Kai didelė krūtinė nebedžiugina - Anglija.lt
 

Kai didelė krūtinė nebedžiugina (2007-03-14)

Krūtų mažinimo operacija – vienas iš efektyviausių būdų pagerinti daugelio moterų gyvenimo kokybę. Tačiau jūsų šansas sulaukti šios operacijos per Nacionalinę sveikatos apsaugos sistemą (NHS) priklauso nuo to, kur gyvenate. Kai kur DD liemenėlės dydis tinka. Kitur jūsų krūtų apimtis turi būti mažiausiai F.

Neseniai Didžiosios Britanijos moterų spauda aprašė atvejį, kai jauna 27 metų moteris gavo neigiamą atsakymą operuotis, nors jos liemenėlės dydis yra 36N. Ar jai tiesiog nepasisekė? O galbūt tai seksualinė diskriminacija, padariniai tų dienų, kai didelės krūtys nebuvo niekas kitas, kaip tiktai komedijos juokelis ar vertingas priedas, naudojamas tokių žvaigždžių, kaip Jordan?

Per NHS kiekvienais metais yra atliekama apie 4000 krūtų mažinimo operacijų. Kiekvienu atveju yra pateikiama daugybė reikalavimų, kuriuos reikia atitikti, prieš NHS sutinkant finansuoti šią procedūrą. Tačiau Karalienės Viktorijos ligoninės tyrėjai atskleidė, kad šie reikalavimai labai nevienodi ir skiriasi kiekvienoje savivaldybėje. Skirtumai vyrauja, net kai tai susiję su tokiais dalykais, kaip pacientės svoris ir krūties audinio, kurį reikia pašalinti, kiekis.

Vienas iš būdų nustatyti pacientės tinkamumą yra kūno masės indeksas (BMI). Normalus BMI yra nuo 20 iki 25. Kai kurios ligoninės atsisako operuoti, kai šis indeksas yra didesnis nei 25, teigdamos, kad turinčių antsvorį moterų komplikacijų rizika yra aukštesnė. Vis dėlto kitos priima net ir turinčias aukštesnį nei 32 kūno masės indeksą pacientes, tai yra sveriančias apie 89 kg (jei jų ūgis maždaug 170 cm). Dar kitur moteris bus atstumta, jei ji sveria daugiau nei 69 kilogramų.

Daugiau nei trečdalis ligoninių teigia, kad operacijos metu reikia pašalinti maždaug vieną kilogramą krūties audinio. Kiti šį skaičių pakelia iki pusantro kilogramo. Ginčijamasi ir dėl kitų dalykų. Pavyzdžiui, vienos ligoninės nepritaria operacijai, jei moteris dar negimdžiusi vaikų ar dar tikisi jų susilaukti ateityje. Gloucestershiro ligoninės nusprendė, kad pacientė gali būti operuojama tik tuo atveju, jei jos viena krūtis yra dviem dydžiais didesnė nei kita. Kai kuriose Kento apygardos ligoninėse operacija apskritai nefinansuojama, nes traktuojama kaip kosmetinė.
Visa tai sukuria problemą. Didelė krūtinė gali sukelti begalę problemų, įskaitant nugaros, kaklo ir pečių skausmus, didelį prakaitavimą, išbėrimus ir infekcijas po krūtimis. Jos apsunkina sportuojant, sukelia nemalonius ir nereikalingus komentarus ir netgi gali sukelti psichologinių problemų.

2005 metais Didžiosios Britanijos Sveikatos departamentas nustatė gaires, kuriomis turėtų vadovautis ligoninės. Pirmiausia moteriai yra siūloma nešioti profesionaliai pagamintą specialią liemenėlę, kad ji išvengtų fizinių simptomų. Jei tai nepadeda, o jos kūno masės indeksas neviršija 30, ji turėtų būti operuojama. Tačiau tik vienuolikos savivaldybių ligoninės vykdo šiuos nurodymus be jokių papildomų suvaržymų. Sprendimai yra grindžiami finansiniu, o ne medicininiu požiūriu.

Taigi situacija yra neteisinga ir diskriminuojanti. Kažkas, sėdintis savo biure, ima ir nusprendžia, kad moteris negali operuotis, nes vėliau negalės maitinti krūtimi kūdikio. Tačiau ar tai nėra žeminantis dalykas nuspręsti už pačią moterį, kuri galbūt metų metus kenčia fiziškai ir psichologiškai? Ta pati operacija gali būti atliekama vienai moteriai, gyvenančiai šiapus gatvės, kai tai, kuri gyvena kitapus, yra atsakyta.
Krūtų mažinimo operacijos įvestos į medicininę praktiką, kad atsirastų galimybė pagerinti moterų gyvenimo kokybę. Tačiau privačios operacijos yra labai brangios. Britų spauda teigia, kad atsakyti moteriai, kuriai būtina operuotis, yra seksualinė diskriminacija. Jie pataria kovoti už šią teisę.