Mano Anglija

Mokesčių kreditų pokyčiai – šeimoms ne į naudą

2012-05-01

Finansinių metų pabaiga Anglijoje atnešė pokyčių pašalpų sektoriuje. Naujieji pokyčiai reiškia, kad mažiau šeimų atitiks reikalavimus, be to, teks dirbti daugiau valandų. Anglija.lt informuoja apie pasikeitusias Dirbančių asmenų ir Vaiko mokesčių kreditų taisykles.

Sistema – keičiasi

Mokesčių kreditais vadinamos pašalpos yra skiriamos asmenims arba šeimoms, uždirbantiems nepakankamai ir (arba) turintiems vaikų. Šios pašalpos yra dviejų tipų: Dirbančiųjų asmenų mokesčių kreditai (angl. „Working Tax Credit – WTC“) ir Vaiko mokesčių kreditai (angl. „Child Tax Credit – CTC“). Šias pašalpas galima gauti ir abi, ir vieną iš jų. Daugiau informacijos apie šias pašalpas ir jų skyrimo tvarką galima rasti Anglija.lt skyriuje „Apie Angliją“ (http://www.anglija.lt/aktualijos/pasalpos_pensijos/).

Nuo šių metų balandžio 6 dienos įsigaliojo pakeitimai Dirbančių asmenų ir Vaiko mokesčių kreditų srityje. Pasikeitė pajamų ribos, dirbamų valandų skaičius, atgalinio mokėjimo sąlygos, be to, nutraukti kai kurie papildomi mokėjimai. Naujieji pokyčiai reiškia, kad mažiau šeimų atitiks reikalavimus ir teks dirbti daugiau valandų. Fiskalinių studijų institutas (angl. „The Institute of Fiscal Studies“) skaičiuoja, kad pokyčiai pašalpų srityje šiemet šeimų biudžetus sumažins 160 svarų per metus, kitąmet – 370£. Neveltui pokyčių kritikai balandžio 6-ąją pavadino „juoduoju penktadieniu“.

Pajamų limitas – mažesnis

Pajamų riba Vaiko mokesčių kreditui gauti nuo balandžio 6 dienos sumažinta. Iki šios dienos Vaiko mokesčių kreditą galėjo gauti šeimos, kurių metinės pajamos neviršijo 41 300 £.

Pagal įstatymų pakeitimus, šis pajamų limitas nebėra taikomas. Nuo šiol atsižvelgiama į kiekvienos šeimos aplinkybes, tačiau Mokesčių inspekcija praneša, jog Vaiko mokesčių kredito šeimos gali nebegauti, jei šeimoje yra vienas vaikas, o metinės pajamos siekia apie 26 000£. Jei šeimoje yra du vaikai, šie mokesčių kreditai gali būti nebeskiriami, jei metinės pajamos yra apie 32 000£.

Tačiau, atsižvelgiant į kitas aplinkybes, mokesčių kreditai gali būti skiriami netgi viršijant šiuos pajamų limitus. Papildomos sąlygos: ar šeimoje yra neįgaliųjų, daugiau nei du vaikai ir ar tėvai samdo registruotą auklę.

Jei gauni Vaiko arba Dirbančių asmenų mokesčių kreditus, apie pasikeitimus konkrečiai tavo šeimos atveju būsi informuotas laišku. Mokesčių kreditų pavyzdžių pagal pajamas ir aplinkybes gali rasti čia: http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/TaxCredits/DG_194917.

Dirbti – 8 valandomis daugiau

Dar vienas reikšmingas pokytis nuo balandžio 6-osios – pasikeitusios minimalios darbo valandos poroms, auginančioms vaikus. Iki šių finansinių metų pabaigos, norint gauti Dirbančių asmenų mokesčių kreditą, buvo reikalauja dirbti bent 16 valandų per savaitę.
Pagal pakeistas taisykles reikalaujama, kad vienas iš poros dirbtų bent 16 valandų, o abiejų darbo valandos per savaitę būtų ne mažiau kaip 24 valandos. O jeigu šeimoje yra tik vienas dirbantis asmuo, jis turi dirbti ne mažiau kaip 24 valandas per savaitę.

