Lietuviai Britanijoje

3.jpg Kas kaltas, kad emigrantų vaikai nemoka lietuviškai? (2014-04-10)
Lietuvoje kelinti metai iš eilės kariaujama, ar leisti vartoti pavardžių rašyboje w ir q, ar ne. Liaudžiai poniškos politikų rungtynės, kas didesnis patriotas, nelabai rūpi. Liaudis tą w ir q praris, kaip prarijo „nelietuviškas“ f ir h, ir lietuviškumo dėl to neprarado. Gal vietoj rietynių dėl poros raidžių pats laikas ką nors nuveikti, kad emigrantų vaikai nepamirštų lietuvių kalbos?
Plačiau Komentarų: 54

3.jpg Kaip atpažinti emigrantų elitą? (2014-03-27)
Neseniai lankydamasi Lietuvoje išgirdau įdomų klausimą – ar bendrauju su emigrantų elitu? Atsakiau, kad kaip Lietuvoj taip ir Anglijoj bendrauju su žmonėmis, su kuriais man įdomu, nežiūrėdama, kokiai klasei jie priklauso ar patys save priskiria. Tačiau klausimas apie emigracijos elitą privertė susimąstyti. Ar toks reiškinys išties egzistuoja?
Plačiau Komentarų: 38

kons.jpg Lietuviams proga gauti konsulines ir notarines paslaugas nevykstant į Londoną (2014-03-26)
Lietuvos užsienio reikalų ministerija su atstovybėmis užsienyje rengia išvažiuojamąsias konsulines misijas į Britanijos miestus Mančesterį (Manchester), Edinburgą (Edinburgh) ir Šiaurės Airiją.
Plačiau Komentarų: 5

pinigai.jpg Anglijos lietuvių nesutarimai - dėl kelių dešimčių svarų (2014-03-11)
Ar išversti apie 6000 žodžių iš lietuvių į anglų kalbą už 60 £, per vieną naktį atrodo realu? Sunkumų neįvertinusi ir tokį darbą apsiėmusi vertėja pateikė didesnę sąskaitą ir papiktino klientes - juk buvo tartasi ne taip. Kas šioje situacijoje teisus, domėjosi Anglija.lt.
Plačiau Komentarų: 14

8820407100572956951921448197707o.jpg Jauni lietuviai fotografai buriasi į „Grupę 200“ [foto] (2014-03-03)
„Kuo čia dėta Kalėdų eglutė? Ar nieko nesupainiojot?!“ – pagalvos dažnas Anglija.lt lankytojas, pažvelgęs į straipsnio nuotrauką. Nesupainiojom!:) Ši ir kitos prie straipsnio esančios nuotraukos – talentingų jaunų fotografų grupės surengto konkurso darbai. Beje, konkursų bus daugiau. Apie juos, apie Britanijoje susibūrusią fotografų „Grupę 200“ ir jos veiklą skaitykite žemiau.
Plačiau Komentarų: 3

2.jpg Lietuvą gelbės parazitų emigrantų vaikai (2014-02-28)
Apsilankiusi Lietuvoje visada grįžtu nuliūdusi. Ne dėl to, kad palieku gimtąjį kraštą, o todėl, kad tas kraštas kaip buvo sovietinės dvasios persmelktas, taip ir liko. Kad valdžioms keičiantis nei požiūris į žmogų, nei valdymo principai nekinta. Mano manymu, per pastarąjį dešimtmetį sovietinis raugas Lietuvoje tik sustiprėjo. Ypač to raugo pilni tie, kas sovietmetį labiausiai keikia.
Plačiau Komentarų: 38

vilija.jpg Vilija Matačiūnaitė: “Londone lietuvį išduoda liūdnas veidas” (2014-02-21)
Viena iš trijų pretendentų laimėti „Eurovizijos“ nacionalinę atranką Vilija Matačiūnaitė šiandien gyvena tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos. Pasak dainininkės, palankiai susiklosčius aplinkybėms, ji ketina kelis ateinančius metus praleisti toli nuo gimtosios šalies.
Plačiau Komentarų: 13

draugai.jpg Išmokyk jaunus britus susirasti darbą! [ieškome žmonių TV projektui] (2014-02-20)
Naujai ruošiamo TV projekto, kuris bus transliuojamas per BBC 3 televiziją, autoriai ir Anglija.lt ieško Anglijoje viename name kartu gyvenančių dirbančių jaunų lietuvių. Lietuviai padėtų savo bendraamžiams britams susirasti darbą.
Plačiau Komentarų: 6

1.jpg Lietuvoj emigrantų nemėgsta? O ką padarėme, kad mėgtų? (2014-01-30)
Emigrantai dėl visko kalti. Kalti, kad išvažiavo, palikę nepilnamečius vaikus ir nusenusius tėvus. Kalti, jei sumanė grįžti – mat užsienyje nepritapo, nes tinginiai ir nevalos. Kalti, kad nori dvigubos pilietybės, reiškia kėsinasi į kažkokias tik Lietuvoje gyvenantiems skirtas gėrybes ir privilegijas. Nemalonu tai girdėti. Bet ką mes patys padarėme, kad Lietuvoje mus suprastų ir nekaltintų?
Plačiau Komentarų: 25

rumunai.jpg Britanija susigūžusi: panaikinus ribojimus rumunams ir bulgarams, šie išstums lenkus (2013-12-30)
Naujas Didžiosios Britanijos tarnybų užsakymu atliktas tyrimas rodo, kad bulgarai ir rumunai panaikinus darbo ribojimus užplūs šalį gerokai didesniais tempais, nei buvo prognozuota. Britai baiminasi, kad atvykėliai sutiks dirbti už mažesnį atlyginimą ir iš darbo vietų išstums lenkus, o tai lems mažiau mokesčių į JK biudžetą.
Plačiau Komentarų: 6

Puslapiai: << | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | > | >>

 

Imonių katalogas

Apklausa

Ar bijai skristi lėktuvu?

Taip, bijau, bet skrendu

Taip, ir stengiuosi kuo mažiau skraidyti

Nebijau

Nežinau, nes neteko skristi

Skelbimai

Be registracijos!

Anglija.lt radijas

Anglija.lt pokalbiai

Orai