Dokumentų legalizavimas Anglijoje (atnaujinta 2014-09-16) (2006-11-01)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Prireikus vienoje valstybėje pateikti kitoje šalyje išduotą dokumentą, jį būtina legalizuoti, arba kitaip, patvirtinti apostile. Anglija.lt pateikia informaciją, kaip legalizuoti JK arba Lietuvos institucijų išduotus dokumentus gyvenant Jungtinėje Karalystėje.

Gyvename pašėlusiu greičiu besivystančiame pasaulyje ir bet kurį pasaulio tašką galime pasiekti per keletą valandų. Gyvename vienoje valstybėje, poilsiaujame antroje, verslu užsiimame trečioje. Dėl to gauname įvairių valstybių institucijų išduotus dokumentus, kuriuos privalome pateikti kitai valstybei, siekdami įrodyti savo civilinį statusą (užregistruoti santuoką ar ištuoką, vaiko gimimą ir pan.), verslo stabilumą, gaunamas pajamas, gyvenimo kitoje valstybėje faktą. Todėl vis dažniau susiduriame su sąvoka – dokumentų legalizavimas.

Konsulinis dokumentų legalizavimas (angl. „document legalisation“) yra dokumente esančio parašo, antspaudo ir pasirašiusiojo asmens patvirtinimas, dar vadinamas apostile. Tai reiškia, kad legalizuodama dokumentą valstybė patvirtina, kad tas dokumentas yra išduotas jos kompetentingos institucijos ar pareigūno ir yra legaliai išduotas bei oficialus toje valstybėje.

JK institucijų išduotų dokumentų legalizavimas

Gyvendami Jungtinėje Karalystėje, dažniausiai gauname šios valstybės išduotus dokumentus, kuriuos anksčiau ar vėliau privalėsime pateikti savo ambasadai arba tiesiogiai kokiai nors institucijai ar įstaigai, esančiai Lietuvoje.

Todėl svarbu žinoti, kad tam, jog Jungtinėje Karalystėje išduoti dokumentai (gimimo, santuokos liudijimai, notarų patvirtinti dokumentai ir pan.) galiotų užsienyje (taip pat ir Lietuvoje), jie turi būti legalizuoti.

Patikrinti, kurie dokumentai gali būti legalizuoti, galima čia: https://www.gov.uk/legalisation-document-checker.

Jei dokumentas gali būti legalizuotas, reikia užpildyti paraišką ir sumokėti mokestį. Mokant internetu, vieno dokumento legalizavimas kainuoja 30 £. Taip pat reikės sumokėti pašto išlaidas, kad dokumentas būtų parsiųstas atgal. Sumokėti už dokumentų legalizavimą galima čia: https://www.gov.uk/pay-legalisation-post.

Kartu su dokumentu turėsi išsiųsti užpildytą legalizavimo prašymo formą, kurią parsisiųsti į savo kompiuterį iš čia: https://www.gov.uk/government/publications/legalisation-application-form.

Siunčiant dokumentą, reikės pridėti užpildytą paraišką, tuščią A4 formato voką ir užmokesčio patvirtinimą, kurį gausi sumokėjęs internetu.

Jei dokumentą siunti paštu Britanijoje, siųsk šiuo adresu:

Legalisation Office
Foreign and Commonwealth Office
PO Box 6255
Milton Keynes
MK10 1XX

Jei dokumentą siunti iš užsienio ar naudojiesi kurjerių paslaugomis Britanijoje, siųsk šiuo adresu:

Legalisation Office
Foreign and Commonwealth Office
Hanslope Park
Hanslope
Milton Keynes
MK19 7BH

Dokumentai priimami tik paštu (arba per kurjerį). Perduoti dokumentų asmeniškai negalima.

Įprastai dokumentai yra legalizuojami ir išsiunčiami atgal per 48 valandas po to, kai buvo gauti.

