Mano Anglija

Va koks geras tas “Ryanairas”!

2012-06-20

Nežinau, gal kam kada nors gyvenime ir pasisekė už 5 svarus nusipirkti bilietą į Lietuvą. Man – ne. Bet šventai tikiu, kad „Ryanair“ suteikia tokią galimybę, tik ne man, nelaimėlei. Čia kaip su loterija – užtenka parodyti vieną besišypsantį milijono laimėtoją ir dešimt milijonų būsimų nelaimėtojų puls pirkti bilietus. Užtenka kam nors padžiūgauti, jog pigiai suskraidė į Lietuvą, ir tautiečiai užgula „Ryanair“ tinklalapį, irgi ieškodami tos laimingos progos. Neradę keikiasi.

Mano patarimas paprastas - nereikia tikėti nesąmonėm, tai ir nervintis nereikės. Bet išmokti netikėti nesąmonėm nėra paprasta. Tam reikia ilgalaikės atminties (daugelis operuoja tik trumpalaike), sugebėjimo stebėti, kaip dalykai keičiasi, juos lyginti ir daryti išvadas. Ir tai tikrai nelengva. Daugelis geriau šiandien paburnos, parėkaus, visus iškeiks, o rytoj pamirš, ir pirmyn į ateitį.

Kadangi savo nelaimei turiu ilgalaikę atmintį, tai prisimenu, kaip Lietuvoje pigaus gyvenimo rojų kūrė „Maxima“. Vos pradėjusios steigtis pirmosios parduotuvės atrodė tarsi stebuklas – visko gausu, viskas patogu ir viskas daug pigiau, nei kitur. Daugelį, tarp jų ir mane, buvo apėmęs maksima džiugesys - štai kaip verslas tarnauja žmonėms, jiems nerūpi maksima pelnai, jiems rūpi pirkėjų gerovė! Buvo, kas perspėjo – netikėkit verslininkų nesavanaudiška meile. Kur tau!? Kaip galima netikėti tuo, kas pigu!?

Pasaka tęsėsi tik tol, kol mažos parduotuvėlės buvo išstumtos ir rinka užvaldyta. Tada atėjo pasakos pabaiga ir maksima džiugesys tapo maksima liūdesiu – prekės staiga ėmė brangti, o jei norit pigesnių, važiuokit į Lenkiją.

Su pigių skrydžių bendrovėmis – panašiai. Kai mažiukai oro vežėjai, tarp jų ir lietuviški, papigintų kainų neatlaikę subankrutavo, „Ryanair“ kainos ėmė kilti kaip ant mielių. Dabar „Wizzair“ dar kiša koją, bet nesmarkiai, nes abiejų kompanijų marketingo darbuotojai sėdi prie kompiuterių ir žiūri, kad bilietų kainų skirtumas nebūtų labai didelis. Vieno stambaus konkurento kainodarą sužiūrėti paprasčiau nei kelių mažesnių.

Kaip tik neseniai pirkau atostogoms bilietus, ir buvo tiesiog malonu stebėti, kaip beveik sutartinai tos kompanijos dirba. Jei viena liepos vidury nuleido bilietų kainas, tai kita tuoj pat tą patį padarė. Kadangi „Ryanair“ tinklalapis užsisakinėjant bilietą kelis kartus užlūžo, užsakymą turėjau kartoti bent keturis kartus. Ir kiekvieną kartą gaudavau skirtingas kainas į tą patį skrydį. Tiesiog fantastika, savo akim nepatikėjau, maniau, kad vaidenasi. Juolab, kad paskutinįjį kartą kaina buvo beveik penkiolika svarų mažesnė nei anksčiau. Tuoj subruzdau spaudyti kompiuterio klavišus, kad tą kainą pagaučiau. Pagavau.

Deja, kai visi kiti mokesčiai buvo suskaičiuoti, pamačiau, jog galutinė suma į abi puses išėjo beveik ta pati, kaip užsisakinėjant pirmą kartą. Dar sykį atidžiai peržiūrėjau visus skaičius, ir štai, aha, išlindo iki pat paskutinio klavišo paspaudimo slėptas administracijos mokestis, kuris ir padengė tą atpigusio bilieto kainos skirtumą. Atgaliniam, brangiau kainuojančiam bilietui, administracijos mokestis nebuvo taikomas. Kodėl? Panašiai ir su oro uosto mokesčiais – kartais jie taikomi, kartais ne, ir niekada neatspėsi, kuo tu „Ryanairui“ nusikaltai, kad turi juos mokėti, ar kuo tu jiems toks mielas ir geras, jei neturi.

