Mano Anglija

Mokesčių kreditų pokyčiai – šeimoms ne į naudą

2012-05-01

Finansinių metų pabaiga Anglijoje atnešė pokyčių pašalpų sektoriuje. Naujieji pokyčiai reiškia, kad mažiau šeimų atitiks reikalavimus, be to, teks dirbti daugiau valandų. Anglija.lt informuoja apie pasikeitusias Dirbančių asmenų ir Vaiko mokesčių kreditų taisykles.

Sistema – keičiasi

Mokesčių kreditais vadinamos pašalpos yra skiriamos asmenims arba šeimoms, uždirbantiems nepakankamai ir (arba) turintiems vaikų. Šios pašalpos yra dviejų tipų: Dirbančiųjų asmenų mokesčių kreditai (angl. „Working Tax Credit – WTC“) ir Vaiko mokesčių kreditai (angl. „Child Tax Credit – CTC“). Šias pašalpas galima gauti ir abi, ir vieną iš jų. Daugiau informacijos apie šias pašalpas ir jų skyrimo tvarką galima rasti Anglija.lt skyriuje „Apie Angliją“ (http://www.anglija.lt/aktualijos/pasalpos_pensijos/).

Nuo šių metų balandžio 6 dienos įsigaliojo pakeitimai Dirbančių asmenų ir Vaiko mokesčių kreditų srityje. Pasikeitė pajamų ribos, dirbamų valandų skaičius, atgalinio mokėjimo sąlygos, be to, nutraukti kai kurie papildomi mokėjimai. Naujieji pokyčiai reiškia, kad mažiau šeimų atitiks reikalavimus ir teks dirbti daugiau valandų. Fiskalinių studijų institutas (angl. „The Institute of Fiscal Studies“) skaičiuoja, kad pokyčiai pašalpų srityje šiemet šeimų biudžetus sumažins 160 svarų per metus, kitąmet – 370£. Neveltui pokyčių kritikai balandžio 6-ąją pavadino „juoduoju penktadieniu“.

Pajamų limitas – mažesnis

Pajamų riba Vaiko mokesčių kreditui gauti nuo balandžio 6 dienos sumažinta. Iki šios dienos Vaiko mokesčių kreditą galėjo gauti šeimos, kurių metinės pajamos neviršijo 41 300 £.

Pagal įstatymų pakeitimus, šis pajamų limitas nebėra taikomas. Nuo šiol atsižvelgiama į kiekvienos šeimos aplinkybes, tačiau Mokesčių inspekcija praneša, jog Vaiko mokesčių kredito šeimos gali nebegauti, jei šeimoje yra vienas vaikas, o metinės pajamos siekia apie 26 000£. Jei šeimoje yra du vaikai, šie mokesčių kreditai gali būti nebeskiriami, jei metinės pajamos yra apie 32 000£.

Tačiau, atsižvelgiant į kitas aplinkybes, mokesčių kreditai gali būti skiriami netgi viršijant šiuos pajamų limitus. Papildomos sąlygos: ar šeimoje yra neįgaliųjų, daugiau nei du vaikai ir ar tėvai samdo registruotą auklę.

Jei gauni Vaiko arba Dirbančių asmenų mokesčių kreditus, apie pasikeitimus konkrečiai tavo šeimos atveju būsi informuotas laišku. Mokesčių kreditų pavyzdžių pagal pajamas ir aplinkybes gali rasti čia: http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/TaxCredits/DG_194917.

Dirbti – 8 valandomis daugiau

Dar vienas reikšmingas pokytis nuo balandžio 6-osios – pasikeitusios minimalios darbo valandos poroms, auginančioms vaikus. Iki šių finansinių metų pabaigos, norint gauti Dirbančių asmenų mokesčių kreditą, buvo reikalauja dirbti bent 16 valandų per savaitę.
Pagal pakeistas taisykles reikalaujama, kad vienas iš poros dirbtų bent 16 valandų, o abiejų darbo valandos per savaitę būtų ne mažiau kaip 24 valandos. O jeigu šeimoje yra tik vienas dirbantis asmuo, jis turi dirbti ne mažiau kaip 24 valandas per savaitę.

