Naujienos

Panevėžyje eksperimentuota su pacientais

2012-03-01

Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Diana Armonienė trečiadienį praneša, kad rezonansinės bylos, kurioje medikai kaltinami dėl eksperimentų su pacientais, nagrinėjimas kol kas vyksta sklandžiai.

Vasario 29  dieną vykusiame teismo posėdyje dalyvavo visi proceso dalyviai. Buvo baigtas skaityti kaltinamasis aktas, nustatyta įrodymų tyrimo tvarka ir išklausyti atvykę nukentėjusieji.

Ši byla nuskambėjo jau spalio mėnesį - anuomet dar tiksliai nežinota, kiek ir kieno kaltės esama. Pradėti ikiteisminį tyrimą tuomet paskatino Panevėžio mieste pasirodę skelbimai. Žmonės buvo kviečiami skiepytis nuo paukščių gripo - kiekvienam už tai žadėta 70-75 litai. Skelbimų autorius buvo R.Pakšys.

Absurdiška buvo tai, kad specialistams beliko gūžčioti pečiais - tuo metu tokios vakcinos nebuvo sukurta. Pradėjus tyrimą aiškėjo vis daugiau skandalingų faktų - vienas jų, kad R.Pakšys kai kuriuos pacientus gydė nuo ligų, kuriomis šie nesirgo. Taigi daugeliui jų nebuvo teiktasi pranešti, kad jie dalyvaujantys moksliniuose tyrimuose.

Tyrimų metu dvejus eksperimentinius vaistus gavę pacientai dėl ligos mirė. Tačiau R.Pakšys vaistų kompanijoms pateikiamose ataskaitose ir toliau rašė, kad šie pacientai jaučiasi gerai.

Gydytojai Rimantas Pakšys, Salvija Vilutienė ir Ligita Jančorienė kaltinami pagal LR Baudžiamojo kodekso 228 straipsnį dėl valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, kai dėl to didelės žalos patyria valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo.

Jie kaltinami ir dokumentų klastojimu bei atlikę draudžiamus biomedicininius tyrimus su žmonėmis.

Parengta pagal www.15min.lt informaciją

   

15min.lt

Susiję raktiniai žodžiai: Biomedicina, Eksperimentai, Teismas, Vakcina

 

Susiję straipsniai:

 
 

Komentarai

Siaubas kas darosi rašė
2012-03-01 16:34
Slykstus organizmai ,is tokiu paciu daryt eksperimentus,tikiuosi bus nubausti kaip ir pridera..!

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar namuose JK turi lietuvišką televiziją?

Taip, turiu

Neturiu

Neturiu, bet kartais pažiūriu per internetą

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radio

Anglija.lt chat

Sprint Ekspress
Hair culture salon
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage   Palmers green klinika