Mokestis už įvažiavimą į Londono centrą - Anglija.lt
 

Mokestis už įvažiavimą į Londono centrą (2007-02-28)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Pastaraisiais metais didmiesčiuose padidėjo mašinų eismas ir įvairūs kamščiai. Siekiant jų išvengti, nuo 2003 metų Londone pradėtas taikyti įvažiavimo į centrą mokestis (angl. Congestion charge). Jį sumokėjus, galima įvažiuoti į apmokestintą Anglijos sostinės zoną tiek kartų, kiek jums reikės.

Kur, kada?
Įvažiavimas į miesto centrinę zoną kainuoja 8 svarus (paros mokestis). Šis mokestis taikomas 07–18.30 val. pirmadieniais – penktadieniais. Švenčių metu ir savaitgaliais įvažiavimas į miesto centrinę zoną nekainuoja.
Pasitikslinti, nuo kurios vietos prasideda apmokestinta miesto zona, galima internete:
http://www.cclondon.com/infosearch/dynamicPages/WF_ZoneCheck_W.aspx.

Kas turi mokėti?
Šį mokestį mokėti privalo visi automobiliai, kertantys apmokestintą zoną. Tiesa, yra išimčių: nuo mokesčio yra atleisti taksi, licencijuoti mini taksi (angl. minicabs), greitosios pagalbos mašinos, mėlyno ir oranžinio ženklelio turėtojai (angl. blue/orange badge holders) ir pan. Kai kam yra taikomos nuolaidos: asmenims, gyvenantiems apmokestintos zonos ribose, ir kai kurioms automobilių techninės pagalbos kompanijoms. Taip pat nuolaidos taikomos neįgaliesiems.

Kaip susimokėti?
Mokestį galima sumokėti:
• degalinėse,
• paskambinus telefonu: 0845 900 1234,
• tekstine žinute (sms)
(apmokėjimo sąlygos pateiktos šiame tinklalapyje:
http://www.cclondon.com/downloads/SMSIVRSUMGUIDE.pdf),
• internetu:
https://www.cclondon.com/secure/dynamicPages/WF_PurchaseLicence_W.aspx ,
• bet kuriame pašto skyriuje.

Mokestį sumokėti galima už vieną dieną, už vieną mėnesį arba už metus:
• iš anksto – iki 90 dienų,
• tą pačią – įvažiavimo į apmokestintą zoną – dieną,
• ateinančią dieną iki vidurnakčio.

Baudos
Ties riba, nuo kurios prasideda apmokestinta miesto zona, nėra jokių barjerų. Be to, čia niekas nedalija jokių įvažiavimo bilietų. Kiekvienas pilietis, vykstantis į apmokestintą miesto dalį, yra atsakingas susimokėti prieš tai arba po to (iki kitos dienos vidurnakčio), kai į ją įvažiavo.
Apmokestintoje zonoje yra pastatytos kameros, fiksuojančios įvažiuojančių arba išvažiuojančių automobilių registracijos numerius. Vėliau šie duomenys yra tikrinami duomenų bazėje – taip paaiškėja, ar automobilio savininkas susimokėjo už įvažiavimą į apmokestintą zoną ar ne. Jei paaiškėja, kad esate susimokėjęs, automobilio duomenys ištrinami iš duomenų bazės. Tuo atveju, jei savininkas nesusimokėjo, jo mašinos duomenys laikomi duomenų bazėje iki kitos dienos vidurnakčio – kada vyksta paskutinis duomenų patikrinimas. Nesusimokėjusiems asmenims yra išsiunčiamas 100 svarų baudos čekis. Jei bauda nebus sumokėta per 28 dienas, automobilio savininkui teks mokėti didesnę sumą – 150 svarų.   

Susijusios įmonės

Greitas ir patikimas autoservisas Rytų Londone! Įvykus autoavarijai padedame tarpininkauti su draudimo bendrovėmis, 24/7 recovery pagalba kelyje.

...
Perkraustymo, siuntų bei krovinių pervežimo, pirkinių pristatymo paslaugos UK-LT-UK. Vežame ne tik iš miestų, bet ir iš mažų miestelių bei kaimelių!
...

Padangų montavimo paslaugas visų rūšių automobiliams bei sunkvežimiams, taip pat automobilių remonto paslaugos Rainhame. 

...

Autoservisas Rytų Londone atlieka visų lengvųjų automobilių ir mikroautobusų iki 7,5 metro ilgio remontą. Recovery paslaugos.

...