Nesumokėtų skolų ir baudų padariniai (2005-12-07)

Įmonės, kurios gali padėti šiuo klausimu

Su mokesčių patikrinimu arba dar kitaip vadinama investigacija teko susidurti ne vienam lietuviui. Dažniausiai po mokesčių patikrinimo tenka primokėti valstybei nesumokėtus mokesčius. Ką daryti jeigu neturite galimybės jų sumokėti? Gal esate vieniša motina? O gal paprasčiausiai visas savo santaupas išleidote pirkdami nekilnojamąjį turtą? Taigi kaip išsisukti iš tokios keblios padėties?

Be abejo, visada geriausia iš karto sumokėti visus privalomus mokesčius. Tačiau jeigu šiuo metu neturite reikiamos pinigų sumos, galite pasirinkti kelias išeitis.

Jeigu suma nėra labai didelė, paskambinkite į Mokesčių inspekciją ir paprašykite ją padalyti į keletą dalių. Daugiausia suma gali būti padalyta į šešias dalis. Tačiau kiekvienu atveju deramasi, žiūrima, kokia jūsų dabartinė finansinė padėtis.

Jeigu matote, kad net padalijus nesugebėsite išmokėti reikiamos sumos, rimtai pamąstykite apie galimybę pasiskolinti. Žinoma, skolą taip pat turėsite grąžinti, tačiau ją galėsite išmokėti per metus ar net per ilgesnį laikotarpį. Be abejonės, galutinė suma bus daug didesnė, tačiau mėnesinės išmokos bus nedidelės, tai leis jums geriau tvarkyti savo šeimos finansus.

Trečia išeitis yra kraštutinė, ja pasinaudoti reikėtų tik tuomet, jeigu visi kiti keliai netinka. Jeigu neturite reikalaujamos pinigų sumos ir žinote, kad nesugebėsite jos gauti iki sutarto termino, galite paskelbti bankrotą (įsiskolinimas turi būti ne mažesnis kaip £750). Bankrotą paskelbti gali ne tik kompanijos, bet ir privatūs asmenys. Reikia kreiptis į Mokesčių inspekciją ir pranešti apie šį sprendimą. Jums bus oficialiai iškelta byla ir priimtas nuosprendis. Jeigu turite savo vardu nekilnojamojo turto ar kitų vertingų daiktų, jie bus parduoti, kad galėtumėte sumokėti savo skolintojams. Šiam procesui atlikti bus paskirtas teismo vykdytojas (Receiver). Jeigu neturite nekilnojamojo turto ir kitų vertingų daiktų, teismo vykdytojas kurį laiką (dažniausiai iki 3 metų) prižiūrės jūsų pajamas ir išlaidas. Iš pajamų bus išskaičiuojama tam tikra dalis, kuri bus persiunčiama skolintojams. Verta paminėti, kad pagal Didžiojoje Britanijoje galiojančius įstatymus, asmenys už skolas nėra kalinami ir neprivalo “atidirbti” viešuosiuose darbuose. Paskelbus bankrotą ir pasibaigus teisminiam procesui, jūsų skolos yra panaikinamos.
Svarbu žinoti, kad dėl bankroto paskelbimo tam tikrą laikotarpį (dažniausiai iki 3 metų) bus suvaržytos kai kurios jūsų teisės:
- negalėsite gauti didesnio kredito nei £250;
- jeigu bankrutavo jūsų privatus verslas, negalėsite toliau vykdyti šios veiklos net ir pakeitęs pavadinimą;
- negalėsite būti kompanijos direktoriumi/sekretoriumi prieš tai nepranešęs teismo vykdytojui;
- negalėsite būti labdaringų organizacijų direktorius ar valdantysis asmuo;
- negalėsite naudotis savo banko sąskaitomis ir kreditinėmis/debitinėmis kortelėmis iki tol, kol teismo vykdytojas neduos leidimo;
- negalėsite atsidaryti naujos banko sąskaitos prieš tai nepranešęs, kad esate kartą bankrutavęs;
- negalėsite užimti tam tikrų valstybinių pareigų;
- be to, nuosprendis bus įtrauktas į kredito istoriją (šis įrašas bus matomas iki 6 metų).

Paskelbus bankrotą, jūsų finansinė padėtis bus ypač griežtai patikrinta. Jeigu bandysite nuslėpti pinigines santaupas ar turimą nekilnojamąjį turtą, teismo nuosprendis gali būti itin griežtas. Žemiau išvardyti galimi nusižengimai skelbiant bankrotą:
- nuosavo turto slėpimas;
- įrašų ir dokumentų slėpimas;
- melagingi liudijimai;
- neteisėtas nuosavo turto pardavimas;
- neteisėtas nekilnojamojo turto įsigijimas;
- slapstymasis;
- lošimas.
Tvirtai nusprendus paskelbti bankrotą, būtina pasitarti su kvalifikuotu advokatu ir/arba buhalteriu. Paskelbus bankrotą, kasdienis gyvenimas gali labai pasikeisti. Jūs ne tik negalėsite nieko nusipirkti į kreditą, bet ir jūsų mobiliojo telefono ryšio tiekėjai gali nutraukti sutartis. Ir, deja, taip pasielgti gali ne tik mobiliojo telefono ryšio tiekėjai. Taigi būtinai peržiūrėkite visų savo paslaugų tiekėjų sutartis, kurias kadaise pasirašėte.

Apžvelgus visas galimybes, aišku, kad bankrotas yra paskutinė priemonė išsigelbėti iš skolų. Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, geriausia iš karto sumokėti visas skolas tam, kad vakare galėtumėte ramiai nueiti miegoti.

   

Susijusios įmonės

Buhalterinės, finansinės paslaugos, pajamų apsauga, imigracinės, verslo konsultacijos, registracija, priežiūra ir kt. – tai sritys, kuriose esame pasiruošę Jums padėti visoje...

Plataus spektro buhalterjos ir verslo valdymo apskaitos paslaugos įmonėms bei privatiems asmenims Rytų Londone. Pagalba pašalpų, dokumentų tvarkymo, mokesčių grąžinimo ir kt.

Mes specializuojamės su būsto paskolomis ir draudimais. Padedame ir konsultuojame nekilnojamo turto paskolų ir draudimų sektoriuje.

...

Turime 20 m. patirties teikiant buhalterines paslaugas UK. Savo klientams visuomet randame pačius geriausius sprendimus! 

...

Specializuota buhalterinės apskaitos įmonė Rytų Londone, teikianti paslaugas smulkaus ir vidutinio dydžio verslo įmonėms bei individualiems asmenims. 

 

...

Esame viena seniausiai veikiančių lietuvių įmonių, teikiančių buhalterinės apskaitos bei teisines paslaugas JK. Savalaikės, kokybiškos ir profesionalios paslaugos yra mūsų...