Naujienos

Lietuviai prieš Velykas vėl važiuoja apsipirkti į Lenkiją

2012-04-02

Praėjusį savaitgalį parduotuves Lenkijoje užplūdo pirkėjai iš Lietuvos. Jie tapo kaimynų valstybės ekonomikos ramsčiu, nes viena šeima vien maisto produktams vidutiniškai išleido nuo 400 iki 1000 litų.

Ieškoti pigesnių prekių į kaimyninę valstybę važiavo ne tiktai Kauno, Šakių, Marijampolės, Druskininkų, Kalvarijos gyventojai, bet ir vilniečiai, ukmergiškiai, rašoma „Lietuvos ryte”. Apsipirkti Lenkijoje prieš vieną didžiausių metų švenčių lietuvius skatino ne tik tėvynėje nuolat kylančios kainos, bet ir kaimynų valstybėje gerokai mažesnis pridėtinės vertės mokestis maisto produktams ir krintantis zloto kursas.

Suvalkuose prie prekybos centro „Lidl” Jono Pauliaus II gatvėje ankstų šeštadienio rytą rikiavosi pusšimtis automobilių. Keturiasdešimt iš jų – lietuviškais valstybiniais numeriais. Apsipirkdama viena šeima parduotuvėje užtrunka maždaug pusvalandį. Taigi tikėtina, kad vien prie šio prekybos centro per vieną dieną sustoja beveik tūkstantis automobilių iš Lietuvos.

Kalbinti pirkėjai tvirtino, kad pirkti prekių už šimtą litų į Lenkijos miestus važiuoja nebent arčiausiai sienos esančių Lazdijų gyventojai. Atvykę iš toliau lenkų prekeiviams šiomis dienomis sumoka iki tūkstančio litų. Tad viename Lenkijos prekybos centre lietuviai per dieną palieka ir iki pusės milijono litų.

Lietuviai į Lenkiją keliauja dėl to, kad šioje valstybėje maistui, kaip pirmo būtinumo prekei, taikomas gerokai mažesnis PVM. Mėsai, pienui ir neperdirbtiems maisto produktams jis yra 5 proc., kitiems produktams taikomas 8 proc. PVM tarifas. O Lietuvoje PVM visiems maisto produktams vienodas – 21 proc.

Lietuviai dar laimi ir dėl kritusio zloto kurso lito atžvilgiu. Valiutų rinkoje Lietuvoje jo kaina savaitgalį siekė 0,83 lito. Tačiau į Lenkiją vykstantys lietuviai tėvynėje nesidairė į valiutų keityklas - daug geresniu kursu litus į zlotus galima išsikeisti pasienyje arba Lenkijos miestuose, dar ir taip suteikiant progą užsidirbti kaimynams. Pavyzdžiui, Suvalkuose šeštadienį 1 litą keitė į 1,18 zloto.

Tačiau ne pirmą kartą apsipirkti atvažiuojantys lietuviai pastebėjo, kad praėjusią savaitę zloto kursas nustojo kritęs. Anksčiau už 1 litą keityklose mokėjo daugiau – po 1,23–1,25 zloto.

Beje, nors kiaušinių kainos Lenkijoje prieš Velykas irgi išaugo, jos vis tiek mažesnės nei Lietuvoje. Prekybos centruose ir turgavietėse dešimt rudų kiaušinių kainavo apie 5 litus.

Parengta pagal www.15min.lt informaciją

   

15min.lt

Susiję raktiniai žodžiai: Ekonomika, Prekybos centras, PVM, Valiutų kursai

 
 
 

Susiję straipsniai:

 
 
 

Apklausa

Ką šiemet veiksi per Velykų ilgąjį savaitgalį?

Vyksiu į Lietuvą

Vyksiu į kelionę (bet ne į LT)

Ilsėsiuosi namuose, UK

Dirbsiu

Dar nežinau

Skelbimai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage
Palmers green klinika