Naujienos

Lietuviai prieš Velykas vėl važiuoja apsipirkti į Lenkiją

2012-04-02

Praėjusį savaitgalį parduotuves Lenkijoje užplūdo pirkėjai iš Lietuvos. Jie tapo kaimynų valstybės ekonomikos ramsčiu, nes viena šeima vien maisto produktams vidutiniškai išleido nuo 400 iki 1000 litų.

Ieškoti pigesnių prekių į kaimyninę valstybę važiavo ne tiktai Kauno, Šakių, Marijampolės, Druskininkų, Kalvarijos gyventojai, bet ir vilniečiai, ukmergiškiai, rašoma „Lietuvos ryte”. Apsipirkti Lenkijoje prieš vieną didžiausių metų švenčių lietuvius skatino ne tik tėvynėje nuolat kylančios kainos, bet ir kaimynų valstybėje gerokai mažesnis pridėtinės vertės mokestis maisto produktams ir krintantis zloto kursas.

Suvalkuose prie prekybos centro „Lidl” Jono Pauliaus II gatvėje ankstų šeštadienio rytą rikiavosi pusšimtis automobilių. Keturiasdešimt iš jų – lietuviškais valstybiniais numeriais. Apsipirkdama viena šeima parduotuvėje užtrunka maždaug pusvalandį. Taigi tikėtina, kad vien prie šio prekybos centro per vieną dieną sustoja beveik tūkstantis automobilių iš Lietuvos.

Kalbinti pirkėjai tvirtino, kad pirkti prekių už šimtą litų į Lenkijos miestus važiuoja nebent arčiausiai sienos esančių Lazdijų gyventojai. Atvykę iš toliau lenkų prekeiviams šiomis dienomis sumoka iki tūkstančio litų. Tad viename Lenkijos prekybos centre lietuviai per dieną palieka ir iki pusės milijono litų.

Lietuviai į Lenkiją keliauja dėl to, kad šioje valstybėje maistui, kaip pirmo būtinumo prekei, taikomas gerokai mažesnis PVM. Mėsai, pienui ir neperdirbtiems maisto produktams jis yra 5 proc., kitiems produktams taikomas 8 proc. PVM tarifas. O Lietuvoje PVM visiems maisto produktams vienodas – 21 proc.

Lietuviai dar laimi ir dėl kritusio zloto kurso lito atžvilgiu. Valiutų rinkoje Lietuvoje jo kaina savaitgalį siekė 0,83 lito. Tačiau į Lenkiją vykstantys lietuviai tėvynėje nesidairė į valiutų keityklas - daug geresniu kursu litus į zlotus galima išsikeisti pasienyje arba Lenkijos miestuose, dar ir taip suteikiant progą užsidirbti kaimynams. Pavyzdžiui, Suvalkuose šeštadienį 1 litą keitė į 1,18 zloto.

Tačiau ne pirmą kartą apsipirkti atvažiuojantys lietuviai pastebėjo, kad praėjusią savaitę zloto kursas nustojo kritęs. Anksčiau už 1 litą keityklose mokėjo daugiau – po 1,23–1,25 zloto.

Beje, nors kiaušinių kainos Lenkijoje prieš Velykas irgi išaugo, jos vis tiek mažesnės nei Lietuvoje. Prekybos centruose ir turgavietėse dešimt rudų kiaušinių kainavo apie 5 litus.

Parengta pagal www.15min.lt informaciją

   

15min.lt

Susiję raktiniai žodžiai: Ekonomika, Prekybos centras, PVM, Valiutų kursai

 

Susiję straipsniai:

 
 

Komentarai

to aldi rašė
2012-04-03 10:18
Taip, taip, ne vieno Lidlo nera:
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-69BBC5E7-D9FB704B/lidl_pl/hs.xsl/6097.htm

;)

aldi rašė
2012-04-03 10:03
lenkijoj lidlo nera

......... rašė
2012-04-03 09:57
Visiems rasantiems, kurie tik Beckton'o Lidl'a ir mate savo gyvenime...

Lenkijoje Lidl'as irgi yra ir daug lietuviu ir ne tik lietuviu ten apsipirkineja, delto ta nuotrauka ir ideta...

to 3 pirmiem kaimieciam rašė
2012-04-03 09:16
Kas nors man gali atsakyt, prie ko cia isvis Becktono Lidlas? Naujiena gi apie Lenkija.
O va sitoj vietoj - "apie Bectono Lidla esate girdeje tik is pasaku" - garsiai juokiausi:) Joooo, Becktono Lidlas - cia tai tikra pasaka! Net pasvajot apie toki roju negalejai, ar ne?!:-D

visi 3 kaimieciai rašė
2012-04-03 06:04
tai kad pirma reikia zeme suart, reikia pas Ceska nueit, arklio paprasyt, plugo...
tas zaltys be 4 bambaliu kobros alaus i kalbas net neina...
veliau tuos runkelius sodinti reikes, per visa vasara ravesim, o tik rugseji ir kasim!

3 pirmiem kaimieciam rašė
2012-04-02 19:41
panasu, kad sedit balbieriskiuose ir apie Bectono Lidla esate girdeje tik is pasaku. Kas ten yra buves, is kart pamatys 10 skirtumu. Eikit geriau runkeliu kasti nesedeje prie rimtu straipsniu.

dar pirmam rašė
2012-04-02 11:07
O, beje, prie ko cia isvis Biedronka, jeigu straipsnyje minimas Lidlas?
Issipagiriok pries rasydamas, mielasis o:)))

to o rašė
2012-04-02 11:05
O kas su Becktono Lidlu negerai? Cia tipo izeist kazka norejai, ar prie ko cia tas Becktonas?

o, rašė
2012-04-02 10:42
tai ka,redakcija neturi Biedronka nuotraukos,kad Lidla iklijavo? Kyla mintis,kad redakcija irgi gyvena salia Becktono Lidlo.

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar namuose JK turi lietuvišką televiziją?

Taip, turiu

Neturiu

Neturiu, bet kartais pažiūriu per internetą

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radio

Anglija.lt chat

Sprint Ekspress
Hair culture salon
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas   Palmers green klinika