Mano Anglija

Slapta kamera pričiupta lietuvė: mane išprovokavo (VIDEO)

2012-11-13

Lietuviai, pradėję įtarti, jog jų namų tvarkytoja vagiliauja, įjungė vaizdo kamerą. Nufilmuotoje medžiagoje aiškiai matyti, kaip moteris ima ne jai priklausančius pinigus, tačiau ji teisinasi, kad pasiėmė, kas jai buvo nesumokėta. Anglija.lt – apie lietuvių nesutarimus Anglijoje. Kas teisus?

Ko jai čia trūko?
Su redakcija susisiekęs Anglijoje gyvenantis tautietis Vytautas pripažino, kad yra šokiruotas – vaizdo kamera užfiksavo moterį, kuria pasitikėjo, vagiančią jo pinigus. „Noriu apie tai pranešti, kad kitų žmonių taip neapvaginėtų, kaip mūsų“, – sakė jaunas vyras.

Vytautas su žmona ir vaikais Londone gyvena jau ne vienerius metus. Gretimame name įsikūrę Vytauto žmonos tėvai – Stefa ir Vincas. Portalui Anglija.lt Vytautas ir jo uošvienė Stefa pasakojimą pradėjo nuo to, kaip vaizdo medžiagoje matoma moteris atsidūrė jų gyvenime. Vincą prieš metus ištikęs infarktas prikaustė jį prie vežimėlio. Stefa, vos tramdydama ašaras, portalui Anglija.lt pasakojo, kaip jos vyrui šiuo metu reikalinga priežiūra – tik prieš metus vyras buvo sveikas, dirbo statybose, o po infarkto – nei judėti, nei kalbėti nebegali. Kai Vincas grįžo namo iš ligoninių ir reabilitacijos įstaigų, šeima nusprendė pasamdyti pagalbininkę – susitvarkyti su neįgaliu vyru vienai Stefai buvo per sunku.

Prieš pusmetį per skelbimus susirado lietuvę Juditą ir ji pradėjo namuose dirbti. Dirbdavo keturias dienas per savaitę, nuo 8 val. ryto iki 15–16 val. Judita prižiūrėdavo neįgalų senelį, gamindavo valgį ir sutvarkydavo namus. „Labai tų valandų neskaičiuodavome, jei reikėdavo, visur išleisdavome. Mokėjome jai oficialiai, buvo sumokėti visi mokesčiai, socialinis draudimas, kaupėsi pensija. Per mėnesį gaudavo apie 570 £“, – sakė Stefa, ir jai paantrino Vytautas: „Atleidome savo valytoją vien tik dėl to, kad duotume Juditai daugiau užsidirbti. Ji mano namuose tvarkydavosi po dvi–tris valandas du kartus per savaitę. Papildomai mokėdavome jai 160 £ per mėnesį, nesuprantu, ko jai čia trūko“, – valytojos poelgiu stebėjosi Vytautas.

Vagystė – nufilmuota
Pasak Stefos ir Vytauto, įtarimai, kad Judita savinasi jiems priklausančius pinigus, kilo jau seniau. „Visų pirma pastebėjome, kad trūksta pinigų iš taupyklės. Aš ten vis mesdavau monetas, vieną dieną žmona pastebėjo, kad ji labai sunki, matyt, jau buvo pilna. Po kažkiek laiko, dėdama nuotraukų rėmelį, žmona užkliudė tą taupyklę – ji jau buvo pustuštė“, – pasakojo Vytautas.

Šeima atkreipė dėmesį, kad abiejuose namuose dingsta daiktai ir pinigai. „Buvau suskaičiavusi pinigus už nuomą – 1000 £, pasidėjusi saugiai, kai perskaičiavau – 200 £ iš tos krūvos nebėra. Visaip skaičiavau – nėra ir viskas. Taip pat kiek anksčiau dingo ir nuomininkų vaiko mobilusis telefonas, keturiasdešimt svarų pasigedo kiti mūsų nuomininkai, kurie patys sunkiai verčiasi“, – nuostolius vardijo Stefa.

Vytautas nusprendė, kad reikia įsitikinti, ar jiems nesivaidena. „Grįžęs namo, suskaičiavau 10 banknotų po 20 svarų, du po 10 svarų ir vieną 5 svarų banknotą, dar pabėriau monetų ir išėjau iš namų. Grįžęs po 10 minučių, 20 £ neberadau“, – aiškino Vytautas ir kitą dieną savo kambaryje paliko planšetinį kompiuterį „iPad“ su įjungta filmavimo kamera. „Įdomiausia, kad kai aš statau „iPad’ą“, ji įeina į kambarį. Ant stalo buvau padėjęs pinigus, pažiūrėkit, jos žvilgsnis tik ir krypsta tiesiai į pinigus. Atrodo, tik ir laukia, kad išeičiau. Tik išeinu iš kambario, vos kelios sekundės ir ji jau dedasi pinigus į kišenę. Dar mažoka, paima daugiau. Ir kokia įžūli, dar klausia, ar valgyti noriu. Va, įsikiša dar ir kur saugiau“, – portalui Anglija.lt rodydamas filmuotą medžiagą, komentavo Vytautas.

Pasitikėti – bus sunku
Tą patį vakarą Vytautas Juditai parodė, ką užfiksavo ir išvardijo, dėl kokių vagysčių dar ją įtaria. „Ji prisiekinėjo, kad iš tėvukų nieko neėmė, gudri, sako, ėmiau tik kartą – aišku, negalėjo išsisukti dėl to, kas nufilmuota. Visi buvome šoke, netgi tų pinigų, kuriuos paėmė tą dieną, neatsiėmėm, taip ir išleidom“, – savo būseną apibūdino Vytautas. Kodėl šeima nesikreipė į policiją? „O ką ta policija? Nėra aišku, kokią sumą ji pavogė, tai jie net bylos nekeltų. Nenoriu prasidėti. Geriau pranešiu žiniasklaidai, tegul žmonės pamato, kas vyksta, kad iš kitų nevogtų, kad žmonės būtų atsargūs“, – sakė Vytautas. Galbūt Judita turėjo kokių nors finansinių problemų? „Tikriausiai turėjo. Įdomu, kad kai tik pradėjo pas mus dirbti, ji vis prašydavo paskolinti pinigų. Vėliau nebeprašė“, – prisiminė Stefa.

Vytautas stebėjosi, kodėl Judita manė, kad niekas nepastebės, kad dingsta pinigai. „Ar ji galvojo, kad mes pinigų neskaičiuojam? Būdavo, kad aš kartais parsinešdavau didesnes pinigų sumas, tačiau ten buvo statybų kompanijos pinigai – iš jų reikėjo mokėti tiekėjams, darbininkams. Gal ir iš ten pasiėmė? Neskaičiavau. Tačiau pensininkai kiekvieną centą skaičiuoja!“

Stefa ir Vytautas tikino, jog į Juditą žiūrėjo kaip į šeimos narę. „Niekada jos nenuskriaudėme. Paprašiau jos paruošti mano gimtadieniui maistą, sumokėjau 200 £ už vieną vakarą. Visad buvom dosnūs, ji dar čia būtų dirbusi ir vargo nemačiusi. Bandžiau ir jos sūnui bei draugui padėti, dirbti statyboje pasiimti, bet jie nepatikimi, vienas nepasirodė, kai buvom susitarę, kitas – atėjo visiškai „gatavas“, – kalbėjo Vytautas.

„Kartu valgydavom, gerdavom kavą. Ji irgi buvo maloni, tokia saldi, visada siūlydavosi pabūti su ligoniu, liepdavo man važiuoti iš namų, prasiblaškyti. Dabar suprantu, kad norėjo likti viena namuose…“, – svarstė Stefa. Po įvykio ji Juditą įspėjo – pareikalavo grąžinti pinigus ir pavogtą mobilųjį telefoną per dvi dienas, tuomet jie būtų niekur nesikreipę. „Juk galėjo ateiti atsiprašyti – nieko.“

Šiuo metu lietuvių šeima įdarbino kitą moterį, kuri galės prižiūrėti senelį. „Po šio įvykio sunku pasitikėti, bet ką daryti? Reikia. Parodėm naujai moteriai tą vaizdelį, papasakojom visą istoriją. Turime vėl pasitikėti“, – su ašaromis akyse kalbėjo Stefa.