Jei asmuo neatitinka šių kriterijų – Dirbančių asmenų mokesčių kreditai sustabdomi nuo balandžio 6-osios. Mokesčių kreditus toliau gaus tie, kurie dirba pakankamai valandų arba patenka į vieną iš šių grupių:
• Jei asmuo yra 60 ar daugiau metų, reikalaujama, kad jis dirbtų ne mažiau kaip 16 valandų per savaitę.
• Jei vienas šeimos narys gauna Dirbančių asmenų mokesčių kreditą dėl neįgalumo ir dirba ne mažiau kaip 16 valandų.
• Jei šeimos narys gauna pašalpas, susijusias su sveikata, arba yra kalėjime, tuomet partneris turi dirbti mažiausiai 16 valandų, kad gautų Dirbančių asmenų mokesčių kreditus.

Daugiau pasikeitimų

Dar vienas reikšmingas mokesčių kreditų sistemos pakeitimas – atgalinių mokėjimų datos. Anksčiau galiojo tvarka, kad asmenys mokesčių kreditus galėjo gauti už tris praėjusius mėnesius nuo tada, kai pateikė paraišką. Pasikeitus taisyklėms, šis laikas sutrumpintas iki mėnesio.

Tai reiškia, jog uždelsus pateikti paraišką arba pranešti apie pablogėjusią finansinę situaciją, galima prarasti išmokas net už du mėnesius.

Nuo šių finansinių metų pradžios sustabdyta papildoma mokesčių kreditų išmoka vyresniems nei penkiasdešimties metų asmenims (angl. „50-plus element“). Nuo šiol penkiasdešimties metų sulaukę asmenys papildomų mokesčių kreditų nebegaus, o norėdami, kad išmokos nebūtų nutrauktos, turės dirbti nustatytą valandų skaičių.

Jei asmuo nėra atsakingas už vaiką, tuomet jis privalo dirbti 30 valandų per savaitę arba 16 valandų, jei amžius – virš 60 metų, arba yra neįgalus. Jei vienišas asmuo yra atsakingas už bent vieną vaiką – reikalaujama dirbti bent 16 valandų per savaitę.
Vienintelis teigiamas dalykas šeimoms po praėjusio penktadienio – šiek tiek padidėjusi Vaiko mokesčių kreditų išmoka. Didžiausia metinė Vaiko mokesčių kreditų suma šiemet padidėja nuo 2 555£ iki 2 690£.

Mokesčių kreditų statistika – kam ir kiek:
• 2011 metų pabaigoje 5,7 mln. šeimų su 9,2 mln. vaikų gavo Mokesčių kreditus.
• 3 mln. iš jų gyvena porose (2,8 mln. iš jų turi vaikų).
• 2,7 mln. gavusių Mokesčių kreditus yra vieniši, o 2,3 mln. iš jų turi vaikų.
• 5,1 mln. iš visų šeimų, gaunančių Mokesčių kreditus, gauna Vaiko mokesčių kreditus.
• 1,4 mln. šeimų nėra nė vieno dirbančio asmens.
• Vyriausybė per metus išmoka 31,6 bilijono svarų Mokesčių kreditų.
(Šaltinis: „Child and Working Tax Credit Statistics December 2011“)

Jolanta Terminaitė

   

Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Child Tax Credit, CTC, Mokesčių kreditai, Pašalpos, Pašalpos Anglijoje, Pašalpų pasikeitimai, Pasalpos UK, Pokyčiai, Vaiko pašalpa, Working Tax Credit, WTC

 

Susiję straipsniai:

 

Komentarai

to aaaaaa rašė
2012-05-20 10:14
kai pats ar pati vaiku neturi tai nesupranti,geriau seimom padet negu narkomanam,alkoholikam ar invalidais arba durniais prisimetusiais..patikekit kiek as tokiu prisiziurejas tai kazkas baisaus,pats konsulinese namuose remontus darydavau

to AAAAAAAAA rašė
2012-05-16 18:18
o tu pamegink turedamas (a) mazameti vaika eiti i darba, dar pilna darbo diena, tai ir zinosi kam reikalingos tos pasalpos, o tai bla.bla.bla ir tiek.

AAAAAAAAA rašė
2012-05-16 15:36
kad visai jie tas pasalpas,.nuimtu,moka is musu mokesciu toms tinginems apsikrovusioms vaikais,nieko nedaro ,tik siknas augina ant sofu

... rašė
2012-05-06 02:29
nu jo ziuriu per puse man nukirpo

petrui rašė
2012-05-03 12:37
kazkur pries2 metus butum gaves uz vaika,o dabar nea,vaikas turetu augti su tavim,tada gautum.

