Kaip pradėti taksisto karjerą Londone? (atnaujinta 2013-10-11) - Anglija.lt
 

Kaip pradėti taksisto karjerą Londone? (atnaujinta 2013-10-11) (2005-10-26)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Kaip žinia, Londono taksi sistema garsėja visame pasaulyje. Teoriškai kiekvienas iš 21000 “black cabs” vairuotojų žino net ir mažiausią gatvelę pirmoje miesto zonoje. Atrodo, tai nėra taip lengva tokiame dideliame mieste, kaip Londonas. Norint tapti taksistu Anglijos sostinėje, tenka įveikti nemažai sunkumų. Taigi kodėl vertėtų taip stengtis, eikvoti savo brangų laiką ir energiją? Tikriausiai ne paslaptis, kad žmonių, vairuojančių taksi ir išvežiojančių keleivius pagal užsakymus, uždarbis Londone neblogas – taksisto profesija garantuoja socialinę gerovę ir dirbančiajam, ir visai jo šeimai. Statistiniai duomenys rodo, kad taksistas, vidutiniškai dirbantis 40 val. per savaitę centrinėje miesto dalyje, gali užsidirbti virš 19000 svarų per metus.

Londone yra dviejų tipų taksi. Vieni – licencijuoti, kurių vairuotojams tenka išlaikyti specialų egzaminą, įsigyti draudimą ir tinkamą važinėti automobilį. Antras Londono taksi tipas – vadinamieji mini taksi (angl. minicab). Pastarieji nėra licencijuojami, o vairuotojai nėra išlaikę taksistų egzamino, keleivius paprastai jie vežioja savomis mašinomis. Teoriškai ir iš mini taksi vairuotojų reikalaujama turėti tvarkingą, tinkamą keleiviams pervežti automobilį ir draudimą, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai naudojamos nesaugios ir neapdraustos transporto priemonės. Beje, mini taksi paslaugos yra pigesnės už taksi, tačiau neretai keleiviui tenka aiškinti vairuotojui, kur reikia važiuoti.

Pagal įstatymą, taksi vairuotojo teisės išduodamos ne jaunesniems nei 21 metų asmenims, neprasižengusiems teisėsaugai (yra išlygų). Taip pat prieš išduodant taksisto teises, didelis dėmesys skiriamas asmens sveikatos būklei: reikalaujama pateikti specialią gydytojo išduotą sveikatos pažymą. Tai kainuoja 40–50 svarų. Asmenys, sergantys epilepsija, diabetu (ir priklausantys nuo insulino), širdies veiklos sutrikimais ar bet kuria progresuojančia liga, turintys protinę negalią, prastą regėjimą, negali vairuoti taksi.

Norintiems dirbti Centriniame Londone ir „Heathrow“ oro uoste, reikia gauti „viso Londono“ (angl. All London) taksi licenciją. Šie asmenys turi detaliai žinoti 25000 gatvių šešių mylių spinduliu aplink „Charing Crossą“. Kaip alternatyvą galima gauti priemiestinio taksi licenciją (angl. Suburban License).

Norinčiam gauti šią licenciją, reikia detaliai žinoti savo pasirinktą zoną (teritorija yra suskirstyta į 16 sektorių šešių mylių spinduliu) ir turėti pagrindines žinias, kaip orientuotis centrinėje sostinės dalyje. Asmenys, kuriems bus suteiktas leidimas laikyti taksi licencijos egzaminą, turi išmokti ne tik maršrutus, bet ir žinoti lankytinas vietas, esančias ¼ mylios spinduliu nuo jų maršruto pradžios. Mokomasi iš specialios vadinamosios „Mėlynosios knygos“ (angl. The Blue Book). Paprastai mokymasis užtrunka apie 2–4 metus. Išlaikius teorijos egzaminą, reikia laikyti vairavimo testą netgi ir tuo atveju, jei asmuo jau turi vairuotojo pažymėjimą (DVLA). Norintiems gauti taksi vairavimo leidimą, derėtų kreiptis šiuo adresu:

The Public Carriage Office,
15 Penton street,
N1 9PU London.
Tel.: (020) 7230 1652

Su savimi reikia turėti pasą, vairuotojo pažymėjimą (DVLA) su nurodytu gyvenamosios vietos adresu. Ištekėjusiai moteriai reikia atsinešti santuokos liudijimą.

Nori tapti taksi vairuotoju? Vaizdinės informacijos gausi pažiūrėjęs šį filmuką, kaip tapti juodojo taksi vairuotoju Londone:
   

Susijusios įmonės

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...