Nekvalifikuoto darbo paieška (2 dalis) (atnaujinta 2013-10-01) - Anglija.lt
 

Nekvalifikuoto darbo paieška (2 dalis) (atnaujinta 2013-10-01) (2006-10-02)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Aptarsime keletą populiarių darbo paieškos būdų

1. Labai efektyvus būdas ieškoti darbo – paskelbti tai draugų, pažįstamų ir giminių rate. Darbdaviai dažnai mėgsta gauti jiems jau „pažįstamų“ darbuotojų rekomendacijas apie savo draugus ar giminaičius. Įdarbindamas tarpusavyje pažįstamus žmones, darbdavys kolektyve užtikrina gerą atmosferą, kuri didina darbo efektyvumą. Taigi šioje situacijoje laimi visi – ir darbdavys, ir jūs, ir jūsų artimieji, kurie tampa bendradarbiais. Tiesa, kartais, deja, pasitaiko, kad darbiniai santykiai sugadina asmeninius. Taigi prieš žengdami šį žingsnį, apgalvokite, kokia bus jūsų situacija.

2. Lietuviškuose leidiniuose, skirtuose Didžiosios Britanijos lietuviams ir rytų europiečiams (net keletas jų leidžiama rusų kalba) rasite daug įvairių skelbimų apie siūlomus darbus. Taip pat šios informacijos gausu ir internetiniuose šaltiniuose, pvz., http://www.anglija.lt ir kt. Šiuos skelbimus vertėtų perskaityti atidžiai ir kalbantis įsitikinti, kad pasiūlymai yra teisėti ir žadamas bent jau minimalus atlyginimas. Populiaru darbo ieškoti angliškame interneto puslapyje http://www.gumtree.com.

3. Jei ieškote sezoninio darbo pas ūkininkus, verta jį susirasti dar neišvykus iš Lietuvos. Su būsimu darbdaviu galima bendrauti internetu. Tačiau jei jau esate Didžiojoje Britanijoje, galite kreiptis arba į sezoninius darbus siūlančias agentūras, arba tiesiogiai į pačius ūkininkus. Angliškai šis darbų tipas vadinasi „seasonal agricultural work“. Tai – vaisių skynimas, uogų rinkimas, derliaus nuėmimas, pagalba gyvulių fermoje ir t.t. Keletas tuo užsiimančių agentūrų:
Concordia Limited (Ltd), Heversham House, 20-22 Boundary Road, Hove, Sussex BN3 4ET;
Friday Bridge International Farm Camp, March Road, Friday Bridge, Wisbech, Cambridgeshire PE14 0LR;
International Farm Camp, Hall Road, Tiptree, Colchester, Essex CO5 5TZ.

4. Be aukščiau minėtų įdarbinimo firmų, į barus, restoranus, viešbučius, globos namus galima kreiptis tiesiog ten užėjus (tai gana populiarus darbo paieškos būdas). Reikėtų klausti, ar nėra laisvų vietų (angl. vacancies). Dažniausiai bus pasiūloma užpildyti ir palikti „application form“ – CV primenančią registracinę anketą, kurioje surašomi svarbiausi duomenys. Jei jau turite CV su savo kontaktiniais telefono numeriais, galite palikti jį personalo skyriui (angl. Personnel arba Human Resources), jei tokio skyriaus nėra – tiesiog priimamajame (angl. Reception).

5. Jungtinėje Karalystėje yra apie 55 medicininių tyrimų centrai, kurie už atlygį priima savanorius dalyvauti tiriant naujus gydymo būdus, vaistus ir kt. Juose galima uždirbti iki 100 svarų per dieną. Tačiau būkite labai atsargūs, prieš pasirašydami sutikimą dalyvauti tokiame bandyme. Reikėtų įsitikinti, kad jūs bet kuriuo metu, jei pasijusite blogiau, galėsite savo susitarimą dalyvauti bandyme atšaukti – vargu ar verta rizikuoti savo sveikata... Keletas kontaktų:
Glaxo Wellcome Pharmacology Unit, Level 7, Norwich Park Hospital, tel.: 020-8864-332;
Hammersmith Medicines Research, Central Middlesex Hospital, Park Royal, Acton, London NW10 7NS, tel.: 020-8963-4531;
International Clinical Trials, 99 New Cavendish Street, London W1M 7FQ, tel.: 0808-100-177.

Rima Zavickaitė-McMahon
Pagal Susan Griffith „Work Your Way Around the World“, Tim Gough and Shamus Fitzsimons „The London Jobhunter‘s Guide“, darbo agentūrų ir kt. informaciją.

   

Susijusios įmonės

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...