Kita pusė: „Mane išprovokavo“
Portalui Anglija.lt susisiekus su Judita, moteris tikino, kad pinigų nevogė, o pasiėmė tai, kas jai priklausė. „Man nemokėjo algos, todėl paėmiau tuos pinigus. Aš nevogiau. Dabar labai gailiuosi, kad taip padariau. Mano finansinė situacija buvo bloga, Lietuvoje apgavo žmogus, pabėgo palikęs butą su skolomis“. Judita teigė, kad visi kiti kaltinimai – melagingi, ir ji nevogusi nei telefono, nei dviejų šimtų svarų, nei monetų iš taupyklės. „Dabar man skambina, sako grąžinti pinigus, sakiau grąžinsiu, kai man sumokėsite algą už mėnesį“, – kalbėjo Judita.

Judita teigė, nors ir gerbusi ir mylėjusi šią šeimą, tačiau jie elgėsi su ja kaip su tarnaite, kartais netgi žemindavo. „Aš ten kentėjau, buvau vergė, iš manęs ir mano šeimos juokėsi. Vis žadėjau išeiti iš darbo, bet nedrįsdavau, jie sakydavo, kaip gerai, kad tu pas mus dirbi, tave dievas pas mus atsiuntė“, – aiškino Judita, kai Anglija.lt pasiteiravo, kodėl ji kentė patyčias pusę metų. Tačiau vėliau moteris patikino, kad Vytautas buvo geras žmogus. „Balių jam ruošiau, gerai sumokėjo“, – pripažino Judita.

„Jei jie mane įdės į laikraštį, aš irgi viską, ką apie juos žinau, pasakysiu. Galima sakyti, kad jie mane išprovokavo. Visur mėtydavo pinigus, kur tik papuola. Žinau, kad negražiai pasielgiau, dabar gailiuosi, prakeikiau tą dieną, bet nieko negaliu padaryti“, – apgailestavo Judita.

Jolanta Terminaitė

   

Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Anglijos lietuviai, Darbas Londone, Lietuviai Britanijoje, Namų šeimininkė, Namų tvarkytoja, Pinigai, Slapta kamera, Vagiliaujanti lietuvė

 

Susiję straipsniai:

 
 

Komentarai

buda rašė
2013-02-02 19:31
Vagyste cia jau liga. zmogus turi pats suvokti kad gyvenime viskas atsisuka ka padarai blogo. Man buvo gal 12 metu as tikrai viska vkdavau is kur tik galedavau, pamates kad kazka gakiu pavokt rankos virpedavo negaledavau praeit pro sali. Aukdamas supratau kad viskas ka darai atsiliepia tau taipat, tai jei vagi tave taipat apvks ar pats pamesi, jei dvanoji kazka ad darai gera kitiems tau taipat sugrys gerumu.Man db 35metai ir visai nesididziuoju kad vokdavau cia geda. Taigi JUDITA ismok valdyt save yr pamatysi kaip pinigai ir nevagiami ateis pas taves.

JB rašė
2012-12-03 13:33
Is video moteriskes balseliskaip lapes, todel manau,kad palaiko draugiskus santykius su seima. PAskutinis sakinys straipsnyje yra ponios Juditos vogimo priezastis, kitaip tariant "pinigai metosi, vistiek nepastebesit kad pasiimiau ". Pas mane irgi viskas metosi, bet as zinau kiekviena savo daikta ir zn kiek £ turiu. Kaip kvaila vogti is rankoskuri tave maitina :D Uzuojauta seimai, o "poniai vagilkai" tikiuosi bus gera pamoka ir tikiuosi zmones nepriims jos daugiau i savo namus!

vasiolicka rašė
2012-11-30 10:27
judita kodel tu tokia laputes kailija pasirodo vagylka baisi negrazu mes tave zpazinojome kai rimta morei o pasirodo esi ????baisu ir sunai tokie?????