Ir nors žinau, kad tai nesąmonė, kad mokesčio nustatymas su mano asmenybės vertingumu neturi nieko bendra, iš kažkur ima ir išlenda tas kvailas jausmas, kad štai man va to, ir va kito mokesčio nepritaikė. Va, kokia aš šauni, ir va koks geras tas „Ryanairas“! Ir pripranti prie tos nesąmonės, ir atsiduoti jai visa širdim.

Štai kodėl Zuoko avialinijų idėja pasmerkta sužlugti. Nebent jis sugalvotų, kaip mūsų širdis nuo „Ryanairo“ pavilioti.

Zita Čepaitė


   

Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Cepaite, Cepaites blogas, Lektuvu bilietai, Lietuviai Anglijoje, Maxima, Oro linijos, Oro uosto mokestis, Pigus bilietai, Pigūs skrydžiai, Ryanair, Zita cepaite, Zita Čepaitė

 

Susiję straipsniai:

 
 

Komentarai

tikrai rašė
2012-06-27 12:22
Kodėl visi tokie susikiršinę ir susireikšminę?.. Straipsnis gi tikrai to nesiekė. Ir aš skridau Ryanairu už 1 Lt iš Kauno į Londoną.
O kad Zita gyva gražesnė nei nuotraukoj - tai faktas!

yla rašė
2012-06-26 08:22
zita nenervok.vien del taves nenoriu atsiversti anglija lt paskaityti.ta tavo nuotrauka vercia vemti

"Šis komentaras bus paskutinis, kuriame bandoma įžeisti autorę dėl nuotraukos. Kiek jau galima... Viskas - visi tolimesni komentaras šia tema bus trinami."
Admin

vyras rašė
2012-06-25 17:44
Vot sita moterike tai man patinka,skaniai atrodo.

Jonelis rašė
2012-06-25 17:34
Gerbiama admin., prasau duoti ir man "bloga", kad butu ne tik Zitkos, bet ir Jonelio blogas! Ar Zitka uz tai susimokejo? Ar kuo kitu ji ypatinga?

"Jeigu mokate įdomiai ir aiškiai dėstyti mintis aktualiom temom, su malonumu patalpintumėm ir Jūsų "blogą" Anglija.lt portale. Prašome atsiųsti mums Jūsų "blogo" pavyzdžius;)"
Admin

Irute rašė
2012-06-25 12:19
Komentaru paskaitymas leidzia susidaryti nuomone apie musu slykscius lietuviukscius!!!! Pasimokykit kulturos, idiotai jus!!!!

aira rašė
2012-06-24 20:36
nu argi sitas straipsins vertas demesio? pradejau skaityti, nes galvojau gal idomu kokiu naujienu bus apie ryainaira, bet tikrai jokiu naujienu ir as toki parasyciau straipsni. nezinau kitu Zitos straipsniu, bet sitas atrodo kad jau nera apie ka rasyti...

"Turbūt nuolatiniams portalo lankytojams jau atsibodo mano paaiškinimai prie Z. Čepaitės "blogo", tačiau, matau, eilinį kartą teks paaiškinti:) Taigi čia yra Z. Čepaitės taip vadinamas "blogas" arba internetinis dienoraštis. "Blogas" - tai ne straipsniai, tai tiesiog mintys, pamąstymai, savo išgyvenimų aprašymas ir pan.
Tikiuosi, dabar aiškiau bus:)"
Admin

Tikrai ne Zita rašė
2012-06-24 19:24
Na-lietuviskas pavydas ir pagieza,kaip matosi is komentaru niekur nedingo.Manyciau,kad cia rasineja kartu ,,kolegos zurnalistai",kuriems maziau sekasi ir ,sprendziant is klaidu-kazkokie berasciai.Ir paleidzia ne viena komentareli.Zita parase puikia knyga apie emigrantus UK,jei kam kyla abejoniu jos talentu-siulau paskaityti.Tiesa sakant,jei po straipsnio nuo broliu lietuviu nesulauktum komentaru visiskai-reiktu tik dziaugtis...

medija rašė
2012-06-24 12:09
Komentaras pašalintas dėl neetiško turinio (necenzūrinių žodžių, įžeidžiančio pobūdžio ar pan.).

