Mano Anglija

Kuo daugiau gražuolių tuo gražesnis gyvenimas

2012-05-02

Praeitą savaitgalį Anglijos lietuviai išsirinko žaviausią ponią. Pačiame renginyje nebuvau, tad nekomentuosiu. Įdomiau pakalbėti apie tas pasipiktinimo ir apkalbų bangas, kurios kyla po kiekvieno nesvarbu kokio rango ir apimties konkurso, kuriame pagrindinė vertybė yra moters išorė. Apkalbų ašis dažniausiai sukasi apie tai, kad viena ar kita konkurso dalyvė atrodė kaip “karvė ant ledo”, ar dar blogiau. O pasipiktinimo purslai tykšta dėl to, kad apskritai egzistuoja tokie konkursai, išstatantys moterį kaip prekę.

Na ir kas, kad kaip prekė? Jei moteris nori būti preke, ja ir bus. Ne konkursai moterį preke paverčia, ir tie, kas sako, kad dėl to konkursai kalti, meluoja. Bet lygiai taip pat meluoja ir konkursų rengėjai nekaltais balseliais aiškinantys, kad grožio konkursai išaukština moterį ir atskleidžia jos talentus ir dorybes. Nesąmonė!

Tačiau grožio konkursai, nesvarbu kokiais melais bebūtų apipinti, yra reikalingi. Aš puikiausiai suprantu tuos, kurie juos žiūri, ir tas, kurios dalyvauja. Būčiau jaunesnė ir dailesnė, gal irgi pabandyčiau. Bet kita vertus, gyvenimas nestovi vietoj ir gal dar ne viskas prarasta. Nes jei yra, pavyzdžiui, mamyčių, t.y. moterų turinčių vaikus, grožio konkursai, tai kodėl nesurengus močiučių grožio konkursų? Juk didelė neteisybė, kad grožio, žavesio ar kaip kitaip pavadinami konkursai apsiriboja gana nedidele amžiaus skale. Galėtų jie būti rengiami kiekvienai amžiaus grupei, ir tos moterys, kurios nepateko į grožio ikonų paradą jaunystėje, galėtų viltis, kad į tą paradą pateks vėliau. Dabar, deja, nepatekusioms belieka arba patekusias apkalbėti, arba apskritai tokiu reiškiniu kaip grožio konkursai piktintis.

Žiūrėkim pozityviai. Gražūs žmonės yra gražu ir kuo daugiau gražuolių, tuo gražesnis gyvenimas. Todėl grožio konkursus reikia išplėsti, kad apimtų ne tik visas amžiaus grupes, bet ir vyktų visur, kur tik įmanoma: universitetuose, mokyklose, vaikų darželiuose, gamyklose, prie maisto pakavimo konvejerių ir t.t. Ir kad būtų grupuojami ne tik pagal amžių ar šeimyninę padėtį , bet ir pagal profesijas ar mokslo laipsnius. Ar nebūtų smagu turėti gražiausią mokytoją, dailiausią žuvies pakuotoją, žaviausią gydytoją ar mokslų daktarę. Kiekvienas kaimas ar gatvė irgi galėtų išsirinkti savo gražuolę. Būtų galima rinkti ir atskirų kūno dalių – rankų, kojų, krūtų ir užpakalių gražuoles. Kiek daug šurmulio, kiek bendruomeniškos dvasios, paskatinimo ir palaikymo – visko, ko šiandien lietuviams taip trūksta. Turėtume ne vieną ar dvi gražuoles “ant visos Lietuvos”, o šimtus o gal ir tūkstančius gražuolių, ir iki šiol savo įvaizdžio nesurandančią Lietuvą, galėtume drąsiai skelbti gražuolių kraštu.

