Naujienos

Britaniją siaubia audra

2008-03-10

Anglijos vakaruose, kur iš Atlanto vandenyno atkeliavusi audra šį rytą padarė daugiausiai žalos, 7 tūkstančiai šeimų liko be elektros po to, kai audros nulaužti medžiai, virsdami nutraukė elektros laidus. Kai kurie, pajūryje gyvenantys žmonės turėjo evakuotis, nes baiminamasi, jog itin stiprūs vėjai gali sugriauti namus.

Sinoptikai prognozuoja, kad per šalį besiritanti audra gali būti didžiausia per visą dešimtmetį. Jų teigimu, ekstremalios gamtos sąlygos išliks visą pirmadienį, o vėjo gūsiai labiausiai sustiprės maždaug tuo apie penktą valandą vakaro – būtent tuomet, kai dauguma britų po darbo vyksta namo.

Policija ir gelbėjimo tarnybos ragina žmones atsisakyti nebūtinų kelionių. O apsisprendusieji savo planų nekeisti, raginami būti atsargiais.

Pirmadienio ryte dauguma Anglijos gyventojų skubėjusių į darbą patyrė nepatogumų – dėl prastų oro sąlygų daug kur buvo įvesti laikini greičio ribojimo limitai traukinių eismui, taip pat buvo sutrikęs bendrovės „South West Trains“ traukinių eismas į Londoną. Pagal maršrutą vėlavo visi į Guildfordo stotį vykę traukiniai, vienas iš net dvi valandas.

Dėl kol kas nedidelių potvynių ir nuvirtusių medžių kai kuriose vietose uždarius eismo juostas judriausiame Britanijos kelyje M25 ties Devonu ir Cornwalliu susidarė didžiuliai kamščiai. Baiminamasi, jog bangoms persiritus per apsaugines užtvaras, šalies pakrantę gali nusiaubti ir didesni potvyniai.

Dėl oro sąlygų bendrovė „British Airways“ atšaukė dalį planuotų skrydžių iš Heathrow ir Gatwicko oro uostų. Laivybos kompanija "P&O Ferries" atšaukė reisus iš Portsmuto į Bilbao. Potvynis taip pat atskyrė D.Britaniją nuo Prancūzijos ir Velsą nuo Airijos - kanalai uždaryti.

Kaip praneša gelbėtojai, pakrančių apsaugos tarnyba bando padėti 13 įgulos narių turinčiam švedų bendrovės tanklaiviui Lamanšo sąsiauryje.

Anglija.lt
Telegraph.co.uk nuotrauka

   

Susiję raktiniai žodžiai: Audros, British Airways, Cornwallis, Devonas, Guildford, Orai, Potvyniai

 
 
 

Susiję straipsniai:

 
 
 

Apklausa

Ką šiemet veiksi per Velykų ilgąjį savaitgalį?

Vyksiu į Lietuvą

Vyksiu į kelionę (bet ne į LT)

Ilsėsiuosi namuose, UK

Dirbsiu

Dar nežinau

Skelbimai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage
Palmers green klinika