Naujienos

Å ventiniai renginiai Londone

2009-12-23

Kalėdos – ramybės metas

Nuo senų laikų Anglijoje gruodžio 25-oji – pirmoji Kalėdų diena – yra skiriama ramiam ir jaukiam pasisėdėjimui namuose ar svečiuose. Tą dieną beveik visos įstaigos nedirba: uždarytos parduotuvės, nevyksta renginiai ir net nevažinėja viešasis miesto ar tarpmiestinis transportas.

Naujieji metai – linksmybės iki paryčių
Tikriausiai visi puikiai žino, jog viena iš geriausių vietų pasaulyje sutikti Naujuosius yra Jungtinės Karalystės sostinė. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, šimtai tūkstančių linksmai nusiteikusių žmonių iš viso pasaulio susirinks Londono centre tam, kad pasitiktų Naujuosius metus.

Naujųjų metų fejerverkai
Koks gi Naujųjų metų sutikimas Londone be fejerverkų? Jų netruks visame mieste, tačiau pats pagrindinis šviesos ir ugnies šou vyks pietiniame Temzės krante prie „Londono akies“ (angl. Londono Eye). Miesto meras žada, kad čia Londonas palydės senuosius metus ir pasitiks naujuosius su dideliu trenksmu.

Turėkite omenyje, kad be jūsų dar daugybė žmonių atvyks į centrą, todėl užsiimti patogesnes vietas stebėti fejerverkams reikėtų iš anksto. Taip pat daugelis barų ir klubų Naujųjų metų naktį organizuoja mokamus renginius, į kuriuos bilietai gali kainuoti po kelias dešimtis svarų.

Visiems, bandysiantiems paleisti savas pirotechnikos priemones, patariama laikytis ypatingo atsargumo – nelaimės atveju galite nukentėti ne tik jūs, bet aplinkiniai ir net jūsų kaimynai.

Šventinis paradas pirmąją metų dieną
Sausio 1 dieną Londono centre įvyks kasmetinis paradas, kuriame žygiuos daugiau nei 10 tūkst. dalyvių net iš 20 šalių. Spalvingoje minioje išvysite šokėjus, akrobatus, žonglierius. Šių metų parado šūkis skamba taip: „Leiskite mums jus linksminti“. Taigi eisenos dalyviai iš visų jėgų stengsis perduoti susirinkusiems gerą nuotaiką.

Šiais metai parado maršrutas yra kiek kitoks, nei pernai. Eisena pajudės prie „The Ritz“ viešbučio (150 Piccadilly, London W1J 9BR), praeis „Lower Ragents Street“, „Waterloo Place“, „Pall Mall“, „Cockspur Street“ gatvėmis, Trafalgaro aikšte ir pasibaigs Parlamento aikštėje, prie Big Beno.

Saugumas švenčių metu
Londono valdžia rekomenduoja imtis šių saugumo priemonių per šventes: nesitarkite su draugais susitikti prie pagrindinių turizmo objektų, nes prie jų bus daugybė žmonių; pamatę pamestus krepšius ar kuprines, iš karto praneškite policijai; šventiniai fejerverkai sukels didžiulį triukšmą, tad turintiems problemų su klausa, patariama pasisaugoti; minioje gali būti daugybė kišenvagių, todėl saugokite savo daiktus; artėjant Naujiesiems ir iš karto po vidurnakčio daugelis mobiliųjų telefonų tinklų bus perkrauti ir neveiks.


   

Susiję raktiniai žodžiai: Kalėdos, Kalėdos Londone, Naujieji metai

 
 
 
 

Apklausa

Ką šiemet veiksi per Velykų ilgąjį savaitgalį?

Vyksiu į Lietuvą

Vyksiu į kelionę (bet ne į LT)

Ilsėsiuosi namuose, UK

Dirbsiu

Dar nežinau

Skelbimai

CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Įmonių katalogas
Lituanica