Naujienos

Karalius mirė, tegyvuoja „Achemos“ karalienė

2012-03-02

Koncerno „Achemos grupė“ didžiosios pertvarkos, susijusios su pagrindinių akcininkų kaita, prasidės 2013 metais, o pirmieji jų daigai turėtų būti pasėti jau šį pavasarį – po „KLASco“ ir „Achemos grupės“ akcininkų susirinkimų.

Nedelsiant imtis esminių pertvarkų ir pradėti įgyvendinti „naują „Achemos grupės“ strategiją“, Lydai Lubienei, Bronislovo Lubio našlei, kliudo tai, kad šio verslo įkūrėjas ir pagrindinis variklis išėjo anapilin, kai jau buvo patvirtinti grupės įmonių 2012 metų biudžetai ir investiciniai projektai.

Kaip tiksliai pasiskirstys B.Lubio turėtas 62 proc. akcijų paketas, taip pat paaiškėjo tik praėjusios savaitės pabaigoje.

L.Lubienė, valdydama savo ir savo dukros akcijas, tapo pagrindine „Achemos grupės“ akcininke. Kai kuriose koncerno įmonėse ji apsilankė dar prieš Naujuosius. Ten dirbantiems žmonėms darė įspūdį tai, kad prisistatydama ir kviesdama toliau dirbti kartu, ji kalbėjo taip užtikrintai, jog visiems buvo aišku, kad prieš save mato naująją šeimininkę.

L.Lubienės užsakymu koncerno įmonėse dabar atliekamas finansinis auditas. Tai gali reikšti, kad naujoji savininkė nori tiksliai sužinoti, ką paveldėjo, arba tokių duomenų gali pageidauti nauji vadovai, kuriuos ji samdys.

Iškart po B.Lubio mirties koncerną valdyti ėmėsi viceprezidentas Arūnas Laurinaitis. Tačiau jis lieka eiti viceprezidento pareigas, nes pagrindinė koncerno akcininkė praėjusią savaitę pranešė, jog naują „Achemos grupės“ strategiją bendromis jėgomis įgyvendins grupės prezidentas ir jo paskirta komanda“.

Ar A.Laurinaičiui yra galimybių užimti prezidento postą, kol kas neaišku. Vieni šaltiniai koncerno viduje tvirtina, kad jis jau dabar ranka rankon dirba su L.Lubiene, kiti – kad į šį postą pretenduoja kiti asmenys.

L.Lubienė savo pranešime informavo, kad „koncerno valdyba bus sudaryta iš nepriklausomų patyrusių Lietuvos ir užsienio verslo profesionalų“.

A.Laurinaitis yra smulkusis „Achemos grupės“ akcininkas bei valdybos narys. Be jo, „Achemos grupės“ valdyboje dar yra „Achemos“ trąšų gamyklos vadovas Jonas Sirvydis, „Achemos grupės“ teisės reikalų direktorius Romualdas Žadeika ir smulkusis koncerno akcininkas Rimantas Rėklaitis.

Tik po šių senbuvių ir L.Lubienės pokalbių paaiškės, kokia bus valdybos sudėtis, nes jau dabar pagrindinė koncerno akcininkė kviečia „visus „Achemos grupės“ akcininkus paremti vieningos nepriklausomos valdybos sudarymą“.

Kai versle tokios derybos nepavyksta, tai valdybos posėdžiai dažniausiai vyksta advokatų kontorose.

„Achemos grupės“ akcininkų susirinkimas vyks balandžio mėnesį.

Parengta pagal www.15min.lt informaciją

   

15min.lt

Susiję raktiniai žodžiai: Achemos grupė, Akcininkai, Bronislovas Lubys, Valdyba

 
 
 
 

Apklausa

Ką šiemet veiksi per Velykų ilgąjį savaitgalį?

Vyksiu į Lietuvą

Vyksiu į kelionę (bet ne į LT)

Ilsėsiuosi namuose, UK

Dirbsiu

Dar nežinau

Skelbimai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas