Naujienos

Lietuviai – tarp 6-ių optimistiškiausiai dėl krizės nusiteikusių ES tautų

2012-01-27

Lietuvoje maždaug per pusmetį padaugėjo pesimistų, manančių, kad blogiausia krizės dalis dar laukia ateityje. Tačiau lietuviai patenka tarp 6 optimistiškiausiai nusiteikusių tautų Europos Sąjungoje (ES), rodo „Eurobarometro“ tyrimas. Lietuvių pesimizmą galėjo auginti kalbos apie dar vieną krizės bangą ir biudžeto projekto karpymas, mano sociologai.

„Eurobarometro“ apklausoje buvo pateiktas klausimas apie tai, ar „ekonominės krizės poveikis darbo vietoms jau pasiekė aukščiausią tašką“, ar vis tik „blogiausia dar ateityje“.

ES šalių gyventojų sakančių, kad blogiausia dar priešaky, vidurkis – 68 proc., Lietuvoje – 61 proc., prieš pusmetį tokių buvo 48 proc. Sumažėjo ir optimistų, sakančių, kad krizė darbo vietoms įtakos nebeturės, – nuo 45 proc. iki 31 proc., tačiau Lietuva išlieka 6 vietoje „pagal optimizmą“ tarp 27 ES šalių.

„Nuomonės pasikeitimą greičiausiai lėmė vadinamoji „antroji krizės banga“ ar bent jos baimė. Žmonės mato pranešimus, kad dalyje Europos Sąjungos šalių padėtis tik blogėja, o ne stabilizuojasi, kaip manėme pavasarį. Dėl šios priežasties žmonėms kyla baimė, kad situacija gali blogėti ir pas mus. Nerimą paskatino ir 2012 metų biudžeto tvirtinimas. Atsisakyta numatytų išmokų padidėjimo, vėl imtasi kardinalų „karpymų“. Tai žmonės priėmė kaip aiškią žinią, jog 2012 metais bus sunkiau“, - kas galėjo padidinti lietuvių pesimizmą, aiškina „TNS LT“ vyriausioji projektų vadovė Agnė Ambrazevičienė.

Latviai ir estai nėra tokie pesimistai kaip lietuviai, atitinkamai 58 proc. ir 55 proc. mano, kad blogiausia dar laukia.

Mažiausia optimistų yra Portugalijoje – 84 proc. jos gyventojų mano, kad blogiausia dar priešaky, taip pat Didžiojoje Britanijoje ir Kipre – atitinkamai 79 ir 80 proc. pesimistų. Tokį portugalų pesimizmą galima sieti su neapibrėžta šalies ekonomine padėtimi, mano sociologas, „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

„Paprastai tyrimuose, kur klausiama apie būsimas šeimos pajamas, nuotaikas, lietuviai seniai nebe pati pesimistiškiausia šalis. Sakyti, kad lietuviai pesimistai iš prigimties, ar toks charakteris, tikrai negalima (...) lietuviai pakankamai racionaliai reaguoja į vykstančius procesus“, - sako sociologas, pasak kurio, lietuvių nuotaikos paprastai krenta dėl svarbių priežasčių – Rusijos krizės, riaušių prie Seimo ir pan.

Parengta pagal Delfi.lt informaciją

   

Susiję raktiniai žodžiai: Apklausa, Ekonominės krizės poveikis, Krizė, Lietuviai, Nuotaikos dėl krizės, Optimizmas, Pesimistai

 
 
 

Susiję straipsniai:

 
 
 

Apklausa

Kaip vertini Lietuvos dainą, kuri skambės šių metų "Eurovizijoje"?

Patinka

Nepatinka

Neturiu nuomonės

Negirdėjau jos

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radijas

Anglija.lt pokalbiai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage
Palmers green klinika