Naujienos

Mergina prisipažino mačiusi, kaip tėvai nužudė jos seserį

2012-05-22

Česterio Karališkajame teisme nuskambėjo klaikus merginos liudijimas, kad ji mačiusi, kaip tėvai nužudę jos seserį.

2003 metų rugsėjį dingo septyniolikmetė moksleivė Shafilea Ahmed. Jos palaikai rasti 2004-ųjų vasarį Cumbria apylinkėse. Merginos nužudymu kaltinami jos tėvai - 52 metų amžiaus tėvas Iftikharas Ahmedas ir 49-erių motina Farzana Ahmed, pakistaniečiai.

Abu tėvai atkakliai neigia kaltinimus, tačiau prokurorai aiškina, kad dukterį jie nužudė dėl to, kad ji esą buvo "suvakarėjusi" ir atsisakė jiems paklusti. Anot kaltintojų, tėvai buvo įsitikinę, kad duktė jiems užtraukianti gėdą savo elgesiu.

"Kaltinamieji beveik 12 mėnesių bandė ją palaužti, tačiau suvokę, kad jiems tai nepavyks, galiausiai merginą nužudė, nes jos elgesys užtraukė šeimai gėdą," aiškina kaltintojas Andrew Edisas. Anot jo, tėvai ėmėsi smurto, siekdami priversti ją nusilenkti jų sprendimams.

Teismo procesas buvo vilkinamas iki pat 2010 metų, nes tik tuomet ryžosi prabilti vienintelė namuose vykdomo smurto liudininkė, Shafilea jaunesnioji sesuo Alesha Ahmed. Visą šį laiką mergina tylėjo ir prabilo tik tuomet, kai buso sulaikyta už dalyvavimą apiplėšime. Keisčiausia, kad ji dalyvavo apiplėšiant savo tėvų namus Warringtone.

Anot A.Ediso, Alesha regėjo tėvų sąmokslą ir "bendradarbiavimą" žudant jos seserį. "Šis liudijimas yra trūkstama dėlionės dalis, kurios tiek metų ieškojo bylą tirianti policija," teigia kaltintojas.

Panašu, kad merginą tėvai galėjo nubausti už tai, kad ji, "suvakarėjusi", atsisakė nuolankiai vykdyti tėvų sprendimą ir ištekėti. 2003 metais tėvai dukterį vežė į Pakistaną, siekdami ištekinti ją. Mergina ėmėsi kardinalių priemonių, siekdama išvengti vestuvių: kelionės metu ji išgėrė baliklio. Tiesa, merginos tėvai teisme aiškino, kad mergina baliklio išgėrusi netyčia, supainiojusi jį su dantų skalavimo skysčiu.

Pargabenta atgal į Jungtinę Karalystę, mergina buvo paguldyta į Warringtono ligoninę, kur ji bendravo su palatos drauge Foisa Aslam. Būtent ši mergina ir papasakojo policijai, kodėl Shafilea gėrė baliklio. Mergina prisimena ir tai, kad Shafilea jai tarstelėjusi "Tu net neįsivaizduoji, ką jie man padarė."

Teisme F.Aslam paaiškino, kad Shafilea tėvai priėmė pasiūlymą tuoktis už ją.

2003 lapkritį, kai mergina vis dar buvo laikoma dingusi, policija Ahmedų namuose paslėpė klausymo įrangą, kuria įrašyti ponios Ahmed grasinimai vaikams niekam mokykloje nepasakoti, kas nutikę namuose, aiškindama, kad jie paklius į didelę bėdą, jeigu išdrįs bent prasitarti.


Parengta pagal www.bbc.co.uk informaciją


Anglija.lt
Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Susiję raktiniai žodžiai: Pakistanas, Teisė, Tradicija, Žudikas

Komentarai

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Imonių katalogas

Apklausa

Ar stebėsi artėjantį Pasaulio krepšinio čempionatą?

Taip, stengsiuosi nepraleisti nė vienų varžybų!

Stebėsiu tik Lietuvos rinktinės varžybas

Kelias svarbiausias varžybas pažiūrėsiu

Nesidomiu krepšiniu ir nestebėsiu varžybų

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radijas

Anglija.lt pokalbiai

Sprint Ekspress
Admiral Markets
SpecStore
Hair culture salon
Retro plius
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage   Lituanica