Santuoka ir jos registravimas Anglijoje (atnaujinta 2013-09-25) (2006-04-12)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Vis daugiau lietuvių Didžiojoje Britanijoje sutinka savo antrąją pusę. Nemažai nusprendusių susituokti porų vyksta į Lietuvą ir ten sumaino aukso žiedus. Tačiau gražiam norui susituokti savo tėvynėje gali sutrukdyti darbas, laiko stoka ar tiesiog perkrauti didžiųjų miestų santuokų rūmų darbo grafikai. Ar sudėtinga susituokti Anglijoje?

Kur galima tuoktis?
Susituokti Anglijoje ir Velse galima registracijos biuruose (angl. Registration Office), pastatuose, kurie turi leidimą santuokos ceremonijai, anglikonų (Anglijoje vyraujanti krikščionybės atšaka) bažnyčiose arba kitose bažnyčiose, kurios yra gavusios leidimą sutuokti poras.

Santuoka bažnyčioje
Norintys tuoktis bažnyčioje privalo apie tai pranešti šventikui. Tiesa, be registrų biuro žinios galima tuoktis tik anglikonų bažnyčiose. Norint tuoktis, pavyzdžiui, katalikiškoje bažnyčioje, reiktų apie tai pranešti savo rajono registrų biurui ir jame įregistruoti santuoką. Tuoktis reiktų netoli nuo gyvenamosios vietos esančioje bažnyčioje.

Civilinė santuoka
Norint susituokti registracijos biure ar kitoje leidimą tuokti turinčioje įstaigoje, abiem sutuoktiniams reikia užpildyti prašymą, kuriame nurodomi asmeniniai duomenys (vardas ir pavardė, adresas, tautybė, amžius, profesija ir pan.) ir pageidaujama įstaiga, kurioje vyks vestuvių ceremonija. Tuoktis leidžiama po 15 dienų, padavus prašymą.
Anglijoje ir Velse tuoktis leidžiama nuo 16 metų. Tačiau asmenų iki 18 metų dažniausiai prašoma turėti raštišką tėvų sutikimą. Teisę duoti paraiškas santuokai turi visi Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos šalių piliečiai.

Prašymai priimami registracijos centruose. Registracijos biuro darbuotojui reikės pateikti pasą ar kitokį dokumentą, nurodantį asmens vardą, amžių ir tautybę, bei gyvenamosios vietos patvirtinimą. Jei asmeniui santuoka nėra pirmoji, jis turi pristatyti registracijos biuro darbuotojui skyrybų liudijimą arba sutuoktinio mirties liudijimą.
Civilinės santuokos vyksta registrų centre arba įstaigoje, kuri turi leidimą atlikti civilinės santuokos ceremoniją. Dažniausiai leidimą vykdyti santuokų ceremonijas turi rūmai, viešbučiai, restoranai ir kiti prestižiniai pastatai.

Išlaidos
Nuo 2012 m. balandžio 1 dienos padidėjo prašymų santuokai ir civilinių santuokos ceremonijų kainos. Šiuo metu prašymo santuokai padavimas ne anglikonų bažnyčioje kainuoja 35 svarai asmeniui ir galioja 12 mėnesių. Mokestis už santuokos ceremoniją registrų biure – 45 svarai. Jei norite, kad registratorius sutuoktų religinėse patalpose, imamas 84 £ mokestis. Kitose vietose kaina priklauso nuo vietos savivaldybės ir nuo pastato, kuriame vyksta ceremonija, savininkų. Santuokos liudijimas kainuoja 4 £ ceremonijos metu, arba nuo 7 iki 10 £, jei santuokos liudijimą užsisakote jau po ceremonijos.

Daugiau informacijos apie santuokas Anglijoje:
- http://www.adviceguide.org.uk/england/relationships_e/relationships_living_together_marriage_and_civil_partnership_e/getting_married.htm
- https://www.gov.uk/marriages-civil-partnerships/overview
- Vietinį registracijos biurą galima rasti paspaudus šią nuorodą ir įvedus savo pašto kodą: http://maps.direct.gov.uk/LDGRedirect/MapAction.do?ref=grolight

Ši informacija atnaujinta 2013-09-25 ir gali keistis. Dėl galimų pasikeitimų visada prašome pasitikslinti oficialiuose tinklalapiuose

   

Susijusios įmonės

Buhalterinės, finansinės paslaugos, pajamų apsauga, imigracinės, verslo konsultacijos, registracija, priežiūra ir kt. – tai sritys, kuriose esame pasiruošę Jums padėti visoje...

Plataus spektro buhalterjos ir verslo valdymo apskaitos paslaugos įmonėms bei privatiems asmenims Rytų Londone. Pagalba pašalpų, dokumentų tvarkymo, mokesčių grąžinimo ir kt.

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...

Advokatai Londone bei visos teisinės paslaugos Anglijoje: skyrybos, dokumentų tvirtinimas, atlyginimų išieškojimas, kompensacijos, darbo teisė ir kt.

...

Kompensacijų už traumas specialistai visoje JK. Kreipkitės, jei per pastaruosius 3 metus patyrėte nelaimingą atsitikimą/traumą, ir tai nutiko ne dėl Jūsų...

Kvalifikuotos teisinės paslaugos JK. Pagalba imigracijos klausimais.

...

Turime 20 m. patirties teikiant buhalterines paslaugas UK. Savo klientams visuomet randame pačius geriausius sprendimus! 

...

15 metų tvarkome mokesčius UK, teikiame visas buhalterines paslaugas bei nemokamai konsultuojame norinčius pradėti verslą D.Britanijoje.

...

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...

Buhalterinės apsakaitos paslaugos juridiniams ir fiziniams asmenims, pagalba mokesčių, pašalpų bei dokumentų tvarkymo klausimais visoje JK.

...