Mano Anglija

Londono lietuviai regbininkai - didelės ambicijos ir stebinantys rezultatai

2012-08-01

Kai birželio pabaigoje lietuvių regbio komanda laimėjo trečią vietą „East London Seven 2012“ žaidynėse, jų varžovai stebėjosi, kad vos dvi savaites kartu treniravęsi vyrai tiek daug pasiekė. O komanda tik kraipo galva – rezultatai būtų buvę dar geresni, jei atsirastų rėmėjų ir daugiau žaidėjų.

Sėkmingas debiutas

„Kai dar mokiausi mokykloje, atėjęs regbio treneris kvietė ateiti į treniruotes. Tada daug mano draugų žaidė regbį ir siūlė pabandyti, – sakė šiaulietis Egidijus Sakalauskas. - Tėtis norėjo, kad lankyčiau boksą, bet po kelių treniruočių boksavimąsi mečiau. O regbis labai patiko – juk Šiauliai yra regbio centras. Dabar regbį žaidžiu jau 15 metų – dešimt Šiauliuose ir penkerius Londone. Regbis man yra antras po šeimos.“

Kai dar priklausė „OLD Ascmolean RFC“ komandai, Egidijus siūlė surinkti lietuvių regbininkų būrį ir žaisti už šį klubą, bet į jį buvo žiūrėta skeptiškai. Tačiau žaidėjas nepasidavė ir tą pačią idėją pasiūlė kitiems Rytų Londono regbio klubams. „Phantom RFC“ ir „East London RFC“ sutiko priimti lietuvius. Vėliau ir tas pats „OLD Ascmolean RFC“ kvietė lietuvius prisijungti.

„East London RFC“ pasiūlė žaisti jų organizuojamame „East London Seven 2012“ kartu su jų klubu. Kadangi čempionate žaidžia septyni žmonės ir reikia dar septynių atsarginių, pagalvojau, kad galiu surinkti tik lietuvių komandą. Klubas sutiko ir labai greitai per pažįstamus surinkau žaidėjus. Beveik visi žaidę regbininkai buvę profesionalai, kai kurie ir buvę rinktinės nariai“, – Anglija.lt sakė Egidijus.

„East London Seven 2012“ – tai rytų diviziono, trečiosios lygos žaidynės. Birželio pabaigoje jose susirungė 20 komandų, iš kurių lietuviai nusileido tik dviem. „Anksčiau jau buvome žaidę kartu, tai labai mums padėjo. Žinoma, padėjo ir tai, kad nebuvo draudžiama tarpusavyje kalbėti lietuviškai.“

Du lietuviai – Paulius ir Marius – buvo išrinkti geriausiais to pogrupio žaidėjais. Paulius specialiai į rungtynes atvyko iš Švedijos, kur bando siekti sportininko karjeros.
Tačiau ne tik sportininkų pasirodymas buvo įvertintas. Britai liko sužavėti lietuvių sirgalių nuoširdžiu palaikymu ir lietuviškomis dainomis.

Svajonė – lietuvių regbio klubas

Per aštuonerius gyvenimo Londone metus Egidijus žaidė keliose komandose Rytų Londone, tačiau jau ketverius metus jo didžiausia svajonė – suburti savo lietuvių regbio klubą.

„Pastoviai į laikraščius dedu skelbimus, kad renku regbio komandą. Taip pat per pažįstamus žaidėjus iš Lietuvos sužinau, kad regbininkai atvažiuoja į Angliją. Tada siūlau ir jiems prisijungti“, – sakė Egidijus. Jis yra pasiryžęs padėti ir tiems regbininkams lietuviams, kurie dar tik planuoja persikelti gyventi į Angliją: „Darbo surasim, kur gyventi – irgi. Tegu tik atvyksta ir žaidžia.“

Skirtingai nei „East London Seven 2012“ žaidynėms, norint žaisti regbį reikia surinkti 15 žmonių komandą ir turėti bent septynis atsarginius žaidėjus. Kadangi sezonas prasideda jau rugsėjo mėnesį, Egidijus baiminasi, kad komandos surinkti dar nespės. „Dabar turiu 15 žmonių, kurie galėtų žaisti. Bet jei vienam žaidėjui kas nors nutiktų, žaisti su nepilna komanda nebegalėtume ir mums būtų skaičiuojami pralaimėjimai. Todėl geriau palaukti, kol turėsime daugiau žmonių, kad būtų galima keisti žaidėjus. Todėl šį sezoną žaistume už „East London RFC“ klubą.“ Tačiau nors sezoną pradėtų kartu su anglais, Egidijus sako, kad pasitaikius progoms dalyvauti septyneto rungtynėse, ten žaistų tik su lietuvių komanda.

