Atsargiai! Dviračių vagys! - Anglija.lt
 

Atsargiai! Dviračių vagys! (2007-02-22)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Galbūt atrodys neįtikėtina, tačiau tokiame didmiestyje kaip Londonas dviratis yra viena iš greičiausių transporto priemonių. Nuolatiniai mašinų kamščiai gatvėse, perpildytos mašinų stovėjimo aikštelės ir rūpinimasis aplinkosauga privertė ne vieną susimąstyti apie dviračio privalumus. Be to, žiūrint iš praktinės pusės, šiai transporto priemonei nereikia kuro. Tačiau pastaruoju metu didelį susirūpinimą kelia dažnos dviračių vagystės. Ar galima tam užkirsti kelią?

Peržengus XXI amžiaus slenkstį, keliuose padaugėjo ne tik automobilių, bet ir dviračių. Žinoma, asmenys, pasirinkę pastarąją transporto priemonę, nėra vien tik sveiko gyvenimo būdo propaguotojai. Daugeliui iš jų dviratis prilygsta mašinai, ypač jei atstumas neilgas. Tie, kurie naudojasi dviračiais, sutaupo nemažai laiko ir pinigų tokiame didmiestyje kaip Londonas. Tikriausiai nė vienas nenustebs išvydęs kostiumuotą bankininką, riedantį miesto centro gatvėmis nemotorizuota dvirate transporto priemone. Taigi prieš dešimtmetį dviračiais važinėjosi paaugliai, dabar jais naudojasi net ir solidūs, pasiturintys piliečiai.
Nemažai Londone gyvenančių lietuvių taip pat naudojasi dviračiais. Kai kuriems iš jų važinėjimas dviračiu – hobis nuo pat vaikystės, tačiau daugeliui – tai pigi ir greita susisiekimo priemonė. Vis dėlto dauguma šnekintų lietuvių prisipažįsta, kad palikdami dviratį gatvėje ar net savo kieme, visuomet jaučia nerimą, ar sugrįžę ras savo važiavimo priemonę ten, kur ją paliko.

Kaip žinia, pastaruoju metu padaugėjo dviračių vagysčių. Jei manote, kad tvirtai prirakintas dviratis yra apsaugotas nuo ilgapirščių, stipriai klystate. Ne visuomet net ir brangiausia spyna gali apsaugoti jūsų dviratį nuo vagišių. Štai, viena lietuvė mergina pasakoja pirkusi padėvėtą dviratį. Palikdama jį lauke, mergina visuomet naudodavo spyną. Kartą išėjusi iš savo vaikino namų, dviračio neberado. Aišku, policijos nekvietė, nes dviratis buvo nedraustas. Tiesa, ši istorija baigėsi gana gerai, nes lietuvės vaikinas nenuleido rankų – apklausinėjo pirmo aukšto kaimynus, ar šie nieko nepastebėjo. Vienas iš jų, pasirodo, matė, kas nuvarė dviratį – tai buvo benamis, kurį pažinojo visas rajonas. Netrukus nukentėjusioji, padedama draugo, susigrąžino dviratį – tas pats benamis toli nueiti nespėjo – jį rado parke ant suoliuko gurkšnojantį alų. Laimei, vagišius nespėjo parduoti savo „grobio“. Ir tai tik viena iš daugelio istorijų apie dingusius dviračius.
Pagal statistiką, praeitais metais Londone buvo pavogta maždaug 80 tūkst. dviračių ir tik 5 proc. iš jų buvo sugrąžinti savininkams. Pasak policijos, tik 25 proc. nukentėjusiųjų praneša apie įvykusią vagystę. Kiti tai nutyli, nes dažniausiai jų dviratis buvo neapdraustas arba paprasčiausiai nukentėjusieji netiki, kad jų važiavimo priemonė bus sugrąžinta.

Norint išvengti nuostolių dingus dviračiui, derėtų jį apdrausti. Tai galima padaryti netgi internetu. Nereikėtų išsigąsti dėl didelių draudimo mokesčių. Vidutiniškai dviračio draudimas metams kainuoja 25 svarus.

Be to, šiuo metu Londono policija ėmėsi dviračių prevencijos – savininkui panorus, į jo dviračio rėmus yra įspaudžiamas adreso pašto indeksas. Taip pat yra dar viena išeitis – dviračio savininkas gali kreiptis į Nuosavybės registrą (angl. Immobilise National Property Registre). Ten nemokamai užregistruojamas dviračio rėmų serijos numeris.

Nereikėtų pamiršti, kad geriausia savo dviratį palikti tam skirtuose stovuose. Juos rasite ne tik gatvėse, bet ir kai kuriose metro stotyse, tarkim, „Finsbury Park“ arba „London Bridge“.
Daugiau informacijos:

Dviračio rėmo registracija: http://www.immobilise.com
Dviračio draudimas: http://www.lcc.org.uk
Dviračio draudimas ir patarimai, kokią apsauginę spyną geriausia įsigyti: http://www.bikeforall.net
Informacija apie vietas, kur galima saugiai palikti dviratį: http://www.tfl.gov.uk/cycles


Modesta Karpaitė


   

Susijusios įmonės

Greitas ir patikimas autoservisas Rytų Londone! Įvykus autoavarijai padedame tarpininkauti su draudimo bendrovėmis, 24/7 recovery pagalba kelyje.

...
Perkraustymo, siuntų bei krovinių pervežimo, pirkinių pristatymo paslaugos UK-LT-UK. Vežame ne tik iš miestų, bet ir iš mažų miestelių bei kaimelių!
...

Padangų montavimo paslaugas visų rūšių automobiliams bei sunkvežimiams, taip pat automobilių remonto paslaugos Rainhame. 

...

Autoservisas Rytų Londone atlieka visų lengvųjų automobilių ir mikroautobusų iki 7,5 metro ilgio remontą. Recovery paslaugos.

...