Naujienos

Vilniuje susirinko įtakingi Europos ir pasaulio politikai

2011-12-06

Iš Berlyno atvykusią H.Clinton pasitiko užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Derse. Šiandien Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre H.Clinton sakys kalbą apie pilietinės visuomenės svarbą laisvės ir demokratijos plėtrai.

Hillary Clinton oficialaus vizito priežastis - dalyvauti rengiamame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ministrų susitikime. Susitikimas Vilniuje rengiamas dėl to, kad šiemet ESBO pirmininkauja Lietuva. Kitąmet pirmininkavimą organizacijai perims Airija.

Anot ministro A.Ažubalio, H.Clinton atvyksta kaip renginio svečias, tačiau tokios viešnios dalyvavimas yra tartum signalas, padrąsinantis demokratines jėgas, liudijantis demokratines tendencijas, demokratinius lyderius ir organizacijas į pietus ir rytus nuo Lietuvos.

18-oji ESBO Ministrų Tarybos sesija Vilniuje vyks gruodžio 6-7 dienomis. Laukiama atvykstant 56 ESBO valstybių narių ir 12 Šiaurės Afrikos ir Azijos šalių - organizacijos partnerių - užsienio reikalų ministrų. Be daugelio kitų politikų, Lietuvoje viešės ir Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Catherine Ashton bei Vokietijos užsienio reikalų ministras Guidas Westerwelle.

Iš viso dvi dienas truksiančioje Ministrų tarybos sesijoje dalyvaus daugiau kaip tūkstantis užsienio svečių. Dėl šios priežasties sostinėje šiomis dienomis sustiprintas saugumas. Apsaugoti svečius sutelktos policijos, kariuomenės, pasienio apsaugos ir priešgaisrinės tarnybos pajėgos.

ESBO susitikime bus aptariami klausimai, susiję su užsitęsusiais konfliktais, tarptautinėmis grėsmėmis ir bendradarbiavimo su ESBO šalimis partnerėmis stiprinimu, įskaitant Pietų Vidurželio jūros regiono šalis ir Afganistaną.

Taip pat žadama tartis, kaip kovoti su naujomis grėsmėmis - kibernetiniu ir energetiniu saugumu, žmonių, ginklų ir narkotikų prekyba. Vienas klausimų turėtų būti ir vadinamasis Arabų pavasaris - demokratiniai sukilimai ir protestai Šiaurės Afrikos šalyse.

Parengta pagal www.15min.lt ir www.delfi.lt informaciją

 

Susiję straipsniai:

Britanijoje užkirstas kelias teroristų planams žmogui nupjauti galvą (2014-11-21)

JK parlamente stažuotojo paliktas „iPad“ sukėlė ant kojų specialiąsias tarnybas (2014-11-17)

JK suimti karalienę Elžbietą II planavę nužudyti islamistai (2014-11-08)

Saugumo spraga: į D. Cameroną atsitrenkė bėgikas [video] (2014-10-28)

Londono meras: JK tarnybos šalyje seka tūkstančius teroristų (2014-10-11)

 
 
 

   

15min.lt

Susiję raktiniai žodžiai: Audronius Ažubalis, ESBO, Hillary Clinton, Saugumas

Komentarai

Tavo vardas:

Komentaras:

Įvesk kodą iš paveiksliuko:
read me

 
Komentarai skirti vartotojų nuomonei išreikšti ir nebūtinai atitinka svetainės savininkų nuomonę. Už komentarų turinį Anglija.lt svetainės savininkai neatsako. Jei radote įstatymams prieštaraujantį komentarą, prašome pranešti info@anglija.lt.
 
 

Apklausa

Ar apsiperki per išpardavimus?

Taip, mėgstu įvairius išpardavimus!

Stebiu ir apsiperku tik kelių parduotuvių išpardavimuose

Nestebiu jų, bet jei kartais netyčia pataikau – taip

Ne

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radio

Anglija.lt chat

Admiral Markets
Hair culture salon
CEPELINAS.CO.UK - verslas Britanijoje

Orai

Barking garage   Lituanica