Jei asmuo neatitinka šių kriterijų – Dirbančių asmenų mokesčių kreditai sustabdomi nuo balandžio 6-osios. Mokesčių kreditus toliau gaus tie, kurie dirba pakankamai valandų arba patenka į vieną iš šių grupių:
• Jei asmuo yra 60 ar daugiau metų, reikalaujama, kad jis dirbtų ne mažiau kaip 16 valandų per savaitę.
• Jei vienas šeimos narys gauna Dirbančių asmenų mokesčių kreditą dėl neįgalumo ir dirba ne mažiau kaip 16 valandų.
• Jei šeimos narys gauna pašalpas, susijusias su sveikata, arba yra kalėjime, tuomet partneris turi dirbti mažiausiai 16 valandų, kad gautų Dirbančių asmenų mokesčių kreditus.

Daugiau pasikeitimų

Dar vienas reikšmingas mokesčių kreditų sistemos pakeitimas – atgalinių mokėjimų datos. Anksčiau galiojo tvarka, kad asmenys mokesčių kreditus galėjo gauti už tris praėjusius mėnesius nuo tada, kai pateikė paraišką. Pasikeitus taisyklėms, šis laikas sutrumpintas iki mėnesio.

Tai reiškia, jog uždelsus pateikti paraišką arba pranešti apie pablogėjusią finansinę situaciją, galima prarasti išmokas net už du mėnesius.

Nuo šių finansinių metų pradžios sustabdyta papildoma mokesčių kreditų išmoka vyresniems nei penkiasdešimties metų asmenims (angl. „50-plus element“). Nuo šiol penkiasdešimties metų sulaukę asmenys papildomų mokesčių kreditų nebegaus, o norėdami, kad išmokos nebūtų nutrauktos, turės dirbti nustatytą valandų skaičių.

Jei asmuo nėra atsakingas už vaiką, tuomet jis privalo dirbti 30 valandų per savaitę arba 16 valandų, jei amžius – virš 60 metų, arba yra neįgalus. Jei vienišas asmuo yra atsakingas už bent vieną vaiką – reikalaujama dirbti bent 16 valandų per savaitę.
Vienintelis teigiamas dalykas šeimoms po praėjusio penktadienio – šiek tiek padidėjusi Vaiko mokesčių kreditų išmoka. Didžiausia metinė Vaiko mokesčių kreditų suma šiemet padidėja nuo 2 555£ iki 2 690£.

Mokesčių kreditų statistika – kam ir kiek:
• 2011 metų pabaigoje 5,7 mln. šeimų su 9,2 mln. vaikų gavo Mokesčių kreditus.
• 3 mln. iš jų gyvena porose (2,8 mln. iš jų turi vaikų).
• 2,7 mln. gavusių Mokesčių kreditus yra vieniši, o 2,3 mln. iš jų turi vaikų.
• 5,1 mln. iš visų šeimų, gaunančių Mokesčių kreditus, gauna Vaiko mokesčių kreditus.
• 1,4 mln. šeimų nėra nė vieno dirbančio asmens.
• Vyriausybė per metus išmoka 31,6 bilijono svarų Mokesčių kreditų.
(Šaltinis: „Child and Working Tax Credit Statistics December 2011“)

Jolanta Terminaitė

   

Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Child Tax Credit, CTC, Mokesčių kreditai, Pašalpos, Pašalpos Anglijoje, Pašalpos UK, Pašalpų pasikeitimai, Pokyčiai, Vaiko pašalpa, Working Tax Credit, WTC

 
 
 

Susiję straipsniai:

 
 
 

Apklausa

Ką šiemet veiksi per Velykų ilgąjį savaitgalį?

Vyksiu į Lietuvą

Vyksiu į kelionę (bet ne į LT)

Ilsėsiuosi namuose, UK

Dirbsiu

Dar nežinau

Skelbimai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas
Lituanica