Ar lengva gauti Jungtinės Karalystės pilietybę? (1 dalis) (2006-08-15)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Dėl vienokių ar kitokių priežasčių kai kurie iš mūsų vis pagalvoja apie galimybę gauti Jungtinės Karalystės (JK) pilietybę. Dalis lietuvių nori, kad čia gimę jų vaikai būtų Jungtinės Karalystės, o ne Lietuvos Respublikos piliečiai. Advokatas Jamesas Lazaras straipsnių cikle aptars su JK pilietybės įgijimu susijusius klausimus.

JK gimę asmenys
Pilietybės įgijimą JK kontroliuoja Britų pilietybės aktas (angl. British Nationality Act), galiojantis nuo 1983 metų. Nuo tų metų JK teritorijoje gimę vaikai iš karto negauna šios šalies pilietybės. Ji suteikiama, jei bent vienas iš tėvų yra JK pilietis arba nuolat čia gyvena. Pastaruoju atveju sprendimą suteikti pilietybę priima specialios institucijos, kurios gali suteikti arba nesuteikti pilietybės, atsižvelgdamos į aplinkybes.

Nuolat JK gyvenančiais asmenimis yra laikomi:
turintieji teisę nuolat gyventi JK (angl. indefinite leave to remain),
turintieji teisę sugrįžti į JK (angl. right of readmision),
turintieji teisę gyventi JK (angl. right to abode),
Europos ekonominės bendrijos šalių piliečiai, turintys leidimą nuolat gyventi JK (angl. indefinite permission to remain),
kitus kriterijus atitinkantys asmenys.

Visi likimo valiai palikti kūdikiai ir JK piliečių įvaikinti vaikai iki 18 metų automatiškai gauna JK pilietybę.

Iš aukščiau išvardytų punktų matyti, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys leidimą nuolat gyventi JK, gali prašyti savo vaikams, gimusiems JK, suteikti šios šalies pilietybę. Jiems reikia užpildyti prašymo formą, kol vaikams nesuėjo 18 metų. Šio prašymo negalima siųsti kartu su savo prašymu dėl JK pilietybės įgijimo.

Dėl JK pilietybės įgijimo galima registruoti vaiką, kuris per 10 metų nuo savo gimimo nebūdavo išvykęs iš JK daugiau nei 90 dienų per metus. Tokiu atveju vaiko tėvų statusas ir pačio vaiko statusas įtakos registracijai nedaro.

   

Susijusios įmonės

Buhalterinės, finansinės paslaugos, pajamų apsauga, imigracinės, verslo konsultacijos, registracija, priežiūra ir kt. – tai sritys, kuriose esame pasiruošę Jums padėti visoje...

Plataus spektro buhalterjos ir verslo valdymo apskaitos paslaugos įmonėms bei privatiems asmenims Rytų Londone. Pagalba pašalpų, dokumentų tvarkymo, mokesčių grąžinimo ir kt.

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...

Advokatai Londone bei visos teisinės paslaugos Anglijoje: skyrybos, dokumentų tvirtinimas, atlyginimų išieškojimas, kompensacijos, darbo teisė ir kt.

...

Kompensacijų už traumas specialistai visoje JK. Kreipkitės, jei per pastaruosius 3 metus patyrėte nelaimingą atsitikimą/traumą, ir tai nutiko ne dėl Jūsų...

Kvalifikuotos teisinės paslaugos JK. Pagalba imigracijos klausimais.

...

Turime 20 m. patirties teikiant buhalterines paslaugas UK. Savo klientams visuomet randame pačius geriausius sprendimus! 

...

15 metų tvarkome mokesčius UK, teikiame visas buhalterines paslaugas bei nemokamai konsultuojame norinčius pradėti verslą D.Britanijoje.

...

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...

Buhalterinės apsakaitos paslaugos juridiniams ir fiziniams asmenims, pagalba mokesčių, pašalpų bei dokumentų tvarkymo klausimais visoje JK.

...