Naujienos

Lietuviai – tarp 6-ių optimistiškiausiai dėl krizės nusiteikusių ES tautų

2012-01-27

Lietuvoje maždaug per pusmetį padaugėjo pesimistų, manančių, kad blogiausia krizės dalis dar laukia ateityje. Tačiau lietuviai patenka tarp 6 optimistiškiausiai nusiteikusių tautų Europos Sąjungoje (ES), rodo „Eurobarometro“ tyrimas. Lietuvių pesimizmą galėjo auginti kalbos apie dar vieną krizės bangą ir biudžeto projekto karpymas, mano sociologai.

„Eurobarometro“ apklausoje buvo pateiktas klausimas apie tai, ar „ekonominės krizės poveikis darbo vietoms jau pasiekė aukščiausią tašką“, ar vis tik „blogiausia dar ateityje“.

ES šalių gyventojų sakančių, kad blogiausia dar priešaky, vidurkis – 68 proc., Lietuvoje – 61 proc., prieš pusmetį tokių buvo 48 proc. Sumažėjo ir optimistų, sakančių, kad krizė darbo vietoms įtakos nebeturės, – nuo 45 proc. iki 31 proc., tačiau Lietuva išlieka 6 vietoje „pagal optimizmą“ tarp 27 ES šalių.

„Nuomonės pasikeitimą greičiausiai lėmė vadinamoji „antroji krizės banga“ ar bent jos baimė. Žmonės mato pranešimus, kad dalyje Europos Sąjungos šalių padėtis tik blogėja, o ne stabilizuojasi, kaip manėme pavasarį. Dėl šios priežasties žmonėms kyla baimė, kad situacija gali blogėti ir pas mus. Nerimą paskatino ir 2012 metų biudžeto tvirtinimas. Atsisakyta numatytų išmokų padidėjimo, vėl imtasi kardinalų „karpymų“. Tai žmonės priėmė kaip aiškią žinią, jog 2012 metais bus sunkiau“, - kas galėjo padidinti lietuvių pesimizmą, aiškina „TNS LT“ vyriausioji projektų vadovė Agnė Ambrazevičienė.

Latviai ir estai nėra tokie pesimistai kaip lietuviai, atitinkamai 58 proc. ir 55 proc. mano, kad blogiausia dar laukia.

Mažiausia optimistų yra Portugalijoje – 84 proc. jos gyventojų mano, kad blogiausia dar priešaky, taip pat Didžiojoje Britanijoje ir Kipre – atitinkamai 79 ir 80 proc. pesimistų. Tokį portugalų pesimizmą galima sieti su neapibrėžta šalies ekonomine padėtimi, mano sociologas, „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

„Paprastai tyrimuose, kur klausiama apie būsimas šeimos pajamas, nuotaikas, lietuviai seniai nebe pati pesimistiškiausia šalis. Sakyti, kad lietuviai pesimistai iš prigimties, ar toks charakteris, tikrai negalima (...) lietuviai pakankamai racionaliai reaguoja į vykstančius procesus“, - sako sociologas, pasak kurio, lietuvių nuotaikos paprastai krenta dėl svarbių priežasčių – Rusijos krizės, riaušių prie Seimo ir pan.

Parengta pagal Delfi.lt informaciją

   

Susiję raktiniai žodžiai: Apklausa, Ekonominės krizės poveikis, Krizė, Lietuviai, Nuotaikos dėl krizės, Optimizmas, Pesimistai

 

Susiję straipsniai:

 
 

Komentarai

as rašė
2012-01-27 17:40
irgi buvau optimiste ir busiu

Tikras lietuvis rašė
2012-01-27 10:56
А нам всё равно, а нам всё равно, не боимся мы волка и лисы!!!!!

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar namuose JK turi lietuvišką televiziją?

Taip, turiu

Neturiu

Neturiu, bet kartais pažiūriu per internetą

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radio

Anglija.lt chat

Sprint Ekspress
Hair culture salon
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage   Palmers green klinika