Susisiekti su Legalizavimo biuru (angl. „Legalisation Office“) galima el. paštu legalisationenquiries@fco.gsi.gov.uk arba telefonu 03700 00 22 44. Linijos darbo laikas: nuo pirmadienio iki penktadienio 12 – 16 val.

Lietuvos institucijų išduotų dokumentų legalizavimas JK

Lietuvos ambasada JK turi teisę legalizuoti Lietuvoje išduotus dokumentus (santuokos liudijimus, brandos atestatus ir jų priedus ir pan.), jei jų tikrumas nekelia abejonių konsuliniam pareigūnui. Lietuvos Respublikoje išduotą dokumentą galima legalizuoti tik tuomet, jei jis bus patvirtintas herbiniu valstybės spaudu ir pasirašytas oficialios institucijos įgalioto pareigūno.

Dokumentų legalizavimui Lietuvos ambasadoje Londone išankstinė registracija nebūtina, tačiau pareiškėjas (-ai) privalo atvykti į ambasados konsulinį skyrių pats su savo pasu nuo 9 iki 12.30 val. bet kurią darbo dieną.

Asmenys, pageidaujantys Lietuvoje išduotą dokumentą patvirtinti konsuline pažyma ambasadai asmeniškai arba paštu turi pateikti šiuos dokumentus:

- užpildytą prašymą dėl dokumento patvirtinimo konsuline pažyma (Apostille);
- užpildytą „Prašymą dėl dėl dokumentų pareikalavimo, gavimo ir perdavimo“;
- Lietuvos Respublikos pasą ar asmens tapatybės kortelę arba notarine tvarka patvirtintą Lietuvos Respublikos paso puslapio su nuotrauka ir duomenimis ar asmens tapatybės kortelės kopiją;
- konsuline pažyma (Apostille) tvirtinamo dokumento originalą.

Konsulinis mokestis už dokumento patvirtinimą konsuline pažyma yra 17 £.

Pateikti dokumentai yra perduodami Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Konsuliniam departamentui. Tikrinimas gali užtrukti 1 mėnesį.

Daugiau informacijos apie Lietuvoje išduotų dokumentų legalizavimą galima rasti čia.

Anglija.lt informacija

   

Susiję raktiniai žodžiai: Apostilė, Dokumentų legalizavimas, Doumentų patvirtinimas, LR ambasada Londone, Mokestis už apostilę

Susijusios įmonės

Buhalterinės, finansinės paslaugos, pajamų apsauga, imigracinės, verslo konsultacijos, registracija, priežiūra ir kt. – tai sritys, kuriose esame pasiruošę Jums padėti visoje...

Plataus spektro buhalterjos ir verslo valdymo apskaitos paslaugos įmonėms bei privatiems asmenims Rytų Londone. Pagalba pašalpų, dokumentų tvarkymo, mokesčių grąžinimo ir kt.

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...

Advokatai Londone bei visos teisinės paslaugos Anglijoje: skyrybos, dokumentų tvirtinimas, atlyginimų išieškojimas, kompensacijos, darbo teisė ir kt.

...

Kompensacijų už traumas specialistai visoje JK. Kreipkitės, jei per pastaruosius 3 metus patyrėte nelaimingą atsitikimą/traumą, ir tai nutiko ne dėl Jūsų...

Kvalifikuotos teisinės paslaugos JK. Pagalba imigracijos klausimais.

...

Turime 20 m. patirties teikiant buhalterines paslaugas UK. Savo klientams visuomet randame pačius geriausius sprendimus! 

...

15 metų tvarkome mokesčius UK, teikiame visas buhalterines paslaugas bei nemokamai konsultuojame norinčius pradėti verslą D.Britanijoje.

...

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...

Buhalterinės apsakaitos paslaugos juridiniams ir fiziniams asmenims, pagalba mokesčių, pašalpų bei dokumentų tvarkymo klausimais visoje JK.

...