Anonimas rašė
2012-11-27 20:16
Ponia Judita mano buvusi kolege, buvo atleista is darbo is karto kai buvo pagauta pavogusi is savo koleges pinigus,o voge ilgai ir negalejome niekaip pagauti. Jei butu man ponas Vytautas paskambines pries ja idarbindamas buciau jam papasakojusi apie ponia Judita.

d rašė
2012-11-20 09:27
emigrantai-gaidynas

Juodis rašė
2012-11-19 21:27
:)))))

visiems rašė
2012-11-19 17:14
Komentaras pašalintas dėl neetiško turinio (necenzūrinių žodžių, įžeidžiančio pobūdžio ar pan.).

d rašė
2012-11-19 15:20
Komentaras pašalintas dėl neetiško turinio (necenzūrinių žodžių, įžeidžiančio pobūdžio ar pan.).

emigo rašė
2012-11-19 13:54
kai cia gyvenimas verda lietuviai vieni kitus pazysta kazkoks judesys vyksta rodos ir gyvenu as uk bet kai nelondone tai kaip kitoje planetoje gyvenu 10 metu o lietuviu gal kelis sutykes buvau nors su zyburiu ieskok isvys nei baltijos saliu gyventoju va indusu nepalu galima sutikti viena kita koki lenka,kuriuose jus ten rajuonose gyvenat,ple reiktu apsilankyti panu pasaudyti.i surmuli lietuviska koki isivelti:D

balta jauda rašė
2012-11-16 20:24
Kaip galejai imti Jai neturejai pinigu galejai paprasyt Durna

Kuku rašė
2012-11-16 20:21
Nu paziurejus sita vide tai labai blugu rodo bloga itaika vaikams labai blogai

vida rašė
2012-11-16 15:53
moteris gavo darba ir vagia tai slykstu ir nedovanotina.Per tokias vagilkas nukencia geros moterys kur saziningai dirbtu .as ieskau darbo ,jei kas turit ka pasiulyti parasykit busiu dekinga

Remyga Z rašė
2012-11-15 09:45
info@anglija.lt žurnalistams pakaktu atvažiuoti į Šiaulių raj. ir pasiklausinėti kaimynų ir miestelio gyventojų apie Judita ir jie prisiklausytu pakankamai apie tai kokia ta ponia yra Šventuolė :)

"Atsiprašau, bet miestelio pavadinimą bei p.Juditos pavardę turėjau išimti:)"
Admin

as rašė
2012-11-15 09:43
Na taip istorija gana sukrecianti nz as taip pat valau namus ir kaip pradedi valyti nauja nama visada tave tikrina ar esi saziingas zmogus o kaip kitaip net y galva neateina pasiimti ,na teisinasi nemokejo geras pasiteisinimas pasemiau pati bet juk ji bendravo su seiminnkais negalejo pasikalbet odel neoka bet imti svetima ne anepasiteisinimas gaila tokiu moteru bet bausti reikia.

juditis sunui rašė
2012-11-15 07:27
klausyk,avies galva,drozk i savo kute is kur pabegai,ir nepamirsk savo vagies motinos pasiimt,jei galima butu pavadint motina tokia boba.....individu seima,nevisprociu badaujanciu,tokius pakabint ant medzio sakos uz koju,tegul gasdina varnas

Juditos sunus rašė
2012-11-15 00:48
ateik uzdusink:-)ta mano reputacija:-)))

astarozna rašė
2012-11-14 22:56
Dirbkite ir issivaizduokite kad jus stebi vaizdo kamera, gal ir noras imti ne savo praeis, zmogeliai, juk ir taip nebera kuo pasitiketi... imti svetimo nera pasiteisinimo, nei pinigu nei ko kito.... na ka kaip sakoma pagautas tai vagis :)

reda rašė
2012-11-14 22:28
judita,tu pigi siuksle,rankas nukapociau...bet ir tu vytautai...kas gi taip pinigus meto,matosi kad neverslininkas,kas per aklas pasitikejimas....sakyciau kvailas pasitikejimas..

Juditos Sunui rašė
2012-11-14 21:56
Uzdusk balvoneli, kiek girdejau apie tave reputacija nex*jova turi ubageli ?

Juditos sunus rašė
2012-11-14 20:15
avina galva atiduok alga ir is taves niekas neims..o tu kaimyne vadinama reiktu jau moketis nes nera taip toli 40myliu

300 rašė
2012-11-14 18:18
kas cia per pasalpa £300?gryba pjauni,ar siaip bajaristas?niekas nedirbtu uz minimuma,sedetu namie uz 300us.

tevynes myletojas-uodukui rašė
2012-11-14 16:01
tai kad Tevynej-pasalpa tik 350 litu. o ir uz ta pacia reikia atidirbt.
o vat cia-pasalpa -300£ i savaite!
uztat ir sedime prie kompo kiauras dienas, bei troliname. o ko netrolint?-versiena, upetakiai, suriai bei konjakas -per gerkle jau lenda...
o tu,uoduk,-
bulbikiu pasikepei? tuoj mamyte kefyro parnes-ir mars "sventines vakarienes" valgyt ir liuliuko, nes temsta labai jau greit, o elektra tai reikia taupyt, jei nori kad interneto neisjungtu
vot teip va

uodukas rašė
2012-11-14 15:46
jei jau tokie pasikele vadibinikai visi, tai ka jus cia sioj saly darot? Kodel esat ne Tevynej? Mano nuomone, esat nevykeliai gastarbaiteriai ir vietoj to, kad mokytumetes anglu kalba ir susirastumete normalius darbus, sedit per dienas internete ir trolinate.

uodukui rašė
2012-11-14 15:37
zinok ne visi lietuviai cia tokie, kaip tu. Nemaza dalis gerus darbus dirba ir uzdirba, savo verslus turi. Tu su tokiu poziuriu ir liksi statybu siuksliu ir prezervatyvu rinkeju :D

uodukas rašė
2012-11-14 15:35
naujieji lietuviai - statybose siuksles renka ir viesbuciuose panaudotus prezervatyvus, o namuose mat tarnaaaite laiko :DDD

paskutiniam rašė
2012-11-14 14:08
Nekreipk demesio i ta "pinigu neskaiciuojam", cia turbut straipsnio heroje ir raso:) nepatinka straipsnis, matai...:))))) Arba siaip pavyduolis kazkoks nesveikas, kuriam matai uzkliuvo, kad va, lietuviai pasamde moteriske tvarkyt nama ir valgyt gaminti.

to pinigu neskaiciuojam rašė
2012-11-14 13:16
o koki tu atlyginima pats moketum zmogui be kalbos, be issilavinimo ir dar pusdurniui? namus sutvarkyt daug proto ir kvalifikacijos nereikia. Manau, toks atlyginimas uz 4 nepirlnas darbo dienas yra labai neblogas, ypac, kai dar bedirbant gali telika paziuret ir maistas iskaiciuotas. ka jau kalbet apie papildomas pajamas is vagysciu.

a rašė
2012-11-14 06:24
privaziavo visokiu padugniu galvoja kad pinigai auga ant medziu.O i policija tai reikejo kreiptis nesvarbu kad neuzfiksuota suma vien tas kad pavoge.

pinigu neskaiciuojam, bet dingo centai? rašė
2012-11-13 22:03
vogt negrazu,bet kltis irgi nereik.k ten pavoge,10 ar 20.jai metalinius, tai aisku kad nesuskaiciuosi.jai zinai ad vagia i dar su ikalciais,tai ir pasiunti, nu nu nu parodai,o kai daug pavogia,tai pinigeliu norisi atgal,o ne reklamuotis, kokie verslininkai su (tarnaitem)gyvena londone.kokia dar pensija,ar mokesciai nuo £560 .nieko tu ngauni,tokius pinigus uzdirbdamas.eilinis meslas@uk tas straipsnis

kits rašė
2012-11-13 20:23
seime tai ji butu sava

To v. rašė
2012-11-13 19:59
Angliokai labai megsta vogt housing benefitus,va cia tai geras kasnis ,ne tai,koks tos Juditos

idiotai rašė
2012-11-13 18:54
vagiu kalnas susirinkes cia matosi :)

jo rašė
2012-11-13 18:32
saunuoliai,galetu ir daugiau tokiu buti,o vagys galetu ir ruras padrebyt is baimes kad gali buti nufilmuoti :)))

v. rašė
2012-11-13 17:26
o kazi ar angliokai vagia? turbut jie visai nevagia niekada.

