Svarbiausia informacija apie įdarbinimo agentūrų teises ir įsipareigojimus (2006-05-11)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Dažnas lietuvis Didžiojoje Britanijoje darbą susirandą per įdarbinimo agentūrą. Tiksliau, jam darbą suranda agentūra. Dalis taip įsidarbinusių darbuotojų yra nepatenkinti agentūrų paslaugų kokybe. Ko galima reikalauti iš įdarbinimo agentūros? Ar ji nepažeidžia darbuotojo teisių? Į šiuos ir kitus klausimus jums atsakys toliau pateikta informacija.

Įdarbinimo agentūra negali imti iš jūsų mokesčių už darbo suradimą. Tai yra viena iš pagrindinių įdarbinimo agentūrų akto nuostatų. Išimtis gali būti tik darbo suradimas pramogų ir modelių darbo sektoriuose.
Asmuo turi teisę registruotis keliose įdarbinimo agentūrose iš karto.
Darbuotojas gali dirbti tiesiogiai pas darbdavį, kurį surado agentūra. Įstatymai neleidžia agentūroms drausti asmeniui dirbti darbdaviui tiesiogiai be tarpininkų. Tačiau agentūra gali uždrausti asmeniui dirbti pas tą patį darbdavį per kitą įdarbinimo agentūrą.
Agentūros ir darbdavio, kuriam yra surandami laikini darbuotojai, kontrakte gali būti numatyta, kad už tam tikrą mokestį darbdavys gali pasilikti agentūros darbuotoją nuolatiniam darbui. Toks mokestis vadinasi „temp to perm” (angl. iš laikino į pastovų). Šį mokestį turi mokėti darbdavys.
Įdarbinimo agentūros yra dviejų tipų – įdarbinimo agentūros (angl. Employment Agencies) ir įdarbinimo verslai (angl. Employment Businesses). Pirmosios suranda darbdaviui darbuotoją, kuris dirba laikinai arba sutartyje numatytą laikotarpį. Tokiu atveju darbo sutartį turi darbdavys, o ne agentūra.

Antrojo tipo agentūros dar yra vadinamos “temp agencies”. Jos pačios sudaro sutartis su darbuotojais. Atlyginimus darbuotojams tokios agentūros privalo mokėti net tada, jei jos negavo atlygio iš darbdavio.

Pirmojo tipo agentūros gauna darbuotojų atlyginimus iš darbdavio ir juos turi sumokėti per 10 dienų. Tačiau jos neprivalo mokėti darbuotojams, jei darbdavys neatsiskaito už atliktą darbą.

Dažniausiai įdarbinimo agentūros veikia kaip abiejų aukščiau minėtų tipų agentūros. Todėl visi darbuotojai turėtų išsiaiškinti, kokiu principu jie dirbs ar dirba ir labai atidžiai perskaityti darbo sutartį.

Visą rūpimą informaciją apie įdarbinimo agentūrų darbą ir įsipareigojimus galite gauti paskambinę telefonu: 0845 955 5105 arba parašę el. pašto adresu: eas@dti.gsi.gov.uk .

Parengta pagal JK Prekybos ir pramonės departamento (angl. Department of Trade and Industry) informaciją

   

Susijusios įmonės

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...