Tikiu, kad pasaulio dėmesį į save atkreiptume ne mažiau nei Zuokas su tanku ant Merso užvažiavęs. Be to, skirtingai negu meras, turizmą tikrai paskatintume. Nes, pavyzdžiui, į šalį, kurios sostinės meras su tanku automobilius traiško, turbūt važiuoti veržiasi nebent ekstremalių situacijų mėgėjai. O gražuolių šalies vardas turistus, ypač vyriškos giminės, tikrai pritrauktų.

Kažkada Lietuva skelbėsi drąsia šalimi, tad išdrįsti pasiskelbti gražuolių šalimi neturėtų būti sunku. Gražuolių konkursai, manau, suvienytų ne tik tėvynės, bet ir viso pasaulio lietuvius, nes apjungiantis projektas būtų gražuolės lietuvės, kur ji begyventų, rinkimai. O ir šūkis jau paruoštas – kuo daugiau gražuolių, tuo gražesnis gyvenimas. Tikras priešnuodis ekonominei depresijai.

Zita Čepaitė


   

Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Britanijos lietuviai, Čepaitė, Čepaitės blogas, Drąsi šalis, Emigrantai, Gražuolių konkursai, Gražuolių kraštas, Grožio konkursas, Grožio konkursas Londone, Lietuviai Britanijoje, Lietuviai Londone, Sostinės meras, Zita Čepaitė

 

Susiję straipsniai:

 
 

Komentarai

to jusu ziniai-zitka... rašė
2012-05-09 15:09
tikriausiai daznai i klozeta lendi...

to is klozeto rašė
2012-05-09 09:04
Tu straipsnius atviksciai kazkaip skaitai ar kas tau yra? Tenais buvo pagrinde apie reklamas, viesuju rysiu akcijas ir pan. per jega kisamus dalykus. Tu gal viesuju rysiu specu nuo zurnalistu ir rasytoju neskiri? tai apie kokias kolegas kalbi? is karto matosi, kad tau truksta ir issilavinimo ir issimokslinimo;)

is klozeto rašė
2012-05-08 19:53
Taigi pati Zitka cia piktinosi savo kolegu rasliavom-tiksliau interneto ir kitu visuomenes informavimo priemoniu siukslinimu.Taigi nemaza dalis tu siukslintoju tuos pacius mokslus kaip Zitka baige.Tik jin isivaizduoja,kad kazkuo uz savo kolegas pranasesne-jos kliedesiai,tai jau jokiais budais ne siuksles.Taigi ne issiMOKSLINIMAS svarbu,o ISSILAVINIMAS.

to Alfoncas rašė
2012-05-08 12:50
tu gi ne Alfoncas, o Narcizas!:))))

kUkU rašė
2012-05-08 10:17
kada cia ja kas rinko , ar zYtka sena archyva atkapste ar siuksliu dezej kokia ishmesta spargalke rado ? ne nu kliedinti ale rashytoja

Sviekas po UTENIO rašė
2012-05-07 17:23
CITATA:Tikiu, kad pasaulio dėmesį į save atkreiptume ne mažiau nei Zuokas su tanku ant Merso užvažiavęs. Be to, skirtingai negu meras, turizmą tikrai paskatintume. Nes, pavyzdžiui, į šalį, kurios sostinės meras su tanku automobilius traiško, turbūt važiuoti veržiasi nebent“,.. Ctatos Pabaiga
Straibato eilinis kaip patyres. Operatorius būt su abiem kameromis. Filmavęs...Kiki stebisi.
.. O gal nežino už ka gavo ta savo prermiją. Zuoka...Bent jau už OPERATNI MENĄ. Tai tikrai nebuvo už ką...Duot pinigu MĖTIMAS. Jokio efektio. Turėjo būt Dvasingos Rytu (Berods tai Sovietinis BTĖRAS?) Nu tai va... Karinės galios susidurimas...Su išsigimėliško vakarietiško. Išlepimo simboliu.MERSU..Turėjo koks OPERATORIUS Išpriekio. Filmuot. Kaip ant merso lipa...Šarvuota technika. Vienu žodžiu..O dar geriau buves buves tikras tankas. Bet kažna ar Lietuva turi...
Ir pasiulimas.Dar..Klastingas .Labai sakičiau taks nedurnas...Visiškai slaptai...Tik tarp MŪSŲ taip sakant...CITATA:Gražuolių konkursai, manau, suvienytų ne tik tėvynės, bet ir viso pasaulio lietuvius, nes apjungiantis projektas būtų gražuolės lietuvės, kur ji begyventų, rinkimai. O ir šūkis jau paruoštas – kuo daugiau gražuolių, tuo gražesnis gyvenimas. Tikras priešnuodis PaBaiga.
Tikrai Zuokai pasiulit. Pažiurėsma kas išeis. Jai praloš...Nepatems taip sakant. Čia tau ne...ir t.t. Ir pan.

jusu ziniai-zitka.... rašė
2012-05-06 20:21
jusu ziniai-kaimo japiai..zita yra baigusi atitinkamus mokslus -kad rasytu straipsnius i laikrasti.... ir jeigu jums skauda-kokiomis temomis ji paraso....-realiomis ir zmogiskomis...-tai kiskit galva i savo klozeta...ten-vesus ir smirdantis vanduo...geriau pasijausit....

darius rašė
2012-05-05 09:21
Man toks ispudis,kad Zitka visai nebeturi apie ka rasyt.Tokius kliedesius paisto,kad sarmata skaityt.Tokia nepagarba skaitytojui-tiesiog neitiketina!

ar tikrai ? rašė
2012-05-05 06:54
Grazios ,grazios...tos lietuves. Tik va kai sneka ir kas antras zodis bl-t,kas trecias nac-ui. O akropolis pasirodo yra Lietuvoj ,o ne Graikijoj............geriau jau kokia malaiziete

emma alfoncui rašė
2012-05-04 07:10
paskaicius tavo komentara,net pagalvojau kad esi idealus vyras:)))

to Alfoncui rašė
2012-05-03 12:50
as noriu nuo taves vaiko:)

kkk rašė
2012-05-03 11:27
"O Dieve, negaliu atsiziureti, negaliu atsidziaugti, kiekviena raukslele, kiekvienas kuna dengiantis plaukelis, netgi apgamai, tai lyg savotiska meno israiska." - blyn, net susirietus juokiuosi! malacius!

Alfoncas rašė
2012-05-03 10:52
Pavyzdziui man, pats graziausias zmogus ant svieto, esu as pats. O Dieve, negaliu atsiziureti, negaliu atsidziaugti, kiekviena raukslele, kiekvienas kuna dengiantis plaukelis, netgi apgamai, tai lyg savotiska meno israiska. Na tiesiog Dievo kurinys! Ir iki siol negalvojau apie jokius grozio konkursus, tiesiog kasdiena megaujuosi savo isvaizda namuose, gausiai nukabinetuose veidrodziais, visur, miegamajame, wc, vonioj, virtuvej, svetainej, ir netgi ant siuksliu konteinerio priklijuoto veidrodzio, kad nei akimirkai nepamirsciau, koks grozis stukso pries ta stikla, atspindinti mano atvaizda. Tik vieno labai truksta. Galetu kazkas suorganizuoti konkursa "Graziausias Becktono senstantis Jaunikaitis". Tikrai eiciau isbandyti savo jegas.

Sandra rašė
2012-05-03 10:30
Teisingai. Zita, Lietuviai ir taip save laiko graziausia tauta, bet gal ir kitos tautos taip pat mano? Nezinau to. Bet Lietuviai megsta pabrezti, kokios tos angles baisios ar kitos tautos. Mano nuomone visos tautos turi savo grazuoliu, o cia tik skonio reikalas.

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar gyvenant JK yra tekę kreiptis į Citizens advice bureau?

Taip, kreipiausi – padėjo

Taip, tačiau naudos negavau

Ne

Net nežinau, kas tai yra

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radijas

Anglija.lt pokalbiai

Sprint Ekspress
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage