Mano Anglija

Slapta kamera pričiupta lietuvė: mane išprovokavo (VIDEO)

2012-11-13

Lietuviai, pradėję įtarti, jog jų namų tvarkytoja vagiliauja, įjungė vaizdo kamerą. Nufilmuotoje medžiagoje aiškiai matyti, kaip moteris ima ne jai priklausančius pinigus, tačiau ji teisinasi, kad pasiėmė, kas jai buvo nesumokėta. Anglija.lt – apie lietuvių nesutarimus Anglijoje. Kas teisus?

Ko jai čia trūko?
Su redakcija susisiekęs Anglijoje gyvenantis tautietis Vytautas pripažino, kad yra šokiruotas – vaizdo kamera užfiksavo moterį, kuria pasitikėjo, vagiančią jo pinigus. „Noriu apie tai pranešti, kad kitų žmonių taip neapvaginėtų, kaip mūsų“, – sakė jaunas vyras.

Vytautas su žmona ir vaikais Londone gyvena jau ne vienerius metus. Gretimame name įsikūrę Vytauto žmonos tėvai – Stefa ir Vincas. Portalui Anglija.lt Vytautas ir jo uošvienė Stefa pasakojimą pradėjo nuo to, kaip vaizdo medžiagoje matoma moteris atsidūrė jų gyvenime. Vincą prieš metus ištikęs infarktas prikaustė jį prie vežimėlio. Stefa, vos tramdydama ašaras, portalui Anglija.lt pasakojo, kaip jos vyrui šiuo metu reikalinga priežiūra – tik prieš metus vyras buvo sveikas, dirbo statybose, o po infarkto – nei judėti, nei kalbėti nebegali. Kai Vincas grįžo namo iš ligoninių ir reabilitacijos įstaigų, šeima nusprendė pasamdyti pagalbininkę – susitvarkyti su neįgaliu vyru vienai Stefai buvo per sunku.

Prieš pusmetį per skelbimus susirado lietuvę Juditą ir ji pradėjo namuose dirbti. Dirbdavo keturias dienas per savaitę, nuo 8 val. ryto iki 15–16 val. Judita prižiūrėdavo neįgalų senelį, gamindavo valgį ir sutvarkydavo namus. „Labai tų valandų neskaičiuodavome, jei reikėdavo, visur išleisdavome. Mokėjome jai oficialiai, buvo sumokėti visi mokesčiai, socialinis draudimas, kaupėsi pensija. Per mėnesį gaudavo apie 570 £“, – sakė Stefa, ir jai paantrino Vytautas: „Atleidome savo valytoją vien tik dėl to, kad duotume Juditai daugiau užsidirbti. Ji mano namuose tvarkydavosi po dvi–tris valandas du kartus per savaitę. Papildomai mokėdavome jai 160 £ per mėnesį, nesuprantu, ko jai čia trūko“, – valytojos poelgiu stebėjosi Vytautas.

Vagystė – nufilmuota
Pasak Stefos ir Vytauto, įtarimai, kad Judita savinasi jiems priklausančius pinigus, kilo jau seniau. „Visų pirma pastebėjome, kad trūksta pinigų iš taupyklės. Aš ten vis mesdavau monetas, vieną dieną žmona pastebėjo, kad ji labai sunki, matyt, jau buvo pilna. Po kažkiek laiko, dėdama nuotraukų rėmelį, žmona užkliudė tą taupyklę – ji jau buvo pustuštė“, – pasakojo Vytautas.

Šeima atkreipė dėmesį, kad abiejuose namuose dingsta daiktai ir pinigai. „Buvau suskaičiavusi pinigus už nuomą – 1000 £, pasidėjusi saugiai, kai perskaičiavau – 200 £ iš tos krūvos nebėra. Visaip skaičiavau – nėra ir viskas. Taip pat kiek anksčiau dingo ir nuomininkų vaiko mobilusis telefonas, keturiasdešimt svarų pasigedo kiti mūsų nuomininkai, kurie patys sunkiai verčiasi“, – nuostolius vardijo Stefa.

Vytautas nusprendė, kad reikia įsitikinti, ar jiems nesivaidena. „Grįžęs namo, suskaičiavau 10 banknotų po 20 svarų, du po 10 svarų ir vieną 5 svarų banknotą, dar pabėriau monetų ir išėjau iš namų. Grįžęs po 10 minučių, 20 £ neberadau“, – aiškino Vytautas ir kitą dieną savo kambaryje paliko planšetinį kompiuterį „iPad“ su įjungta filmavimo kamera. „Įdomiausia, kad kai aš statau „iPad’ą“, ji įeina į kambarį. Ant stalo buvau padėjęs pinigus, pažiūrėkit, jos žvilgsnis tik ir krypsta tiesiai į pinigus. Atrodo, tik ir laukia, kad išeičiau. Tik išeinu iš kambario, vos kelios sekundės ir ji jau dedasi pinigus į kišenę. Dar mažoka, paima daugiau. Ir kokia įžūli, dar klausia, ar valgyti noriu. Va, įsikiša dar ir kur saugiau“, – portalui Anglija.lt rodydamas filmuotą medžiagą, komentavo Vytautas.

Pasitikėti – bus sunku
Tą patį vakarą Vytautas Juditai parodė, ką užfiksavo ir išvardijo, dėl kokių vagysčių dar ją įtaria. „Ji prisiekinėjo, kad iš tėvukų nieko neėmė, gudri, sako, ėmiau tik kartą – aišku, negalėjo išsisukti dėl to, kas nufilmuota. Visi buvome šoke, netgi tų pinigų, kuriuos paėmė tą dieną, neatsiėmėm, taip ir išleidom“, – savo būseną apibūdino Vytautas. Kodėl šeima nesikreipė į policiją? „O ką ta policija? Nėra aišku, kokią sumą ji pavogė, tai jie net bylos nekeltų. Nenoriu prasidėti. Geriau pranešiu žiniasklaidai, tegul žmonės pamato, kas vyksta, kad iš kitų nevogtų, kad žmonės būtų atsargūs“, – sakė Vytautas. Galbūt Judita turėjo kokių nors finansinių problemų? „Tikriausiai turėjo. Įdomu, kad kai tik pradėjo pas mus dirbti, ji vis prašydavo paskolinti pinigų. Vėliau nebeprašė“, – prisiminė Stefa.

Vytautas stebėjosi, kodėl Judita manė, kad niekas nepastebės, kad dingsta pinigai. „Ar ji galvojo, kad mes pinigų neskaičiuojam? Būdavo, kad aš kartais parsinešdavau didesnes pinigų sumas, tačiau ten buvo statybų kompanijos pinigai – iš jų reikėjo mokėti tiekėjams, darbininkams. Gal ir iš ten pasiėmė? Neskaičiavau. Tačiau pensininkai kiekvieną centą skaičiuoja!“

Stefa ir Vytautas tikino, jog į Juditą žiūrėjo kaip į šeimos narę. „Niekada jos nenuskriaudėme. Paprašiau jos paruošti mano gimtadieniui maistą, sumokėjau 200 £ už vieną vakarą. Visad buvom dosnūs, ji dar čia būtų dirbusi ir vargo nemačiusi. Bandžiau ir jos sūnui bei draugui padėti, dirbti statyboje pasiimti, bet jie nepatikimi, vienas nepasirodė, kai buvom susitarę, kitas – atėjo visiškai „gatavas“, – kalbėjo Vytautas.

„Kartu valgydavom, gerdavom kavą. Ji irgi buvo maloni, tokia saldi, visada siūlydavosi pabūti su ligoniu, liepdavo man važiuoti iš namų, prasiblaškyti. Dabar suprantu, kad norėjo likti viena namuose…“, – svarstė Stefa. Po įvykio ji Juditą įspėjo – pareikalavo grąžinti pinigus ir pavogtą mobilųjį telefoną per dvi dienas, tuomet jie būtų niekur nesikreipę. „Juk galėjo ateiti atsiprašyti – nieko.“

Šiuo metu lietuvių šeima įdarbino kitą moterį, kuri galės prižiūrėti senelį. „Po šio įvykio sunku pasitikėti, bet ką daryti? Reikia. Parodėm naujai moteriai tą vaizdelį, papasakojom visą istoriją. Turime vėl pasitikėti“, – su ašaromis akyse kalbėjo Stefa.

Kita pusė: „Mane išprovokavo“
Portalui Anglija.lt susisiekus su Judita, moteris tikino, kad pinigų nevogė, o pasiėmė tai, kas jai priklausė. „Man nemokėjo algos, todėl paėmiau tuos pinigus. Aš nevogiau. Dabar labai gailiuosi, kad taip padariau. Mano finansinė situacija buvo bloga, Lietuvoje apgavo žmogus, pabėgo palikęs butą su skolomis“. Judita teigė, kad visi kiti kaltinimai – melagingi, ir ji nevogusi nei telefono, nei dviejų šimtų svarų, nei monetų iš taupyklės. „Dabar man skambina, sako grąžinti pinigus, sakiau grąžinsiu, kai man sumokėsite algą už mėnesį“, – kalbėjo Judita.

Judita teigė, nors ir gerbusi ir mylėjusi šią šeimą, tačiau jie elgėsi su ja kaip su tarnaite, kartais netgi žemindavo. „Aš ten kentėjau, buvau vergė, iš manęs ir mano šeimos juokėsi. Vis žadėjau išeiti iš darbo, bet nedrįsdavau, jie sakydavo, kaip gerai, kad tu pas mus dirbi, tave dievas pas mus atsiuntė“, – aiškino Judita, kai Anglija.lt pasiteiravo, kodėl ji kentė patyčias pusę metų. Tačiau vėliau moteris patikino, kad Vytautas buvo geras žmogus. „Balių jam ruošiau, gerai sumokėjo“, – pripažino Judita.

„Jei jie mane įdės į laikraštį, aš irgi viską, ką apie juos žinau, pasakysiu. Galima sakyti, kad jie mane išprovokavo. Visur mėtydavo pinigus, kur tik papuola. Žinau, kad negražiai pasielgiau, dabar gailiuosi, prakeikiau tą dieną, bet nieko negaliu padaryti“, – apgailestavo Judita.

Jolanta Terminaitė

   

Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Anglijos lietuviai, Darbas Londone, Lietuviai Britanijoje, Namų šeimininkė, Namų tvarkytoja, Pinigai, Slapta kamera, Vagiliaujanti lietuvė

 
 
 

Susiję straipsniai:

 
 
 

Apklausa

Ką šiemet veiksi per Velykų ilgąjį savaitgalį?

Vyksiu į Lietuvą

Vyksiu į kelionę (bet ne į LT)

Ilsėsiuosi namuose, UK

Dirbsiu

Dar nežinau

Skelbimai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas
Palmers green klinika