Laisvai samdomiems statybų darbininkams nebereikia CIS kortelės (2007-04-18)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Nuo 2007 m. balandžio 6 dienos pradėjo veikti naujos statybų industrijos (angl. CIS – Constructing Industry Scheme) programos taisyklės, pagal kurias visi laisvai samdomi (angl. self-employed) statybų darbuotojai nebeprivalo turėti CIS kortelių. Pastarosios anksčiau buvo būtinos. Toliau pateikiame visą reikalingą informaciją apie įvykusius pasikeitimus.

Pagrindinės naujovės
• Nuo šiol nebereikės CIS kortelės, sertifikatų ir garanto.
• Kompanijos arba įmonės, samdančios darbininkus, privalo viską suderinti su Mokesčių inspekcija (angl. HMRC – HM Revenue & Customs).
• Laisvai samdomiems darbininkams bus mokama pagal grynąsias arba bendrąsias pajamas.
• Mokesčių inspekcija numato didesnius mokesčių nuskaičiavimus, jei laisvai samdomas darbininkas nėra prisiregistravęs. Taigi kiekvienas laisvai samdomas darbininkas turėtų būti prisiregistravęs inspekcijoje.
• Darbdaviai privalo kiekvieną mėnesį apsilankyti Mokesčių inspekcijoje ir pateikti ataskaitą, kiek ir kam yra sumokėję pinigų. Be to, darbdaviai privalo deklaruoti, kad nė vienas iš jų laisvai samdomų darbininkų nėra pastoviai dirbantis šioje kompanijoje ar įmonėje. Tai yra vadinamoji statuso deklaracija (angl. status declaration).
• Darbdaviams nereikia lankytis Mokesčių inspekcijoje, jei tą mėnesį kompanija ar įmonė nesamdė nė vieno laisvai samdomo darbininko. Tačiau apie tai darbdavys privalo pranešti Mokesčių inspekcijai raštiškai, internetu arba telefonu. Priešingu atveju inspekcija gali skirti piniginę nuobaudą.
• Mokesčių inspekcija informuoja, kad visi laisvai samdomi darbininkai, kurie yra prisiregistravę pagal senąją programą, bus automatiškai pervesti į naująją sistemą, tad jiems nereikės iš naujo prisiregistruoti.
• Ne tik naujieji laisvai samdomi darbininkai privalo užsiregistruoti Mokesčių inspekcijoje. Kiekvienas laisvai samdomas darbininkas, turėjęs laikiną registracijos kortelę, kurios galiojimo laikas baigėsi prieš pradedant veikti naujajai CIS programai, taip pat privalo iš naujo prisiregistruoti inspekcijoje.

Registracija, įsidarbinimas ir užmokestis
Nauji laisvai samdomi darbininkai galės prisiregistruoti Mokesčių inspekcijoje ne tik užsukę į artimiausią jos biurą. Nuo šiol šį formalumą bus galima atlikti telefonu: 08453667899 arba internetu: http://www.hmrc.gov.uk/new-sic.

Visi asmenys, kurie nėra žinomi Anglijos Mokesčių inspekcijai (nėra mokėję jokių mokesčių ar apie juos nėra jokių įrašų vietinėje duomenų bazėje), turės nueiti į artimiausią inspekcijos biurą. Tačiau nereikėtų išsigąsti – šia procedūra siekiama patikrinti jūsų tapatybę.

Jei jus siunčia į Mokesčių inspekcijos biurą, turėkite su savimi du tapatybę ir gyvenamąją vietą patvirtinančius dokumentus (originalus, nes kopijos nėra priimamos). Tinka pasas, gimimo liudijimas, vairuotojo pažymėjimas, savivaldybės mokesčio (angl. council tax), dujų, elektros arba telefono mokesčio mokėjimo sąskaitos.

Kaip jau minėjome anksčiau, laisvai samdomi darbininkai bus informuoti apie tai, kokia forma jiems bus mokamas atlyginimas. Apie tai, kokia forma turi mokėti už darbą, bus nurodyta ir pačiam darbdaviui.

Kiekvienam, prisiregistravusiam Mokesčių inspekcijoje, bus suteiktas mokesčių mokėtojo kodas. Pradėjęs dirbti, laisvai samdomas darbininkas privalo pateikti šį kodą ir nacionalinio draudimo numerį (NIN – National Insurance Number) savo darbdaviui.

Jei jums alga bus mokama, nuskaičiuojant mokesčius, darbdavys privalo jums kaskart duoti užmokesčio lapelį, kuriame yra nurodyta, kiek jums sumokėta bei kiek ir kokių mokesčių yra nuskaičiuota nuo jūsų piniginio atlyginimo.

   

Susijusios įmonės

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...