasiule ar t.t.
Taigi is savo pastebejimu spresciau (buvau ten 3 metus),kad 80-90% sugristu atgal, arciau tevonijos,arciau mamos ir kur skamba gimta kalba ir nereikia lauzyt liezuvio,jeigu tik pasiulytu jiems kas padoru stoga virs galvos,darba su pakankamu atlyginimu ir truputi daugiau rupescio jaunomis seimomis is valdzios.
Taigi-niekas neatstos Tevu,gimtines ir Lietuvos gamtos.Ten savas niekad nebusi.Ir linkiu, neapsvaigti nuo dirbtinu sypsenu ir mandagumo.Savyje manau daugelis supras ka as norejau pasakyt.Aciu.

joo rašė
2012-05-17 16:50
Zinom, matem , gyvenom tik ant pasalpu. Perejom, ismokom sio to....o jierguteliau , jus nepatykesite Anglija pinigu maisas, jei smegenu turi tai ir darbo sociai.
..achh..anglu kalbos nemokate..nieko , as irgi nemokejau, dabar kaip bite ir kalbu ir rasau 'wonderful' nes labai labai ..nuuu labai labai norejau.

Skirmantė rašė
2012-05-17 15:49
kam tie pliurpalai gali būti reikalingi, sužvaigždėjo motera. Būtum buvus prie tvoros, būtų buvus didesnė nauda.

linas rašė
2012-05-17 15:28
Noreciau pamatyt,kaip saugiai ir oriai jaustumetes netekes darbo JK ir kuri laika(ilgiau triumpiau)gyvenant is pasalpos,kurios geriausiu atveju uzteks maistui. nemeluokim patys sau -anglais mes niekad netapsim ir jiems lygus nebusim! O sulaukus pensijos gyvent is minimalios pensijos JK nuomojamam name ...be komentaru ...tolygu valkatu gyvenimui

maxui rašė
2012-05-17 13:49
Toks klausimas kilo, kai atidarei naujienos: http://www.anglija.lt/straipsniai/naujienos/lietuvoje/garliavoje_siryt_ivyko_dukters_perdavimas_lstankunaitei.html
komentarus?:DDD

max rašė
2012-05-17 12:09
gerbiama Zita, gal Jūs turite versiją, kodėl lietuviškame internete (pabrėžiu - tik lietuviškame) kiekvienas straipsnis pritraukia tokią galybę psichopatų? Būsiu dėkingas už galimas versijas.

joo rašė
2012-05-17 11:25
Ir dar...kaimo bobutes su trumpu protu..valdykit savo mintis..jei neturit ka rasyti, eikit grindu plauti...Koks jusu tamsiaprociu reikalas kapi ta Zitos nuotrauka atrodo? Jums runkelius raveti ..savo nuomone reiksti dar nesubrendote...Zmogus atrodo kaip atrodo -cia ne modeliu paroda..Ji dirba savo darba..ir duok dieve dar jums nors truputeli pasiekti tiek kiek si moteris yra pasiekusi. Va, per tokias darzo balandas ir zlunga Lietuvos autoritetas.

joo.. rašė
2012-05-17 10:57
Viskas labai aisku; kai nera ko valgyti tai kiekvienas zveris piktas. Ner cia ko per dau diskutuoti. Lietuva atima paskutini kasni is burnos vargsui. Stai ir viskas.
O ten kur turtuoliu daug ten ir biednam geriau. Lietuvoje ne tikri tutuoliai o paprasciausi gobsuoliai..

Alfoncas rašė
2012-05-17 10:41
Blecha mucha, per telefa rasau tai tiek klaidu tas privelia su zodziu spelione.

Alfoncas rašė
2012-05-17 10:37
O man patinka mad Ponia Zita tokia nuotrauka idejus. Sitokiu budu ji neuzgozia mano ir kitu cia komentuojanciu grazuoliu ir intelekto nepazeistu pilieciu zavesio. Bury apmaudu matyti kad ji ne tik protingesne, bet ir grazesne.

jetau rašė
2012-05-17 09:53
visai neblogas straipsniukas, kuriame yra visai nekvailu minciu.....ir ka gi, 90% komentaru del nuotraukos....nesuprantu jus ka, ikimokyklinio amziaus vaikai kad paveiksliukus tik ziurite?
o zitai patarciau nusifotkinti rodant vidurini pirsta ir cia isidet!:)