londonietis rašė
2012-11-13 16:50
Lopas vytautai lopas esi

kestux rašė
2012-11-13 15:19
cia tai h*inia, uz toki galetu ir paleisti. atsimenu pries kokius 5 metus mes su bicu bristoli parsisamdydavom pas anglus gardenus tvarkyti, tai isnesdsvom tiek gerybiu kiek pakeldavom. per diena po 2-3 chatas aptvarkydavom. nors seip tai jo, vokti nera gerai

is to pacio miestelio kuziu rašė
2012-11-13 15:12
vagylka nesiteisink ten kad nevogi lietuvoi apsivogusi ir ten jau ilgai istempei neikliuvusi.o kad i krauja iauge tai tikrai,brolis sernas vagis is kalejimo neiseina ir pati ne geresne,ir del buto ten nep*sk proto kad nuomininkai apgavo,paemei nuoma i prieki uz pora metu...

kaimyne rašė
2012-11-13 14:31
Judita visa gyvenima voge ir vogs...as esu jos kaimyne is lt salia durys..jai jai negeda is sesers vogt?tai is svetimu zmoniu tuo labiau...is lt pabego nes apsivoge ir ieskot pradejo isvyko i uk laimes ieskoti,bet ne ilgai ir pagavo su visai irodymais...ji akis visad isvertus as neemiau,nevagiau ka tu juokauji...

Birukx rašė
2012-11-13 13:57
Jatau,jatau paskutinis reikalas vogti, geda ,geda :)

Pieva rašė
2012-11-13 13:44
o cia tai geras susidorojimas:) simtas metu tiems mentams toks pranesimas butu, bet ta Judita turetu neblogai pagarset ant viso svieto:)) duok pirsta, tai nukas visa ranka. man tai juokingiausia, kaip tokie zmones megina is saves aukas padaryti. vagys yra apgailetini siuksles - isvarydama is namu dar i sikna ispirciau ir filmuota medziaga ne tik i anglija.lt portala ideciau, nepamirsciau ir youtube:)i

vagies gabalas rašė
2012-11-13 13:22
as tai visas babkes pavogciau ir sakyciau kiaules akis isidejes, kad neemiau as ju pinigu ir taskas. o tokie irodymai , kaip cia, tai jokie cia neirodymai. sakyciau popieriuka nuo saldainiu isikisau i kisene ir eikit jus nx. ir dar kompensacijos paparasyciau , uz nelegalu filmavima.jei jau vagi , reikia vokt visa kruva babkiu o ne po biski.

Inga rašė
2012-11-13 11:48
Matosi kad ne pirma karta ima, labai drasiai ir paprastai, kyst kur reikia....siaubas, jau kas kas o vagyste tai slykstu, mane ir yra apvoge, baisiai jauciausi....vagys sako , kad jiem tai i krauja iauge, nebegali, kaip narkotikas koks...Sunku pasitiketi , bet reikia, tikrai ne visi ar visos tokios, tu vagiliu tikrai maziau nei saziningu zmoniu, sekmes .

baisu rašė
2012-11-13 11:28
Tai baisu, ir kaip gali sitaip daryti.tiprybes Jums ir nepriimkite tokiu vagilku daugiau.Valau ofisus metosi studentu centai ir tai padedu ant stalo, neduok dieve ne tavo ir neimk,kai uzsidirbsi tai tikrai tavo bus.

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar namuose JK turi lietuvišką televiziją?

Taip, turiu

Neturiu

Neturiu, bet kartais pažiūriu per internetą

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radio

Anglija.lt chat

Sprint Ekspress
Hair culture salon
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage