Viskas apie socialinio draudimo numerį (atnaujinta 2013-09-25) (2005-10-12)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Socialinio draudimo numeris (National Insurance Number – NI) yra vienas iš svarbiausių dokumentų, kurį reikia turėti kiekvienam Jungtinėje Karalystėje dirbančiam lietuviui.

NI numerį sudaro dvi raidės, šeši skaitmenys ir dar viena papildoma raidė, pvz., AB 12 34 56 C. Darbdavys paprašys Jūsų NI numerio, vos pradėsite dirbti.
Numeris naudojamas informuoti Mokesčių inspekciją (Inland Revenue) bei Darbo ir pensijų departamentą apie atskaitytus nuo Jūsų socialinio draudimo mokesčius.

Ką tik į šalį atvykę ir dar nedirbantys asmenys neturėtų nuogąstauti, kad negavę NI numerio, negalės ieškoti darbo ar įsidarbinti. Paaiškinkite nenorintiems įdarbinti darbdaviams, kad NI numeris gaunamas jau turint darbo pasiūlymą arba dirbant, ir kad Jūs jį lengvai gausite, vos imsite dirbti.

Socialinio draudimo numeris (angl. National Insurance Number)
Visiems dirbantiems patartina įsigyti socialinio draudimo numerį – lietuviškos socialinio draudimo knygutės atitikmenį. Šis numeris nurodo, kad jūs esate registruotas socialinio draudimo mokesčio mokėtojas ir turite pilnas teises į socialinę rūpybą (nemokamą sveikatos apsaugą, pašalpas ir pan.).

Socialinio draudimo numerio gavimo tvarka šiek tiek pasikeitė. Anksčiau reikėjo paskambinti telefonu ir užsiregistruoti pokalbiui. Dabar tvarka yra tokia, kad paskambinus telefonu 0845 600 0643 į darbo centrą (angl. Job centre), reikia paprašyti paraiškos formos (angl. application form), kurią reikės užpildyti, išsiųsti ir laukti laiško su soc. draudimo numeriu.

Tačiau tavęs gali paprašyti ir atvykti paskirtu laiku į pokalbį, kad patvirtintum savo tapatybę. Pagal kokius kriterijus atrenkama, kas turi atvykti, kas ne - neskelbiama. Pokalbyje turėsi pateikti šiek tiek informacijos apie save – kada atvykai, ką čia veiksi, turi darbą ar aktyviai jo ieškai, kur gyveni ir visus savo asmens duomenis.

Socialinio draudimo numeris suteikiamas nemokamai. Socialinio draudimo kortelė nebėra išduodama, suteikiamas tik socialinio draudimo numeris. Jei pokalbis buvo sėkmingas, numeris bus atsiųstas paštu per porą savaičių.

Daugiau informacijos apie socialinio draudimo numerį rasi čia: https://www.gov.uk/apply-national-insurance-number.

Interviu NI numeriui gauti reikalingi šie dokumentai:
* pasas arba asmens tapatybės kortelė;
* įdarbinimo (esamo ar būsimo) patvirtinimas (tai gali būti darbdavio laiškas, darbo sutartis, algalapis) arba įrodymas, kad ieškote darbo (pvz., CV);
* gyvenamosios vietos adreso Jungtinėje Karalystėje patvirtinimas (komunalinių paslaugų sąskaita).

Jei pokalbis bus sėkmingas, per porą savaičių gausite laišką su savo socialinio draudimo numeriu. 2011 metais pasikeitus prieš tai galiojusiai tvarkai, socialinio draudimo numerio kortelės, nebėra išduodamos.

Tas pats NI numeris naudojamas visą aktyvų darbinį žmogaus gyvenimą.


Ši informacija atnaujinta pagal 2013-09-25 galiojančią tvarką. Dėl galimų pokyčių Anglija.lt siūlo pasitikrinti oficialiuose JK tarnybų tinklalapiuose.
   

Susijusios įmonės

Buhalterinės, finansinės paslaugos, pajamų apsauga, imigracinės, verslo konsultacijos, registracija, priežiūra ir kt. – tai sritys, kuriose esame pasiruošę Jums padėti visoje...

Plataus spektro buhalterjos ir verslo valdymo apskaitos paslaugos įmonėms bei privatiems asmenims Rytų Londone. Pagalba pašalpų, dokumentų tvarkymo, mokesčių grąžinimo ir kt.

Profesionalios buhalterijos paslaugos įmonėms ir fiziniams asmenims Rytų Londone. Rezidento leidimas, pašalpos, mokesčių grąžinimas, pajamų deklaravimas, dokumentų tvarkymas ir...

Advokatai Londone bei visos teisinės paslaugos Anglijoje: skyrybos, dokumentų tvirtinimas, atlyginimų išieškojimas, kompensacijos, darbo teisė ir kt.

...

Kompensacijų už traumas specialistai visoje JK. Kreipkitės, jei per pastaruosius 3 metus patyrėte nelaimingą atsitikimą/traumą, ir tai nutiko ne dėl Jūsų...

Kvalifikuotos teisinės paslaugos JK. Pagalba imigracijos klausimais.

...

Turime 20 m. patirties teikiant buhalterines paslaugas UK. Savo klientams visuomet randame pačius geriausius sprendimus! 

...

15 metų tvarkome mokesčius UK, teikiame visas buhalterines paslaugas bei nemokamai konsultuojame norinčius pradėti verslą D.Britanijoje.

...

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...

Buhalterinės apsakaitos paslaugos juridiniams ir fiziniams asmenims, pagalba mokesčių, pašalpų bei dokumentų tvarkymo klausimais visoje JK.

...