Naujienos

Emigrantų šeimos įsigudrino gauti dvigubas pašalpas už vaikus

2013-05-23

Apsukrumo nestokojantys emigrantai sugeba gauti dvigubas pašalpas už gimusius vaikus. Užtenka deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje ir vaikui priklausys beveik 1,5 tūkst. litų siekianti vienkartinė pašalpa, nepaisant to, kur iš tiesų šeima gyvena.

Kiekvienam gimusiam vaikui Lietuvoje skiriama vienkartine 1430 Lt dydžio išmoka, tačiau tokius pinigus įsigudrino gauti ir užsienyje mokesčius mokantys emigrantai.

Jungtinėje Karalystėje gyvenančios mamos socialiniuose tinkluose dalijasi patirtimi, kaip gauti išmokas Lietuvoje, nors vaikas gimė užsienyje ir ten jau gauna pašalpas.
Nuo vaiko gimimo nepraėjus metams tereikia mažyliui išimti lietuvišką asmens dokumentą, Lietuvoje trumpam deklaruoti jo gyvenamąją vietą kartu su vienu iš jo tėvų, kreiptis paramos į savivaldybę ir 1430 Lt jau tavo.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sako, kad tokias pinigų dalybas leidžia įstatymai.

„Aš tikrai nemanyčiau, kad tai yra piktnaudžiavimas, nes tai yra mūsų pilietis. Jeigu būtų kitos šalies pilietis, galbūt kitaip svarstytume, o jis yra mūsų pilietis ir yra sveikintinas dalykas, kad šeimos kuriasi ir tų vaikučių pas mus Lietuvoje daugiau. O nepriklausomai nuo to, kad jie kažkuriuo tai laikotarpiu išvyksta, galbūt turi tam galimybę ar studijuoti, ar dirbti, tai nuo to visiškai nepriklauso“, – kalbėjo A. Pabedinskienė.

Ekspertai pritaria, kad valstybė turėtų remti jaunas šeimas, tačiau kartu turėtų pasverti prioritetus ir nuspręsti, ar dvigubos pašalpos būtinos, juolab, kad per krizę pašalpos Lietuvoje gyvenantiems vaikams stipriai apkarpytos.

„Problema, kad mes tų pinigų neturim per daug. Turėtumėm spręsti, kiek realiai šita parama tarnauja tikslui. Jeigu tikslas yra paremti vaiką, kuriam trūksta, jeigu tikslas yra parodyti dėmesį jaunai šeimai Lietuvoje, tai aišku, kad nėra gerai, kai mokami pinigai šeimai, kuri Lietuvoje negyvena, arba nesiorientuoja grįžti į Lietuvą“, – sakė Socialinių tyrimų ir darbo instituto direktorius Boguslavas Gruževskis.

Išmokos vaikams iki dvejų metų Lietuvoje mokamos tik socialiai remtinoms šeimoms. Emigrantų šeimos tokias išmokas gali gauti tik toje valstybėje, kurioje dirba, nepriklausomai, kur vaikas gyvena. Tačiau tais atvejais, kai pašalpa darbo šalyje yra mažesnė negu Lietuvoje, skirtumą primoka Lietuva.

   

delfi.lt

Susiję raktiniai žodžiai: Algimanta Pabedinskienė, Boguslavas Gruževskis, Emigrantai, Gyvenamosios vietos deklaracija, Pašalpos už vaikus

 
 
 

Susiję straipsniai:

 

Apklausa

Ką šiemet veiksi per Velykų ilgąjį savaitgalį?

Vyksiu į Lietuvą

Vyksiu į kelionę (bet ne į LT)

Ilsėsiuosi namuose, UK

Dirbsiu

Dar nežinau

Skelbimai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage
Lituanica