Naujienos

Emigrantų šeimos įsigudrino gauti dvigubas pašalpas už vaikus

2013-05-23

Apsukrumo nestokojantys emigrantai sugeba gauti dvigubas pašalpas už gimusius vaikus. Užtenka deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje ir vaikui priklausys beveik 1,5 tūkst. litų siekianti vienkartinė pašalpa, nepaisant to, kur iš tiesų šeima gyvena.

Kiekvienam gimusiam vaikui Lietuvoje skiriama vienkartine 1430 Lt dydžio išmoka, tačiau tokius pinigus įsigudrino gauti ir užsienyje mokesčius mokantys emigrantai.

Jungtinėje Karalystėje gyvenančios mamos socialiniuose tinkluose dalijasi patirtimi, kaip gauti išmokas Lietuvoje, nors vaikas gimė užsienyje ir ten jau gauna pašalpas.
Nuo vaiko gimimo nepraėjus metams tereikia mažyliui išimti lietuvišką asmens dokumentą, Lietuvoje trumpam deklaruoti jo gyvenamąją vietą kartu su vienu iš jo tėvų, kreiptis paramos į savivaldybę ir 1430 Lt jau tavo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sako, kad tokias pinigų dalybas leidžia įstatymai.

„Aš tikrai nemanyčiau, kad tai yra piktnaudžiavimas, nes tai yra mūsų pilietis. Jeigu būtų kitos šalies pilietis, galbūt kitaip svarstytume, o jis yra mūsų pilietis ir yra sveikintinas dalykas, kad šeimos kuriasi ir tų vaikučių pas mus Lietuvoje daugiau. O nepriklausomai nuo to, kad jie kažkuriuo tai laikotarpiu išvyksta, galbūt turi tam galimybę ar studijuoti, ar dirbti, tai nuo to visiškai nepriklauso“, – kalbėjo A. Pabedinskienė.

Ekspertai pritaria, kad valstybė turėtų remti jaunas šeimas, tačiau kartu turėtų pasverti prioritetus ir nuspręsti, ar dvigubos pašalpos būtinos, juolab, kad per krizę pašalpos Lietuvoje gyvenantiems vaikams stipriai apkarpytos.

„Problema, kad mes tų pinigų neturim per daug. Turėtumėm spręsti, kiek realiai šita parama tarnauja tikslui. Jeigu tikslas yra paremti vaiką, kuriam trūksta, jeigu tikslas yra parodyti dėmesį jaunai šeimai Lietuvoje, tai aišku, kad nėra gerai, kai mokami pinigai šeimai, kuri Lietuvoje negyvena, arba nesiorientuoja grįžti į Lietuvą“, – sakė Socialinių tyrimų ir darbo instituto direktorius Boguslavas Gruževskis.

Išmokos vaikams iki dvejų metų Lietuvoje mokamos tik socialiai remtinoms šeimoms. Emigrantų šeimos tokias išmokas gali gauti tik toje valstybėje, kurioje dirba, nepriklausomai, kur vaikas gyvena. Tačiau tais atvejais, kai pašalpa darbo šalyje yra mažesnė negu Lietuvoje, skirtumą primoka Lietuva.

   

delfi.lt

Susiję raktiniai žodžiai: Algimanta Pabedinskienė, Boguslavas Gruževskis, Emigrantai, Gyvenamosios vietos deklaracija, Pašalpos už vaikus

 

Komentarai

as rašė
2013-10-16 15:28
ar imanoma gauti is siaurines airijos paslpa kai gyvenam vieta jau deklaruoju lietuvoje,ar uzsienyje tai suzino

as rašė
2013-05-28 11:46
jokios vienkartines negavau is visu triju vaiku pagimdzius.senai panaikinta 500 svaru vienkartine raso nesuvokia ka raso

migrante rašė
2013-05-26 23:31
Kas per idijotas rase sita tema?Tegu suzino,po to meto kaltinimus.SOCIALINIS skyrius lt mato gimimo liudijime vaiko gimimo vieta,t.y UK,bet vistiek skiria vienkartine parama.Tai anoks cia ne apgaudinejimas,o UK irgi moka vienkartine pasalpa,tik jeigu iki vaiko gimimo jau gauni taxs kreditus.Va as pries 6 men pagimdziau ir is UK negavau jikios vienkartines,nes negavau iki siol jokiu pasalpu UK,o gaunu tik benefita uz mazaji ta po 20sv/sav ir motinystes atostoginius nes pries gimdyma ilga laika dirbau

lietuvis rašė
2013-05-25 15:15
Tuos pinigus ir isleidzia lietuvoj, ne aqnglijoj.Ir kiek remia emigrantai ta lietuva,kiek pinigu sugryzta. Tegul pasiziuri seimas kur uz Stankunaite moka,tai nereikes emigrantu pinigus skaiciuot.

ir dar.. rašė
2013-05-24 14:59
kokias dar dvigubas,nuo kada Anglija moka kokia vienkartine pasalpa gimus vaikui??....jei tu nedirbai pries dekretines,tai ir nieko negausi,o jei dirbai,tai tau perskaiciuos taxus vaikui gimus ir dades uz ta vaika,tai cia nera juk vienkartine pasalpa

jei lietuvos rašė
2013-05-24 14:57
pilietis,turi lietuviska pasa,vadinas ir gali vienkartine ismoka pasiimt,taigi ir tiek ziniu...o tam ponui pasakysiu taip,neleiskit vejais pinigu seime!!

as rašė
2013-05-24 10:09
Neimsiu ir man nereikia ju varganu pinigeliu,todel ir darau vaikui angliska pasa

one rašė
2013-05-24 09:33
Taip as visiskai pritariu Jums petrute,o kas gi privede prie to kad tapome emigrantais...

petrute rašė
2013-05-24 08:39
ir gerai daro kad pasiima ismokas uz vaika , tevai lietuvoj gyveno , dirbo ,mokejo mokescius , o dar jau nereikalingi kai vaiku turi daugiau , nesvarbu kur jie gime , gal ateis laikas ir jie grys atgal i lietuva . bet del pinigeliu trukumo isvyko dirbti kitur . dar karta matyti kaip rupinasi savo pilieciais kai kurie atstovai . maciau zinias kaip tas ponas snekejo tipo truksta pinigu , o cia emigrantai atima .

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar gyvenant JK yra tekę kreiptis į Citizens advice bureau?

Taip, kreipiausi – padėjo

Taip, tačiau naudos negavau

Ne

Net nežinau, kas tai yra

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radijas

Anglija.lt pokalbiai

Sprint Ekspress
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas