Gyvybės draudimas Didžiojoje Britanijoje (2006-05-10)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Gyvybės draudimas yra sutartis tarp draudėjo ir draudžiamo asmens. Draudėjas įsipareigoja sumokėti sutartyje nurodytą sumą apdrausto asmens mirties atveju. Draudžiamas asmuo savo ruožtu įsipareigoja draudėjui pastoviai mokėti įmokas sutartu laiku ir sutartą terminą.

Kodėl Jums reikėtų gyvybės draudimo?
Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės pasirenka gyvybės draudimą, yra ta, kad mirties atveju draudimas finansiškai padeda likusiai šeimai. Taip šeima išvengia papildomo streso, kurį ir taip patiria dėl artimo žmogaus mirties.

Kita priežastis – galimybė sumokėti likusias skolas, pvz., kreditinės kortelės, nekilnojamojo būsto, asmenines paskolas ir t. t. Mirus asmeniui, šios skolos nenurašomos ir turi būti padengtos. Jeigu šeima negali išmokėti skolų, jas padengia gyvybės draudimo išmoka.

Jeigu apdraustas asmuo neturi šeimos, jis gali nurodyti, kad jo mirties atveju išmoka būtų sumokėta jam artimiems žmonėms ar labdaros organizacijoms.

Ką reikėtų žinoti apie gyvybės draudimą?
Jeigu esate sveikas, galite pasirinkti vieną iš kelių gyvybės draudimo polisų.

1. Terminuoto išmokėjimo draudimas (angl. Level Term Insurance). Per sutartyje nurodytą laikotarpį Jūsų mirties atveju arba kai kuriais mirtinos ligos atvejais draudėjas išmoka visą sumą.

2. Būsto paskolos draudimas (angl. Mortgage Protection). Gyvybės draudimo rūšis, kuri galioja tik tol, kol išmokama paskola už būstą.

3. Kritinės ligos draudimas (angl. Critical Illness Cover). Šis polisas naudingas, jeigu asmuo suserga tokiomis kritinėmis ligomis, kaip vėžys, AIDS, gauna širdies smūgį ir pan. Tuo atveju draudėjas išmoka visą sumą.

Ar rūkymas lemia draudimo įmokų dydį?
Rūkymas yra vienas iš žalingų įpročių, kuris turi tiesioginį neigiamą poveikį žmogaus sveikatai. Dėl šios priežasties rūkantys asmenys moka didesnes įmokas. Kiekviena kompanija turi savo metodą, pagal kurį apskaičiuoja įmokų dydžių skirtumus. Pildant draudimo formas, būtina rašyti tiesą, nes draudėjas turi teisę sumažinti ar net išvis panaikinti išmoką.

Ar lytis ir amžius daro įtaką draudimo įmokų dydžiui?
Visiems yra žinoma, kad moterys vidutiniškai gyvena ilgiau už vyrus. Taigi pasirinkus terminuoto išmokėjimo draudimą, moterų įmokų dydžiai bus mažesni, nei vyrų. Tačiau moterys, pasirinkusios kritinės ligos draudimą, moka daugiau, nes statistiškai jos kritinėmis ligomis serga dažniau, negu vyrai.
Kuo asmuo vyresnis, tuo jo įmokos yra didesnės. Didžiojoje Britanijoje gyvybės draudimą galima įsigyti esant ne vyresniam nei 75 metų.

Kokią draudimo kompaniją pasirinkti?
Gyvybės draudimo kompanijų pasirinkimas labai didelis. Patariama panaršyti internete ir susirinkti kuo daugiau informacijos apie įvairius draudėjus ir jų siūlomus draudimo polisus. Įmokų dydžius taip pat galima sužinoti internetu per keletą minučių.

„Infozonos” informacija

   

Susijusios įmonės

Buhalterinės apskaitos paslaugas JK teikiame net nuo 2000 metų! Užtikriname duomenų apsaugą, konfidencialumą ir profesionalias paslaugas už prieinamą kainą.

...

Turime 20 m. patirties teikiant buhalterines paslaugas UK. Savo klientams visuomet randame pačius geriausius sprendimus! 

...

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...

Viena seniausiai veikiančių lietuvių įmonių, teikiančių buhalterinės apskaitos paslaugas JK. Savalaikės, kokybiškos ir profesionalios paslaugos.

...

Mūsų specializacija - būsto paskolos ir draudimai. Padedame ir konsultuojame nekilnojamo turto paskolų ir draudimų sektoriuje visoje Anglijoje.

...