:) rašė
2012-05-03 10:26
Niekas cia niekur neverkia, apsiraminkit, cia aptariamestraipsnyje parasytus pakeitimus, ir daugiausia cia lies ne mus lietuvius, jug istatymas vienas, apie britus cia raso, ko jus cia burnojate, o kas gauna , reiskia tam reikia, o jei negaunate, reiskia jusu laikas dar neatejo....va.

to rase rašė
2012-05-03 10:16
tai ko cia sedit jei jums blogai vaziuokit i Lt ten geriau :)

xa rašė
2012-05-02 22:14
jo, moka ir dar verkiat. Visi nori mersedesuose vazinet ir viska uz dyka gaut.

London rašė
2012-05-02 16:05
Subtilu liet,cia tai dar duoda ir verkia o LT ka nors kas gauna ,na nebebt jau negalia turi tai gal ka ir gausi tik dziaukimes dirbkime ir gyvenkime nesriubave,netingeti eik ir visiem visko pakakas.

Petrai rašė
2012-05-02 08:51
nesnausk naktimis o "daryk" vaikiuka savo dabartinei pasijai. ot tada tai tikrai gausi savo pasalpele.

petras rašė
2012-05-01 20:55
gal kas zinot,ar priklauso kokia pasalpa isiskyrusiam tevui,kuris moka vaikui alimentus(vaikas lietuvoj su mama).as gyvenu su kita,vaiku kol kas nera.dirbu full time,moku visus mokescius,tai gal galiu ir as gauti vaikui kazka.busiu dekingas uz informacija.aciu ir sekmes visiems cia gyvenantiems:)

PATAISAU-antrai rašė
2012-05-01 18:07
tai cia apie "housing benefit" ir neraso niekas. cia visai kita "dudele" su housingais. cia savivaldybe jums moka. o kad agencija apsidraudzia, ir nenuomuoja jums tu 2 bed-tai jau cia ne konculo reikalas. cia visa esme -agencija. tai jie nenuomuoja (nes babkiu -per mazai parodot) ir be kontrakto -konculas jums neduoda to housing benefit.pabandykit susirast privatu nuomininka arba lieva agencija. tai tada gal kas ir iseis.
o cia raso apie tuos "working tax credit"-cia jau visai kita kontora. cia jau HMRC.

Tikrai rojus rašė
2012-05-01 16:54
tai kaip Lietuvoj be pasalpu visi uzaugom ir vaikus kiti augina ten is minimaliu algu? Ten juk dirbdamas nieko negausi. Cia dar prideda auginantiems vaikus. Rojus!

:) rašė
2012-05-01 16:35
Nu kur jus Adele ta roju cia matote, as niekaip nematau o ir skaiciais neisskaiciuoju.Jei seima moka nuoma , visus mokescius, draudimus, galu gale telefonas,internetas,TV ir t.t......tai jei ir gauna kokias pasalpas, tai ar uztenka?????ar cia tai rojus???Jug augantiem vaikam kiek reikia, ????Nesuprantu jusu Adele, paaiskinkit , ka turite galvoje ROJUS , greiciau sakyciau zmones sukasi is padeties, nes nori gyventi.

adele rašė
2012-05-01 15:22
Idomu kiek musiskiu gris i LT-rojus juk baigesi...

:) rašė
2012-05-01 15:12
Tai geras, raso" Nuo šiol atsižvelgiama į kiekvienos šeimos aplinkybes, "tai ar nebus, kad atsizvelgs kaip nores. Kai kur yra apsurdu, pav. housing benefit mes negauname, nes vyras per gerai uzdirba, taip jie paskaiciavo, o issinuomoti buta 2 bed. negalime nes jis vienas dirba ir jo pajamos nepakankamos, agentura paskaiciavo,o 1 bed. nenuomoja nes su vaiku, tai kaip cia , kur iseitis ha.ha.....

Pyrma rašė
2012-05-01 12:20
mirsiu!!!

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar namuose JK turi lietuvišką televiziją?

Taip, turiu

Neturiu

Neturiu, bet kartais pažiūriu per internetą

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radio

Anglija.lt chat

Sprint Ekspress
Hair culture salon
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas   Lituanica