Draugas rašė
2012-05-17 07:45
Primygtinai rekomenduoju Zitai pakeisti nuotrauką, neleisti tyčiotis iš savęs. Ar jau visai neturi orumo? Esi tokia graži moteris - tai ko išsidirbinėji? Jei tau nusispjaut ant savęs, tai man ne.
O gal administracija galų gale galėtų čia paveikti?

max rašė
2012-05-17 06:56
"visuomenė traktuojama ne kaip puspročių minia, o laikoma mąstančių ir atsakingų piliečių bendruomene" - gerbiama Zita, na kaip galima nemąstančią ir visiškai neatsakingų nepiliečių bendruomenę traktuoti kitaip, kaip ji traktuojama - kaip nevispročių? Manyčiau, kad reikėtų sukeisti Anglijos ir Lietuvos visuomenes. Ar bent genetinius kodus. Kitos išeities nematau.

Zita rašė
2012-05-16 19:24
Ko jus cia visi kabinejates prie mano nuotraukos.Paiziurekite i veidrozius ir pamatysite kokie patys esate raganosiai.

":D
Šį komentarą ne Z. Čepaitė parašė:)"
Admin

MAR rašė
2012-05-16 19:10
As jau nezinau, ar ta Zita negaletu dar bjauresne nuotrauka isideti? Ar cia jos toks tikslas isbaidyti visus?

Zitkai rašė
2012-05-16 18:46
Negi tu negali normalios savo fotkes isidet?Kad tavo veido israiska neklaidintu skaitytoju,jog turi intelekto sutrikimu:)

vyras to rašė
2012-05-16 18:33
Jeigu taip negraziai ant manes rasinesi turesiu tave pagauti ir ispypinti.Supratai,isdykeli?

to vyras rašė
2012-05-16 18:20
asilo berete -baik rasineti debiliskus komentarus...

vyras rašė
2012-05-16 17:59
O gal su sita moteriske zenytis?Taip godziai ziuri i mane kiekviena diena.Reikes kazkaip uzmegsti kontakta.

j rašė
2012-05-16 17:43
anglija turi galimybe ir mase. Galimybe - nes cia daugiau galimybiu, net jei esi valytojas, darbo rasi. Mase - daug zmoniu, tad bandoje geriau, nei pustusteje salyje kur nors vienkiemyje. lietuva zlugo, ten sugris tik pasiligoje, pasene zmones. Nemeluokim sau kitaip.

r rašė
2012-05-16 17:14
jo mes megstam smerkt kitus, nepaziuredami aplink save kas darosi. y tokia situacija nuvare lietuva patys lietuviai, patys mes, ne vien viriausybe ar seimas. atvazeve cia saipomes is lietuviu lietuvoje, lietuvoje keikiame emigrantus nors noretume butu ju vietoje, o lietuvej keikia emigrantus nors patys nenori buti lietuvoje..ar elgtumemems kitaip seimo nariu vagenciu vietoje ar ne.. cia daug klaisumu..kiekvienas jei pradetumem nuo sawes, kazka pakeisti, gal pasikeistu ir valstybe.,

ok, pakartosim rašė
2012-05-16 14:30
Autorė išvardijo toli gražu ne visus privalumus, kuo Anglijoje yra geriau. Geriausia yra tai, kad žmogus čia jaučiasi ir senatvėje saugus, žino, kad nemirs iš bado, susimokėjęs mokesčius už butą. To socialinio saugumo Lietuvoje labiausiai trūksta. Gali būti dirbęs visą gyvenimą, o senatvėje galo su galu nesudurti. Belieka tik depresija ir savižudybė.

Admin pirmajam komentatoriui rašė
2012-05-16 13:49
Labai atsiprašau, pirmasis komentaras dingo, nes per klaidą šis straipsnis buvo įdėtas du kartus, tad vieną ištryniau, kur kaip tik buvo Jūsų komentaras... Dar kartą atsiprašau.
Admin

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar namuose JK turi lietuvišką televiziją?

Taip, turiu

Neturiu

Neturiu, bet kartais pažiūriu per internetą

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radio

Anglija.lt chat

Sprint Ekspress
Hair culture salon
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage   Palmers green klinika