Naujienos

Įspėjama apie nelegalių tatuiruočių salonų pavojus

2013-04-27

Anglijos ir Velso savivaldybių vadovai išsakė įspėjimą apie tai, kad nelegalūs ir nelicencijuoti tatuiruočių salonai kelia ŽIV ir hepatito užsikrėtimo pavojų savo klientams, skelbia BBC.

Vietos valdžios asociacija (VVA) pareiškė, kad tokie tatuiruočių meistrai dažniau yra linkę naudoti standartų neatitinkančią įrangą ir neužtikrinti pakankamo sterilumo.

Be to, jie taip pat rečiau domis asmens amžiumi ar jo sveikatos istorija.

VVA teigia, kad nekontroliuojami tatuiruočių meistrai dirba namuose, sodo daržinėse ar pabuose bei klubuose. Pastebima, kad klientus jiems sekasi lengvai privilioti dėl pigesnių paslaugų – tačiau pigesniais įkainiais susigundę žmonės rizikuoja pasigauti rimtas odos infekcijas, hepatitą ar ŽIV.

Specialistai ragina visus, pasidariusius tatuiruotes pas nelegalius menininkus, kreiptis į savo bendrosios praktikos gydytoją ir pasitikrinti sveikatą bei vietos valdžiai pranešti apie neteisėtai dirbančius asmenis.

Pabrėžiama, kad kiekvienas tatuiruočių meistras turėtų užsiregistruoti vietos savivaldybėje bei dirbdamas laikytis sveikatos ir saugumo nuostatų.

Britanijoje šiuo metu veikia 1500 licencijuotų tatuiruočių salonų, o maždaug trečdalio 25-34 metų amžiaus britų kūną puošia bent vienas kūno piešinys.

Vienas teisėtai dirbantis tatuiruočių meistras pasakojo apie atvejį, kai tatuiruotę pas „nelegalą“ pasidariusi mergina vos neteko kojos kilus infekcijai dėl per giliai patekusių dažų.


   

Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Hepatitas, Pavojus, Tatoo, Tatuiruočių salonas, Tatuiruotė, ŽIV

 
 
 
 

Apklausa

Ką šiemet veiksi per Velykų ilgąjį savaitgalį?

Vyksiu į Lietuvą

Vyksiu į kelionę (bet ne į LT)

Ilsėsiuosi namuose, UK

Dirbsiu

Dar nežinau

Skelbimai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas
Lituanica