paskutiniajai parasiusiai zitai rašė
2012-06-24 09:14
zita nesislepk po paklode,pati atrasineji i komentarus,nevykusi...jei nori kad gerbtu tave gerbk pati save nes tikrai atrodai apgailetinai.tikrai dauguma zmoniu tikrai teves nemegsta

"Deja, klystate. Z. Čepaitė savo "bloge" komentarų tikrai nerašo. Jeigu nesutinkate su tuo, prašome pateikti įrodymų, nes kitaip Jūsų komentaras - paprasčiausias šmeižtas.
Beje, matau, parašėte čia net kelis šmeižiančius arba įžeidžiančius komentarus ir visus skirtingais vardais;)"
Admin

to feja rašė
2012-06-24 09:02
Pagal tavo rasliava,tai TAU turetu but suteiktas nusipelniusios zurnalistes vardas :DD Lux!!!

feja rašė
2012-06-23 23:02
Komentaras pašalintas dėl neetiško turinio (necenzūrinių žodžių, įžeidžiančio pobūdžio ar pan.).

jopana rašė
2012-06-23 22:57
Viskas normal aprasyta.Raso apie tuos,kurie nori is jusu durneliu komentatoriu pasipelnyti.Bet ne...jus juk isbride is savo meslino kaimo jau seniai (netgi pries kokius du metus) ir zinot daugiau ne tik kad uz p.Zita,bet ir uz pona Dieva.
Gal nusivilkit savo juodus "adidas" treningiukus,pasistatykit i vieta savo "passat-a" su dviem raudonom (kam reikia zino apie ka as cia) ir eikit ziuret filmu per savo LOOOptopus( nes jus neturit netgi VIA sat ir nematot ziniu).
Ir siulyciau gerbt save,kitus ir aplamai sirdimi gyvent o ne s.kna.
Kiek cia musu beliko.Imkit pavizdi is tu,kuriuos matote kasdien aplink save( babajai,lenkai ir t.t.) ir mokinkites is ju bent jau tautisko draugiskumo ir palaikymo.
Linkiu sito Jums emigrantams.Susiprotekit kada nors ir nedarykit gedos Lietuvai.
Pamaciau as nemazai tautinio isevijos draugiskumo.Ir dziaugiuosi grizes i LT (nors cia dar baisiau :))
Vienu zodziu gyvenkim draugiskai.
p.s.:atleiskit uz klaidas (nes cia visi kalbininkai :))

Praeivid rašė
2012-06-23 18:23
Mes norim naujo straipsnio :) tikiuosi jis bus ,kaip Zitka skrido i LT ,tarp neisprususiu litovcu :)

Keleivis rašė
2012-06-23 17:43
As kovo men su Wizzair i VLN ir atgal mokejau £32. Maloni patirtis.

slykstukams rašė
2012-06-23 16:43
kaip galima-zurnaliste ,,zitka ,,vadint,kaip galima portale zemint moteri kurios jus visai nepazistat..?tai parodo eilini karta-kokiu cia kaimo ir miesto ,,lochu,, ir ,,japiu,, privaziave....berasciu ir beskaiciu....slykstu skaityt-straipsni komentuokit asilai ir aselkos....

zigmas rašė
2012-06-23 14:45
Komentaras pašalintas dėl neetiško turinio (necenzūrinių žodžių, įžeidžiančio pobūdžio ar pan.).

vyras rašė
2012-06-22 22:00
As tai noreciau kokia moterike patureti nu tipo padraugauti,kartu sriubos issivirti.

Jonelis rašė
2012-06-22 17:57
Taigi as pazistu daug geru zmoniu:ir Petra,ir Antana,ir Zose.Bet gi jie nerasineja nieku isijaute i rasytoju role,kaip kad Zitka.Nebutinai geras zmogus turi buti geras zurnalistas ir atvirksciai..

... rašė
2012-06-22 15:58
Zmones kurie negerbia kitu tiesiog negerbia saves...Jus tiesiog apgailetini, komentatoriai...Tebunie jums nepatinka Cepaites straipsniai, bet tai nereiskia, kad jus turit teise ja izeidineti, juk jus jos nepazistat...

baltasis rašė
2012-06-22 13:16
Komentaras pašalintas dėl neetiško turinio (necenzūrinių žodžių, įžeidžiančio pobūdžio ar pan.).

:-) rašė
2012-06-22 11:13
Cia zita uztaria tikriausiai gimines ir artimieji:-D uzuojauta jiem:-D

:-) rašė
2012-06-22 11:07
Nesu neivieno straipsnio skaites ateinu kaip ir daugelis manau cia tik komentarus paskaityyt.nuotaika pasikelt kai lietuviai koliojas.parasai kokia nesamone ir lauki komentaru:-D

to big smoke rašė
2012-06-22 09:36
"...jau butu susiprates ir nustojes rasineti tokius tuscius ir neidomius straipsnius" - aha, tokius neidomius-neidomius, ant tie neidomius, kad skaitai ir net komentuoji:DDD Juokdariai:))
o jusu taip vadinama Zitka normaliai cia raso. Tai ir yra: dempingavo rinkos kainas, isstume kitus, o dabar gali daryt ka nori, monopolistai.......

Jonelis rašė
2012-06-21 16:22
Zitkos beda yra ta,kad ji niekaip negali suvokti,kas yra josios skaitytojai.Nezinau,kodel Zitkai atrodo,kad josios rasineliu skaitytojai yra berasciai bukagalviai-mazdaug tokie,kaip sitoj perkreiptoj nuotraukoj:)

big smoke rašė
2012-06-21 15:37
to Jo:
Tai kad is jos visur tyciojasi... protingesnis zmogus jau butu susiprates ir nustojes rasineti tokius tuscius ir neidomius straipsnius.. Bet va jai niekaip nedaeina...

jo rašė
2012-06-21 13:22
Delfy sitas straipsnis yra paskaitykit kaip is zitkos issityciojo komentaruos

darbininkas rašė
2012-06-21 11:38
vertingumu neturi nieko bendra,
turetu but bendro,o siaip daugiau nepastebejau,na stilius rsymo ir kai kurie zodziai,tai siaubingi,kaip mokinuko rasinelio,na ir ta nuotrauka su perkreipta galva,o gal cia tik man tai nepatinka

Vava rašė
2012-06-21 08:34
kaip super buvo, kai i Lietuva is UK "british airways" skraidino! Is tikruju ir Fly Lal visai normaliai buvo - ir vietos pakankamai buvo, ir pagalveles duodavo ir apsikloti... Va uz tai dabar liko vieni Ryanair ir Wizzair:-( nekenciu su jais skrist, bet o ka darysi, nebent su persedimais visa diena sugaist....:-(
P.S. Perskaiciau straipsni, tada komentarus... Man labai geda, bet man jokios klaidos neuzkliuvo... senokai mokykla baigiau, tai turbut jau pamirsau gramatika. tai kokios cia tokios ziaurios, "badancios akis"?:-) Is tikruju rimtai klausiu, nemanykit, kad kabinetis bandau:-)

Jonelis rašė
2012-06-20 16:07
As manau,kad Zita tiesiog nebemoka lietuviu kalbos gramatikos ir stiliaus-cia del klaidu.O del Ryanair-teko skristi i Lietuva uz 12£!Tai kad nera is ko daugiau ir rinktis-tik Ryanair ir Wizzair teskraidina I Lietuva be persedimu?-bilietu kaina cia niekuo deta!

klaidos rašė
2012-06-20 14:25
Klaidos akis bado, issitaisykite!!

Century rašė
2012-06-20 13:12
Zita viska teisingai pastebejo, as taip pat daznai skraidau ir ta pati pastebiu,o kas del maksimu tai jos isikure neinesdamos ne cento, prekes budavo imamos is importuotoju ar lietuvos gamintoju, fantastiskai greitai parduodamos ir budavo reikalaujama uzvezti dar didesne partija prekiu nors uz sena dar ne cento nesumokedavo, o jeigu isdrysdavai paklausti del savo pinigu, tai jau 100% garantija kad skrisi is ju tinklo ir tavo prekes atvivez jie patys.Tai tiesa, toks lietuviskas(airiskas)bizniukas.Sunaikinti silpnesni uz jo paties pinigus.Pazystu labai daug zmoniu kurie del tokiu reikaliuku ir sedi anglijoj o tokie kaip raynair ir maksimos be konkurentu dirba ir daro ka nori, ir visa tauta asilais laiko.Labai gaila del to.

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar namuose JK turi lietuvišką televiziją?

Taip, turiu

Neturiu

Neturiu, bet kartais pažiūriu per internetą

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radio

Anglija.lt chat

Sprint Ekspress
Hair culture salon
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage   Palmers green klinika