Kaip ir daugelis regbio komandų, Egidijus planuoja rengti dvi treniruotes per savaitę, o savaitgaliais važiuoti į rungtynes. Tačiau jis priimtų ir žaidėjus, kurie gyvena ne Londone ir galėtų dalyvauti tik varžybose – jei žmogus yra motyvuotas žaisti, komandos draugai visada surastų papildomą lovą nakčiai praleisti. O tie, kurie niekada dar nėra žaidę regbio, taip pat yra laukiami.

Rėmėjų trūkumas

Pradedantysis regbio žaidėjas turėtų investuoti apie 100 svarų aprangai ir apsaugoms, bet tai nėra vienintelės išlaidos. Dalyvaujant varžybose, komandoms reikia susimokėti dalyvio mokestį, kiekvienai komandai reikia savo inventoriaus. „East London RFC“ klubas mus priima į savo stadioną ir suteikia galimybę ten treniruotis. Bet vien to neužtenka. Dabar norėdami žaisti, patys surenkame pinigus. Kiek kas gali, tiek tas skiria. Kai kurie žaidėjai turi savo įmones, tai jie skiria truputį daugiau pinigų,“ – pasakoja Egidijus.

Lietuviams taip pat padeda organizacija „Find Rugby Now“, kuri daro nuolaidas lietuviams bilietams į rungtynes bei iš komandos ima mažesnį dalyvio mokestį.

Egidijus tiki, kad atsiradus rėmėjams, komanda galėtų siekti didesnių rezultatų, o gal net ir savo aikštę įsigytų: „Su tinkamais rėmėjais pasieksime tokį lygį, kaip ir dabartinė Lietuvos rinktinė. Ir bus gėda tiems, kurie neremia regbio Lietuvoje. Skiria milijonus krepšiniui, o sporto šaka, kurioje irgi gerai pasirodome, negauna nieko. Mes irgi norime garsinti Lietuvos vardą, kad anglai žinotų, jog ne vien nusikaltėliai čia yra atvažiavę.“ Egidijus aktyviai ieško rėmėjų, tačiau dauguma jau remia kitas komandas ir negali finansiškai remti lietuvių.

Trenerio pareigas eina Egidijus, nors jis nėra profesionalas. „Aš esu žaidėjas, o ne treneris, bet mane juo išrinko. Kadangi dar būdamas mokykloje lankiau baseiną, vyrams vedu fizines treniruotes vandenyje ir aikštėje. Reikėtų, kad atsirastų treneris, kuris galėtų perimti pareigas. Jei ne, aš pats analizuosiu kitų komandų žaidimą, ieškosiu naujų strategijų ir toliau vesiu komandą.“

Anglija.lt pasidomėjo ir tolimesniais Egidijaus planais – surinkus pagrindinę vyrų komandą ir įsteigus klubą, jis norėtų suburti vaikus ir paauglius žaisti regbį. Jei atsirastų norinčių žaisti moterų, joms taip pat būtų įkurta dar viena komanda. Nors dabar yra ruošiama tik lietuvių komanda, jei atsirastų norinčių, ateityje galėtų prisijungti ir anglai.
„Daugelis regbio klubų turi ir futbolo komandas, kuriose žaidžia vaikai. Manau, kad jei mums pasiseks, ateityje įsteigsime ir ją“, – sakė Egidijus.

Norintys paremti ar prisidėti prie lietuvių regbio klubo veiklos, gali susisiekti:
Egidijus Sakalauskas: 07446614871, egydasakals@googlemail.com


   

Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Egidijus Sakalauskas, Emigrantai, Laisvalaikis, Lietuviai Britanijoje, Lietuviai regbininkai, Londono lietuviai, Regbio komanda, Regbis, Regbis Londone, Sportas, Treniruotės

 
 
 

Susiję straipsniai:

 
 

Apklausa

Kaip vertini Lietuvos dainą, kuri skambės šių metų "Eurovizijoje"?

Patinka

Nepatinka

Neturiu nuomonės

Negirdėjau jos

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radijas

Anglija.lt pokalbiai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage